Forum Volkswagen Vento Klub Polska
Forum maniaków VW Vento

Nasze Ventki - Ventyl by Hitchhiker

Hitchhiker - 2013-05-16, 22:28
Temat postu: Ventyl by Hitchhiker
Kilka osób pisało "załóż temat, załóż temat" no więc macie za swoje. Nie ma się co prawda za bardzo czym chwalić na chwilę obecną, ale jak Bóg da i partia pozwoli to postaram się żeby coś się w temacie działo. A dziać się ma co....

Ventyl musiał bardzo nagrzeszyć w Niemczech bo w 1998r. zesłali go nie tylko do Polski, ale dodatkowo do mojego teścia. Człek ten natomiast auta traktuje tak jak traktuje stąd sporo pracy przy Ventylu jest do zrobienia. Ja sam przejąłem auto 2 tygodnie temu i od tego czasu najechałem nim ok 1k km.

Garść suchych faktów: Rock '92, CL, wersja podstawowa, 1.8 etylina+gazolina, przebieg 134 tyś.

Co mnie cieszy silnik, skrzynia, zawieszenie bez zarzutów i wszystkie części raczej oryginalne.

Co mnie nie cieszy: auto jest ogólnie zapuszczone. Ot taki wiejski samochód który ma jeździć i się nie psuć. Dużo rzeczy do poprawki, trochę do wymiany, trochę do dopieszczenia.

Plany: Zastanawiałem się czy i co warto motać przy tym aucie, ale ostatecznie z racji na dostępność i ceny części oraz fakt, że w autach lubię grzebać będę chciał przywrócić mu dawną świetność (a przynajmniej nieco odmłodzić). Nie biorę na cel tuningu, a raczej odnowienie auta a później zobaczymy. Póki co doprowadziłem do ładu oświetlenie i nieco odgruzowałem (umyłem, posprzątałem) Ventyla. Co jednak zamierzam zrobić:

:right: Sprzęgło - Praktycznie jedyna usterka mechaniczna, ale za to poważna. Sprzęgło jest spalone tak, że łapie dopiero na samej górze. Wymiana bezdyskusyjna.
:right: Uszczelka pod pokrywą zaworów - brudzi mi cały blok i jest fe. Wymiana.
:right: Wymiana oleju i filtrów - Olejowi należy już się wymiana a przy okazji zrobię od razu wszystkie filtry żeby mieć z głowy.
:right: Eksterminacja rudej. W wielu miejscach powoli zaczyna dawać znać o sobie ruda. W związku z tym zamierzam dokładnie oczyścić i zaprawić wszystkie miejsca. Nie są to wżery poważne ale jest ich sporo.
:right: Podsufitka. Opada jak wytrych 80latka. Planuję ją wyciągnąć, odczyścić, przykleić, założyć.
:right: Mieszek zmiany biegów. Wygląda jak... ech szkoda gadać. Wymiana.
:right: Pasek alternatora. Niby jeszcze nie ma konieczności wymiany, ale widać że zaczyna być zmęczony. Wymiana na wszelki wypadek dla spokojności.
:right: Prawe lusterko. Ukruszone na krawędzi. Wymiana.
:right: Centralny zamek. Nie działa klucz w drzwiach kierowcy przez co auto otwieram/zamykam przez drzwi pasażera. Irytujące i będę musiał coś z tym zrobić.
:right: Radio. Oryginalne radio, które niestety nie czyta kaset. Spróbuję naprawić, ew. wymienić, ew. przełożę inne z Lanosa którym obecnie nie jeżdżę.
:right: Detailing. Dlaczego ? Bo mogę, bo do napraw lakierniczych i tak będę mocno rozkręcić auto, bo sprawi mi to sporo frajdy i bo chcę wycisnąć z niego wizualnie co się da.

Póki co tyle... Jak widać plany ambitne a na dodatek w Poznaniu nie mam dogodnego miejsca, żeby na spokojnie dłubać przy aucie więc kuracje odświeżające będą się odbywać przy okazji wyjazdów nad morze (skąd pochodzę).

Na koniec krótki materiał zdjęciowy.








vwjanekvento - 2013-05-16, 22:36

Witamy dobrze zrobiles ze go nam tu pokazales ;) nie ma tragedii widze, troszke pogrzebac i bedzie git ;) Juz Ja bym wiedzial co z nim zrobic :P
zB3ig - 2013-05-17, 02:44

dawaj, dwaj ziomuś dobre autko dorwałeś tylko blachę i to sprzęgło a reszta to drobnostki i kosmetyka. ;) Z tym centralnym to chyba Ci padło wiosełko w drzwiach więc prosta sprawa ;) bezawaryjności i dużo kkm życzę :D
muchomorek165 - 2013-05-17, 13:14

Fajny Ventyl dokładka by sie przydała do zdesia.

Powodzonka w modach/naprawach a co do miejsca poglądaj sobie mój temat prawie wszystko robione pod kamienicą na mrozie i w deszczu :)
Jak się chce to można wszystko.

No może oprócz malowania bo już by wypadało w czystym garażu :faja:

Hitchhiker - 2013-05-17, 13:26

Nie no jasne, że się da. Tyle, że ja wolę po Bożemu.. browarek działeczka, narzędzia... Poza tym wiadomo, że np lusterka czy inne rzeczy pod kamienicą zrobię, ale już lakieru z rozbieraniem auta nie bardzo :D
Misieq69 - 2013-05-17, 15:38

ładny okaz. z zewnątrz prezentuje się ładnie, przydałoby się kilka zdjęć wnętrza :)
ps. rejestracja z moich stron, skąd dokładnie pochodzi ten Ventyl? :)

Hitchhiker - 2013-05-17, 17:18

Misieq69:

Auto faktycznie jest (lub raczej było) z pow. przeworskiego a konkretnie z Gniewczyny

A specjalnie na Twoją prośbę coś ze środka:




Hitchhiker - 2013-07-09, 15:45

Aktualizacja:

Wczoraj odebrałem Ventyla po wymianie sprzęgła, bo już całkowicie odmówiło współpracy. Do dziś patrzę ze łzami w oczach na portfel, ale przynajmniej największy problem wyeliminowany. W międzyczasie Ventyl dostał też nowy mieszek oraz radyjko. Niestety teraz będzie musiał poczekać trochę na przypływ gotówki i dopiero później będą robione kolejne, mniej już ważne rzeczy.

Przy okazji kolega natchnął mnie do małej modyfikacji. Z racji na to, że i tak będę robił podsufitkę myślę, czy nie kupić jasnego materiału (tak jak teraz), ale jednocześnie jakoś go ozdobić. Mam znajomych który zajmują się malowaniem na płótnie i zastanawiam się jakoby wyglądała jasna podsufitka z namalowanymi motywami w kolorze granatowym (tak jak plastiki w środku)...

Hitchhiker - 2013-11-27, 20:37

Trochę czasu temat leżał i dojrzewał podobnie jak mój pomysł na to co dalej. Można jednak powiedzieć, że jest już pewna wizja którą systematycznie będę wcielał w życie. Od czasu przejęcia przeze mnie auta nawija ono na koła dużo więcej km i przez to wychodzą różne pierdoły których wcześniej nie było widać.

