Forum Volkswagen Vento Klub Polska
Forum maniaków VW Vento

Nasze Ventki - Vento Coupe by Tom cio

tom cio - 2013-01-17, 14:03
Temat postu: Vento Coupe by Tom cio
Witam. Prosiliście w powitalni o prezentację autka więc oto jest! Venton jest z początku 93r z wyposażenia to on ma:
el. lusterka,
centralny zamek,
wspomaganie,
thermotronic,
hak oryginalny,
trochę więcej światełek w środku,
welurowe siedzonka


Vento do mnie przyszlo kompletnie seryjne, ma 182000 przebiegu i jest to orygianlny przebieg (może mało wiarygodne ale to po prostu widać), założone zostało LPG. Niestety nie mam fot jak był oryginał ale teraz wiele się nie różni.
Co już zdążyłem zrobić:
przyczerwienione lampy tył(na foto tylko jedna warstwa folii więc trochę przebija ale teraz doszła druga więc jest czerwono, a kierunki nadal w miarę pomarańczowe)
przyciemnione kierunki w błotnikach i w zderzak,
usunięcie znaczka VENTO GL z klapy,
czarny znaczek VW na tyle,
głośniczki Magnata w tylną półkę,
ramki pod tablicę w czarny mat
skrócony lewarek biegów i gałka od A4(dobrze mieć wujka który ma mały szrot na podwórku xD), jednak muszę ją dopracować bo trochę mi nie wyszła na początku.

Mam zamiar:
wałek od ABS,
komputer od ABS
kit -40
ładne kółko 15"
zdemontować hak(tata się stawia ale sobie z nim poradzę :D )
inny zderzak tył(dziura po haku i po LPG (mądrala co zakładał miał polecenie dać go pod klapkę ale" mu się nie chciało")
może szeroki hokej z Golfa(na forum wyczytałem że podejdzie z cordoby SX a takowa stoi mi w garażu na handel to może ją obiorę :D , miała być dla mnie ale AFN 110km i sztabowy ztwierdził że za mocny, tak to już z nim bywa)
grill starego typu bez znaczka (muszę jakiś kupić bo ten jest w super stanie i szkoda mi go psuć)
smoked lamp przód lub Angel Eyes Black,
strumienica,
jakaś końcówka wydechu nie za duża,
może progi GT

Z rzeczy mechanicznych to do zrobienia mam uszczelkę pod kolektorem wydechowym, guma na przegub wewnętrzny, uszczelka pod czujnikiem temp bo płacze, noi coś na benzynie zacznyna szwankować( na wolnych obrotach trochę telepocze budą), jednak to jak zwolni się ogrzewany garaż. No i na wiosnę tylne łuczki bo zaczynają wychodzić małe rdzewki więc nie chcę żeby się rozprzestrzeniły bo zpustoszą mi auto :D

Więcej już nie gadam tylko wklejam fotki

























Alu na foto to niestety tylko 14", dodał mi je poprzedni właściciel więc przygarnęłem :D

4sin - 2013-01-17, 16:19

:kawa: czytam czytam , no i powodzenia :D
bierz się, bo masz dużo roboty :D hehehe :hejka:

TT600 - 2013-01-17, 18:10

Fajne lampiony z tyłu. Odnośnie wałka, nie myślałeś, żeby od razu dać od 2e? ;)
cult84 - 2013-01-17, 18:11

Pierwsze pytanie auto jest twoje czy taty? :faja: A tak na poważnie to baza jest odpowiednia na kolejne przeróbki :] Lepsze kółko czyli coś w 16" a nie tam 14 czy 15, gleba na poziomie -80 i jest wożonko :faja: Powodzenia!
tom cio - 2013-01-18, 09:46

Nie no to jest moje ( tylko muszę motocykl sprzedać :( i spłacić ojca ) początkowo celowałem w 16 ale zrezygnowałem ze względu na polskie drogi, do tego mieszkam na wsi więc jeszcze pogorszyła by się sprawa. Będzie 195/50 lub 55 15. Co do wałka to teraz trochu poczytałem i powiem że muszę się poważnie zastanowić. http://forum.vwgolf.pl/vi...p?f=15&t=314318 znalazłem ciekway temat, ale moje plany się nie zmieniły nie chcę za dużo grzebać.
vwkrzysio - 2013-01-18, 13:21

powitać :hejka:
Trochę pracy czasu serca i jakoś to będzie wyglądać ;)
tom cio napisał/a:
kit -40

nie baw się w kity tylko gewinte od razu ;)

majkel00230 - 2013-01-18, 17:59

Cytat:
celowałem w 16 ale zrezygnowałem ze względu na polskie drogi, do tego mieszkam na wsi więc jeszcze pogorszyła by się sprawa

i takie myślenie mi się podoba ! trzeba brać pod uwagę to że auta nie będzie się woziło na zloty na lawecie tylko masz jeszcze służyć na co dzień!

Hormon - 2013-01-18, 19:38

vwkrzysio napisał/a:

tom cio napisał/a:
kit -40

nie baw się w kity tylko gewinte od razu ;)


Polać mu, dobrze mówi :oklaski:

Ventyl ciekawy, oby ci nie brakło zapału do modzenia. Co do walka rozrządu, to zakładaj od 2E.

vwkrzysio - 2013-01-18, 19:58

Hormon napisał/a:
vwkrzysio napisał/a:

tom cio napisał/a:
kit -40

nie baw się w kity tylko gewinte od razu ;)


Polać mu, dobrze mówi :oklaski:

JESTEM ZA :D

Rafik - 2013-01-18, 20:02

Siema moj ventyl pochodzi z okolic radzynia :P

a tak jeśli chodzi o fele to 15 195/50 bedzie w sam raz to spokojnego przemieszczania sie po wsi :)

ogólnie baza na mody jest wiec tylko pomału i do celu :OK:

tom cio - 2013-01-18, 23:32

No baza jako taka jest, zapał jest, kasa będzie jak moto sprzedam więc tylko czas jeszcze potrzebny :D Co do gwintu to też rozmyślałem, i jak trafie jakąś dobrą używkę w dobrej kasie to się skuszę bo tak to trochu jednak kasy jest a ja jak narazie startuje w zarabianu więc różowo nie jest, wczoraj poskładałem ventona do kupy, wyczyściłem w środku. Jutro postaram się dorzucić foty bo po złożeniu lamp i ciemnego znaczka po prostu zakochałem się w tym tyłeczku :p
wojtas83 - 2013-01-19, 00:02

majkel00230 napisał/a:
i takie myślenie mi się podoba ! trzeba brać pod uwagę to że auta nie będzie się woziło na zloty na lawecie tylko masz jeszcze służyć na co dzień!

wiesz majkel00230, ja wolno nie jeżdżę, drogi mamy jak ser szwajcarski, a jednak na codzień na 17" zasuwam latem i to w obydwu vw które posiadam :D więc dużo zależy od umiejętności

majkel00230 - 2013-01-19, 09:59

wojtas83, ale ja to mówiłem odnośnie zawieszenia ;> a jeśli chodzi o drogi to chyba nie wiesz jakie konsekwencja ma dla zawieszenia jazda na dużych rozmiarach o niskim profilu po naszych drogach ;> ja wiem bo drugie auto jakie jeździ u mnie to mercedes S klasa na 18'' o profilu 35, i wiem co ile trzeba prostować i jak dostaje całe zawieszenie
cult84 - 2013-01-19, 11:06

Dlaczego 15 :mur: 16 z oponą 195/45 można śmiało jeździć. Ja miałem taki setup u siebie i pół Polski zjechałem po naszych pięknych drogach i nie narzekam! Twój samochód twoja decyzja ja tylko podpowiadam! :D Zrobisz jak chcesz! Powodzenia!
Paweł J. - 2013-01-19, 12:04

Widzę, że kolejne vento trafiło w dobre ręce....miło, że przy nim działasz.

Co do kół i opon oraz ich rozmiarów to według mnie kwestia indywidualna i każdy ma inne oczekiwania co do auta. Jedno jest pewne i chyba logiczne, że im niższy profil opony tym bardziej leci zawias. Ja też śmigałem na ciutkę niższym profilu chodź to tylko 195/50 i także mówiłem, że jest ok bo przecież auto jeździło, ale w pewnym czasie zaczynał mi popukiwać drążek.....po zmianie na zimówki (185/65) pukanie prawie całkowicie ustało-wniosek? Grubsza opona więcej amortyzuje przez co zawias i układ kierowniczy wytrzymają więcej. Jak ktoś ciągle grzebie i modzi przy aucie to wymiana jednej tulejki czy drążka nie robi różnicy, a co innego gdy ktoś oczekuje aby auto przewiozło z punktu A do punktu B.

tom cio - 2013-01-20, 21:00

Więc modyfikacji autka ciąg dalszy:
smoked lamp przednich:

oraz końcowy efekt lamp z tyłu:

mam już sterownik wtrysku od ABS też już leży w garażu. Miałbym i wałek ale będę szukał od 2e jak doradziliście:

Oraz kilka fotek








Dorwałem też nakładki progów od GT, jutro jadę na szrot po wałek i teraz mam pytanko , wałek ma być od dwu litrowego silnika vw taki jak w GT. Są jakieś różne rodzaje 2l silników? Bo np w Audi są ABT na monowtryski i ABK na wielopuncie. Więc od jakiego silnika potrzebuję wałek? Mówiąc językiem taki żeby gość na szrocie mnie zrozumiał bo nie powiem mu że od 2e potrzebuję. Trochę pogmatwałem ale mam nadzieję że zrozumiecie.

Rafik - 2013-01-20, 21:37

tom cio, ni jestem mocny w benzynie ale jedno o co chodzi to od 92 do (chyba końcówki 95)
silnik 2.0 był o o znaczeniu 2E później 2.0 oznaczali jako AGG :) tyle ode
mnie (jeśli chodzi o vento)

Smoked :OK:

tom cio - 2013-01-20, 21:43

Rafik, dzięki za info, znalazłem że agg rózni się od 2e przepływką, ma immobiliser i bodajże inny kolektor wydechowy.
majkel00230 - 2013-01-21, 15:37

Rafik, ja mam 2.0 z 1996 i oznaczenie 2E ;>
nolan22 - 2013-01-21, 16:33

bardzo ładne vento kolorek taki sam jak mój robi się blizniak mojego zapraszam cie do obejzenia mojego venta
Swistakes - 2013-01-29, 11:20

Dobry Pentyl, powiedz mi jak tam z klolorami np kierunkow z tylnych lampach? ja oklejałem folią to wszystko swiecilo na czerwono
tom cio - 2013-01-29, 20:53

A no na czerwono świecą. Wiem że ryzykuję dowód ale w razie co powiem że zedre przy nich. Tyle że ja mam dwie warstwy folii żeby lampa była cała czerwona, jak była jedna warstwa lampa przebijała trochę na pomarańczowo ale i na taki kolor świeciła. Z nowości to dorwałem grill starego typu muszę tylko przerobić, nakładki proów gt i doszły alu 15" RH BX. Foty wrzucę na dniach, aktualnie słabo z czasem.
Swistakes - 2013-01-30, 11:10

No ja jak mialem czerwone i jechala za mna policja to cale miasto musialem jechac prosto zeby nie wrzucac kierunku zeby nie zobaczyli ze czerwony;p

A co z tematem to dobrze lecisz,
tom cio napisał/a:
dorwałem grill starego typu muszę tylko przerobić,

przerobic w sensie ze co? bez znaczka?

tom cio - 2013-01-30, 16:05

Tak wywalenie znaczka, w piątek jadę do miasta to dam do spawania gostkowi.
pawelvw - 2013-01-30, 23:47

przecierz taki zabieg mozna samemu wykonać to bardzo proste
Swistakes - 2013-01-31, 00:06

Lutownica i jazdaa
tom cio - 2013-02-25, 22:39

No temacik trochu ucichł a przy autku trochę się zrobiło: wymieniona guma przegubu, venton dostał pokrywę pod silnik od cordoby sx, wycięty kat, nowa końcówka wydechu( ale nie podoba mi się muszę zmienić), wymieniony termostat i nowy płyn chłodniczy, grill bez znaczka(trochu nie wyszedł ale jak będzie więcej czasu to poprawię, obiecuję!), no i znaczek vento o vw z tyłu w carbon. Aktualnie zamówiłem diody do podświetlenia deski rozdzielczej, czekam na mojego elektryka to podłączę centralkę z pilota, zakupiłem też oponki 195/50 r15 i założone na felgi (fota jeszcze na starych oponch), w rekolekcje biorę się za blacharkę( reperaturki błotników i trzy bąble do zrobienia oraz konserwacja podwozia. Na wiosnę szukam gwintu lub kitu, i lampy tył clear, fotek mało bo nie ma czasu zabardzo kiedy pisać i robić fotki :P W dalszej przyszłości lepsze heble, i gładki zderzak przód mi się marzy.




vwjanekvento - 2013-02-25, 23:02

Grill na plus :oklaski:
tom cio - 2013-03-10, 18:12

A więc temacik znów ucichł a vento dalej się modzi. Zmienione podświetlenie deski rozdzielczej na niebieskie (deska niebieska to i podświetlenie), zegary też już podświetlone i wskazówki na czerwono, zamontowałem lift maski (jakby ktoś chciał to służę radą), dostało mu się centralkę z pilota i 4x stop z tyłu. Jak widać ja jednym z fot pasowałem progi z cordoby sx ale raczej zrezygnuję (chodź wygląd nawet) bo jak zobaczyłem co się dzieje pod nakładkami to o kurna... Roztopy u mnie się zaczęły co widać po jednym ze zdjęć :diabełek: Mechanicznie zmieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów. I mam do was koledzy pytanie: walczę z benzyną już drugi tydzień. Jak odpali to załapie na benzie na 2s i zgaśnie, jeśli "pompuję" pedałem gazu to powiedzmy trzyma 1500obr, jak wcisnę zgaśnie, jak nie ruszam też zgaśnie, wymieniłem silniczek krokowy, cały wtrysk, filtr paliwa. Pompka paliwa chodzi, chyba że to przez nią? Za małe ciśnienie?

Fotki:
https://picasaweb.google.com/109540030038484092315/Vento?authkey=Gv1sRgCM6Di7TN1OmxoAE
Jeśli nie działają dajcie znać bo dopiero ogarniam picase, fotosik ma za mały limit.

tom cio - 2013-03-21, 22:48

Witam, w temacie znów cisza a vento się robi. Zakupiłem kit mts -60/-40, sierpy z MK2 GTI. Trochę gratów się nazbierało i czekają na wiosnę. Dziś nie wytrzymała klejona już kiedyś zaślepka bloku silnika i narobiło się trochę problemu, ale nic trzeba zakupić, wymienić i powinno trzymać. Zrobiłem sobie blendę US tylko mej uwadze umknęła ważna rzecz, mianowicie grubość dolnej poprzeczki. No ale cieszę się że w ogóle coś sam zrobiłem. Dziś jeszcze zdjąłem grill bez znaczka do poprawki a założyłem drugi ze świeżo pomalowanym. Kupione też fotele z GT czekają na wypranie. Co do planów to aż się roi w głowie mam nadzieję że zapału nie zabraknie chociaż dziś już się zdenerwowałem bo cały czas jest coś nie tak z tym ukł, chłodzenia. Więcej nie gadam bzdur tylko wklejam foty, na dole galerii.

https://plus.google.com/photos/109540030038484092315/albums/5853758873636367281?banner=pwa&authkey=CM6Di7TN1OmxoAE

Kruchy69 - 2013-03-21, 22:54

blenda zajbiaszczo wyszla, ale czego srebrna?
szefuniopaslek - 2013-03-21, 23:04

tom cio, sam zrobiłeś blendę ? Jak tak to szacun! Wygląda jak ori! :oklaski: :oklaski:
vwkrzysio - 2013-03-22, 07:16

e no za blendę to należą się :oklaski:
Dobra robota
A sierpy z mkII będą pasowały ??

karolek_ust - 2013-03-22, 08:21

Trochę widać w tej blendzie ze była EU i widać trochę rzeźby , że była robiona ale szacun za pomysł .
czarnysauber - 2013-03-22, 10:41

:oklaski: :oklaski: Widze że z plastikiem robisz co chcesz :oklaski: :oklaski:
Kruchy69 - 2013-03-22, 11:17

vwkrzysio, tutaj tez sa z golfa dwójki, ale chyba G60, nie wiem czy sie różniły, ale kiedys mi ktos mówił, ze tak. Optycznie sie auto poszerzy, zreszta widac, bo tu jest 4x9J. ;)
http://img51.imageshack.u...f3c215f3f9o.jpg

tom cio - 2013-03-22, 11:18

Dzięki panowie za dobre słowo. Takie budujące to jest jak kouś się podoba :) Kruchy69, jedna fota jak była w podkładzie, a druga już czarna a drobne różnice odcienia koloru były bo farba nie była do końca sucha, a wiadomo szpachla pije farbę, pryśnięta jeszcze raz była i śladu nie ma. Co do sierpów u niego pasowało: http://img51.imageshack.u...f3c215f3f9o.jpg fakt tam jest g60 a ja mam gti ale z blendą sobie poradziłem to spróbuję i z sierpami :D

Wyprzedziłeś mnie :P A różnią się tym że g60 są ponoć 1cm szersze od gti.

Kruchy69 - 2013-03-22, 11:24

czyli dobrze myślałem. Koleszka mi to kiedys tłumaczył, bo on własnie ma GTI G60. ;)
tom cio - 2013-10-27, 02:07

Dobra Pany, czas odgrzać kotleta! :P Z planów z pierwszej strony nie wiele już właściwie zostało, stwierdziłem że albo grubo albo wcale, więc będzie mam nadzieję grubo :faja: Z nowych planów air, swap na tdi,(zastananwiam się jeszcze który AFN czy coś na pompowtrysku), niebeiskie recaro, koniecznie klimatyzacja. Trochę się również w aucie pozmieniało a m. in: belka tył na tarcze, gwincik, elektryczne szyby przód, hebelki przód 256mm, soczewka na przód, tył ciemne Helle. Skompletowałem też audio( skrzynia PB s12, przód Infinity kappa 65.9, Harman kardon tc 300 na sub, i kenwod kac 821 na przód troszkę za słaby ale na razie musi być tym bardziej że wyciągnąłem z auta na zlomie, oczywiście głuszenie drzwi, wszystkie kabelki, rozdzielacze bezpieczniki również są) Zakupiłem też koła, które w sumie już muszę oddawać, bo miały być wszystkie w bdb stanie a 2 przyszły malowane i poobijane, na szczęście trafiłem na uczciwego pana i zwracam felgi(keskiny z fotki), na zdjęciu widać też Borbety BS ale przód 7,5 więc za wąsko :P Aktualnie stoi u blacharza-lakiernika, będzie robione tak: zaspawane miejsce na blachę z przodu i miejsce na wydech i hak z tyłu, zaspawane kierunki, spryskiwacze w masce i znaczek no i wyciągane nadkola pod 9j. Planów i pracy jest jak widaćco nie miara tylko nie ma funduszy ba wszystko więc powoli do celu jak to mówią :D Jedno jest pewne, on ma już u mnie dożywocie. W linku pare fotek z prac blacharza, nie wiele, ale mam nadzieję że jak już wróci do mnie to nadrobię braki.


https://plus.google.com/photos/109540030038484092315/albums/5853758873636367281?banner=pwa

v3n70 - 2013-10-27, 08:01

wszystko ładnie pinknie, nie mogę się doczekać, aż autko wyjedzie od blacharza :oklaski: tylko powiedz mi,
tom cio napisał/a:
zaspawane .. spryskiwacze w masce

jak Ty będziesz jeździł w trudnych warunkach? masz jakiś pomysł, na przeniesienie sprysków w inne miejsce, czy całkowicie je usuwasz? :P

tom cio - 2013-10-27, 09:45

Będą pod maską jak w passacie b5 ;) Ogólnie to miał być zrobiony na czwartek 31 ale wiadomo jak to jest z umowami na gębę czasem.
vwjanekvento - 2013-10-27, 10:12

Widze niezle poleciales po bandzie, kolejne niezle vento się szykuje ;)
tom cio - 2014-02-17, 20:35

No to może mały aktual: na początku zwyzywam blacharza, bo auto stało u niego pół(!) roku a zrobił podłegę z progami, wyciągnął nadkola i zaczął szpachlować, zdenerwowałem się i wzięłem spowrotem w grudniu. Zacząłem robić to co mogę i co było skompletetowane więc tak: audio, podświetlenie deski, licznika, klamek i wszystkiego co się świeci na niebiesko, założyłem MFA, wywaliłem helpery z gwintu, założony wałek od 2e i sterownik od ABS, wymieniony filtr kabinowy, na dniach biorę się za osłonę miski olejowej (miała być z blachy 3-4mm ale trafiła się z 6mm :diabeł: ) . Do tego dorwałem grzane dupcie, już są po reanimacji i tylko zakładać maty muszę. Na dniach dojdą wloty koło kierunków. Keskiny jednak zostały, zrobię je w miarę możliwości i zobaczę jak będzie na 16" a w razie czego sprzedam i pójdę w 17". Kilka fotek jak to teraz wygląda (a jest obraz nędzy i rozpaczy). Aktualnie zbieram na nowego blacharza-lakiernika tylko tym razem nie szukałem kto taniej tylko od razu poszedłem do tego co ma dobrą opinię i też dobrze kasuje. Na dniach wyprowadzę z garażu to cyknę pare całościowych foteczek. Pozdrawiam i oczywiście piszcie, oceniajcie, może coś mi podsuniecie :D

Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl
PS: na koniec mała zapowiedź tego co będzie w przyszłości, starzy userzy powinni rozpoznać fant :P

vwjanekvento - 2014-02-17, 20:58

Widze airride się szykuje ;) tak to jest z tymi pseudo blacharzami, Ja blacharkę robilem z pomocą ojca wiec jest ok, ale lakiernik dal trochę ciala gdzie niegdzie no ale coz za 2500 nie można spodziewać się cudow, wiec nie narzekam juz :]
Tomaszex - 2014-02-17, 21:52

podswietelenie mi się pododba, podoba mi się taki mocny niebieski :)

Widze oswietlenie klamek jest, u siebie tez bedę musiał kiedys zrobić bo po powrotach z imprezy "chopy" jakos klamek se nie moga znaleźdz :D :D

a wzmaki bedziesz miał pod dywanikiem czy to tylko tak chwilowo? :)

tom cio - 2014-02-17, 22:01

Wzmaki chwilowo, bo chcę to wszystko zabudować ładnie pod mdf/sklejkę i sporo pomniejszyc bagażnik, żeby zrobić sobie taki jakby schowek. A air to raczej bardziej odległy plan (za 2 latka pewno) ale jak na początku zastanawiałem się czy zapału starczy tak teraz już wiem, że muszę zrobić to co zaplanowane :)
kowal323 - 2014-02-18, 01:29

Normalnie jak bym widział Vectre kumpla, w środku wszędzie niebiesko, gdzie się tylko da, nakupował ładowarek, oświetlenia popiołki i czego tam tylko można i wszystko na niebiesko świeci :D
maciasf - 2014-02-20, 11:51

Czyżby sterownik zawieszenia z venta kovvala? :( (
tom cio - 2014-02-20, 15:05

Ty się nie liczysz :P I zmień silnik w opisie :D
tom cio - 2014-02-23, 01:55

No więc jak pisałem, więcej fotek:
[/URL] [/URL]
Do tego doszła mono brewka:
[/URL] [/URL]
Własnoręcznie robione soczewki i są też postoje w kierunkach:
[/URL] [/URL] [/URL]
Doszły tarcze na tył a klockami ATE od naszego forumowego spamera Muchomorka :P :
[/URL]
I wyjęty z dupowoza widocznego na którymś foto licznik do diesla z mfa (z przyszłościową myślą o swapie :D ) :
[/URL] [/URL] [/URL]
Tylko po co mu dwa ABS? A i od razu mówię, że grill będzie nadal bez znaczka ale prostszy od tego. Środek już złożony, grzane dupki są i działają :D Do tego wklejona nowa szybka czołowa z ciemnym pasem (ori poddała się po 20 latach). A i byłem się wkońcu przejechać kawałek z wałkiem 2e i sterownikiem abs i powiem, że różnica kolosalna, może nie wciska w fotel ale na serii przy e,5 k rpm jakby zamulał, a teraz odżywa przy 5000 rmp, i muszę jeździć na gazie bo na benie przy 6 z kawałkiem ma odcinkę a chce więcej :D

muchomorek165 - 2014-02-23, 09:56

Jaki spamer ? :młotek:
szefuniopaslek - 2014-02-23, 14:59

dobrze działasz :D Lubie takie venta! :diabełek: :diabełek: :diabełek: :diabełek:
Paweł J. - 2014-02-23, 16:39

lubię oglądać takie obrazki ;)

Super że działasz :poklon:

A zderzak tylny masz źle założony, czy źle wspawane reperaturki ??

tom cio - 2014-02-23, 23:28

Dzięki panowie za dobre, motywujące słowo :piwo: :piwo:

muchomorek165, nie gniewaj się tak tylko się droczę :P
Paweł J., poprzedni blacharz miał to spasować ze zderzakiem ale zrobił jak widać, tak to jest jak chce się zaoszczędzić ;) A i tam nie ma reperaturek, tylko jest ori nadkole ponacinane i wyciągane.
Dziś założone ciemne helle na tył i w końcu podpiąłem radio dobrze(żółty z czerwonym zamienić, a do tego rozbiórka pół deski rozdzielczej bo rca i te wszystkie kable trudno poupychać w ventce. Doszły wloty, które okazały się wyrobem Kamei, dystanse 15mm (brak foto) i RH 20 i 25mm do spasowania koła z tyłu (przód 9j et15 na delikatnym pochyleniu jest na styk). Do tego zrobiłem sobie małego moda rygielków, może mało widoczne ale ja wiem, że są takie i mnie cieszą :D I jeszcze zdjęcie docelowego grilla, 4x STOP i ogólnego podświetlenia wnętrza. Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl

dratek - 2014-02-24, 00:05

Szkoda że znaczek z klapy wyrzuciles. Powiedz mi jak zrobiles, ze tak dobrze niebieskie światło w przelacznikach widać? Przy nawiewie pasażerka przepalila się żarówka i zalozylismy czerwona, ale przez ten zielony plastik co rozprowadza światło nic prawie nie widać.
tom cio - 2014-02-24, 09:10

Nie sprecyzowałeś w którym więc opiszę wszystkie :P Przełączniki od szyb i lusterek to tylko wymienione diody, włącznik świateł to zmyta zielona farba i wstawiona niebieska dioda(ale do poprawki), przy pokrętłach nawiewu jest pakiet ledikera, a przy kratkach nawiewu powstawiane diody po mojemu (przy tej po prawej stronie są 2 diody, po jednej na ikonkę i w środku jest wyścielone folią aluminiową bo bez niej prawie nie świeciły), przy przełączniku grzanych siedzeń wstawiona dioda po prostu, a w liczniku odkręcałem wyświetlacze i wywalałem te zielone listki, u góry jest listwa z smd. Wszędzie gdzie były te zielone listki to zostały usunięte. Mam nadzieję, że wyjaśniłem co trzeba :piwo:
dratek - 2014-02-24, 10:23

Wyjaśniłeś nawet więcej niz chcialem :D . Chodziło mi o podświetlenie nawiewu u pasazera (ikonek) ale dzieki za opis wszystkiego co tez bede robil, tylko chyba na czerwono ;)
Tomaszex - 2014-02-24, 20:37

kurcze prace ida pełną parą :) Podswietlenie fajnie daje i kolor jak dla mnie taki nie meczący, a nie oryginalne ledwo widoczne oswietlenie :D

Nawet rygielki do drzwi pod kolor oświetlenia :D

tom cio - 2014-02-24, 22:08

A no uwziąłem się na ten niebieski jakoś ;) Dziś wytłumiona skrzynka do Powerbassa s124.

Uploaded with fotem.pl

vwjanekvento - 2014-03-17, 19:17

Sto lat kolego!! :piwo:
kowal323 - 2014-03-17, 20:39

Najlepszego ! :fala: :zabawa: :zabawa: :jupi: :jupi: :pijacy: :pijacy: :pijacy:
tom cio - 2014-03-17, 21:56

Dzięki panowie za pamięć :) W sobotę na urodzinki dostałem wymarzone lampy na tył: http://i62.tinypic.com/23wa8i9.jpg w tym tygodniu powinny być już nowe fotki bo lakiernik dzwonił, że na dniach będzie do odbioru. Wtedy założyć odnowione Keskiny, skręcić w dół i jeździć no i zbierać na dalsze mody :D
kowal323 - 2014-03-17, 22:01

A co robisz z ciemnymi hellami ? :P
tom cio - 2014-03-17, 22:09

Hmm w sumie to raczej będą leżeć bo są w mocno średnim stanie, (lewa skrajna ma pajączka, lewa w klapę ma pęknięcie takie dziwne w sumie, ale szczelna, no i prawa skrajna ma ułamane uchwyty na żarówki czyli trzeba ten plastik z żarówkami na taśmę do niej przyklejać) jak jesteś zainteresowany to mogę puścić nie drogo. A i wybite są z nich pomarańczowe bańki z kierunków czyli trzeba żarówki najlepiej świecące na pomarańczowo, ale z zewnątrz są szare (miałem wizję na jednolity tył ale potem weszło mi na te ciemne :P )
muchomorek165 - 2014-03-17, 22:13

Wszystkiego Najlepszego :D
kowal323 - 2014-03-17, 22:16

PW poszło a póki co ogarniaj auto, zakładaj nowe lampy i wstawiaj fotki kuferka Ventyla bo ciekawi mnie jak się będą prezentować :)
maciasf - 2014-03-18, 18:35

Masz te swoje alu :P




pajelek - 2014-03-18, 18:58

ooo w pokoju patrze trzymasz, a przykrywasz pościelą;d ?
hrubek18 - 2014-03-18, 20:58

tom cio, czym wygłuszałeś skrzynie?
alumy :mniam:
a co to za biały szatan na pierwszym zdjęciu? :P i czemu tak wysoko stoi :diabełek:

tom cio - 2014-03-18, 21:36

hrubek18, do skrzyni rozprułem starą kurtkę zimową xD A ten biały to Aerox maciasf. Swoją drogą to szybko poskładał bo wczoraj wieczorem go tam wstawialiśmy :P Ciekawy czy pani Ewa dużo krzyczała. No i dzięki za wrzucenie fotek, super fele wyszły, smsem się nie przejmuj :D Jeszcze napiszę tak dla podtrzymania napięcia, że felgi skończone połowicznie, będzie mały smaczek do nich.
tom cio - 2014-03-20, 22:41

Jutro zapowiedź efektów pracy lakiernika, teraz malują się dekielki do felg ;)

z pozdrowieniami tom cio i maciasf

tom cio - 2014-03-27, 20:03

Zapowiedzi nie było, bo czasu zabrakło ale są fotki już po złożeniu, dojdzie jeszcze klubowa naklejka na tylną szybę i raczej więcej się z wyglądu nie zmieni, teraz biorę się za hamulce.
Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl
Aktualnie Vento siedzi na odbojach z przodu, czeka mnie kolejna rozbiórka zawieszenia i trzeba je wyjąć, zostało jeszcze z 2cm gwintu z przodu także mogę je wykorzystać, z tyłu wrzucone klipsy od mapeta i też siedzi na odbojach ale to już tak zostanie.

Paweł J. - 2014-03-27, 20:25

Pięknie.... :poklon: :poklon: :poklon: widzę że i tylne błotniki juz bardziej dopracowane.

To co ?? Kasa poszła i ślub na wiele lat z furką ?? ;)

vwjanekvento - 2014-03-27, 21:30

Jest dobrze, mnie się podoba :oklaski: :poklon:
tom cio - 2014-03-27, 23:01

Dzięki panowie za dobre słowo, dziś zrobiłem sobie plastikowe nadkola do tych błotników na przód, i zacząłem kombinować z zabudową bagażnika. Paweł J., zostaje na pewno na baaardzo długo ;)
pawel66600 - 2014-03-27, 23:15

Robi robotę. Widzę w tylnych lampach obrysówka jak w US :D Zderzaki mi się bardzo podobają, z tyłu zaspawany hak i wnęka na wydech, a z przodu w stylu us, szkoda tylko że nie ma obrysów z przodu :)
gravi - 2014-03-28, 00:04

pawel66600, dokładnie jeszcze obrysówki i będzie szał :oklaski:
Tomaszex - 2014-03-28, 19:22

o proszę jakie cacko :oklaski: front jak dla mnie genialny, ta brewka, rejestracja na dole i te jakby wloty (nie mam pojecia jak to się nazywa :D ) genialnie :faja:

i te błotniki też fajnie wygladają, ciekawe jak to wyszło z plastikiem :)

tom cio - 2014-03-29, 02:24

Tomaszex napisał/a:
, ciekawe jak to wyszło z plastikiem :)


O jaki plastik ci chodzi? ;) Co do obrysów to nie będzie na pewno, zastanawiałem się nad blachą us ale zrezygnowałem, tak mi się spodobało, i tak zostanie jedynie może założę leżące w garażu progi GT.

czarnysauber - 2014-03-29, 13:36

Pięknie się prezentuje :oklaski: :oklaski:
Błotniki poszerzałeś czy tylko ranty zaklepane ??
No i lampki pasują idealnie do tego koloru ;)

tom cio - 2014-03-29, 14:18

Całe auto jest szersze od serii ok 5-6cm, inaczej 9j et15 nie chowałoby się w nadkolach ;)
Tomaszex - 2014-03-30, 13:00

tom cio napisał/a:
O jaki plastik ci chodzi? ;)


Sorasy pomyłka :D Tam wyzej pisałeś o nadkolach, a ja źle zrozumiałem że to o sierpy chodzi :diabełek:

tom cio - 2014-04-04, 14:09

Uploaded with fotem.pl
Sorka za brudne auto i jakość zdjęcia, ale akurat w szkole zdjęcie robione, kumpel przyłapał kotka wygrzewającego się na ciepłej masce. Szczęście że nic nie porysował :P

vwkrzysio - 2014-04-04, 14:35

u mnie też kota przyłapałem na samochodzie, już nie siada bo go "oduczyłem" ;)
a że nie porysował to dziwne

Swistakes - 2014-04-04, 15:14

Te koty wkurzające są jak nie wiem co... Powinny miec miedzynarodowy zakaz wchodzenia na samochody pod karą szumienicy !! ! A venta mimo ze brudna dobrze sie prezenci
tom cio - 2014-04-04, 19:50

Z tym zakazem to dobre hehe :) No a po kotku zostały tylko łapki, żadnych rys chociaż jakbym był wtedy przy aucie to pewnie dostałby lanie :P
Tomaszex - 2014-04-04, 20:08

mój jak widzi że patrze na niego jak siedzi na aucie to od razu zeskakuje :diabełek: Strasznie mnie denerwują łapki na samochodzie, żeby chociaz w jednym miejscu u u mnie jak juz to przez całą długość samochodu...
Rafik - 2014-04-04, 22:07

dobrze zrobiony :) :oklaski: :oklaski: :oklaski:

a co do kotów ostatnio mi przez szyber do środka wszedł jak na nocke jechałem wchodze do samochodu a cos zaczyna latac glupi sie kot przestraszył wiec koty lubią ventki :D

czarnysauber - 2014-04-05, 11:33

Ja też miałem problem z kotami ale założyłem odstraszać na kuny to i koty przestały łazić po ventce.
tom cio - 2014-04-22, 22:16

No to chyba czas znów coś naskrobać :D Keskiny sprzedane ze względu na to że były za małe (gwint bez helperów z przodu się skończył i jeszcze prześwity za duże były), dołożyłem trochę i zakupione nowe koło RH ZW3 9j 195/40 r17 i 9,5j 205/40 r 17. Wpadła zapowiadana wcześniej klubowa wlepa na szybę z tyłu. Ventka odwiedziła też rozpoczęcie sezonu w Iławie. Jest też jedna fotka z Vento kumpla. Fotki:
Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl

tom cio - 2014-04-28, 23:10

Znów pare fotek:
Tak wyglądał przez około tydzień po sprzedaży keskinów:
Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl
Kupione nowe oponki na 9j:
Uploaded with fotem.pl
Tu już na feldze:
Uploaded with fotem.pl
A tu fotka gwintu, z przodu skończyła się regulacja niestety, na przyszły sezon będzie trzeba przerobić błotniki, bo gwint maks w dół i jeszcze jest trochę prześwitu (a pomyśleć że chciałem kupić felgi 8,5j z oponą 185/35/17-wtedy to byłaby tragedia):
Uploaded with fotem.pl
W niedzielę wszystko co czarne potraktowałem czernidłem od kumpla co z anglii to zwiózł, jutro postaram się wrzucić fotki jak to teraz wygląda ogólnie. Pozdro!