To co zostało zrobione dotychczas:
:right: Wymiana sprzęgła
:right: Wymiana tłumika tylnego
:right: Wymiana mieszka biegów
:right: Wymiana płynów
:right: Wymiana łożyska z tyłu
:right: Średni hokej sprezentowany przez Muchomorka

W następnej kolejności auto będzie dalej doprowadzane do możliwie dobrego stanu technicznej więc lecąc po kolei:
:right: Wymiana obejm zbiornika
:right: Kompleksowy przegląd zawieszenia i wymiana wszystkiego co warto zrobić
:right: Uszczelnienie silnika
:right: Blacharka na tip-top - Nie ma większych problemów, ale chcę zrobić wszystko, żeby był spokój na długo

I pozostaje estetyka + mody czyli to co tygryski lubią najbardziej. Długo się zastanawiałem czy warto go modzić, ale doszedłem do wniosku, że nie każdy dobry egzemplarz musi mieć flagowy silnik i full opcję na początek. Z rzeczy które planuję:
:right: Kompleksowa renowacja lakieru
:right: Wszystkie światła w czerń
:right: Przyciemnienie szyb
:right: Podsufitka w czarną skórę
:right: Siedzenia i boczki w skórę
:right: Gwint (jak "robienie zawieszenia" wskaże konieczność wymiany spężyn, amorów to wleci on może nawet wcześniej)
:right: Swap el szyb i lusterek, poduch, dup...
:right: Detale w środku typu czarne plastiki do podsufiki, cupholder, podłokietnik

Taki jest plan i zamierzam się go trzymać, choć projekt pewnie trochę zajmie z uwagi, że jeszcze po drodze robię wesele :faja:

tom cio - 2013-11-27, 20:59

No plan dobry trzymam kciuki za powodzenie go :D Tylko pamiętaj jak już przyciemniasz szyby to wszystkie nie tylko tył, ba jak sam tył to ja bym odpuścił.
Hitchhiker - 2013-11-27, 21:02

tom cio napisał/a:
No plan dobry trzymam kciuki za powodzenie go :D Tylko pamiętaj jak już przyciemniasz szyby to wszystkie nie tylko tył, ba jak sam tył to ja bym odpuścił.
Myślałem o tylnej - czarno, tylne drzwi - ciemno, przednie drzwi - tyle co nic czyli, żeby nie przekroczyć 30% (nie chcę mi się wachlować przy kontrolach i przeglądach)...
vwjanekvento - 2013-11-27, 21:56

Wlasnie miałem napisac ze wszystko ok ale szyby sobie odpusc ;)
Hitchhiker - 2013-11-27, 22:19

No zobaczymy jeszcze jak temat się rozwinie. Plus z szybami jest taki, że zawsze łatwo można wrócić do ori jak stwierdzę, że jednak nie bardzo
Hitchhiker - 2013-12-06, 20:23

W tamtym tygodniu w wyniku buszowania po allegro wpadła mi w ręce skórzana ori kiera. Co prawda nie planowałem jej jeszcze teraz kupować, ale cena 4 dychy nie pozwoliła mi czekać. Kiera miała być nieprzetarta i z "normalnymi śladami użytkowania". Jak się potem okazało różnimy się ze sprzedającym w znaczeniu tego wyrażenia.

Szybko stwierdziłem, że trzeba iść za ciosem i zrobić jej renowację i tą chciałem się pochwalić:

Tak wyglądała:



I oto co udało się z niej uzyskać:



Czas pracy ok 30minut. Do renowacji użyłem kremu Saphire. Osobiście myślę, że wyszło całkiem w pytkę :]

szefuniopaslek - 2013-12-06, 23:27

no i fajnie wygląda :) teraz jest w takim stanie jakim myślałeś że będzie :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Hitchhiker - 2013-12-07, 07:41

szefuniopaslek napisał/a:
no i fajnie wygląda :) teraz jest w takim stanie jakim myślałeś że będzie :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Nie no spodziewałem się czegoś pośrodku. Tak czy inaczej ważne, że bez dziur była i dało się coś jeszcze z tego zrobić.
dratek - 2014-02-19, 00:09

Dzieje się coś czy nic :D ?
Hitchhiker - 2014-02-19, 07:23

Dzieje, dzieje, powoli do przodu. Cos tam już zmajstrowałem, trochę gratów wpadło lub czeka na montaż, w sobotę będę miał czas usiąść do auta, w międzyczasie musze odwiedzić ASO (Auto Szrot Osobowe) więc na sobotę-niedzielę będzie mam nadzieję większy aktual.
dratek - 2014-02-19, 20:58

Trzymam cię za słowo :D






:pała:

Hitchhiker - 2014-02-24, 19:03

Dawno nie było aktuala a Dratek mi zaczyna grozić tak więc:

Ventyl jeździ cały czas robiąc miesięcznie ok 2-3 tysięcy, więc ładny przebieg wesoło galopuje do przodu. Zgodnie z założeniami jeżeli chodzi o pracę przy aucie robię wszystkie bieżące rzeczy oraz to co trzeba zrobić. Jednym słowem zamiast na modach skupiam się na naprawach, aby doprowadzić auto do stanu tip-top i spokojnie zająć się modzeniem. Z tego też powodu aktual bez fotek. Auto z zewnątrz nic się prawie nie zmieniło z rzeczy które zrobiłem od ostatniego aktuala:

:right: Nowy akumulator - Stary zdechł ze starości robiąc przy tym sporo zamieszania
:right: Nowe opaski pod zbiornik
:right: Naprawiony wsteczny - nowy czujnik
:right: Naprawione kierunkowskazy przednie - Okazało się, że gniazda zgniły, sparciały i trzeba było je wymienić
:right: Naprawione zamki w drzwiach - Od kiedy mam auto zamek kierowcy nie działał, 2 tygodnie temu padł od pasażera i auto zostało bez zamknięcia. Nowe wiosełka i oba zamki działają
:right: Wymienione lusterko prawe - Stare było ukruszone na końcu (plastik, nie szkło)
:right: Do przednich lamp wleciały białe ledy na postojowe i H4 Night Breaker +110% firmy co świeci i grozi
:right: Z dziesiejszych giftów od Muchomorka (pokrywce VW na zagłówki) oraz nowe kierunki przód (stare miały wyrobione uchwyty do blend i wpuszczały wilgość do środka). Pozostaje kupić jutro pomarańczowe zarówki i założyć blendę która przyszła.

Z najbliżyszych planów. W tym tygodniu kompleksowy remont zawieszenia na zasadzie wymiany wszystkiego co się kwalifikuje. Dalej Ventyl pójdzie na kompleskowy przegląd blacharsko-lakierniczy (nie ma tu tragedii, ale w wielu miejscach pojawiają się ogniska więc chcę zrobić kompleksowo wszystko za jednym razem, zabezpieczyć i na jakiś czas zapomnieć). Na tym też kończymy etap naprawy i zaczynamy zabawę z modzeniem. Plany są bardzo poważne ale nic Wam nie powiem. Jedynie budżet do sierpnia ograniczony bo poza ładowaniem w auto odkładam na wesele.

kowal323 - 2014-02-24, 22:22

Hitchhiker napisał/a:
Jednym słowem zamiast na modach skupiam się na naprawach, aby doprowadzić auto do stanu tip-top i spokojnie zająć się modzeniem.