tom cio - 2014-04-29, 23:15

Sorka za dubel posta ale nikt nic nie napisał, no więc fotki całości jak to teraz wygląda, przód skręcony na maksa bez helperów, tył muszę przesunąć oś do tyłu by zejść niżej bo teraz obciera około listewki tej małej a nie u góry nadkola.
Znalazłem jeszcze jedną fotkę jak wyglądał w zimę 2012/2013.
Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl

Hormon - 2014-04-30, 08:24

Mam mieszane uczucia. Koło niby fajne itd. Ale wydaje mi się, że jest za duże.
Ruda102 - 2014-04-30, 10:44

Jak masz wszedzie tak rowne drogi to sie owszem sprawdzi, wyglada super :oklaski:
Nie życze podjazdow i przejazdow ;)

Heavy - 2014-04-30, 14:29



wybacz, musiałem :D haha

dratek - 2014-04-30, 18:14

Nie przesadzajcie, przecież nie ma aż takiej dużej gleby, jedynie profil opony za mały według mnie czyli felga tez za duza. Kolega ma w a4 18' profil 40 i juz chyba 6 (dosłownie) komplet opon kupuje w ciągu pol roku. Widzę ze kolega tez ma tak bardzo wytykane przez wszystkich niebieskie wnętrze :D
Heavy - 2014-04-30, 18:20

nie no bo tak zobaczyłem na necie ten obrazek, tu mu mówią ze gleba fest itp. no to aż sytacja idealna ;p
trochę żartów zawsze sie przyda :D

tom cio - 2014-04-30, 20:31

dratek, czemu wytykane? Wszyscy idą w cały czarny to ja chcę coś odmiennego i robię cały niebieski ;) Ostatnio na szrocie wyrwałem niebieskie boczki pod elektrykę, muszę dobrać jeszcze farbę i prysnąć słupki i schowek dolny. A co do gleby, mam 6cm od wahacza, na stalówkach miałem 4, wtedy to już było dla mnie za nisko, a przez to idę w 17" bo jak widać przód jest dobrze spasowany a mam jakiś jeszcze prześwit, teraz dopracować tył i będzie git, ale dzięki wszystkim za opinie :)
Ruda102, dróg takich wszędzie niestety nie mam, ale jest gdzie jeździć. Zawsze można trochę nadrobić i jechać dobrą drogą :D

Ruda102 - 2014-04-30, 21:46

tom cio, Do gleby to jeszcze jeszcze, ale opona o nadkole jak zapie*** no to bedzie nieciekawie, chyba ze az tak sztywny jest ;)
vwjanekvento - 2014-04-30, 21:59

Jak dla mnie jest dobrze ;) tylko ta brewka jakos w oczy mnie kuje ;)
TT600 - 2014-04-30, 22:51

Kozacko. Zaleta dużego koła - jest dobry spas przy zachowaniu jako takiego prześwitu :brawa:
Ruda102 - 2014-04-30, 22:54

TT600, gdzie Ty widzisz ten przeswit?
Edit. A no jest, fakt, musialam wlozyc okulary.

TT600 - 2014-04-30, 23:09

Ruda102 napisał/a:
TT600, gdzie Ty widzisz ten przeswit?
Edit. A no jest, fakt, musialam wlozyc okulary.

Polecam rzucić okiem na Vento Vezeta, szczególnie na filmik jak jedzie wieczorem po w miarę równej drodze i zostawia snop iskier za sobą :D

tom cio - 2014-04-30, 23:24

Ruda102, przód na pewno nic nie przytrze bo też jak tył siedzi na odbojach, czyli jedziesz jak przysłowiową taczką :P Jutro jadę do kumpla zawieźć mocowania belki tylnej na wzór i będą się robiły dystanse żeby oś przesunąć a wtedy i tył ładnie usiądzie. Na razie się spłukałem także trochę przystopuję z modami dalszymi i vento będzie się toczyć tak jak jest :D Poza tym lada dzień matura, potem egzamin zawodowy także jest co robić ;)
dratek - 2014-05-01, 14:41

Tom cio, mi osobiście też odpowiada niebieskie wnętrze bo jest inne niż wszystkie, ale na 10 zapytanych osób 9 powie że bleeee. Dlatego mówię że jest przez wszystkich wytykane. Aaaa i jakbyś dobrał kolor to możesz mi napisać bo mam schowek czarny i trochę mnie razi w oczy a z nibiekiem się nie spotkałem :D
Tomaszex - 2014-05-01, 22:17

Mi osobiscie niebieski bardzo się podoba, duzo moich znajomych tez wybrałoby ten kolor :P Napewno lepszy niz czerwony który moze i wyglada efektownie ale gdy jest mocny meczy oczy, a znowu zielony jakos mniej pasuje niz niebieski chociaz tez fajnie wyglada, ale jak dla mnie niebieski górą :diabełek:
kowal323 - 2014-05-01, 22:43

Tomaszex napisał/a:
Mi osobiscie niebieski bardzo się podoba, duzo moich znajomych tez wybrałoby ten kolor :P Napewno lepszy niz czerwony który moze i wyglada efektownie ale gdy jest mocny meczy oczy, a znowu zielony jakos mniej pasuje niz niebieski chociaz tez fajnie wyglada, ale jak dla mnie niebieski górą :diabełek:


Ale tu jest mowa o kolorze tapicerki a nie oświetlenia :D

Tomaszex - 2014-05-01, 23:04

Hahaha :hahaha: :hahaha: :hahaha: :głupek2: Ale gafa :D
Kurcze niedoczytałem i myslałem że to o oświetlenie chodzi bo na wczesniejszych zdjęciach widziałem duzo niebieskiego :P

Ruda102 - 2014-05-01, 23:16

Tapicerka jak tapicerka, ale z tą deską i plastikami jestem na nie.
kowal323 - 2014-05-01, 23:29

Ruda102 napisał/a:
Tapicerka jak tapicerka, ale z tą deską i plastikami jestem na nie.


Mówiąc "tapicerka" miałem właśnie na myśli tą deske i plastiki..

Hitchhiker - 2014-05-02, 07:26

Jako posiadacz niebieskiego wnętrza powiem jedno - dostanie plastików w tym kolorze - dramat.
tom cio - 2014-05-02, 09:14

Hitchhiker, No tu się z tobą zgodzę, cięzko jest dostać zwłaszcza takie małe pierdoły, bo na szrocie nie zwracają na nie uwagi nawet. A o boczkach czy rączkach pod elektrykę to nawet nie wspominam, szukam i szukam rączek i jak są to same powycierane :(
Hitchhiker - 2014-05-02, 18:29

Z jednej strony chciałoby się zachować niebieski bo oryginalny i ciekawy, ale czarny jest bardziej praktyczny. Poza tym robię środek w czarnej skórze i niebieski może do tego słabo wygładać. Mam jedynie ból głowy gdy pomyślę o wymianie wszystkich plastkików w środku łącznie z dechą.... :olaboga:
Ostatecznie zobaczę pewnie jak wygląda niebieski środek do czarnej skóry (może nie będzie tak źle, choć sam w to nie wierzę)) i zobaczymy

tom cio - 2014-06-01, 01:11

Czas na kolejną małą aktualizację tematu. Więc Venciak dostanie turbo burbo do seryjnego aam. Początkowo miało to być na pałe zrobione, ale postanowiłem że zrobię najlepiej jak mogę. Dziś wprowadziłem do garażu, pierwsze co to wyleciał gaz, potem wzięłem się za rozbiórkę i pasowanie ic na początek. Teraz tylko trzy fotki, jutro podczas prac coś tam popstrykam to wrzucę.
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

Paweł J. - 2014-06-01, 12:24

tom cio napisał/a:
Venciak dostanie turbo burbo do seryjnego aam.

Poważnie ?? To byłby ewenement.

TT600 - 2014-06-01, 21:24

No chłopie, kibicuje ci ostro i czekam co z tego wyjdzie. Jak chcesz rozwiązać kwestię większej ilości paliwa? Drugi wtryskiwacz z monowtrysku czy inny kolektor? Masz kogoś kto ci to wystroi?
tom cio - 2014-06-01, 23:26

Paweł J., jak najbardziej, teraz jak już rozebrany to nie odpuszczę.
TT600, już wyjaśniam, kwestię dodatkowego paliwa załatwia pomysł pana Grabowskiego czyli: gdy silnik pracuje na niższych obrotach i turbo jeszcze nie wytwarza ciśnienia aktywny jest tylko ori monowtrysk, gdy nadciśnienie się pojawia uruchamia ono czujnik ciśnienia w dolocie, a ten poprzez przekaźniki uruchamia dwa dodatkowe wtryski z wielopunktu z Calibry (takie znalazłem w garażu :P ) . Ciśnienie doładowania nie przekroczy 0,7bar więc paliwa starczy, a kwestia zapłonu przy tak małym ciśnieniu ogranicza się jedynie do dobrej jego regulacji, więc na tym strojenie się kończy. Po złożeniu oczywiście sprawdzę AFR żeby silnika nie ugotować, ale był już jeden projekt aam+kompresor i jeździło to sprawnie bez dodatkowych wtrysków, chłodnicy oleju czy sporego IC więc nie będzie tragedii ;)
No a teraz trochę info z dziś: przymierzałem Garretta T3 ale ni jak nie mieści się on pod monowtryskiem, jak nie łapa silnika to wybierak skrzyni biegów, więc szybka wyprawa do garażu i przytachałem jeszcze Garretta T2 z volvo, td-04 z omegi TDS, i KKK 14 z 1Z(ale ta odpada, za niski zakres obrotów jej pracy dla benzynki). Jutro będę pasował co lepiej spasuje, chociaż dalej baniak ryje mi T3. Z rana wyprawa po jeszcze trochę gratów (2" rura na wydech, uszczelka pod głowicę z g60, trochę kwasiaka na orurowanie IC). Za brak fotek najmocniej przepraszam, aparat w garażu został i nie chciało mi się iść po niego :D

v3n70 - 2014-06-02, 10:50

uuuu zapowiada się gruby projekt! :D sam rozmyślałem nad dołożeniem turbo do mojego AAM, ale jakoś brak mi chęci i odwagi z tym modzić.. ale widzę, że się tego podjąłeś, więc czekam na aktualizacje jak Ci idzie i na rezultaty jak Ventyl będzie śmigał :mniam:
Hitchhiker - 2014-06-02, 11:03

Przyłączam się do listy posiadaczy AAM czekających na efekt prac i 3mam kciuki ;)
pawel66600 - 2014-06-02, 20:41

Jest trochę AAM-ów na forum :D Na necie krąży filmik z Golfem 1.8 z turbo tylko że z wersji US w którym jest wielopunkt https://www.youtube.com/w...FCC9CA98BF5A6EF
dratek - 2014-06-02, 20:43

ABS dużo się różni od AAM?
pawel66600 - 2014-06-02, 21:07

ABS ma większą średnicę wydechu, inne tłoki, wyższy stopień sprężania, inny wałek rozrządu, inne ECU, chłodnicę oleju i może kilka innych drobnostek.
tom cio - 2014-06-02, 22:26

To abs ma wymiennik ciepła? O tym nie wiedziałem :P
Dziś kolejny dzień zmagań, Garrett T3 jednak nie wejdzie, po prostu jest za duży, na jego miejsce tymczasowo wkroczy Garrett T2 z 1Z TDI. Doszła paczka z podstawą i chłodnicą oleju z Golfa MK1 GTI. Wymontowałem wydech i zacząłem pasować 2" z audi 100 2.4D. W tym przypadku chociaż się mieści wszystko gdzie trzeba :D Więcej fotek niebawem.
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

wojtas83 - 2014-06-02, 22:32

Zobaczymy co wyniknie z tego modzenia ;) Widzę że u Ciebie chociaż dużo miejsca na FIMIC jest, nie to co ja się musiałem namęczyć u siebie.
vento92 - 2014-06-03, 10:55

Też mam AAM i będe czekał z niecierpliwością na efekty Twojego projektu z turbo :)
dratek - 2014-06-03, 11:20

Nie no ja mam ABS ale chłodnicy oleju to ja nie mam :D
tom cio - 2014-06-12, 10:58

Kolejny up: mam ostatnio sporo innych zajęć przez co w vencie grzebac mogę tylko późnymi wieczorami, a nie zawsze mam chęci i siły więc tempo prac trochę zwolniło. No ale mam już wydech skończony 2 cale, prawie skończone orurowanie ic, dziś będę przekładał miskę oleju na tą z 1.6td i dorabiał spływ oleju. Została też wymieniona uszczelka pod głowicą na stalową z aaz, a głowica poszła do splanowania. Ogółem do końca już bliżej jak dalej, mam nadzieję że na koniec tego tygodnia lub początek przyszłego vento wyjedzie i zobaczymy co to będzie :)

Przepraszam za słabą jakość zdjęć ale w garażu mam tylko telefon pod ręką i większość robiona na szybko :P
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

tom cio - 2014-06-15, 22:39

Witam, Vento na szybkiego poskładane widać jeszcze kable na filmiku nie pochowane ale chodzi. https://www.youtube.com/watch?v=ksUjYPtuF7M krótki filmik z pracy silnika, jednak coś jeszcze jest nie tak. Na postoju kręci do 5000-5500obr i to tylko jak się wciśnie gaz, dojdzie do tych obrotów i puści, jak przytrzymam to schodzi na 4000obr i go muli, nie może wejść na obroty. Podczas jazdy max 2000obr, potem szarpie strasznie i nie ma siły. Gdy zdejmę rurę dolotową z turba to normalnie kręci do odcinki, ale podczas jazdy nie ma nawet tej siły co miał. Ktoś jakiś pomysł co go boli? Jutro jadę po szrotach popatrzeć za pompą paliwa bo mam 1.2b i mam nadzieję że to coś pomoże.
patrolfak - 2014-06-15, 23:18

JA jestem chłopie pod wrażeniem , w jaką moc celujesz ? Jak kolega uturbiał vr6 to przed strojeniem kompa też miał problemy i nie jechało tak jak powinno . po strojeniu u tunera wszystko jest ok i wypluło 350km .
tom cio - 2014-06-15, 23:23

Celuje w 110-115km? Fajnie by było, jest to zestaw jak to mówią soft turbo czyli około 0,5bara będzie pompowało. Strojenia nie będzie raczej, widziałem już podobny projekcik w jakimś fordzie (nie pamiętam już jaki) i bez żadnego strojenia, tylko dodatkowe wtryski sterowane jak u mnie chodziło aż miło.
kowal323 - 2014-06-15, 23:49

Nawet mi się podoba melodia pracy silnika :)

+ za wygląd komory i wzorek na masce :D

tom cio - 2014-06-16, 22:27

Dzięki panowie za dobre słowo ;) Dziś wpadła pompa paliwa 3 bar i szarpanie ustąpiło, teraz wyregulować wszystko bo stukowe daje znać o sobie. Dziś też zakupiłem mk3 gti w sumie tylko dla recaro paru pierdół więc reszta idzie na części. Jutro pocykam więcej fotek i dodam co nieco.
TT600 - 2014-06-17, 17:34

Jakie turbo w końcu wsadziłeś? Po filmie myślałem, że w końcu kompresor upchałeś i zwątpiłem :D Generalnie opisuj wszystko jak leci, bo myślę, że nie tylko ja jestem ciekaw :D Jakieś próby drogowe były? :)
tom cio - 2014-06-17, 18:40

Turbo w końcu weszło Garrett T15 od kolegi Przemek, nic innego nie mieściło się pod monowtryskiem a jak juz pisałem projekt budżetowy to nie chciałem robić nowego. Orurowanie z kwasówki 2m na styk wyszło. Dziś przyszedł stożek Simoty i jeszcze 2 kolana bo muszę dopracować dolot powietrza do turbo. Czujnik cisnienia oleju który załącza niby przy 0,15bar coś nie działa jak powinien bo u mnie załącza dopiero przy 4000obr jak już dawno jest nabite 0,5 bara (ale za to czuć jak się dołączą te 2 wtryski :D , na 1 przy ich załączeniu delikatnie zaczyna tracić trakcję ale tylko przez moment tego załączenia :P ) więc to też do przeróbki. Dziś w sumie nawet nie miałem czasu do Venta podejść, ale kolejnym problemem jest spalanie stukowe, co prawda zrobiłem dopiero z 4 km może ale slychać wyraźnie, przypomniałem sobie teraz, że jak był wolnossący to lepiej chodził jak wałek był opóźniony o ząbek, teraz muszę to przestawić bo przy doładowaniu zapłon trzeba przyśpieszyć. Tak jak leci to trudno mi opisywać bo nie wiem co Was interesuje, pytajcie, oceniajcie. Chętnie na wszystkie pytania odpowiem. Później jak już mam nadzieję wszystko będzie w miarę ok to zrobię dokładną wycenę co i jak ale na razie zamykam się w 1200zł. Jednak to już pewne że dojdzie z 300-400zł na wskaźnik EGT (chociaż ciągle się waham, za cenę tego wskaźnika mam 3-4 słupki 1.8 aam czy też abs które mogę zajeździć ale hurtowo wymieniać silniki to też bez sensu, a wskaźnik zostanie na dlasze mody ;) )
Hormon - 2014-06-17, 20:42

To se może ABS uturbie :P . Podziwiam Cie, ale w sumie jak podliczę swoją wymianę silnika, to lepiej by mnie wyszło uturbienie AAM.

Czekam na filmik jak to jedzie po zestrojeniu wszystkiego.

TT600 - 2014-07-27, 18:46

Wystroiłeś już się? :diabełek: Jak tam prace idą?
tom cio - 2014-07-28, 12:04

W sobotę założyłem wskaźnik EGT, i poprawiłem uruchamianie wtrysków, muszę jeszcze wykręcić cięgło od gruszki przy turbie żeby zmniejszyć ciśnienie doładowania, ale do tego albo wyjmę całe turbo albo odkręcę półośkę i portki, żałuję że nie zrobiłem tego u góry myśląc że wyreguluje to MBC, ale nawet jak skręcę MBC na min doładowanie to i tak wali 0,8bar. Niestety vento znów trochę postoi bo wróciła ładna pogoda i żniwa w dalszym ciągu :) Jak będzie jakoś to jeździć to obiecuję że dam znać ale to nie prędko :(
tom cio - 2014-08-17, 21:33

Witam po przerwie, ventka już ogarnięta jeździ i jak narazie ma się dobrze. Tak to na razie wygląda (czyli brudny i zakurzony po 2 miesięcznym postoju) Uploaded with fotem.pl

A tu krótki filmik z jazdy: https://www.youtube.com/watch?v=-YfmCkfQqvc
Nie wiem jak długo ten silnik pojeździ ale myślę że to nie wszystko na co go stać, ponieważ na 4 tłoku nie mam już prawie kompresji a reszta też nią nie grzeszy. Wszystko przez moją niewiedzę, pierwszy raz coś poważniejszego przerabiam w silniku niż zwykłe naprawy.

Bardzo was przepraszam za słabą jakość ale przeważnie telefon mam przy sobie. Jak znajdę chwilę to umyję dziada i porobię lepsze fotki w jakieś lepszej scenerii niż podwórko :P No i musowo skręcić lepszy film bo ten to na szybo skręcony podczas jazd testowych i nie szalałem za bardzo :D Pozdro!

muchomorek165 - 2014-08-18, 12:01

Fakt zrób lepszy filmik bo wskazówki sie zlewaja i ciężko dojrzeć ile jedziesz :P
tom cio - 2014-08-23, 17:46

Filmik musi trochę poczekać, ale mam kilka fotek jak to teraz wygląda. Plany najbliższe mocno budżetowe czyli skręcić gwint z tyłu bo pieje :P skleić mocowanie jednego wlotu ze zderzaka, i może zrobić trochę porządku pod maską i w bagażniku. Posłuchałem rady vwjanekvento i zdjąłem brewkę i chyba jednak bez niej zostanie. Po wizycie u Młodego (miło było poznać i pogadać ;) )namieszał mi w głowie z grillem ze znaczkiem, może się na taki skuszę, co myślicie?
Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl

A no i jeszcze jedna sprawa. Muszę przyznać, że baardzo mocno się zdziwiłem przy tankowaniu dziada, zalałem 98 do połowy zbiornika, zrobiłem 100km (szybkie i wysokoobrotowe 100km jak na jazdy testowe przystało :D ) i przy kolejnym tankowaniu wyszło że spaliłłłłł... 11l benzynki! Czyli jak dla mnie bomba, nie wiem jak będzie dalej bo kilometrów to ja za dużo nie robię, ale mam nadzieję że będzie tak mało palił w dlaszym ciągu :P

Tomaszex - 2014-08-23, 20:11

Mi się wydaje że z brewką źle nie wygladał bo miał takie dyskretne zreszta patrzac na zdjęcie, no ale każdy ma inne zdanie :P Ogólnie jestem zwolennikiem grillu ze znaczkiem ale tu u ciebie zastanowiłbym się dobrze czy napewno pasuje :hmmm:
wojtas83 - 2014-08-23, 20:36

tom cio jak dla mnie ventka prezentuje się naprawdę konkretnie :oklaski: aż miło popatrzeć na zdjęcia. Co do grila to podoba mi się i ze znaczkiem i bez więc nie podpowiem jak zrobić na stałe. Za listewka raczej nie jestem więc wg mnie teraz lepiej. A ze spalaniek to jestem zdziwiony bo bardzo mało spalił.
vwjanekvento - 2014-08-23, 20:43

Dla mnie bomba bez brewki 100 razy lepiej, troche mi nie podchodza tylne lampki jeszcze i fajnie jakbys za podal blende us ;)
tom cio - 2014-08-24, 00:40

Dzięki panowie za dobre słowo naprawdę dodaje motywacji do dalszych prac, co do grilla to pomaluję ten ze znaczkiem i zarzucę na auto to się porówna ;) Skręciliśmy z maciasf filma jak to jeździ i jak hamuje (a raczej spowalnia), więc czas myśleć nad poważniejszą hamulcownią. https://www.youtube.com/w...74qnGhg&index=1 Jeszcze raz dzięki za opinie i pozdrawiam :D Ze spalania też jestem ździwony ale nie będę narzekał że za mało wziął xD Lampki z tyłu raczej zostaną, a blendy nie będzie bo USA mi nie podchodzi ani trochę, wolę europę, chociaż blenda leży sobie w pokoju :P
muchomorek165 - 2014-08-24, 10:28

"Ja nie wjadę :D "

Komentarze mega :P

To kiedy z moim AAZ spróbujemy :D ?? ?

Podświetlanie hamulcy mega :P :diabełek:

Heavy - 2014-08-24, 10:40

a on teraz caly czas trzyma 100 stopni? :D czy tylko teraz był tak podgrzany? :)
Przemek - 2014-08-24, 10:46

Płynu nie ugotowałeś .
Jak chcesz to mam zaciski i jarzma z 280mm plus zwrotnice 5x100

tom cio - 2014-08-24, 12:18

No hamulce podświetlane, bo to seria 239mm z aam jeszcze jest, a jak widać niewiele więcej mocy potrzeba by rozświecić tarcze (2 hamowania z granic 170km/h czyli dawnego vmaxu :P )
Heavy, czujnik temperatury mam z aam a licznik z abs i zawyża o 20 stopni (chociaż teraz tak pomyślałem, że i tak mam sterownik silnika z abs więc i czujnik dam z abs i powinno być git).
muchomorek165, a kiedy będziesz w moich stronach? :P Zapraszam :)
Przemek, a no nie zagotowałem, bo chociaż tarcze świecące, to jeszcze jakoś tam hamował (i przy tym zeżarł sporo klocków :P ), a co do nowego zestawu to mam sprawdzony zestaw na 4x100 (zwrotnice z nowymi łożyskami już są, do tego tarcze G60, zaciski z jarzmami z Audi A6 C5, i pompa hamulcowa 23,8mm z T4 bez ABS'u).

pawel66600 - 2014-08-24, 14:04

tom cio napisał/a:
czujnik temperatury mam z aam a licznik z abs

Liczniki są takie same w AAM i ABS

tom cio - 2014-08-24, 18:23

Ale czujniki temperatury są już różne. AAM ma z żółtym paskiem, a ABS z zielonym. Kiedyś założyłem zielony czujnik do licznika ori i też zawyżał o 20 stopni. Z resztą jak mam na budziku 100 stopni to już wszystko powinno bulgotać, a jak mu dam i wskoczy 110 to powinno wywalać płyn. A ja jak mam 90 stopni na budziku to mogę dotknąć i potrzymać trochę wąż od chłodnicy, więc na pewno oszukuje ;)
vwjanekvento - 2014-08-24, 20:44

ABS ma z niebieskim paskiem ;) zielone to w tdi sa ;)
TT600 - 2014-08-24, 21:51

Jaram się jak twoje tarcze :diabełek: Jest dobrze! :poklon:
przemolas4 - 2014-08-24, 22:53

PANIE - SZOK !! !
Po pierwsze masz mega plusa za to , że jesteś z moich stron i taka venta lata w moich stronach :-)
Po drugie znowu wielki plus za lampy z tyłu , bo sam takie z tyłu miałem z czasów kiedy były zajebiaszczym rarytasikiem :-)
Bardzo ładny projekt.... obserwuję dalej zmagania i liczę na to ,że motor za szybko nie wyzionie ducha....
Mam zamiar właśnie kupić po raz kolejny venciaka i myślałem o takim motorku , wiec jeśli autko przestanie się odpychać , to napewno ....uderzę do Ciebie po kurację uturbiającą....
ps. dziwne , Ze to jeszcze przy tych tarczach banglało .... :oklaski: :oklaski: :oklaski:

tom cio - 2014-08-24, 23:25

vwjanekvento, oo dzięki za info, będę szukał takiego z niebieskim w takim razie.przemolas4, TT600, dzięki za pozytywne opinie, teraz trochę więcej czasu to i mam nadzieję częściej coś wrzucę do tematu. Co do silnika to nawet jak wyzionie ducha to zdecydowałem, że wstawiam drugi i grzebię znowu, stwierdziłem, że lepiej mieć mniej mocy ale z czegoś czego nikt nie ma ;) niż zrobić swapa. Co do uturbiania to mogę parę rad udzielić ale żeby jakiś poważnych modyfikacji podejmować się w cudzych autach to duuuużo za wcześnie, najpierw to trzeba doświadczenia na swoich robić :)
dratek - 2014-08-25, 00:24

Ile cie te 8s do 100 wyniosło $$$?
tom cio - 2014-08-25, 08:18

Czy 8s to nie wiem bo nie mierzylem tylko po prostu jezdze ale w sumie okolo 1500pln. Do tego musze doliczyc nowy slupek ale to predzej czy pozniej by i tak wyszlo (raz ze ja nie wiedzac wszystkiego dokladnie przytopilem tloki, a dwa ze od kiedy kupilem go pikala kontrolka od oleju ktora olewalem bo mialem w planach swap a jak zdjelem miske to zobaczylem zapchany smok oleju jakims potpionym plastikiem i opilkami). Z reszta slupek dla mnie to nie problem, a przy okazji wyjetego silnika wloze klime ktora lezy juz w garazu :P
tom cio - 2014-11-17, 19:28

Taki mini, maciupeńki aktual, w sobotę na podwórku zawitał kolejny VW, jako dawca silnika i kalimatyzacji do mojego chrupka ;)Możecie zgadywać jaki silniczek :P Cały czas się zbroję w graty, zakupione EasyEcu 3+ w wersji beta, dużo kwasiaka, jeszcze trochę alu muszę kupić i można rzeźbić. Odpalać mam nadzieję w lutym/ marcu, moooże wcześniej.
Uploaded with fotem.pl
http://s25.postimg.org/ic...0320_190051.jpg

wojtas83 - 2014-11-17, 20:15

tom cio, ja obstawiam że pod maską siedzi ABA bo za oceanem nie jednego już uturbili
Budda - 2014-11-17, 21:30

Ojj wkręciłeś się w uturbianie :D
tom cio - 2014-11-17, 21:56

wojtas83, dokładnie, na necie jest tyle porad o tym silniczku że wszystko jest jak na tacy dosłownie. A klima to w sumie przy okazji się założy jak silnika nie będzie. A po czym poznałeś, że to us?
Budda, jak to mówią mocy nigdy dość :P Ci co raz zaczęli już z tego nie wychodzą.

Teraz będzie robione porządnie, nowe kolektory które muszę sobie zrobić, turbo prawdopodobnie td04hl16t, i ogółem duużo pracy przedemną, na dniach chyba przejadę się po skrzynię biegów 02A CGY od passka, podobno jest niezadługa ale też nie krótka jak 2y.
Postaram się robić więcej fotek podczas budowy i w miarę możliwości będą tu wrzucane ;)

wojtas83 - 2014-11-17, 23:04

tom cio napisał/a:
A po czym poznałeś, że to us?

Po prostu mam dobra pamięć i kojarzę fakty, a ta jetta była kiedyś wystawiona nawet u nas na forum bo właścicielowi zabrakło nerwów do mechaniorów którzy nie potrafili jej uruchomić. Więc wziąłeś ja w atrakcyjnej cenie pewnie, a zdradziły Cię blachy z Żuromina :P

tom cio - 2014-11-22, 01:08

Zaczynam zamawiać potrzebne graty, dziś przyszła paczka z pierdółkami do zrobienia nowej elektryki silnika (konektorki, oczka, parciana izolacja itp).
Silnik z dawcy dziś wyjechał (raczej wyleciał :P )
Uploaded with fotem.pl
teraz trzeba posprzedawać trochę gratów co by na jego remoncik było ;)
I jeszcze pytanko: który przekaźnik odpowiada za podnoszenie obrotów po włączeniu klimy? Mam takie:
Uploaded with fotem.pl

strus - 2015-01-06, 11:27

Kolego duzy szacunek za to ze sam grzebiesz przy aucie i podejmujesz sie takich wyzwan. Kojarze kilka aut (Lanosy 1.6 i 1.5 turbo) ktore jezdzily na sterowaniu czujnikiem nadcisnienia i 2 dodatkowymi wtryskami i nawet to jakos jezdzilo. T2 nigdy nie mialem w reku ale chyba troszke za mala sprezarka. Chcialem napisac ze moze warto wrzucic chociaz K04, ale widze ze w planach TD04 wiec mysle ze to swietny pomysl w polaczeniu ze sterownikiem ktory to obsluzy. Silnnik bedzi eodprezany? Zdradz w jaka moc celujesz?

Co do hebli ja mam tarcze z G60 280mm u siebie i powiem Ci ze hamujac kilka razy ze 180km/h nigdy mnie nie zawiodly.

tom cio - 2015-01-06, 12:31

Hmm w sumie plany coraz to nowsze się pojawiają, graty się zbierają. Silnik oczywiście odprężany teraz na ok 8,5:1 może nawet mniej muszę jeszcze policzyć, plus mały jego remont, na tym silniku chcę osiągnąć 220-230km na więcej raczej wnętrze nie pozwoli. Turbo już leży GT28 (do ABA jest na wyrost ale kupowałem przyszłościowo), ster jak wyżej, z planów odpalenia turbo na wiosnę raczej nici, bo jest tak ja to mówią "Jeśli zakładasz budżet X to i tak końcowo wyjdzie 2 lub 3 X" :D ale mam w zanadrzu coś innego także będzie jeździł na sezon.

Hebelków mam już zestaw, będzie trochę mocniej niż G60 ale tarcza ta sama niestety.

strus - 2015-01-06, 13:22

tom cio napisał/a:
Hmm w sumie plany coraz to nowsze się pojawiają, graty się zbierają. Silnik oczywiście odprężany teraz na ok 8,5:1 może nawet mniej muszę jeszcze policzyć, plus mały jego remont, na tym silniku chcę osiągnąć 220-230km na więcej raczej wnętrze nie pozwoli. Turbo już leży GT28 (do ABA jest na wyrost ale kupowałem przyszłościowo), ster jak wyżej, z planów odpalenia turbo na wiosnę raczej nici, bo jest tak ja to mówią "Jeśli zakładasz budżet X to i tak końcowo wyjdzie 2 lub 3 X" :D ale mam w zanadrzu coś innego także będzie jeździł na sezon.

Hebelków mam już zestaw, będzie trochę mocniej niż G60 ale tarcza ta sama niestety.


Jakis zacisk micniejszy czy tylko pompa?

Jakie dokladnie oznaczenie tego turboi jakie wtryski do tego wrzucasz?

tom cio - 2015-01-06, 13:48

Hebelki to mój wyszukany, sprawdzony mix:
przód tarcza g60, zacisk z jarzmem passat b5 afn, klocki są ferodo racing ds2500
tył tarcza na razie ori, zacisk mk4
pompa 23,8mm lub 25,4mm nie wiem jeszcze, przewody stalowy oplot, regenracja całości (gumki, łożyska, prowadnice itd). Zobaczę jak to się będzie sprawować i czy mi wystarczy. Jak nie to już znalazłem fajne zaciski z e38 przód, większa tarcza itd.

Turbo to replika gt2871 od k64, wtryski do tego mam saabowskie 360cc/3bar i 400cc/4bar z tego co pamiętam. Byłemu ich właścicielowi skończyły się przy 290km/4 bar więc do tego projektu wystarczą.

strus - 2015-01-06, 14:20

Wtryski starcza na 300KM max, turbo pod 400. Pytanie na ile silnik ;) W kazdym badz razie modyfikacje w Turbo sa duzolepiej oplacalne niz n/a gdzie na wydana kase mocy duzo nie przybywa.
partyzant - 2015-01-11, 23:28

A na jakim sterowniku chcesz to zrobić?


I pytanie z innej beczki; jak świeciły soczewy na seryjnym ryflowanym kloszu?

tom cio - 2015-01-11, 23:33

Sterownik to standalone Easyecu 3+, soczewki świecą bdb, nikogo nie oślepiały, dobrze oświetlają drogę. Pewnie wiele zależy też od źródła światła, bo jak ktoś załaduje zenona do ryfla to może razić ale ja mam zwykłą żarówkę H7.
Dziś przywiozłem trąbki do kolektora dolotowego i regulowane koło rozrządu (to niestety do poprawki ale coś z tego będzie). Muszę się wkońcu zmobilizować i chociaż trochę zebranych gratów obfocić i wrzucić bo tylko piszę, że zbieram a dowodów brak :P

partyzant - 2015-01-11, 23:40

A od czego miałeś soczewkę?
tom cio - 2015-01-11, 23:42

Roomster/Fabia II wybrałem dlatego, że jest na żarówkę dzięki czemu nie mam przygód z niebieskimi i ma przesłonę z elektromagnesem na światła drogowe.
partyzant - 2015-01-11, 23:54

A jak wygląda sprawa ogarnięcia elektryki? Bo ja zielony jeśli o kabelki chodzi? Jakieś dodatkowe sterowanie na przesłonę?
tom cio - 2015-01-11, 23:58

No i tu Ci niestety nie pomogę, bo jak w kabelkach to gorzej jak zielony :P Dawałem kabelki do zrobienia kumplowi elektrykowi, wstawiał tam jakieś diody jednoprzewodnikowe (czy jakoś tak :P ) żeby żarówka nie gasła po otwarciu się przesłony. Ale dokładnie jak to łączył nie pamiętam a teraz jak lampy złożone to nie zobaczę bo nie widać.
patryk1989 - 2015-01-12, 00:06

Sorry za OffTop ale , robiłem takie lampy i żarnik/żarówkę podłączasz normalnie pod zasilanie żarówki a elektromagnes podłączasz pod przewód świateł długich żółty albo biały dokładnie nie pamiętam masę mostkujesz z żarnika lub postoju i wsio , trzeba jeszcze włożyć zworkę w bezpieczniki aby po włączeniu długich nie gasły światła mijania
https://www.google.pl/sea...htm%3B500%3B375

Właśnie taką oooo ( sorry za ten długi link ) ja włożyłem spinkę metalową dziewczyny i też działało :D
Tu masz cały temat odnośnie lamp mój z resztą ;) od razu ostrzegam ze na początku tematu pisałem bzdury no bo sie nie znałem ale później naprowadziłem się na dobra drogę
http://www.golf3.pl/topic...wka-vt45548.htm
w moim temacie golfa Varianta też wspominałem o budowie lamp na soczewie :) Pozdro

tom cio - 2015-01-12, 00:09

O właśnie i ja mam tak zrobione, że tej spinki nie potrzebuję ;) Sprawa wyjaśniona.
tom cio - 2015-01-20, 02:38