I to się ceni :) Działaj działaj :)

Hitchhiker - 2014-02-28, 07:31

No to zrobiony "przegląd wewnętrzny" zawieszenia. Do wymiany:
:right: Amorki cały kpl (przód/tył + sprężyny)
:right: łożysko tył (stan agonalny)
:right: ring półosi
:right: uszczelka pod pokrywą
:right: uzupełnienie płynów

Do końca przyszłego tygodnia wszystko powinno być wymienione. Najbardziej "bolą" amorki bo wydam na to pewnie z 4 stówy a mam świadomość, że jakbym dorzucił kolejne 4-5 paczek to byłby gwint. Problem polega na tym, że dodając do tego robociznę nie mam dodatkowych funduszy na to na zbyciu. Pójdzie więc seria a gwint w przyszłości jak już reszta będzie lala a auto się będzie bujać na ładnym kole. Poza tym standardowo patrząc na ceny części do naszych ventyli :poklon: . No i buduje świadomość, że jak to zrobię to zostają poprawki blacharsko lakiernicze (bardziej lakiernicze) i jest kompleksowy ogar całego auta - poza modzeniem nic do robienia.

muchomorek165 - 2014-02-28, 08:12

A co Ty chcesz za amorki i sprężyny zalozyc ? Bo kpl na przód Kayaby lub Monroe kosztują około 600zl tzn sprężyny i amorki. Tył kosztuje monroe 180zl amorki sprężyny nie wiem. Więc taniej gwint Ta technika no chyba ze chcesz coś z wyższej półki :D


Nic wiecej nie popsules ? :D

Hitchhiker - 2014-02-28, 08:44

muchomorek165 napisał/a:
A co Ty chcesz za amorki i sprężyny zalozyc ? Bo kpl na przód Kayaby lub Monroe kosztują około 600zl tzn sprężyny i amorki. Tył kosztuje monroe 180zl amorki sprężyny nie wiem. Więc taniej gwint Ta technika no chyba ze chcesz coś z wyższej półki :D


Nic wiecej nie popsules ? :D


Dzięki braku Twoich porad tym razem nie :P
A amorki tak jak pisałem zakładam ekonomię - zwykłe oleje z dwuletnią gwarancją, bo i tak zanim się gwarancja skończy będę chciał wrzucić gwint. A że lepiej byłoby dopłacić i wrzucić już teraz to wiem. Nie mam jednak dodatkowych kilku stów na dołożenie.

Ew. poczekam do wypłaty i wtedy dorzucę do gwintu. Wyżyłuje się przy tym z kasą ale gorsze to, że dziś mi się kończy przegląd więc w tym wypadku przez jakieś 2 tygodnie jeżdzę bez przegladu. Ta opcja też w sumie nie jest głupia, choć spłuczę się dokumentnie.

Ciężki dylemat...

Hitchhiker - 2014-02-28, 13:35

Edit: Decyzja podjęta. W poniedziałek robie łożyska, uszczelnienia i płyny. Następnie czekam na wypłate i po tygodniu-dwóch wlatuje gwint ta. Będę biedny ale szczęśliwy. Byle tylko obyło się bez przypałów z brakiem przeglądu do tego czasu....
hotdriver - 2014-02-28, 14:58

Zawsze mozesz przy kontroli powiedziec ze zapomniales dokumentow wtedy tylko 5 dych mandatu a nie laweta tylko oc miej przy sobie:-) ps zawsze tak robie:-D
Hitchhiker - 2014-02-28, 15:25

hotdriver napisał/a:
Zawsze mozesz przy kontroli powiedziec ze zapomniales dokumentow wtedy tylko 5 dych mandatu a nie laweta tylko oc miej przy sobie:-) ps zawsze tak robie:-D
Nie 5 dych a stówa. Tez myslałem, że 5 dych ale w neidzielę mi darowano to przewinienie więc jestem na bieżąco. A o samym pomyśle słyszałem i myślałem szczególnie, że jak mi zabiorą dowód to będę musiał po niego jechać na podkarpacie (gdzie auto jest zarejestrowane i oficjalny właściciel mieszka".

Tylko pytanie czy nie mają w bazie informacji o przeglądach, bo tego nie wiem

Hitchhiker - 2014-03-08, 17:57

Wentyl zasłużył na kolejny aktual:
Wymienione wszystkie łożyska, uszczelka pod pokrywą i uzupełnione płyny. No i oczywiście wpadł Gwint MTS. Pierwsze wrażenia: "Wow, jak mogłem jeździć do tej pory bez tego." Mój mechanik zakładając go posadził furę dosyć mocno na glebę więc prezentuje się tak:



Zaraz po tym ruszyłem na robienie geometrii i przegląd. Najpierw pojechałem w tym celu do Automobilklubu Wielkopolskiego i to był błąd. Diagności-dziadki którym od razu się nowy zawias nie spodobał oczywiście znaleźli 100 powodów dla których "Tym autem Pan tu na pewno przeglądu nie zrobi" ani nawet geo nie ustawiali bo stwierdzili, że się nie da. Pojechałem jednak gdzie indziej do jak się okazało bardzo ogarniętego serwisu (właściciel od 2000r. lata na 1/4 mili z niemałymi sukcesami), geometria i przegląd przeszły bez większych problemów. Buda jednak pójdzie do góry bo 1. łomocze dupę a większość czasu jeżdzę po mieście = dziury, 2. bez koła gleba nie daje takiego efektu choć i tak jest dobrze 3. Muszę się przyzwyczaić do gwintu.

Z najbliższych planów: Pełna blacharka i usunięcie wszystkich ognisk rdzy plus lakiernik na to. Nie ma tu tragedii, ale progi przydałoby się już wymienić a ogniska rdzy nie są może ogromne, jednak jest ich wiele. Trzeba to po prostu zrobić i tyle. W drugiej kolejności sensowniejsze koło przejściowe. Tu się nie mogę zdecydować czy jakiś skromny bbs czy 5-ciu ramienny borbet. Póki co jednak pasek gotówki musi mi się ponownie załadować więc do decyzji mam jeszcze z jakieś 2 miesiące.

Tomaszex - 2014-03-08, 20:08

Jak dla mnie to super wyglada :D Ale no tak mało praktyczne, nie każdy lubi podskakiwać w fotelu :D

Takie dziadki są najgorsze, weź takiemu cos przetłumacz.. ja tak miałem tylko z obrysówkami, tez mu nie wytłumaczysz że mozna bo on wie lepiej :P

Co do koła to jak juz mi się widzi bardziej ładny piecioramienny borbet niz bbs , ale to tylko moje skromne zdanie :P

Hitchhiker - 2014-03-08, 21:08

Spokojnie. Do postaci kozy nie wroci. Dla mnie też wygląda ok ( pomijając koło ) ale jednak miasto, dziury, koleiny, progi... Pójdzie w górę na rozsądną wysokość a glebe od święta będę skręcać.