W końcu nie zapomniałem wziąć aparatu do garażu więc coś tam znów naskrobię, aparat wiekowy więc super jakości nie oczekujcie zdjęć za dużo też nie ma bo muszę się uwijać żeby zwolnić garaż :P Prace wreszcie ruszyły, w sobotę wieczorem zostałem sam z ventką i trochę ją rozebrałem od przodu :D , w niedzielę wyleciała deska rozdzielcza, dziś cała reszta jak na fotkach i silnik poszedł w drobny mak (zapomniałem zrobić fotki stopionego tłoka ale odłożyłem go to wrzucę potem). Po rozebraniu stwierdzam, że to vento jeździło wcześniej tylko w mieście bo nigdzie kurzu nie ma (u kumpla 13 lat na wsi i można rękami zbierać). Jak widać wpada klimatyzacja ręczna którą połączę z thermotronikiem, akumulator wylatuje do bagażnika, zacząłem robić wiązkę do easyecu. Plan jest taki żeby w przyszłym tygodniu zagadał, jak dobrze pójdzie mooooże pod koniec obecnego.
Sorka, że na googlach ale fotem zagina czasoprzestrzeń prędkością transferu dziś.
https://plus.google.com/photos/109540030038484092315/albums/6106225468363351329?banner=pwa

A teraz idę spać bo mam dość na dziś ;)

Pozor - 2015-01-20, 12:14

Bajka tylko mam takie pytanie jak chcesz połączyć thermotronica z manualną klimą ? sam miałem taki pomysł ale jak zobaczyłem różnice pomiędzy dwoma nawiewami to zwątpiłem , ale jak masz na to sposób to czekam na rezultaty i sam swój zestaw też tak zrobię :faja:
hotdriver - 2015-01-20, 20:34

Pozor, latwo polaczyc thermotronic steruje tylko pokretlem cieplo zimno wiec nie ma zezby jak ustawi np 20 prz wlaczonej klimie to otworzy nawiew na cieple powietrze i jednoczesnie bedzie dmuchala klima i cieple powietrze :) czyli tom cio, robisz ala climatronic :diabełek: :P dobry pomysl :oklaski:
tom cio - 2015-01-20, 21:10

No dokładnie, taki climatronic na pokrętło heh :D Pozor, obudowy nawiewów pasują do siebie (to sterowanie gdzie ma iść powietrze i ta chłodnica klimy) tylko przy mojej starej nagrzewnicy są 4 uchwyty na zatrzaski a było na 6 szt, myślę że to nie robi różnicy bo i tak wszystko przykręcam do ścianki grodziowej.
partyzant - 2015-01-21, 01:03

czekaj, czekaj bo się zagubiłem. Będziesz remontował AAM'a czy wkładał ABA ?
tom cio - 2015-01-21, 09:18

Jak na razie wpada ADY :P Ma on ten sam słupek co ABA więc zrobię sobie elektrykę już na gotowo a potem jak będę miał wszystkie graty do ABA to tylko przełożę silniki. AAM niedługo jedzie na złom, co lepsze zostawiłem a blok wypad. Co najdziwniejsze w silniku było słabe ciśnienie oleju (jak się rozgrzał to do 2000 obr w ogóle nie było) a na panewkach jeszcze ta fabryczna jodełka się zachowała, tłoki i gładzie wyglądały już nieco gorzej.
tom cio - 2015-01-22, 00:55

Dziś znów trochę prace się posunęły do przodu, poskładałem nagrzewnicę z termotronikiem, trzeba było zrobić jeszcze otwór na czujnik temp zasysanego powietrza chyba ale sobie poradziłem, jedynie jest problem jak sprawdzałem to 1 bieg wentylatora jest na 2 pozycji, a 2 bieg wentylatora na 1 pozycji pokrętła, będzie trzeba podmienić piny gdzieś. Przygotowałem silnik do wrzucenia w auto i jutro montaż. Cały czas najgorsze przede mną czyli elektryka silnika i podłączenie kabli klimy żeby jakoś to działało. To od razu pytanko: czy wentylatory załączające się podczas włączenia klimy chodzą cały czas czy się podczas jazdy wyłączają?

http://imgur.com/VUQL3RZ
http://imgur.com/mNZ2zn0
http://imgur.com/kZ9fByj
http://imgur.com/0UNdcMr
http://imgur.com/uO0bZUP
http://imgur.com/39QdUlK
http://imgur.com/DwZdwnf

majkel00230 - 2015-01-22, 08:18

chodzi Ci o dmuchawę w tunelu ? chodzi cały czas
Pozor - 2015-01-22, 09:49

dmuchawy wentylatora chodzą cały czas ,a z tymi biegami jest tak bo w klimie nie ma pozycji 0 przecież :)
tom cio - 2015-01-22, 14:06

http://img1.sprzedajemy.p...ima-1224491.jpg Ja jednak bym powiedział że jest pozycja 0, i u mnie też taka jest, tylko 2 bieg z 1 są odwrotnie ale to jak pisałem załatwię zamianą pinów we wtyczce mam nadzieję.
pawel66600 - 2015-01-22, 22:06

Albo piny albo blaszkę od pokrętła trzeba dogiąć :)
wojtas83 - 2015-01-22, 22:45

Pozor, dobrze pisze bo przecież w klimie 0 oznacza wyłączenie nadmuchu wewnętrznego a w thermotronicu 0 oznacza zamkniecie obiegu zamkniętego co w klimie działa podciśnieniowo i sterowane jest elektrycznie z przycisku w panelu za pośrednictwem elektrozaworu znajdującego się przy ścianie grodziowej w komorze silnika. Porównaj sobie gdzie na panelu thermotronica i aircondition umiejscowione są 0.
tom cio - 2015-01-23, 01:28

A ja się upieram przy swoim. W klimatyzacji jak dasz na 0 to po prostu wyłączasz wiatrak i tyle, w thermotronicu też tak jest, wyłącza się wiatrak. Gdy chcesz obieg wewnętrzny w klimie to trzeba wcisnąć przycisk, w thermotronicu nie ma obiegu wewnętrznego, co najwyżej można całokowicie zamknąć dopływ powietrza ustawiając pokrętło jak na tym foto: http://www.sklep.autolus....173be59ac14.jpg
Wtedy linka w panelu sterowania (którą całkowicie wyjąłem bo w klimatyzacji nie ma tego zamknięcia powietrza) zamyka klapę.

pawel66600, blaszka jest ok, wcześniej do końca wszystko działało, a teraz musiałem trochę przerobić wiązkę na rezystor dmuchawy z klimy bo od zwykłego jest inny. A ten od klimy jak się okazuje ma inaczej poustawiane biegi (mam kilka tych rezystorów i na 3 jest to samo). Dziś zacząłem robić wiązkę do ee, po raz kolejny stwierdzam że kabelki to zło :P

hotdriver - 2015-01-23, 17:45

tom cio, widocznie zamieniles piny w rezystorze dmuchawy i jezeli dasz np na 1 pokretlem to na rezystor prawdopodobnie trafia na 2 zamiast na jedynke musisz wyjac rezystor i na kazdym pinie sprawdzic opor najwiekszy to bedzie 0 lub 1 a najmniejszy opor lub zerowy to 4 w pokretle
tom cio - 2015-01-31, 23:05

Vento z zewnątrz prawie poskładane, silnik odpala, chodzi. Teraz cza zrobić hamulce z tyłu i próbować stroić, ciekaw jestem jak mi będzie szło. Wewnątrz dalej pusto nic nie ma, a to wszystko przez klimatyzację. Mam elektrykę od passka b4 ale okazało się że mocno się różni od tej w vencie przez co muszę szukać ori vento/golf.
partyzant - 2015-02-12, 00:57

Weź zostaw tą klimę i zakładaj turbo lepiej :D

Jedziesz do Ostródy na Pre-Season Meet Auto Moto Arena od Tuning Kingza?

tom cio - 2015-02-12, 01:08

partyzant, chciałbym ale $$$ nie pozwalają na razie, ale nie bój się będzie i turbo :P Na ten pre-season zobaczę ale raczej ciężko będzie.
Tak przy okazji to błotniki przód sprzedane, mam już zwykłe, jutro zaczynam składać środek i robić heble tył, jakieś fotki myślę, że się pojawią :)

partyzant - 2015-02-12, 01:15

Daleko niemasz do Ostródy, a fajnie by było nawet się styknąć i pogadać.

My z Białego na dwa auta się wybieramy, jedno mk2 i Leszcza Vento

tomek87 - 2015-02-12, 08:30

partyzant napisał/a:
Jedziesz do Ostródy na Pre-Season Meet Auto Moto Arena od Tuning Kingza?

Ja bym się wybrał ale szkoda mi auta na tą pogodę... Może się wybiorę ale jako widz tylko.

tom cio - 2015-02-12, 09:31

Zobaczymy, zgłaszać się nie trzeba jako widz to może się decyzja w ostatniej chwili zmienić. Zostajecie na dwa dni?
vwjanekvento - 2015-03-17, 18:44

Sto lat kolego :piwo:
hotdriver - 2015-03-17, 20:07

tom cio, stowa :]
Tomaszex - 2015-03-17, 20:31

Wszystkiego co Najlepsze ! :oklaski: :D
wojtas83 - 2015-03-17, 21:57

Najlepszego tom cio,
PS jakiś aktual by się zdał w temacie ;)

kowal323 - 2015-03-17, 22:04

Najlepszego ! ;)
Heavy - 2015-03-17, 23:01

VWszystkiego najlepszego :)
tom cio - 2015-03-18, 23:08

Dziękuję bardzo za życzenia :hejka: Co do up'a to musicie jeszcze trochę poczekać, trochę się pozmienia przy ventylu, a nie chcę pisać o każdej pie rdółce tylko pociągnąć z "grubej rury", tak więc proszę o trochę cierpliwości :)
majkel00230 - 2015-03-20, 10:09

tom cio, a ja mam pytanie? w którym miejscu, w jakim celu i jak chcesz zamocować aku w bagażniku ?
tom cio - 2015-03-20, 17:03

Po lewej stronie bagażnika, mam zamiar przymocować oryginalną podstawę aku do podłogi, okryć jakąś osłoną np z passka b6. W celu takim że pod maską będzie sporo dodatkowych elementów w przyszłości a nie mam zamiaru się bić o każdy cm tam.
majkel00230 - 2015-03-20, 17:07

yhymm, no słuszenie, ja w sumie nigdy o tym nie myślałem ale pomysł dobry,
ale u mnie w bagażniku za to mało miejsca :P butla, tuba, koło :P ale w nowym projekcie już pomyślę nad tym ;p

vwjanekvento - 2015-03-20, 17:40

majkel00230 tuba zbedna kolo zapasowe tez od 5 lat nie zlapalem gumy odkad mam vento, lepiej kupic w plynie zapasowke, a co do butli to tez trochę zajmuje miejsca no ale skoro Ci to wszystko potrzebne to ok :P
tom cio czekamy na tego upa ;)

majkel00230 - 2015-03-20, 17:47

vwjanekvento, tuba nie jest zbędna bo mi muzyka musi grać odpowiednią barwą jak jadę ;>
a co do koła to jeżdżę od 6 lat jak po PL tak i po UE i nigdy gumy nie złapałem ale znając moje szczęście to wyciągnął bym koło i po 15 km kapeć ;p a Turbo pchać nie będę po maskę to aż miejsca tyle nie pottrzebuje ;p

tom cio - 2015-05-21, 23:42

Witam, na wstępie chciałbym przeprosić za takie szarpane upy, raz jest raz nie ma ale wszystko przez ten czas...

Teraz kolejny up więc: blachę chciałem robić po uturbieniu ale plany pokrzyżował mi kolega Mariusz, który zakupił ode mnie zestaw poszerzający do venta, chcąc nie chcąc muszę teraz blachę zrobić więc uturbienie musi poczekać (bo wbrew pozorom zabawa z blacharką i lakierem też tania nie jest, chociaż sam wszystko robię), finansowo po prostu obu nie pociągnę na raz.

Na foto vento już puste w środku, szczerze mówiąc to zaciesz miałem na cały dzień jak zobaczyłem podłogę w stanie idealnym, nawet brudu nie ma na niej :D

Koło będzie jak to z przodu tylko grafitowe lub czarne, jutro myślę że pójdą do piachu, lakier sam ogarnę, jest to Brock B1 17 8,5j.

Na innej fotce kompletny wydech tatechnix 2,5 cala, ciekaw jestem jego brzmienia :) i jeden z foteli recaro już wcześniej zakupionych ale nie było chyba okazji pokazać.

Drzwi nie ma bo te co były nie będą już potrzebne, kto kumaty już się domyśli co się święci :P Przy okazji roboty profilaktycznie wymienię progi chociaż mają tylko malutkie dziurki które mógłbym załatać ale chcę tam zajrzeć, zrobić jak należy, zakonserwować obficie aby jeszcze długo potrzymały.

Jutro ciąg dalszy prac, mam nadzieję, że nie zapomnę aparatu i znajdę czas żeby pare fotek strzelić ;)

Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

tom cio - 2015-05-22, 13:28

Do obiadu tylko demolka, słupek wycięty, drzwi spasowane do błotnika, progu i dachu, powoli zdejmuję poszycie.

I taka ciekawostka co można znaleźć w progach w ventach z pierwszych lat produkcji :D No chyba że ktoś tam dokładał, ale wątpię w to.

Około centymetrowa warstwa wosku w całym progu, ogólnie wosk jest po prostu wszędzie, rozbierając golfy, venta z lat 1995-1997 konserwacji było tyle co kot napłakał, ale za to rdzy od cholery :P

Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

wojtas83 - 2015-05-22, 14:37

Ło panie ty powiedz że progi będziesz zmieniał na drugie bo miejsce słupka się zmieni a nie tam opowiadasz że chcesz zajrzeć co jest w środku :P Będzie drugie coupe w polsce :oklaski: Ten wosk to pewnie ktoś kiedyś rozgrzał i nalał do środka bo wątpię że fabryka tak wypuściła. A ogólnie jak dobrniesz do celu to będzie miazga :poklon:
kowal323 - 2015-05-22, 16:40

No to już wszystko jasne co się szykuje ; ) Będzie kosa jak się uda :poklon:
vwjanekvento - 2015-05-22, 16:53

No pięknie się dzieje :poklon: Co do wosku sam osobiście daje 1 puszke rocznie na jeden prog Wurtha wiec mysle ze szybko nie zgnija :P Ale lecisz Panie z tematem :oklaski:
patryk1989 - 2015-05-23, 08:48

Vento coupe :D cos pieknego :)
majkel00230 - 2015-05-23, 09:20

też cały cas miałem chętke na zrobienie coupe ;>
tom cio - 2015-05-24, 20:13

kowal323 napisał/a:
No to już wszystko jasne co się szykuje ; ) Będzie kosa jak się uda :poklon:


Czemu miałoby się nie udać? Akurat ja mam tak, że jak już coś zacznę to kończę ;)

Tymczasem prace trwają, felgi wróciły z piaskowania, kupiłem na nie oponki 215/40 i 205/40, zakupiłem też przedni pas pod klimę kompletny, progi też już są.

Zacząłem robić smoked (to już chyba 3 od kiedy mam vento ;P ), w prawej lampie odkleił mi się odbłyśnik więc muszę zakupić (co dziwne była ori hella, lewy odbłyśnik mam tyc i nic się nie stało).

Na klapie zagości lotka, którą nieco przerobiłem. Lewą stronę mam już spasowaną, jutro czyszczenie, piaskowanie, podkładowanie i jak czasu starczy to spawanie.

Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

majkel00230 - 2015-05-24, 20:21

sam działasz ?? :P
widzę do pracy chyba nie chodzisz do szkoły chyba też nie jak cały dzień w stajni ::p
w lotka wygrałeś ?:P

tom cio - 2015-05-24, 20:28

majkel00230, dziś akurat z tatą, ktoś musi trzymać poszycie a drugi zaznaczać gdzie docinać i pasować.
Pracę mam w domu, trochę gospodarstwo rolne, trochę mechaniki, trochę lakiernictwa, trochę jak widać blacharstwo. Jest co robić w każdym razie, za vento zabierałem się chyba z 3 tygodnie aż w końcu ruszyłem i trzeba się sprężać bo nie jest jedyny do zrobienia.
Jak się ma pojęcie i warunki do zrobienia samemu myślę że w 1,5k pln można coupe sobie zrobić nie licząc oczywiście swojej pracy i czasu tylko materiały.

patryk1989 - 2015-05-24, 21:28

I to są mody za które na prawdę należą się gratulacje , a nie smoked lamp czy naklejenie naklejki pokaż cycki .... i bicie piany na 10stron . Na prawdę grubo poszedłeś kolego tak trzymać !!
kowal323 - 2015-05-24, 21:56

tom cio napisał/a:
Akurat ja mam tak, że jak już coś zacznę to kończę


O to chodzi, mało to projektów zaczętych a nie skończonych ? Żeby każdy tak postępował.. Dlatego :oklaski: Dla Ciebie ;)

hotdriver - 2015-05-24, 22:30

Tylko pozazdrościć, czekamy na efekt końcowy :) :oklaski:
Wydym - 2015-05-28, 07:28

Elegancko... :oklaski:
I pierdyknij je na zielono żółty połysk Dekorala :P

tom cio - 2015-05-28, 09:36

Hehehe, trzeba było wcześniej mówić bo wczoraj byłem po baze w mieszalni także za późno :D Później dodam jakieś fotki, lewa strona prawie pospawana, zaraz jadę po gaz, i dokończe.
theority - 2015-05-28, 11:29

tom cio, panie Kapitanie, melduję iż temat przeglądłem :P

Roboty zrobiłeś sporo i jeszcze pewnie drugie tyle będzie ;) :oklaski:

Tak tylko się zastanawiam czy nie prościej i szybciej byłoby zrobić to co mówimy od lat... przeszczepić dupę od Ventki do golfa 3... :)

TT600 - 2015-05-28, 13:33

No to teraz już będzie unikalny egzemplarz od A do Z :) Idzie ci to zaskakująco szybko. Powodzenia w dalszych pracach ;)
tom cio - 2015-05-28, 21:10

Dzięki wszystkim za komentarze ;)
Spawanko lewej strony ukończone (no prawie jeszcze jeden szczególik ale to pikuś). Uważałem jak tylko mogłem, chuchałem, dmuchałem, robiłem przerwy a i tak w dwóch miejscach delikatnie wciągło blachę. Ale w sumie to też dobrze, będzie pretekst żeby zrobić sobie młotek bezwładnościowy żeby to wyciągnąć :D
I teraz już wiem że wydane kilka stówek na felcarkę to była super inwestycja, mój migomat ma niestety na najmniejszym zakresie 40A prądu, dałem nawet cieńszy drut 0,6mm a i tak spawanie doczołowe to udręka, tylko na zakładkę jak widać na foto lub otworowo.
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

Przemek - 2015-05-28, 21:57

F*ck będzie mega projekt :poklon: :poklon:
Będzie kręcił suty.

Wydym - 2015-05-29, 07:09

tylko od środka nie zapomnij pospawać :diabełek:
tom cio - 2015-06-01, 16:27

Od środka też pospawane :P Lewa strona pospawana, gdzie była rdza to już jej nie ma, progi wzmocnione.

Dziś polakierowałem felgi. Pan w mieszalni fajny kolorek mi wybrał (bo brałem z gotowca, jak komus źle dobrał i stoi u nich ta baza, a jest sporo tańsza), normalnie patrząc felgi są czarne, w słońcu robią się podobne do koloru auta :D
fotem coś wymięka więc tym raz fotki na googlach.
https://plus.google.com/photos/109540030038484092315/albums/6155411653179906689/6155412139071044290?banner=pwa&pid=6155412139071044290&oid=109540030038484092315

kowal323 - 2015-06-01, 16:49

A koncepcji na lampy tylne nie zmieniłeś ? Bo chętnie bym przygarnął ! :P
wojtas83 - 2015-06-01, 22:01

tom cio, oby tak dalej, bo idziesz z projektem do przodu naprawdę dużymi krokami :oklaski:
tom cio - 2015-06-02, 10:27

kowal323, lampy zostają, nie podobają mi się ciemno-czerwone przy moim kolorze a pomarańczowych ani clearów nie założę ;)
wojtas83, a tam dużymi, duży krok to będzie jak zrobię w końcu silnik :D

majkel00230 - 2015-06-02, 10:56

nie gadaj lecisz jak persznik z projektem :D tylko pozazdrościć :oklaski:
dratek - 2015-06-03, 11:59

Jak to przegląd przejdzie jako 2 drzwiowy?
Wydym - 2015-06-03, 12:07

pewnie przegląd będzie jak z gazem 150 :diabełek: :diabełek: :diabełek: :diabełek: A który z tunerskich aut jeździ na przeglądy :rotfl:
Tomaszex - 2015-06-03, 16:06

Wydym napisał/a:
pewnie przegląd będzie jak z gazem 150 :diabełek: :diabełek: :diabełek: :diabełek: A który z tunerskich aut jeździ na przeglądy :rotfl:


No nie wszyscy mają znajomości, więc trzeba wiedzieć gdzie jeździć i które stacje omijać szerokim łukiem :diabełek:

Kurcze marzenia się spełniają vento coupe mmm od zawsze mi się podobało tak samo jak jetta a2 w coupe :kot: Wytrwałości i powodzenia w pracach :oklaski:

Japko - 2015-06-03, 20:43

Panowie, jak auta z spawaną dupą albo ćwiarą przechodzą przegląd normalnie to i to przejdzie ;)
tom cio - 2015-06-03, 23:50

Co do przeglądu się nie martwcie :P

Japko, tu chodzi o to że są zmiany konstrukcyjne, byłem pogadać u mnie w mieścinie z diagnostą to nigdy w życiu, ale to typowy zrzęda, marudzi na wszystko. Ale coo do innych aut to fakt, niektóre bez progów jeżdżą, albo każda ćwiara z innej parafii, tu robię dla siebie więc najlepiej jak potrafię, kilka wzmocnień dodałem od siebie jeszcze nawet.

Dziś znów trochę podziałałem, złożyłem lewą stronę i jako tako wszystko spasowałem, jak widać błotniki z zamiennika leżą "idealnie" no ale cóż. No i wkurzyłem się trochę bo uciekła mi trochę szczelina przy drzwiach, u góry ok 1-1,5mm mniejsza, niby nie wiele ale wkurza :evil: Listwa na dachu odstaje bo tylko leży i jest przyciśnięta butelką :P

Prawa strona pocięta, idzie sporo szybciej jak lewa, bo już wiem gdzie co jak jest, ile mniej więcej wyciąć itp.

Na foto wlewu widać delikatne rdzewki w prawym górnym rogu... Taaaa rdzewki :mur: po oczyszczeniu dziury "na dwa palce" :diabełek:
Co gorsza w dawcy też są takie "rdzewki" chociaż poszycie zewnętrzne jest super, ale wewnętrzne zgnite tak samo. Trzeba będzie szukać zdrowego dawcy, albo jak się nie uda samemu zrobić reperaturki, bo nowe raczej niedostępne.

Przy okazji wyjęcia zbiornika, sobie go umyłem. Musiałem spuszczać 50l paliwa bo tuż przed odstawieniem lałem do pełna :)

Jedna fotka z felgami, loga już przyklejone, nie długo powinny być oponki na nich.

No i przyszło dzisiaj sprzęgiełko, docisk vr6, tarcza obita kevlarem, zamach i łożysko do kompletu. Powinno wytrzymać około 500nM, ciekawe czy będzie dane mi to sprawdzić :D

Nie długo porobię też fotki reszty turbo gratów, to wrzucę, tymczasem wklejam kilka fotek z dziś:

Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

kowal323 - 2015-06-04, 01:42

Ale lecisz z tematem :oklaski:
majkel00230 - 2015-06-04, 10:01

tom cio, a czemu reperaturki wlewu mówisz że niedostępne ? w inter carcie od ręki z tego co wiem
tom cio - 2015-06-04, 10:22

Wewnętrzne? Jak mi taką znajdziesz stawiam czteropaka :)
majkel00230 - 2015-06-04, 10:26

nie no wew nie ma w ogóle ;P przecież producenci nie przypuszczali że ktoś będzie ich budy rozcinał i otwierał ;p to musisz sam rzeźbić ;p
Gesiu_15 - 2015-06-04, 20:19

kawał dobrej roboty :oklaski:
Docki - 2015-06-04, 23:07

http://e-katalog.intercar...ewu-paliwa.html

To nie to? :)

kowal323 - 2015-06-05, 00:26

To jest właśnie zewnętrzna ;)
majkel00230 - 2015-06-05, 08:07

kowal323, w opisie jest napisane wewnętrzna !

bo zewnętrzna wygląda tak :

http://e-katalog.intercar...nik-paliwa.html

tom cio - 2015-06-05, 09:37

Panowie niestety to też nie to ale dziękuję za pomoc w poszukiwaniach ;) , tą część widać po otwarciu klapki wlewu paliwa i ja to mam w bardzo dobrym stanie przy poszyciu od golfa. Na tym zdjęciu na czerwono zaznaczyłem obszary których po dokładnym oczyszczeniu po prostu nie ma i to jest w nadkolu wewnętrznym jak widać: Uploaded with fotem.pl

Na na początku myślałem, że to tylko nalot a okazało się że pod ori konserwację wlazła woda potem syf i od strony koła zaczęło gnić także jest to trochę problem. Jadę dziś na złom obadam czy nie ma jakiegoś ze zdrowym wlewem jak nie to sam odbuduję bo nie będę robił dziesiątek kilometrów żeby znaleźć kolejne zgnite wlewy.

dratek - 2015-06-05, 11:50

Tak jak patrze na ten twój temat tomcio to normalnie nie mogę wyjść z podziwu. Tyle kasy włożyłeś w blachę na samym początku, tyle walki z blacharzami :D i teraz wszystko i tak przerabiasz :D Nie żałujesz, że od początku sam tego nie zrobiłeś? :P
tom cio - 2015-06-18, 20:52

dratek, trochę późno ale lepiej niż wcale, nie żałuję, bo na początku nie miałem o tym pojęcia, ale szybko się uczę ;) A to że teraz robię od nowa to tylko przedłuży życie mojego ventolota, kiedyś jak znajdę kawałki roboty poprzedniego "blacharza" i wam pokażę to się za głowę złapiecie co on $*^%*&%( :mur:

Robota dalej idzie ale ostatnio trochę zwolniłem tempo. Blacharka skończona, wlew zrobiłem sam i szkoda że nie zrobiłem żadnej fotki przed zamknięciem poszycia bo wyszedł mi prawie jak oryginał :D Wszystko co trzeba było zaepoksydowane, potem spawy zagumowane i na koniec zakonserwowane profile zamknięte (jak ktoś będzie robił to polecam SikaGard, mega wydajny i bardzo dobrej jakości produkt), od jutra mam nadzieję zaczynam szpachlowanie.

Musiałem kupić prawe drzwi bo moje były przegięte jakoś dziwnie, trafiły się bez ani nawet najmniejszej rdzy, są z 1992r, lewe są z 1996r i mają trzy ogniska korozji. I kup tu nowsze auto :diabełek:

Jak widać na foto oponki już na felgach, naciągi minimalne i o to mi chodziło.

Zacząłem też trochę środka, jeden słupek pospawany, w niedzielę może okleję podsufitkę jak czasu starczy :)

Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

majkel00230 - 2015-06-18, 21:00

usługi świadczysz blacharskie ?:D
tom cio - 2015-06-19, 02:03

Tzn? Zwykłe wymiany progów, reperaturki itp to tak, ale za wstawianie ćwiartek usługowo jak sobie robię to nie. To już jest duża odpowiedzialność, a tu robię na własne ryzyko.

Progi już w epoksydzie, specjalnie siedziałem do późna żeby dziś je prysnąć, co by do jutra pod szpachlę podkład wysechł.

kubamajster - 2015-06-19, 11:25

Brawo za chęci do działania !
Ponoć łatwiej jest dospawać dupę vento do 3 dzwiowego mk3 ;)
Ale każdy projekt jest inny i jedyny w swoim rodzaju :)
Powodzenia !

majkel00230 - 2015-07-03, 17:09

tom cio, wiesz co bym zrobił na twoim miejscu ?? :P a wsadził jeszcze 4motion xD jak coś to mam instrukcję krok po kroku ;p
tom cio - 2015-07-05, 01:25

Prace powoli idą dalej, ale jeszcze w huk roboty ;)
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

4motion nie będzie, bo nawet jeśli miałbym to robić to nie włożyłbym badziewnego haldexa.

tom cio - 2015-07-10, 18:50

Z serii "ciemność widzę" :D
Uploaded with fotem.pl

Lotka zamontowana:
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

Podsufitka przygotowana do oklejenia:
Uploaded with fotem.pl

W trakcie pracy:
Uploaded with fotem.pl

Tu już sobie schnie:
Uploaded with fotem.pl

Swoją drogą po pół godzinki w kleju jest niezła bomba :D dobrze, że mam wyciąg to trochę się przewietrzyło.

vwjanekvento - 2015-07-10, 21:47

Bedzie czorno :P lotki bym nie zakladal :P
majkel00230 - 2015-07-10, 22:36

Nie no lotka też ma swój urok😊
tomek87 - 2015-07-10, 22:58

Lotka jest fajna, a szczególnie że inna niż wszystkie ;)
Przemek - 2015-07-11, 08:06

Lotka z czego zaadaptowana ? Jakieś audi b4
majkel00230 - 2015-07-11, 08:17

w ogóle ta wygląda jakby była mocowana na rogach ćwiartek ;p klapy nie będziesz otwierał ? :D
kowal323 - 2015-07-11, 13:46

Patrzcie go, Vento pod kocem trzyma :D
tom cio - 2015-07-11, 14:18

kowal323 napisał/a:
Patrzcie go, Vento pod kocem trzyma :D


Hahah, ale tylko kawałek :P Swoją drogą był taki czas że jak musiał stać to stał pod folią w garażu żeby się nie zakurzył :D

Lotka jest z venta tylko wyciąłem te dwie podpórki wewnątrz, przykręcana jest do klapy na samym krańcu. Do tego cofnięta do tyłu ile tylko mogłem, i fajnie to wygląda. Do sedana sam bym nie założył bo średnio mi się podoba, ale myślę że linią kupe będzie fajnie współgrać.

majkel00230 - 2015-08-11, 15:26

tom cio, co taka cisza ?:P aż tyle roboty ?:P
tom cio - 2015-08-11, 22:11

No z tą robotą to się zgadza, żniwa ruszyły i ostatnie 3 tygodnie nawet nie zajrzałem do garażu bo nie było kiedy :( Co gorsza widząc jak stoję z czasem i mając w głowie wyjazd na zlot oddałem auto do lakiernika znajomego który miał go ogarnąć do podkładu, moja robota to miał być baza i lakier. Miał zrobić to do końca lipca, jednak oczywiście musiało być inaczej, przywiozłem spowrotem do siebie i stoi biedak. W dodatku ten idiota (bo już nie znajomy) narobił rys p60 chyba na drzwiach i nie wiem czy nie będę darł ich do gołej blachy bo takie coś jest baaaardzo trudno wyciągnąć potem żeby nie było tych rys widać.

W każdym razie wyjazd ventem na zlot stanął pod dużym znakiem zapytania niestety, co do mojej obecności to nie ma obaw bo najwyżej zjawię się czym innym.

vwjanekvento - 2015-08-13, 19:17

Tak to jest z tymi lakiernikami :diabełek:
tom cio - 2015-08-29, 20:47

Małe update. Zlot za dwa tygodnie a vento w rozsypce, więc ostro się za niego wziąłem, dziś zacząłem ogarniać budę, myślę że do środy będzie polakierowana.
No i dziś po raz pierwszy od roku chyba trochę pojeździłem, bez foteli, tak jak na jednej z fotek, 100m po mojej drodze, nie wiem czemu ale banan na twarzy mam do teraz :D
Jedna z fotek trochę zadymiona na znak że vento żyje :D :D :D
Za scenerię foto venta przepraszam ale nigdzie indziej nim teraz nie mogę pojechać :P
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

theority - 2015-08-29, 20:56

jak dla mnie bomba :D :oklaski: do zlotu się wyrobisz? :D
majkel00230 - 2015-08-29, 21:05

kurde ja bym tylko zmienił kierunki na owalne i może chowaną lotkę jak w lambo xD
tom cio - 2015-08-30, 13:13

theority, bardzo bym chciał, do końca tego tygodnia wszystko musi być polakierowane, przyszły tydzień składanie, tylko trochę mi czasu braknie na strojenie ale może się uda :)
majkel00230, z tą lotką to przesadziłeś :P Kierunki chciałem owalne tym bardziej, że wnętrze mam z 1996r, ale miałem już te błotniki.

v3n70 - 2015-08-31, 13:10

Oooo stary! Nie było mnie jakiś czas na forum aaaa tu takie rewolucje się dziejo! :D już na początku wiedziałem, że jesteś jednym z najbardziej ambitnych Ventkowiczów, ale nie sądziłem, że aż tak!! Projekt zapowiada się megaaa zachwycająco! Powodzonka w dalszych pracach życzę! :D
tom cio - 2015-09-06, 19:59

Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

No to vento polakierowane, teraz zaczynamy składanie. Trzymajcie kciuki żebym się wyrobił do zlotu :D
Ogólnie to myślę że nie wyszło źle, wiadomo w garażu trochę syfków wpadło, polerka na wiosne nie unikniona, do tego maska niestety do poprawki, ale to też na wiosnę, razem ze zderzakami pewnie.
Zakupiłem w piątek nowe uszczelki szyb, jutro wklejanie ;)

vwjanekvento - 2015-09-06, 22:38

Moglbys napisac ile te uszczelki Cie kosztowaly? :P
tom cio - 2015-09-06, 22:47

Wzięłem 4m na szybę tył i 4m na boczne, 10zł za metr u mnie w pobliskim mieście. Oczywiście nie są to oryginały, ale myślę że lepsze takie niż wcale lub sparciałe oryginały.
Wydym - 2015-09-06, 22:51

szyba tył....uszczelka ori z aso 400zł obwódka i dół czas oczekiwania dwa tygodnie ;) mam u siebie....działaj panie działaj :diabełek: :diabełek: :diabełek: :diabełek:
tom cio - 2015-09-13, 16:20

Z uszczelkami w końcu wyszło, że boczne są bez uszczelek bo zamienników nie da się dopasować na zagięciach żeby to jakoś wyglądało, tylna uszczelkę dostała i myślę że dobrze to wygląda. Poza tym vento od 3 dni jeździ, wstępnie podstrojone, jak Przemek da radę to w tygodniu pełne strojenie jak nie to na zlot polecę tak jak jest (czyli jazda do 4,5k rpm, i moooże ze 100km będzie miał aktualnie), zrobione jak na razie 250km i nic jeszcze się nie odkręciło/urwało/zgubiło więc myślę że jest ok. Hamulce się docierają i jest coraz lepiej :diabełek: Bi serwo z t4 czeka więc jak się dotrą zakładam i będzie ogień mam nadzieję :D

Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

cobramas - 2015-09-13, 16:28

PIĘKNY!! :oklaski:

czemu schowałeś radio w tunel?

Wydym - 2015-09-13, 16:49

Usunąłeś znaczek z tyłu usuń i z przodu ;)
tom cio - 2015-09-13, 16:54

cobramas, Bo na górze jest zegar ciśnienia oleju i pewnie będą jeszcze jakieś, miały być tam gdzie radio ale tam zasłaniam sobie nogą a to wolę zasłaniac radio niż ciśnienie oleju ;)
Wydym, jest taki plan, dawcy na grill są trzeba tylko trochę czasu.

vwjanekvento - 2015-09-13, 19:13

Cos jeszcze bedziesz zmienial? Kolo zostaje? ;)
Hormon - 2015-09-14, 08:23

Brawo za włożoną pracę. Efekt super :) .
tom cio - 2015-09-14, 08:49

vwjanekvento, co jeszcze? Na pewno wróci front taki jak kiedyś czyli soczewki, grill bez znaczka, wloty w zderzak i ciemne kierunki, gładzenie zderzaka sobie podaruję tym razem. Poza tym inne ciemne kierunki w błotniki i z zewnątrz tyle. Ewentualnie skręcę z centymetr w dół po strojeniu. Ogółem auto teraz ma jeździć i nie będzie drogich kół i spasów. Skupiam się teraz na silniku :diabełek:
Hormon, Dziękuję ;)

majkel00230 - 2015-09-14, 18:46

tom cio, serwo z t4 pasuje P&P ?
tom cio - 2015-09-14, 20:04

Nie, są potrzebne drobne przeróbki.
majkel00230 - 2015-09-14, 21:18

a dużo różnica ? większe ciśnienie wytwarza? 1
tom cio - 2015-09-14, 21:51

Jak założę to Ci powiem :)
Wydym - 2015-09-14, 22:07

wystarczy samą pompę dać inną jak się już chce....skoro koncern vw wyliczył że do wyhamowania pojazdu z np 200 wystarczy taka pompa to nawet przy Vrt nie trzeba zmieniać hebli na 312 jak nie którzy bo seryjne 288 starczą bez problemu....wyhamować ma dana masa z danej prędkości ;) mamy Corrado z vrt około 380 km heble zakładane 280 z g60 pompa z t4 i nie ma problemów ;)
tom cio - 2015-09-14, 22:23

Wydym, pompę mam z t4 z tłokiem 25mm ale zostało seryjne serwo z 1.8 i po prostu nie działa to jak powinno, pedał jest twardy i chcę to zmienić. Poza tym co do hebli, na ile hamowań wystarczy seria 280mm? 2-3 razy z 200km/h i świeci bo jej pojemność cieplna jest mała. Ja chciałbym z przodu jakieś 330/26mm a na tył to co teraz z przodu czyli g60 i wtedy by mnie to zadowalało.
Wydym - 2015-09-15, 07:35

corr lata już 3lata bez inwazyjnie na kreskach itp. Nawet Bartex który ma 4++ został na serii i pompuje ile się da z tej golfiny miał wsadzone przez chwilę z s2 ale wrócił na serie....wiadomo że jak się kupi tarcze za 30zł i klocki za 15 to to nawet przy hamowaniu z 90 pojedzie dalej...ja mam u siebie zostawione serwo z pompą z 1,8 np......Mamy też corra vr6 + nitro tutaj akurat Waldek się uparł i była zmiana z tyłu założone przednie 288 i z przodu porsche na zwykłej pompie z vr6 w porównaniu z 280 spisują się lepiej tylko w mniejszych prędkościach i przez to koło 17 minimum i to nie każde bo zacisk wielki ale w zimę powrót na 288.