Tymbardziej że jak jest nieco podniesiony właściwości jezdne dużo się nie zmieniają ale wygoda już tak

pawel66600 - 2014-03-08, 22:29

Im niżej tym bardziej miękko(o ile nie oparł się o odboje), im wyżej tym sztywniejsze zawieszenie :)
Tak działają gwinty z tej półki :)

Hitchhiker - 2014-03-08, 22:38

pawel66600 napisał/a:
Im niżej tym bardziej miękko(o ile nie oparł się o odboje), im wyżej tym sztywniejsze zawieszenie :)
Tak działają gwinty z tej półki :)
Kurde, powiem Ci, że logika i prawa fizyki też mi tak podpowiadały. A jednak jest inaczej. Tyle, że tak jak mówię nie zwiększałem prześwitu na maks kozę, ale na satysfakconującą wysokość
Hitchhiker - 2014-03-12, 17:42

Mała rzecz a cieszy czyli boczne kierunki czarne cleary zamias ori.
Poniżej foto przed i po:

kowal323 - 2014-03-12, 18:00

Dobrze mówisz, mała rzecz a cieszy : )
Hitchhiker - 2014-04-06, 14:03

Planuję aktual i planuję a tu wszystko pod górkę.
Z najbliższych rzeczy które się pojawią na aucie to:

Alu z kpl. opon lato tylko muszę znaleźć czas, żeby podjechać do... tego.. no... od kanarkowych a nie za bardzo mam czas. W tym tygodniu może się jednak uda się podjechać.

Lampy tył smoked, ale tu mam walkę i nie wiem czy się na policji nie skończy. Kupiłem od kolesia spod Brzezin lampy przez tablicę i ustawiłem się na wysyłkę po wpłacie. Wpłata poszła już ponad 2 tyg temu. Przez tydzień koleś coś czarował, że "jutro wyśle". Ostatnio z nim gadałem w czwartek i mówił, że wysłał "wczoraj" czyli w środę. Paczki nie ma, dwukrotnie pisałem do niego, żeby wysłał mi nr przesyłki - bez odpowiedzi, przestał ode mnie odbierać telefony. Wysłałem mu dziś esa, że czekam na kontakt do końca dnia i jak się nie doczekam będzie się z nim policja kontaktować i też póki co bez odpowiedzi. Szczerze nie chce mi się go zgłaszać, ale jak się nie odezwie to chyba będę musiał. Ciekaw jestem tylko, czy mnie nie pogonią z "oszustwem" na 120zł... Jak sądzicie?

muchomorek165 - 2014-04-06, 14:10

Powiedz lepiej ze po kanarki przyjezdzasz :D
Hitchhiker - 2014-04-07, 09:48

Zapomnij. Nikt Ci ich nie kupi, ani nawet za darmola nie weźmie :D

A wracając do sprawy chyba mogę pożegnać się z kasą i lampami. Koleś unika jakiegokolwiek kontaktu, paczki nie ma, na Policji mnie pewnie pogonią ze sprawą za 120zł a na wyjazd do niego wydam tyle co na drugi komplet... :(

szefuniopaslek - 2014-04-07, 10:06

Gdzie są te brzeziny? Może ktoś z forum mieszka niedaleko. Nigdy się nie kupuje na tablicy przez wpłate na konto. Tylko Za pobraniem a jak chce wypłatę to niech na allegro wystawi i po problemie. Niedaleko mnie są brzeziny ale czy to te?
Hitchhiker - 2014-04-07, 10:24

Brzeziny koło Łodzi. A co do wysyłki i wpłaty to tak- wiem. Mądry po szkodzi...
Hitchhiker - 2014-04-07, 11:12

Aktual: Ha! Po raz kolejny sprawdza się stara zasada, że można kogoś nękać mailami, telefonami, grozić policją i nic, ale udeżenie w rodzinę zawsze działa :]

Trochę posiedziałem, poszukałem kolesia na mordoksiążce, tam znalazłem osoby z jego rodziny, napisałem do nich czy mają z nim kontakt bo jest taka a taka sprawa i paczka się wysłała, nr przesyłki się znalazł, koleś przypomniał sobie gdzie położył telefon.... Kocham tą metodę :]

Podobno paczka ma przyjść jutro. Zobaczymy czy i kiedy dojdzie.

tom cio - 2014-04-07, 11:43

Hehehe "mordoksiążka" tej wersji jeszcze nie słyszałem, dobrze że się coś ruszyło, zawsze trzeba mieć nadzieję ;)
dratek - 2014-04-07, 15:09

Jak sprzedawałem halogeny i chyba przełączniki szyb przez tablice to goście sami na konto wplacali bez targowania się z tym ze ja paczki wyslalem mimo ze nachodzi ochota nie wysłania, ale jakoś nie mógłbym tak zrobić. Zawsze przecież ja mogę znaleźć się w takiej sytuacji.
Tomaszex - 2014-04-07, 17:16

No to widze znalazłes sposób :diabełek: Gorzej jakby go w "mordoksiążce" nie było, ale na to tez napewno jest sposób :D

Ja już trochę rzeczy sprzedałem na tablicy i bardzo duzo było właśnie z wpłata na konto, wiadomo to nie allegro, ale mozna wykorzystać dane z przelewu i figurujący tam delikwent jest za to odpowiedzialny :) Wiadomo że zawsze jest strach, a czasami ludzie nie chca wysyłać za pobraniem bo coś tam, mimo tego że nic by na tym nie stracili :młotek:

muchomorek165 - 2014-04-07, 22:36

Panie jak nie adresik i do brzezin mam rzut beretem :D No możne jednak bum wolał jechać niż rzucać ale jak coś pisz :D
Hitchhiker - 2014-04-08, 10:24

muchomorek165 napisał/a:
Panie jak nie adresik i do brzezin mam rzut beretem :D No możne jednak bum wolał jechać niż rzucać ale jak coś pisz :D
Spoko. Jak paczka nie dojdzie w tym tygodniu to wpadnę w sobotę po koła i podjedziemy :pała:
Hitchhiker - 2014-04-08, 17:48

Edit:
Muchomorek: Nie jedziemy... Paczka doszła. Oczywiście wysłana wczoraj po całej akcji mimo "zdziwienia" kolesia dot zasadności mojej akcji "skoro paczka już wysłana". W wolnej chwili lapiony lądują na Ventylu i aktual

Hitchhiker - 2014-04-19, 16:41

Wiosenne porządki:
:right: Cały ventyl dokładnie odkurzony (środek i bagażnik)
:right: Wyczorowane dywaniki (które i tak będę niedługo wymieniał, ale póki co...
:right: Dokładnie ręcznie umyty
:right: Dokładnie wyczyszczone zakamarki przy bagażniku, dzwiach i masce
:right: Umyte i wypucowane szyby
:right: Umyte i zabezpieczone plastiki w środku
:right: Nałożony wosk koloryzujący z powłoką ochronną
:right: Naklejona wkońcu naklejka karty ratunkowej

Zabrakło czasu na mycie tapicerki, ale nowe fanty przyjdą w przyszłym tygodniu więc od razu tapicerkę się umyje.