Każdy robi jak uważa..są różne teorie i szkoły ja napisałem z własnych doświadczeń.
pozdro

tom cio - 2015-09-16, 08:24

Tyle, że wg mnie aż nie liczy się moc bo nawej mając >200km można ugotować mocny hamulec. Poza tym robię to z myślą o dalszych moich planach a w nich jest nie tylko ulica ale może też jakieś trackdaye itp a tam myślę duży, trudny do zagotowania hamulec się przyda. Kiedyś to wszystko złożę jak chcę i zobaczymy czy warto, na razie trzeba się cieszyć tym co jest :)
czarnysauber - 2015-09-20, 18:34

Vento oblukane na żywca i wygląda super. Nagroda w pełni zasłużona. :oklaski: :oklaski:
tom cio - 2015-10-12, 19:41

Dzięki czarnysauber, :]
Vento dziś wystrojone już finalnie na tym setupie, coś tam jedzie jak na 2.0 :) Wpadły ciemne kierunki w błotniki i w zderzaku, cały czas poluję na wloty w zderzak. Dwie fotki z ostatniego wypadu z kumplami:
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

Jutro jadę po odbiór dupowoza, golf 2 1.6td, więc vento soli nie zobaczy :D :D :D

TT600 - 2015-10-12, 22:03

tom cio napisał/a:
Vento dziś wystrojone już finalnie na tym setupie, coś tam jedzie jak na 2.0 :)

Przypomnij co tam teraz siedzi w końcu, bo przez te prace blacharskie nie mogę się doszukać w tym temacie :D I jak w końcu ogarnąłeś temat tapicerki tyłu? Jakiś mix z Golfa i Venta, czy rzeźba?

tom cio - 2015-10-12, 22:29

TT600, Aktualnie siedzi seryjny ADY. Z tapicerki to boczki przód i tył z golfa, półka tylna z venta, słupki A i B z golfa, słupek C to mix golfa i venta. Ogółem to jedynie ten słupek C wymagał rzeźby plastiku, reszta p&p ;)
vwjanekvento - 2015-10-13, 18:08

Dobrze wyglada :oklaski:
tom cio - 2015-10-28, 22:52

No to kolejny mały up:
Aktualnie to teraz poprawiam różne drobnostki których nie zrobiłem przy składaniu auta (niebieskie podświetlenie, lepsze pasowanie szczelin, jakieś plasticzki itd), przerobiłem też nieco licznik: wpadły wskazówki z polo 6n podświetlone na niebiesko diodą led 3mm, niestety jak widać na foto podświetlenie z góry jest trochę za mocne przez co "ginie" podświetlenie większych wskazówek, oczywiście to poprawię, zrobiłem negatyw wyświetlaczy ( i przy okazji małą dziurę w palcu :P ):
Uploaded with fotem.pl
na przód w końcu poskładałem soczewki na gładkim szkle:
Uploaded with fotem.pl
wg mnie wyglądają obłędnie :D ledwo na nich wyjechałem a już miałem 3 propozycje kupna :)
uruchomiony został launch control, w tym silniku to raczej dla picu, ale fajnie tak sobie postrzelać po nocy w mieście :diabełek:
https://youtu.be/4vLRYoFSn5g
No i przymierzyłem venciaka do garażu zimowego, teraz ładna pogoda to jeszcze trochę go pomęczę a potem do garażu:
Uploaded with fotem.pl

No i jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu wycieczka po ABF :D

Pozdrawiam :hejka:

cobramas - 2015-10-29, 17:25

lampy wyglądają super :oklaski:

u mnie w garażu już leży cały licznik z jakiegoś chyba paska z takimi wskazówkami ale czekam jeszcze na białe tarcze od momana i dopiero sklecę to w całość:)

TT600 - 2015-10-30, 01:26

Aż się prosiło o takie lampy ;) Soczewki Mini H1 - dobrze widzę?
I o co chodzi z tym ogłoszeniem na olx, bo nie kumam tego żartu? :paluszkiem: :P

tom cio - 2015-10-30, 17:03

Dzięki panowie, no mi też naprawdę te lampy się podobają, soczewki to są te uniwersalne przykręcane zamiast żarówki, w każdym razie daleko im do soczewek helli które miałem w poprzednich lampach. Tam mając zwykłe żarówki (tak jak i tutaj) światła mimo ryflowanego klosza były super, tutaj światła są takie że poważnie myślę nad HIDem żeby coś widzieć. Porównując np odbłyśnik to w helli było dosłownie lusterko i ani jednego syfka, w tych to jakby to było pociągnięte chromem w sprayu, a co do syfków to szkoda gadać :(

Co do ogłoszenia, to wystawiłem ot tak, pójdzie to pójdzie, nie to dalej modzimy co jak widać dalej robię ;) Spróbuję jeszcze raz na wiosnę, jak nie to mam już plan co do dalszych modyfikacji zaraz po turbo :diabełek: majkel00230 wie o co biega :D

majkel00230 - 2015-11-01, 17:56

wiem wszystko hihih ;p będzie kozak ;>

co masz z wydechem zrobione ?

Wąski 2 - 2015-11-01, 20:32

venciak godny uwagi szacun za autko i miło by było oblukać na żywca
Paweł J. - 2015-11-02, 08:28

Szacun za pracę i wykonanie, kawał dobrej roboty :poklon: :poklon: :poklon:
Barti - 2015-12-06, 11:00

Robota odstawiona konkretna :D
Szacun i podziw ;)
Na ostatnich fotach wnętrza widziałem że masz niebieskie Recaro GTI Edition, ale bez boczków. Wkrótce będę mieć na sell takowe boczki :P jakiś tydzień, może dwa ;) stan bardzo dobry do ew. czyszczenia :)

tom cio - 2015-12-06, 11:48

Mam leżeć takie boczki ale w średnim stanie, jeśli Twoje będą w bdb stanie, pod elektrykę i będziesz cenił po ludzku to możliwe że się dogadamy ;) Jak będziesz je miał daj na priv foto.
luckash - 2015-12-23, 13:59

Patrz tom cio, gdzie mnie przywiało ;) Fajnie to wszystko opisałeś, moją opinię znasz na temat Twojego auta :oklaski:
Marek81l - 2015-12-24, 13:18

Dobra robota,widziałem,siedziałem,podziwiałem. Fajnie że się dzieje.
tom cio pamietam o fotkach,cały czas :D Jak nie pośle to dam na Vento zlocie 2016 ;)

tom cio - 2016-01-27, 22:18

luckash, dzięki, może i Ty opiszesz tu auto?
Marek81l, no trochę się dzieje, jak masz to możesz wstawić nawet tutaj ;)

Więc kolejna aktualizacja tematu:
Brocki sprzedane, na ich miejsce wlecą najprawdopodobniej 15 stalowe, reszta za nie idzie w silnik, w niedzielę wymieniona skrzynia biegów na 02A, dziś po raz n-ty wyciągałem deskę rozdzielczą do wymiany serwa i zamocowania hydraulicznego wysprzęglika, poza tym Vento stoi w suchej hali i odpoczywa. A ja cały czas działam powoli z silnikiem. Niżej jak zawsze kilka fotek:
rozebrany silnik:
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Jak widać na jednym z foto blok miał wyczuwalne progi więc od luckasha kupiłem drugi blok, oddany do honowania i planowania.
Z wymiany skrzyni biegów i serwa hamulcowego:
http://www.fotem.pl/show/...07aaa671dcfc6e0
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
i kilka fotek części do 16vT
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Kolektory wykonał luckash za co bardzo mu dziękuję :poklon:

Następna aktualizacja pewnie będzie jak poskładamy silnik ;)

hotdriver - 2016-01-27, 22:56

Pieknie uwielbiam takie fotki silnika inowych czesci tez tak chce :P
wojtas83 - 2016-01-28, 00:12

tom cio, ale nazbierałeś tych świecidełek do ABF-a gratki za chęci i wytrwałość. Ile myślisz wydmuchać z niego PS? 400?
theority - 2016-01-28, 13:23



Całkiem w pytkę :)

Dajesz czadu :oklaski:

tom cio - 2016-01-28, 14:34

wojtas83, na początek nie będzie więcej jak 290km, bo do tylu +- starczają wtryskiwacze 360cc z regulatorem ciśnienia paliwa 4 bar, później dobić do 300 z haczykiem. Co dalej zobaczymy, korcą mnie kute korbowody.
wojtas83 - 2016-01-28, 19:30

Masz rozebrany cały silnik więc nie zastanawiaj się tylko kładź od razu to co ma być docelowo, bo późniejsze dokładanie na raty tylko generuje koszty uszczelek itp rzeczy. Na najlepszych gratach zawsze projekt wyjeżdża później przez wyższe koszta startowe. Ale w Twoim przypadku auto jeździ więc możesz sobie na to pozwolić.
tom cio - 2016-01-30, 00:19

wojtas83, chciałbym poskładać na później ale jest kilka "ale" :)
Po pierwsze to po prostu chcę już to poskładać i jeździć a nie się wlec obecnym 2.0
Po drugie pogadałem z Łukaszem i doszliśmy do wniosku, że poskładać ten silnik na odprężonej serii i niech się wszystko ułoży, dopasuje, dotrze a jeśli już w przyszłości wpadną kute korby to już nie w tej karoserii. Seryjny słupek wytrzymuje 380km w jednym seacie od kilku lat, jedynie przeszedł wymianę panewek, pierścieni itp ile więcej wytrzyma nie wiadomo raczej bo każdy boi się sprawdzać ;) A już więcej autem FWD na asfalt będzie ciężko przenieść więc na razie składam jak jest, a co dalej zobaczymy.

Z nowości to blok zawieziony do honowania i planowania, głowica pojechała na mały porting i remont. Dziś zakupiłem panewki (drogie cholerstwo), brak jeszcze pierścieni i potem będzie można składać silnik.

tom cio - 2016-01-31, 02:22

majkel00230 napisał/a:
a dużo różnica ? większe ciśnienie wytwarza? 1


Dziś w końcu poskładałem wszystko, żeby wyjechać na spokojnie, i powiem że róż nica między tym serwem z t4 a oryginalnym z 1.8 z pompą 25mm z t4 jest po prostu masakryczna. Wcześniej trzeba było mocno cisnąć pedał i hamulec nie miał "czucia", teraz jest jak być powinno, pedał mięciutki, dozowalność hamulca duuuużo lepsza no i sama siła hamowania jest dużo bardziej odczuwalna. Także jakby ktoś chciał mocne serwo to polecam t podwójne z t4 ;)

tom cio - 2016-03-07, 21:26

Więc znów doślę kilka zdjęć z budowy auta.
Silnik poskładany na nowych częściach, blok, głowica, wał po pełnej obróbce, wszystko złożone starannie z pomocą Łukasza, potem uzbrajanie słupka w osprzęt. Kompletnie poskładany silnik wylądował w komorze, dorobiłem doloty, downpipe, wydech, oilcatch tank. Pierwszy wyjazd i docieranie odbyło się w środę 2 marca (w planach była połowa marca, na urodziny chciałem sobie prezent zrobić :D ), obecnie ventyl lata bezproblemowo, wystrojony również przez Łukasza na bogato i ostrożnie z zapłonem. Na koniec marca jestem umówiony już na docelowe strojenie i wtedy zobaczymy na co stać to wszystko :D
Zdjęcia ze składania silnika, ogółem z roboty i całościowe jedno po poskładaniu:
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

By było na tyle, pozdrawiam wszystkich! :D

majkel00230 - 2016-03-07, 21:40

Wariat😁 rób 4motion😁
tom cio - 2016-03-07, 22:40

majkel00230, teraz to ja muszę robić Twój silnik bo przez tego trochę sobie zaległości narobiłem :D
majkel00230 - 2016-03-07, 23:39

Robisz go jakieś prawie dwa miechy i masz czelność mówić że przez niego masz zaległości 😁😁😁😁😜😜
tom cio - 2016-03-08, 00:08

majkel00230, zaległości mam przez swoje vento nie przez Twój silnik ;)
TT600 - 2016-03-08, 00:45

Owacje na stojąco! :brawa: :brawa:
Czy to nie jest przypadkiem uturbiony ABF? Pokrywa wygląda na taką jak w ABF :D

majkel00230 - 2016-03-08, 11:31

tom cio, sorry źle zrozumiałem ;p
Maro1116 - 2016-03-08, 20:01

No pięknie to wygląda :oklaski:
tom cio - 2016-03-11, 00:12

Dzięki za dobre słowo pany :poklon: Tak silnik to ABF. Zakupiony docelowy olej Millers trident 5w40, tylko nie mam kiedy wymienić, poza tym jak to w takim składaku, kilka problemów wieku dziecięcego, mały wyciek spod zaślepki aparatu zapłonowego, za duże doładowanie przez za mały wg i albo poduszki nie wyrabiają albo coś dotyka karoseri przy ciśnięciu, jadąc normalnie jest ok, cisnąc czuć na karoserii drgania.
Leszczu - 2016-03-14, 19:48

Duża piątka, wielkie ELO! :oklaski: :oklaski:
vwjanekvento - 2016-03-15, 21:45

tom cio ile to bedzie mialo km? ;)
tom cio - 2016-03-15, 23:45

vwjanekvento, celem było 300+, ale pojeździłem trochę z szacunkowymi 300km, i jakby było 350km to bym był zadowolony ;)
Olej wymieniony, niby dobry, polecany a jednak coś z nim nie tak. Temperatura w normie, ciśnienie trzyma a po pałowaniu szklanki klepią. I 150zł psu w d... Trzeba szukać czegoś lepszego, ktoś coś poleci może?

vwjanekvento - 2016-03-16, 18:15

tom cio moze zamiast Millers trident trzebabylo kupic millers motorsport lub racing engine ;) wkoncu dedykowane do silnikow z duzo wieksza moca ;)
PawełM - 2016-03-16, 20:11

tom cio napisał/a:
vwjanekvento, celem było 300+, ale pojeździłem trochę z szacunkowymi 300km, i jakby było 350km to bym był zadowolony ;)
Olej wymieniony, niby dobry, polecany a jednak coś z nim nie tak. Temperatura w normie, ciśnienie trzyma a po pałowaniu szklanki klepią. I 150zł psu w d... Trzeba szukać czegoś lepszego, ktoś coś poleci może?

Ja do swojego 1.9 TDI bede teraz taki zalewał shell helix ultra 10w60. Niby nie traci gęstości przy wysokich temperaturach. Niby stosowany do silników rajdowych :p

tom cio - 2016-03-16, 22:45

Właśnie chciałem uniknąć tak gęstych olei, dlatego zalałem 5w40, ale teraz poleci chyba 5w50, na 10w60 nie mam odwagi ;)
TT600 - 2016-03-16, 23:16

PawełM napisał/a:
Ja do swojego 1.9 TDI bede teraz taki zalewał shell helix ultra 10w60.

Że tak zapytam złośliwie - po co? :) Spokojnie dobrej jakości W50 ci starczy ;) Przy okazji cytat z innego forum: "oleje o "rozszerzonej klasie lepkości" (5W50, 10W60) znacznie różnią się parametrami w niskich temperaturach od "standardowych" olejów - wymagają do optymalnej pracy optymalnej temperatury a w nie optymalnej szybciej tracą swoje parametry = wymagają częstej wymiany nawet co 5000-6000 km, nie są zbyt dobre do codziennego użytkowania w cywilnych autach jeżdżonych w większości po mieście"
Źródło: http://kosmetykaaut.pl/vi...hp?f=35&t=20823
Tomcio, tobie też polecam uderzyć w link powyżej, szczególnie do autora tematu, zaoszczędzisz kupę czasu na lekturze i na pewno poradzi ci jaki olej wybrać i nie mówię tu tylko o klasie lepkości, lecz o wszystkich parametrach oleju ;)

vwjanekvento - 2016-03-17, 19:53

Sto lat! Niech vento nabiera mocy ;)
theority - 2016-03-18, 16:22

Petro Canada 20w50 :D
tom cio - 2016-03-27, 15:06

Dzięki Janek za życzenia :)
Dziś piękna pogoda to coś się nakręciło:
https://www.youtube.com/watch?v=LXKMgzlJC_w
Nie długo może jakieś fotki w końcu ogarnę bo jak na razie to cieszę się jazdą, upierdzielony konkretnie, w środku pół roku nie sprzątane. Ale jutro może się wezmę i ogarnę trochę go ;)

theority - 2016-03-27, 17:56

yyy wtf?? :P kuwa niezle idzie :P
Japko - 2016-03-27, 19:55

Dawaj foty bo mnie bardziej robi 2d vento niż turbo :p
cobramas - 2016-03-27, 20:06

Japko, jak cie ciekawi to cofnij się np do 7 strony jego tematu!!

tom cio, sory ale denerwują mnie ludzie którym trzeba dać na tacy... a poza tym to faktycznie jak powiedział theority, nieźle idzie :D

luckash - 2016-03-28, 12:37

Faktycznie 200 pokazuje się w momencie:) Nie daj się złapać policji bo nie skończy się ulgowo :diabełek:
Japko - 2016-03-28, 13:55

cobramas napisał/a:
Japko, jak cie ciekawi to cofnij się np do 7 strony jego tematu!!