Uprzedzając pytania: Tylne lampy - wersja CGL są przejściwe. Lampy od blendy wpadną do auto w tym tygodniu

Hitchhiker - 2014-04-22, 18:11

Fanty powoli się zjeżdzają:

kowal323 - 2014-04-22, 20:45

Skąd masz? :D Bo Gavel pisał, że już nie ma.. Pewnie ostatni egzemplarz zakupiłeś :pała: :pała: :D
Hitchhiker - 2014-04-22, 20:58

kowal323 napisał/a:
Skąd masz? :D Bo Gavel pisał, że już nie ma.. Pewnie ostatni egzemplarz zakupiłeś :pała: :pała: :D
Zamawiałem z Alledrogo ( http://allegro.pl/ramka-c...4067551426.html ). I tak musiałem kupić ramkę do tyłu więc od razu kupiłem dwie... otwierane... a, że napis do wyboru to klubowe.... :D

Jego ramki miały też rysunki Vente po bokach.

kowal323 - 2014-04-22, 22:36

Dobre :P
Hitchhiker - 2014-04-25, 19:46

Koło, kółeczko, kołunio :faja:



Hormon - 2014-04-25, 20:59

Ładnie siadło. Na tył dawałeś dystans ?
Hitchhiker - 2014-04-25, 21:19

Nie. Oryginalnie siedzi
patrolfak - 2014-05-06, 20:04

bardzo przyjemny ventylek :) ja bym tylko hak wyrzucił ;)
Hitchhiker - 2014-05-07, 07:14

patrolfak napisał/a:
bardzo przyjemny ventylek :) ja bym tylko hak wyrzucił ;)
O tym samym myslę, jak znajdę czas to do niedzielnego zlotu już go nie będzie :D
Paweł_R - 2014-05-07, 10:54

Jest dobrze! Fajne te koło :) Dobrze, że haka się pozbędziesz :D Brakuje tylko hokeja z przodu :P
Hitchhiker - 2014-05-07, 11:52

Paweł_R napisał/a:
Jest dobrze! Fajne te koło :) Dobrze, że haka się pozbędziesz :D Brakuje tylko hokeja z przodu :P
Hokej był, ale jakaś penera pożyczyła sobie połowę, więc ponowne kupno w planach. Póki co kolekcjonuje monety na blacharkę (progi, podłoga, w kilku miejscach ruda) i poprawki lakiernicze
Paweł_R - 2014-05-07, 14:12

Cytat:
Póki co kolekcjonuje monety na blacharkę (progi, podłoga, w kilku miejscach ruda) i poprawki lakiernicze


:OK: Na zdjęciach nie widać aż tak tej rudej, więc raczej tragedii, nie ma. Orientowałeś się już ile Cię to wyniesie? Co do hokeja, to chyba mam gdzieś u siebie, ten średni, tylko musiałbym poszukać i zobaczyć w jakim stanie jest. Jakbyś był zainteresowany, to daj znać.

Hitchhiker - 2014-05-07, 16:23

Paweł_R napisał/a:
Cytat:
Póki co kolekcjonuje monety na blacharkę (progi, podłoga, w kilku miejscach ruda) i poprawki lakiernicze


:OK: Na zdjęciach nie widać aż tak tej rudej, więc raczej tragedii, nie ma. Orientowałeś się już ile Cię to wyniesie? Co do hokeja, to chyba mam gdzieś u siebie, ten średni, tylko musiałbym poszukać i zobaczyć w jakim stanie jest. Jakbyś był zainteresowany, to daj znać.
Tragedii z rudą nie ma, ale miejscami wyłazi a chcę zamknąć temat definitywnie na jakiś czas. Co do kosztów nie patrzyłem. Uzbieram monety, pojadę na wycenę i wstawię. Jeżeli chodzi o hokej możesz popatrzeć i daj znać.
Paweł_R - 2014-05-07, 23:53

Ja ostatnio byłem u blacharza i pytałem tak orientacyjnie koszta zrobienia mojego venta, to jak usłyszałem to z butów mało nie wyleciałem :D . Ale wiem, że gość zna się na tym co robi i ceny są odzwierciedleniem jakości, no ale nie stać mnie :P Co do hokeja to mam, ale w jednej części na rogu ma nawiercone kilka dziurek przez który przechodzi czerwony sznurek, widać to w ostatnich zdjęciach w moim temacie. Jakbyś był zainteresowany to pisz na PW.
patrolfak - 2014-05-18, 11:02

auto widziane na żywo całkiem ładne :D tylko na ziemie go rzuć bo koza straszna . Ale przecież Ci to mówiłem :D
Hitchhiker - 2014-06-17, 07:32

Aktualizuję informację, że żyję. :hejka:
Projekt jest chwilowo wstrzymany do sierpnia z racji na ślub końcem lipca, wydatki z tym związane itd. Póki co zatem jeźdzę, spotuję się, dbam i planuję dalszą zabawę i mody od sierpnia. :faja:

Dla zawiedzionych, którzy tu kliknęli i nie dowiedzieli się o grubych modach jakie zostały poczynione wrzucam dwa najnowsze zdjęcia machnięte na jednym ze spotów.





Hormon - 2014-06-17, 20:45

A czemu ty masz rej RPZ ?? ?
Hitchhiker - 2014-06-18, 05:45

Hormon napisał/a:
A czemu ty masz rej RPZ ?? ?
Bo mogę :faja:

Gdzieś na górze pisałem, że auto stamtąd pochodzi a zmieniać nie muszę więc i potrzeby nie odczuwam. Poza tym mam najbardziej wyróżniające się Vento w Poznaniu teraz. Srebrne vento na złotym felunku i blachach RPZ - drugiego takiego nie ma :D :D :D

patrolfak - 2014-06-18, 13:12

Jest jeszcze jedna wyjątkowa cecha Twojego auta . :P nie widziałem jeszcze nigdy auta na gwincie a mimo tego najwyższej kozy w Poznaniu :P
kowal323 - 2014-06-18, 15:08

hahaha :D patrolfak dowaliłeś :D Ventyl fajnie się prezentuje, wszystko kolorystycznie się zgrywa :oklaski: Pokusił bym się jeszcze o czarny znaczek na klape z tyłu :)
Hitchhiker - 2014-06-19, 09:54

patrolfak Ja przynajmniej jeźdzę nim codziennie bo stać mnie na tankowanie a nie jedynie na przejazd na spoty. Poza tym chyba wolę mieć kozę niż soczewkę w ryflowanej lampie :P :faja: :faja:
patrolfak - 2014-06-19, 15:04

Gdyby mnie nie było stać na vr6 to bym go nie kupił to raz , dwa że nie powinieneś się udzielać chłopie bo masz tak zajechany silnik że się dziwie że to jeszcze jeździ co potwierdzi kilka osób nawet z tego forum :) , trzy mój ryfel w lampie moja sprawa ;) a cztery to ciekawe czy będziesz taki cwany jak Cię spotkam na jakimś zlocie w Poznaniu . Pozdro i weź tym szrotem lepiej na ulice nie wyjeżdżaj jak nie chcesz ludzi pozabijać ...
wojtas83 - 2014-06-19, 15:22

Panowie widzę że ostro zeszliście z tematu i proponował bym zakończyć tą dyskusję w innym razie "nagrodzę" Was punktami.
Hitchhiker - 2014-06-19, 17:02

Z mojej strony jest luz choć widzę, że wszedłem komuś na drażliwy temat (choć nie wiem czemu bo sam przecież na VAG Perfomance'ie mówiłeś, że musisz na nowo wstawić gaz, bo nie wyrabiasz, ale spoko). Tobie się podobać nie musi. Kondycji silnika (jak również reszty auta) nie znasz więc się nie wypowiadaj bo pięknie się w tym momencie ośmieszyłeś. A co do tekstów, że się spotykamy zauważ, że nie jesteś już w gimnazjum i takie teksty na nikim wrażenia nie zrobią. Tak więc wyluzuj bo Ci żyłka pęknie :faja:
patrolfak - 2014-06-19, 21:44

Hitchhiker napisał/a:
choć nie wiem czemu bo sam przecież na VAG Perfomance'ie mówiłeś, że musisz na nowo wstawić gaz, bo nie wyrabiasz, ale spoko

Ty się chyba na rozum z ... zamieniłeś ... Człowieku mówiłem że jazda po mieście na benzynie to nie porozumie i nie opłacalny interes a nie że nie wyrabiam :oklaski: brawo dla Ciebie za interpretacje :D a z resztą szkoda moje czasu na ciebie i Twoją kozicę . Nara :)

vwjanekvento - 2014-06-19, 21:51

Panowie dajcie już spokoj jesteście z jednego miasta zamiast się wspierać itd. to się zrecie :mysli:
Hitchhiker - 2014-07-23, 17:48

Ventor dzielnie przetrwał cieżkie czasy kiedy to był tylko myty, lany oraz jeźdzony i obecnie projekt powoli wychodzi z fazy stagnacji.

Na pierwszy ogień poszła podsufika która od początku nie dawała mi spokoju. Zastanawiałem się też w jaki kolor i materiał ją dać. Ostatecznie wyszło tak (wybacznie jakoś. zdjęcia robione kołem zapasowym):




Z racji na to, że zachowuje oryginalny niebieski środek podsufitka poszła w granatowy welur. Do tego wpadły czarne rączki oraz lampka. Docelowo daszki też będą czarne, ale jak na złość nie mogę nic w normalnych cenach znaleźć.

Całość robiona samodzielnie. Nie jest igła, ale jestem zadowolony z efektu.

Przy okazji wymieniony został obdarty tunel a obudowa nawiewu pasażera zyskała ikony/naklejki i nie straszy już dziurami.

W dalszym planie zrobiona będzie pełna blacharka (progi, podłoga, poprawki), niebieskie boczki pod elektrykę (zarezerwowane już), swap elektryki, skórzane stołki (poluję na recaro w skórze z mk3 lub mk4) i tepicerka na boczki. Po drodze pewnie drobniejsze mody dla osłody.

kowal323 - 2014-07-23, 18:12

No no, ciemna podsufitka :oklaski: Widzę, że chcesz całość dać w ciemny, Ja się tak zastanawiam, czy rączki / słoneczniki i inne plastiki wyróżnić i zostawić czy też dać w Ciemny .. Plany zacne, czekamy na realizację ;)
speedy333 - 2014-07-23, 18:26

Hitchhiker napisał/a:
(wybacznie jakoś. zdjęcia robione kołem zapasowym)

Twoje koło robi fajne zdjęcia :OK:

:diabełek:

A czarny sufit średnio mi się podoba (nie że Twój, tylko ogólnie), wolę jasny :D
Nie nagrzewa się to bardziej w środku jak auto stoi na słońcu ??

Hitchhiker - 2014-07-23, 18:44

speedy333 napisał/a:
A czarny sufit średnio mi się podoba (nie że Twój, tylko ogólnie), wolę jasny :D


Rozważałem czarną skórę na sufit, ale czarne podsufitki już widziałem i chciałem coś bardziej oryginalnego. Zdecydowałem się zatem na granat (na zdjęciach słabo widać kolor, ale to jest granat taki jak mam na podłodze) jako uzupełnienie i dopełnienie granatowego wnętrza.

speedy333 napisał/a:

Nie nagrzewa się to bardziej w środku jak auto stoi na słońcu ??

Założone 3 godziny temu więc nie wiem, ale nie powinno. Słońce w końcu bezpośrednio na podsufitkę nie świeci a kolor materiału pod blachą raczej nie powinien mieć znaczenia.

kowal323 napisał/a:

Ja się tak zastanawiam, czy rączki / słoneczniki i inne plastiki wyróżnić i zostawić czy też dać w Ciemny


Ja po założenia zacząłem się zastanawiać czy daszków nie zostawić jasnych bo pasują do słupków i wygląda to całkiem ok jak dla mnie.

Tomaszex - 2014-07-23, 21:41

Fajnie wygląda, mi się akurat podoba ciemniejsza może dla tego że rzadziej spotykana :) Tylko czy czarne daszki bedą tu pasować :co?: co innego gdyby były w kolorze podsufitki, wydaje mi się ze juz lepiej chyba zostawić takie niz czarne :P
speedy333 - 2014-07-24, 00:49

Hitchhiker napisał/a:
chciałem coś bardziej oryginalnego.

Coś oryginalnego? Weź jakiś przycisk/włącznik, podłącz do niego diodę (białą na przykład), do diody od strony w którą świeci przyczep jakoś wiązkę światłowodów, puść to np. słupkiem na sufit, zrób małe otworki w podsufitce (losowo, niesymetrycznie) i powypuszczaj nimi światłowody, jak któryś będzie za długi to spokojnie możesz przyciąć żeby był na równi z podsufitką... Czairen o co chodzi ?? Będziesz miał tak jakby efekt nieba w nocy, małe punkty świetlne na ciemnym tle będą wyglądały jak gwiazdy w nocy :D

To jest dopiero oryginalne !! :cool:
Czegoś takiego w Vencie nie ma chyba nikt... :]

Hitchhiker napisał/a:
speedy333 napisał/a:

Nie nagrzewa się to bardziej w środku jak auto stoi na słońcu ??

Założone 3 godziny temu więc nie wiem, ale nie powinno. Słońce w końcu bezpośrednio na podsufitkę nie świeci a kolor materiału pod blachą raczej nie powinien mieć znaczenia.

Pytam, bo Borys87 twierdzi że się bardziej nagrzewa :D I że taka ciemnica jest jak się w nocy jedzie...

patrolfak - 2014-07-24, 18:31

speedy333 napisał/a:
To jest dopiero oryginalne !! :cool:
Czegoś takiego w Vencie nie ma chyba nikt... :]


I lepiej żeby nikt nie miał ... trochę festynem zalatuje ...

Dobrze działasz Hitchhiker, :OK:

tom cio - 2014-07-24, 18:36

No dobrze się dzieje, mam identyczny plan jak Ty, też niebiesko w środku, czekam na fundusze i wolny czas tylko. Ja bym na twoim miejscu nie dawał czarnych daszków/cykorłapek/lampki tylko podjechał do mieszalni i dobrał lakier pod kolor deski albo podsufitki.
Hitchhiker - 2014-07-24, 19:09

tom cio napisał/a:
No dobrze się dzieje, mam identyczny plan jak Ty, też niebiesko w środku, czekam na fundusze i wolny czas tylko. Ja bym na twoim miejscu nie dawał czarnych daszków/cykorłapek/lampki tylko podjechał do mieszalni i dobrał lakier pod kolor deski albo podsufitki.
Właśnie dziś zmieniłem z powrotem na jasne i powiem, że z granatową podsufitką robią robotę przy jasnych słupkach. Tak zostaje.