Po pierwsze, nie krzycz mi tutaj.
Po drugie, chodzi mi o nowe zdjęcia. Dużo zdjęć. W dobrej jakości ;)

theority - 2016-03-28, 20:42

luckash napisał/a:
Faktycznie 200 pokazuje się w momencie:) Nie daj się złapać policji bo nie skończy się ulgowo :diabełek:


no nie było by miło :P Teraz to chyba prawko zabierają :P

Japko napisał/a:
Po pierwsze, nie krzycz mi tutaj.

Spokojnie, nikt tu chyba nikogo nie chciał urazić, po prostu wydaje mi się że było tu pewne nie zrozumienie :)

Sam też bym chętnie zobaczył nowe fotki Tom Cio Lota :)

cobramas napisał/a:
to faktycznie jak powiedział theority, nieźle idzie :D

Prawda Cobra, że to szerszeń? :D

tom cio - 2016-03-28, 23:45

http://imgur.com/a/xYvlJ dziś kolega zrobił kilka fotek. Tak wiem na masce są ślady po twardej wodzie ale nie chciało mi się dziś tego czyścić, taka pogoda była, trzeba było upalać :D Ale cisnę zdrowo tylko na znanych mi drogach i się pilnuję także będzie ok :D
tom cio - 2016-03-28, 23:48

A dużo zdjęć w dobrej jakości nie będzie bo mnie to nie kręci, auto teraz ma zapierdalać i to zdrowo, dlatego wpadły baloniaste opony i 15" felgi. Wygląd schodzi na drugi plan.

Proszę moda o scalenie postów ;)

kowal323 - 2016-03-30, 16:18

No i bajka. A gdzie soczewka, czyżby na handel? :P
tom cio - 2016-03-31, 00:33

Leżą w garażu, ale będę je wystawiał niedługo chyba jednak.
vwjanekvento - 2016-04-01, 15:28

tom cio wlasnie miales sprzedac lampy :P A co do auta to myslalem ze bedzie i zapier.... i wygladac :D
tom cio - 2016-04-01, 15:55

No coś tam poczynię w kierunku wyglądu, ale to szczegóły np koła wypoleruję na nowo, dokładkę założę, polakieruję tą maskę i zderzaki, przedni zderzak wpadnie z vento bo jest z golfa, i skręcę tył z 1cm w dół. I to będzie tyle :) Ewentualnie jak trafi się kiedyś to zmienię koła na 16" ale to odległe plany.
theority - 2016-04-05, 09:36

tom cio napisał/a:
Proszę moda o scalenie postów ;)

no niestety nie pomogę w tej materii... mam tylko do tematów zlotów.

tom cio napisał/a:
przedni zderzak wpadnie z vento bo jest z golfa

Szczerze, to jakoś podczas zlotu jakoś tego nie wychwyciłem :P

tom cio - 2016-04-10, 13:30

theority, słabo słuchałeś bo nawet była o tym mowa ;)
Vento cały czas jeździ na codzień :) Wczoraj wystrojone finalnie na tym słupku, więcej boję się kręcić ze względu na seryjne korby. Robi powtarzalne 335km i 400nm i w sumie na ośkę jest to wystarczające jak dla mnie. Doładowanie to lekko powyżej 1 bara, niestety czuć jak górą turbo robi się wąskim gardłem.
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

Wykres na 297km jest na 0,6b, jednak jakoś nie było tego czuć ;) Teraz jeździ sporo lepiej a niby tylko 40km/40nm doszło. Tylko zbierać na opony zostało bo zerwanie trakcji przy 140km/h nie należy do przyjemnych zjawisk :D

vwjanekvento - 2016-04-10, 15:03

:poklon: :poklon: :poklon: :poklon: :poklon: Wiecej nic nie dodam :oklaski:
theority - 2016-04-10, 19:26

Cytat:
theority, słabo słuchałeś bo nawet była o tym mowa ;)

Ahhh te płyny :P

tom cio napisał/a:
Robi powtarzalne 335km

No i że tak powiem elegancko - zajebiście :)

vwjanekvento - 2016-04-30, 20:26

A co to ma byc? http://olx.pl/oferta/vw-v...html#b0abdabf39
TT600 - 2016-05-01, 12:51

Tomcio ma kryzys co pół roku i po prostu co jakiś czas wystawia testowo Ventyla :D
tom cio - 2016-06-06, 10:03

Dobra troszkę odświeżę. Wystawiłem, bo jak pisałem w ogłoszeniu była możliwość kupna czegoś wg mnie lepszego. To lepsze coś się sprzedało, vento nie więc dalej jeździ :)
Wpadł podłokietnik kamei od Muchomorka, znajoma krawcowa zrobiła mi poszycie recaro ze starego boczka.
Uploaded with fotem.pl
Po 5tyś km ciągłego upalania zdarzyła się mała awaria, pękł kolektor wydechowy przy zbiegu runnerów, oczywiście naprawiony, powzmacniany zarówno sam kolektor jak i downpipe i wspornik turbo aby drugi raz się to nie przydarzyło.
Uploaded with fotem.pl
I jeszcze jedno foto turbosprężarki w swoim naturalnym zabarwieniu można powiedzieć, tak samo kolektor wydechowy, wszystko się świeci po butowaniu :D
Uploaded with fotem.pl


No i gadanie
Cytat:
Robi powtarzalne 335km i 400nm i w sumie na ośkę jest to wystarczające jak dla mnie.
można włożyć między bajki, aktualnie dorzucone nieco doładowania na 1.2-1,3b. Myślę, że 350km pękło. Z trakcją na 3 biegu jak jest ciepło jest ok więc tak zostanie, mam nadzieję, że po sezonie wpadną kute korbowody i wtedy spróbujemy z Łukaszem dmuchnąć tyle na ile turbo pozwoli bo reszta jest przygotowana na te 420-450km.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za miłe słowo :D

cobramas - 2016-06-06, 11:12

no Paaaanieee... mało kto ma podświetlaną komorę silnika :D

fotele i podłokietnik extra :)

Leszczu - 2016-06-06, 18:22

chylę czoła, zamiecione. :oklaski: :oklaski:
vwjanekvento - 2016-06-06, 20:28

Normalnie szatan :diabełek: co do podlokietnika fajnie zrobiony ale osobiscie wolalbym zeby byl troche nizej i troche cofniety do tylu ;)
tom cio - 2016-06-06, 23:51

Dzieki pany :piwo: :piwo:
Janek tez bym tak chcial ale panowie z kamei tak zrobili jek jest. Pozatym nizej sie nie da bo tunel i reczny by przeszkadzal a do tylu to by prawie na kanapie byl. Ja jestem wysoki i srednio mi on pasuje ale i tak jest ok ;)

Marek81l - 2016-06-07, 11:03

No no tom cio nie będę się rozpisywać o modach tylko napisze ze jestem pierwszy w kolejce do przewiezienia. Bo oglądać będę bez kolejki. 😉 Dobrze się dzieje pod maską. Szacun.
tom cio - 2016-09-28, 23:16

Dzięki Marek ;) Ogólnie wszystkim dziękuję za udany zlot :D
Jak obiecałem kilka fotek z 1/4 mili, byłem w Wilczych Laskach i potem w Śniatowie. Na pierwszych zawodach masakra; czas 15,4 i 13,8. Drugie zawody trochę lepiej: cały czas 13,4 i dwa razy 13,3. Na więcej nie stać to auto teraz, albo opony nie te albo kierownik nie ogarnia. I do tego za mało mocy i za ciężka pupa robią swoje.
2 października jedziemy do Białej Podlaski, ale tym razem bierzemy scirocco Łukasza, okolice 400km i 900kg wagi zapowiadają ciekawe widowisko :D
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

tom cio - 2016-09-28, 23:17

Aaaaaaa, komu się nudziło? :P Do 5 strony szukałem mojego tematu, dopiero szukajka go znalazła :D
theority - 2016-09-29, 09:30

tom cio napisał/a:
Aaaaaaa, komu się nudziło? :P Do 5 strony szukałem mojego tematu, dopiero szukajka go znalazła :D

Noć Panie, tu się nie śpi tylko na bieżąco się uzupełnia tematy :P
A od czerwca do teraz to przepaść :P

cobramas - 2016-09-29, 09:45

Cytat:
2 października jedziemy do Białej Podlaski


no to zapraszam na kawe :) blisko będziesz miał :D

tom cio - 2016-09-29, 22:44

cobramas, Żebym więcej czasu miał, to chętnie bym wpadł, ale wiesz... wyjazd 3 rano, cały dzień zawody i powrót pewnie koło północy, a w poniedziałek do pracy, ciężko byłoby znaleźć chwilę. Ale dzięki za zaproszenie ;)
theority - 2016-10-02, 11:42

tom cio, dorzuć quattro do tej budy :)
Lopez84 - 2017-02-11, 17:13

Dobre czasy na 1/4 mili jak się zrobi cieplej pożyczam racelogica i ćwiczę starty
tom cio - 2017-02-16, 00:20

Czasy raczej kiepskie, miałem nadzieję na niskie 13 ;) Ale oby w tym sezonie sie udało.
Tak z koleżanką wzięło nas na wspomnienia to i tu wrzucę zdjęcie, vento u mnie już ponad 5lat, niebawem zrobię nieco większy aktual ;)

kowal323 - 2017-02-16, 11:57

No słabo Tom Cio, "prawie" nic się nie zmieniło :diabełek: :diabełek:
wojtas83 - 2017-02-16, 20:13

nie widać różnicy :P
vezet22 - 2017-03-06, 16:50

chyba staliśmy razem na starcie w śniatowie ;) czerwone mk2
tom cio - 2017-03-06, 20:22

Tak, nawet potem chwile rozmawialismy ;) Zrobiles wtedy 13.0 a ja nie trafilem 3 biegu ;)
vezet22 - 2017-03-06, 23:10

Tego dnia udało się zejść na 12.8
wojtas83 - 2017-03-17, 13:34

tom cio, Sto lat i pomyślności w dalszych modach :pijacy: :pijacy: :pijacy:
vwjanekvento - 2017-03-17, 16:49

Sto lat i 500Ps w vento :diabełek:
Wydym - 2017-03-17, 17:17

najlepszego
tom cio - 2017-04-25, 02:05

Dzięki panowie ;)
Czas leci nieubłaganie, czasu wolnego coraz mniej, za to coraz więcej obowiązków. Jednak znalazłem na niego kilka chwil i kilka papierków, żeby nieco kupe doinwestować :D
Zaczynając od początku to myjka po zimie, i niechcianych lokatorach (myszki w filtrze kabinowym)
Uploaded with fotem.pl
Wpadły nowe felgi 17" 7j et 40
Uploaded with fotem.pl
Z dzisiaj to trochę porobiłem: poliuretany w wahacze, zmieniony króciec wody (bolączka abf), no i wspawana przepustnica w wydech, działa po nadciśnieniu i guziczku czyli drze się kiedy chcę :D
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Na jednym zdjęciu widać tarcze hamulcowe Mikody po 20tyś km. Chyba nie lubią ferodo ds2500 bo klocków mam jeszcze 1/3 a tarcze mają już 20,5mm (nowe 22), i do tego już dawno temu się pogięły, teraz do dodatek pękła jedna :(

Przepraszam was za jakość zdjęć, ale z powodu braku czasu nie mam kiedy robić więcej zdjęć, a przy sobie mam tylko telefon. Jednak mam nadzieję, że za jakiś czas wrzucę trochę więcej zdjęć w lepszej jakości ;)

Co do planów, to zaktualizowany został sterownik silnika w związku z czym są plany na trochę więcej doładowania :D :D Poza tym pozostało mi jeszcze uruchomić w końcu klimatyzację i to chyba na razie tyle. Dalej pozostaje cieszyć się autem, zmieniać opony, no i poprawiać jakieś tam drobnostki ;)
Pozdrawiam wszystkich, do zobaczenia w czerwcu :]

tom cio - 2017-05-04, 23:03

Dodaję więcej zdjęć chrupka, muszę polakierować na nowo błotniki z przodu bo na jednym wychodziła ruda od ciągłego szurania kołem, a drugi pogiąłem na dole na jakimś krawężniku. Jednak nie rzuca się mocno w oczy to pewnie ten sezon tak przelata.
Sterownik zaktualizowany, aktualnie jest 1.4b doładowania, myślę że jakoś w czerwcu wybiorę się gdzieś na hamownię zobaczyć co mamy, chciałbym żeby wyszło z tego 350+ km i z 450nm, zobaczymy co pokaże :D








cobramas - 2017-05-05, 09:56

ależ on jest piękny :)
:oklaski: :oklaski:

Lopez84 - 2017-05-15, 20:24

Wygląda super i przedewszystkim dobrze się odpycha
Hormon - 2017-05-26, 21:17

Jak zawsze rewelacyjnie, nakręć filmik jak to jedzie.
tom cio - 2017-06-03, 00:45

Dzięki Panowie :)
Hormon, specjalnie dla Ciebie :) Przypomniało mi się podczas przejażdżki, fakt że tylko telefonem, ale coś widać :)
https://www.youtube.com/watch?v=dlFhTcJxoAI

W przyszłym tygodniu mam nadzieję dojdzie paczka, w niej zaciski hamulcowe z merca ML, przód 4 tłoczkowe, tył 2 tłoczkowe, będę próbował ożenić to z tarczą 345mm przód i 280mm tył. Swoją drogą nie polecam tarcz i klocków TRW, psioczyłem na mikodę, ale wytrzymała 8tyś km zanim się pogięły, przy trw po tysiącu (!!!) km czuję bicie na kierownicy, trzeba je czym prędzej zakładać na tył póki jeszcze coś z nich jest.

Hormon - 2017-06-07, 08:08

Hehe dzięki :)
Co do tarcz, to obecnie mam w swoim aucie Textar i mogę śmiało je polecić.
Za to nie polecam klocków Hella, piszczą okropnie, a dostawca nie chce uznać gwarancji.

tom cio - 2017-06-07, 21:30

No w moim przypadku to zaden producent nie pomoze :P
theority - 2017-06-08, 20:58

tom cio, to może węglowo ceramiczne :D
tom cio - 2017-06-09, 21:07

Lezy juz kpl z merca ml ;) Tylko adapter zrobic i dystans dotoczyc ;)
theority - 2017-06-09, 21:56

tom cio napisał/a:
Lezy juz kpl z merca ml ;) Tylko adapter zrobic i dystans dotoczyc ;)

Panie, wyrób się z tym do zlotu, daj porobić foty a się zgodzę na Twoją ceną za thermotrona :P

tom cio - 2017-06-10, 09:58

Niewykluczone ze przod bedzie zrobiony ;) Niewiem tylko czy z tylem zdaze ;)
Aezmo - 2017-06-10, 12:19

tom cio napisał/a:
Swoją drogą nie polecam tarcz i klocków TRW

Ja zawsze kupowałem tarcze TRW i byłem zadowolony, ale też do czasu. Od roku bardzo dużo osób narzeka na jakość tarcz tej firmy i faktycznie też się o tym ostatnio przekonałem w T4, że to już nie to samo co kiedyś. Podobnie jest też w przypadku firmy Febi - na coraz częściej można już znaleźć napis "made in china".


Bardzo duże grono osób chwali firmę EBC, tylko niestety cena zwala z nóg, bo np. w przypadku G60 za komplet klocków lub tarcz trzeba zapłacić ponad dwukrotność kwoty którą zapłacimy za m.in. ATE, TRW, Mikodę itd.

vwjanekvento - 2017-06-10, 15:32

Mialem ATE i nie narzekałem kupiłem jakies wloskie niedoze pyla to i piszcza a juz chyba sa lekko krzywe :(
tom cio - 2017-06-11, 00:27

Ja teraz nie mam zielonego pojecia jacy producenci czesci bo zakladam uzywane ktore dostalem w przesylce. Mam nadzieje ze teraz nie beda potrzebne drogie klocki bo sama wielkosc tarczy i zacisk to zrekompensuje z nawiazka. Juz niedlugo mam nadzieje sie przekonac ;)
zordi12 - 2017-08-07, 23:48

tom cio, co tam się wczoraj popsuło? Czyżby skrzynia zakończyła żywot?
tom cio - 2017-08-08, 09:30

zordi12, tak, sworzeń różnicówki stwierdził że opuszcza impreze :P
Przy okazji dorzucę kilka zdjęć, i napiszę co nowego:
okazyjnie udało się wyrwać gwint fk g1/g2 z regulacją twardości, super się jeździ, zmiękczony max i prawie jak serią latam, na prawdę świetne zawieszenie, skończyłem w końcu hamulce, było z tym więcej zabawy niż się spodziewałem ale dałem radę, powiem tak: teraz przydałby się ABS :diabełek: więc chyba to będzie kolejna modyfikacja, do hamulców musiałem zmienić felgi żeby się wszystko pomieściło i chciało kręcić :) Już na zlocie mówiłem że kolektor wydechowy mi pękł i koniecznością było wykonanie nowego, oczywiście zajął się tym Luckash i jak zawsze świetnie mu poszło, tym razem z kwasówki, odpuszczony w piecu i dopiero planowany, flansze 12mm, kolanka i rury 3mm ścianki. Ten chyba nie popęka :P
Wielkie dzięki zlotowiczom za kolejną nagrodę i docienienie mojej pracy w to auto, było i jest mi bardzo miło :) Pozdrawiam
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl

vwjanekvento - 2017-08-09, 14:33

Kolektor widze profeska ;) teraz raczej napewno nie peknie ;)
tom cio - 2017-12-03, 10:13

Czas cos skrobnac w temacie, wczoraj vento a raczej gola karoseria odjechala z nowym wlascicielem do Lodzi, silnik, hamulce, zawieszenie zostaly razem ze mna, nowa karoseria juz niedlugo zawita tak jak kute korbowody i naped 4motion ktory juz czeka. Vento bylo po prostu za ciezkie do tej zabawy, po wrzuceniu napedu mialby ok 1300kg co skutecznie zabija osiagi a na nich teraz sie skupiam ;) Bede milo wspominal to auto, bo tyle czasu co przy nim spedzilrm to po prostu nie da sie zapomniec ;)
cobramas - 2017-12-03, 11:23

tom cio, jak dobrze zrozumiałem to nowa karoseria to nie będzie Vento?? :(

A skrzynie już masz nową? :D

Z ciekawości pochwalisz się za ile poszło coupe? :)

tom cio - 2017-12-03, 11:36

Teraz bedzie golf 2, skrzynie mam juz nawet 2 szt ;) a poszlo za 1400zl, oplaty byly juz tylko kilka dni i chcialem sprzedac szybko, inaczej musialbym go wyzlomowac.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group