Dzięki za pozytywne opinie :faja:

A teraz pakowanko i kolejny tysiak trzeba nawinąć na koła.

Paweł_R - 2014-07-24, 22:33

Dobre posunięcie z tą podsufitką :) Mi się tylko te jasne plastiki nie podobają, odnoszę wrażenie że teraz do niczego nie pasują, ale w sumie jest kontrast, bo też jakbyś dał je w kolor granatu to z kolei tez by się wszystko zlało ;) Co do czarnych daszków, to myślę że byłyby ok, a to dlatego, że rączki masz czarne, lampki też, na desce też masz czarne dodatki, więc mogło by to do siebie pasować. Można ewentualnie obszyć je, np. ekoskórą granatową.

Tak czy inaczej :oklaski:

Hitchhiker - 2014-08-14, 21:57

Pucowanko, smalcowanko, tankowanko i pakowanko. Coś tam się nawet błyszczy. Widzimy się jutro :D


tom cio - 2014-08-15, 02:09

Aż prosi się o dokładkę zderzaka, i niżej choć trochę przód. A tak to całkiem przyjemny ventyl :D
Hitchhiker - 2014-08-15, 06:12

tom cio napisał/a:
Aż prosi się o dokładkę zderzaka, i niżej choć trochę przód. A tak to całkiem przyjemny ventyl :D
Dokładka będzie jeszcze ponownie. A że koza to wiem. Pójdzie na dół gdy ogarnę blacharkę i zroluję ranty bo póki co nie mogę obniżyć tyłu a sam przód na dole raczej słabo by wyglądał ;)
patrolfak - 2014-08-15, 12:47

kolego lepiej przód na dole niż tył wyżej . Mam ori dokładkę vr6 do vento na sell :) PW jak coś .
tom cio - 2014-08-15, 19:24

patrolfak, chyba niżej :) Ventki mają to do siebie, że lepiej wyglądają jak przód jest minimalnie niżej od tyłu. No ale skoro są plany napraw blacharskich to nie ma co kombinowac tylko zrobic i dopiero kręcić w dół :P
patrolfak - 2014-08-16, 19:16

tom cio napisał/a:
patrolfak, chyba niżej :)


Dokładnie :P

Hitchhiker - 2014-09-16, 18:12

Temat stoi tylko pozornie a przestój był spowodowany oczekiwaniem na przyrost słupków na koncie. W najbliższych planach kompletna blacharka.

Dziś to konsultacjach ze znajomym który mi to będzie robił (nie wiem czy jest na forum) opracowany został zakres prac. A więc:
:right: nowy błotnik
:right: reperaturki na pozostałe 3 błotniki
:right: progi
:right: cała podłoga
:right: klapa
:right: wlew paliwa
Na koniec wszystko zabepieczone "na bogato" z zerwaniem całego dołu do blachy i kompleksowym zabezpieczeniem od nowa....

Najgorsze jest jednak to, że potem trzeba będzie lakierować i tu chyba nie ma co się rozdrabniać i gdy znów kasy przybędzie trzeba machnąć całość (buda, komora itd.) a do tego czasu pomalować "po taniości" to co trzeba będzie aby ventyl wyglądał chociaż po japońsku (czyt. jakotako). No i perspektywa 2 tyg bez auta w najbliższym czasie....

Entuzjazm - zerowy. Ale robić trzeba... ;)

przemolas4 - 2014-09-16, 22:31

panie .... dasz radę :-)
sikanko w toten samiućki koloryt ?

Hitchhiker - 2014-09-16, 22:57

przemolas4 napisał/a:
panie .... dasz radę :-)
sikanko w toten samiućki koloryt ?
Blacharka mnie wypłucze z kasy więc póki co myślę, że będzie malowanie tego co było robione na zimę a na wiosnę lakierowanie całości. Kolor pewnie się zmieni, ale na jaki... cały czas myślę nad tym, ale raczej na 100% jakiś ciekawy ciemny.
Borsuk - 2014-09-17, 10:01

Dawaj w butelkową zieleń! :D Mało jest LC6P :)
patrolfak - 2014-09-17, 10:10

Nawet wiem kto bedzi ci robil blachowe :D
Hitchhiker - 2014-10-04, 14:04

Powoli do przodu jak to się mówi. Przede wszystkim jeszcze w tym miesiącu rozstaję się z V. na 2 tygodnie podczas których będzie robiona pełna blacharka (gdzieś wyżej pisałem co dokładnie). Podjąłem decyzje, że po odbiorze zamalowywuję to co będzie trzeba na zasadzie "byle jakoś pod kolor" i zbieram kasę na lakierowanie całości na wiosnę. Kolor na 99% wybrany i będzie coś takiego:




Przy okazji udało się kupić nowe/stare stołki. Kto śledzi temat wie, że poluję na recaro w skórze, ale póki co mnie na nie nie stać przez przygody blacharsko-lakiernicze. Udało się jednak kupić za dobrą cenę skórę z GT - boczek kierowcy do naprawy, ale to standard, boczek pasażera miał małe przecięcie, które udało się zszyć (w środku syf, ale fotele widać):


Wymieniłem także filtr oleju a motorownia została zalana Amsoilem 15W40 Synthetic Heavy Duty Diesel and Marine.

W międzyczasie co jakiś czas dokupię coś pod przyszłe mody. Tym sposobem na półkę trafił licznik MFA taki jak szukałem i włącznik full, ale póki co mam inne plany i wydatki więc czekają na swoją kolej. Kupiłem też zestaw od ogarnięcia stali na zimę i przed sezonem wlecą zimówki (używane niestety). Z rarytasów cały czas poluję na włącznik grzanych dup w starą dechę i ścigam Muchomorka o obiecane niebieskie boczki w elektryce. Także póki co to chyba tyle...

patrolfak - 2014-10-04, 15:58

To jak bedziesz u andrzeja to mozesz te raczki przywiezc bo mieszkam blisko niego :)
vwjanekvento - 2014-10-04, 22:15

Kolorek bomba cos ala vento by Harasio ;) No to panie zbieraj monete na lakier ;)
Hitchhiker - 2014-10-10, 12:28

No i po najbliższych planach... Projekt, mody, blacharka itd wstrzymane do odwołania. :(
patrolfak - 2014-10-10, 12:56

a cóż się stało kolego ? no szkoda bo wszystko mieliście już dogadane .
Hitchhiker - 2014-10-10, 13:01

Ano mieliśmy i we wtorek miałem wstawiać auto ale dziś się dowiedziałem, że robią u mnie w pracy duże redukcje i mogę zacząć szukać nowej pracy. Dopóki więc nie wyklaruję swojej sytuacji na nowo muszę się ze wszystkim wstrzymać... :(
hotdriver - 2014-10-10, 13:14

Do amazona cisnij tam potrzebuja ludzi :-)
patrolfak - 2014-10-10, 13:15

o fuck no szkoda widzisz tak to czasem bywa . Ja np wczoraj musiałem zapłacic mandat w Holandii 200E oczywiście płatne na miejscu. a ta kasa też miała isc na Ventleya .
Hitchhiker - 2014-10-10, 13:20

hotdriver, Nie z mojej branzy
hotdriver - 2014-10-10, 14:23

Wiesz jak to mowia z braku laku dobry kit ;-) a tak apropo to tylko trzymac kciuki zeby na ciebie nie padlo i zeby ventka w lepszym stanie latala przed zima
Hitchhiker - 2014-10-10, 14:35

To, że mnie to dotknie jest pewne na jakieś 90%. A co do laku i kitu to mam też inne dodatkowe źródła dochodów które w połaczeniu z kasą odłożona na auto pozwolą na to, żeby nie musieć szukać czegokolwiek i będę mógł poszukac w branży. Wszelkie tematy zwiąane z autem (a także z jeszcze ważniejszymi rzeczami) zmuszony jestem jednak na ta chwilę zawiesić... :(

Btw. To temat o aucie a nie mojej robocie, więc na tym się skupmy. O tym drugim i tak póki co nie chce mi się zbytnio pisac.

Hitchhiker - 2014-11-07, 17:08

Coś tam się dzieje...
Podczas grobingu najpierw zaorałem bramę wjazdową pod firmę przy cmentarzu (nie wiem jak to się stało ale nie zauważyłem jej - mówię Wam to były sekundy). Naszczęście jedyną ofiarą po stronie auta była... ramka tablicy :faja:
Podczas kolejnego etapu grobingu przeorałem niezbyt świeżego lisa (mówiliście, że koza więc pomyślałem, że przejadę nad nim). Tu temat wyszedł grubszy bo odpadł mi od podłogi jakiś wspornik (wygląda na wspornik pod siedzeniami i kanapą (po lewej stronie auta). Ta sytuacja zmotywowała mnie do stwierdzenia, że nie ma że boli i nie ma kasy - blacharkę trzeba robić.
Po drodze planowałem montaż podgrzewanych sprysków więc i przy okazji filtra kabinowego. Co to był za bój, żeby wycieraczki ściągnąć... Na domiar złego wyszły uroki wieku auta tj. część zaczepów podszybia rozleciała się, uszczelka podszybia zdematerializowała się pod wpływem dotyku a ostatecznie instalacji nie podłączyłem bo okazało się, że wolna wtyczka pod podszybiem jest zupełnie inna od tej z instalacji sprysków. Same plastiki od sprysków też średnio przetrwały rozbiórkę ale coś tam się podrutowało i działa. Będzie trzeba tam jednak zajrzeć jeszcze, zrobić porządnie instalację sprysków, wymienić uszczelkę i dać nowe zaczepy podszybia. W międzyczasie wyszlifowałem i pomalowałem stal na zimę. Po powrocie do Poznania Ventyl dostał parę nowych butów na zimę i nowe wycieraczki. Zamontowałem też starą ramkę tablicy i zamówiłem nową "klubową".
Na koniec poszedł setup na zimę, gwint poszedł trochę w górę (tak, da się jeszcze wyżej), został nasmarowany miedziowym i wleciała stal z kompletem zimówek. Auto jest też umówione do gazownika bo przestaliśmy się dogadywać na stacjach oraz na pełną blacharkę.

Wersja dla leniwych.
- Połamana ramka tablicy zamieniona na starą aż nowa klubowa dojdzie
- Urwany wspornik pod podłogą
- Wyszlifowana i pomalowana stal
- Nowe wycieraczki
- Konserwacja gwintu i zkozaczenie go na zimę
- Dwie nowe/stare zimówki
- Wrzucenie stali z zimówkami na auto
- Ventyl umówiony do gazownika i na blacharkę

Foto w zimowym setupie robione workiem po cebuli:

patryk1989 - 2014-11-08, 19:34

Rób tą blachę jak najszybciej. Andrzeja mogę polecic Ci w 100%. Moje vento ogarnął gallowo ;) Pozdro.
gravi - 2014-11-08, 19:46

No faktycznie auto koza :P wiec to musiał być bardzo wysoki lis :P
patryk1989 - 2014-11-09, 01:16

To byl lis koszykarz :p What the fox say ? :D
Luqua - 2014-11-13, 19:52

Czemu on taki wysoki? :D
muchomorek165 - 2014-11-13, 20:02

A ze tak zapytam dokladke z przodu zdemontowales bo szorowal Ventyl po asfalcie ? :P Jak cos mam jeszcze jedna dla Ciebie ale od razu Ci ja przykrece na metrowe wkrety. :hejka:
Hitchhiker - 2014-11-13, 23:13

Luqua, Podniesiony już na zimę. A wcześniej był wysoki bo miałem niespasowane koło (nie zaklepane ranty) i tarł szczególnie jak nie jechałem sam i pusty
muchomorek165, Jak dobrze wiesz pół dokładki "za%#$#$ żule mi" a drugie pół leży i czeka. Możesz mi przywieźć - nie obrażę się.

Hitchhiker - 2014-11-15, 17:05

Ciąg dalszy rozważań nad malowaniem więc znów pytam się Was o zdanie:

Biały, Niebieski, Czarny mi się nie podoba. Zieleń nie przekonuje.

Najbardziej mi się podoba brąz taki jak wrzucałem na poprzedniej stronie ale żeby to wyglądało musiałbym zmieniać wnętrze najlepiej na jasne + obszycie siedzeń w brąz-skórę więc to opcja po całości na którą się pewnie nie zdecyduje.

Jasnego zupełnie nie chcę bo wiadomo, że z jasnych mniej można wyciągnąć.

Co jednak sądzicie o United Gray - LD7W



Ew. Coucougrey - LR7T


tom cio - 2014-11-15, 18:28

Ten pierwszy za jasny, drugi już lepiej ale ja bym tu widział taki ciemny, głęboki grafit, do tego ciemno czerwone helle, soczewka itp zawsze marzył mi się taki zestaw ;) Taka moja opinia.
Hitchhiker - 2014-11-15, 18:31

No właśnie mi się też ten drugi bardziej widzi bo zdecydowanie dużo więcej można z niego wyciągnąć i jest mimo wszystko mniej popularny.
Tomaszex - 2014-11-15, 21:44

ja tez jestem za drugim, duzo ładniejszy głęboki grafit ;)
vwjanekvento - 2014-11-15, 22:51

Nie podoba mie sie, ten poprzedni o wiele lepszy ;)
kowal323 - 2014-11-15, 22:52

Za drugim ;)
Hitchhiker - 2014-11-15, 23:32

vwjanekvento napisał/a:
Nie podoba mie sie, ten poprzedni o wiele lepszy ;)
Poprzedni tzn który ;)
vwjanekvento - 2014-11-15, 23:35

Ten braz ;)
szefuniopaslek - 2014-11-16, 08:14

Brąz kozak :D najbardziej będzie pasował :)
tom cio - 2014-11-16, 08:29

Ale tych kozackich brązów już sporo ludzi położyło na auto, bo jest łądny a jak kolega Hitchhiker, chciałby być bardziej oryginalny to ciemny grafit z odpowiednimi ilościami perełek itp byłby idealnym rozwiązaniem :)
patryk1989 - 2014-11-16, 08:51

Moze na forach jest tego koloru mnóstwo ale na ulicy wątpię że zobaczysz drugie takie vento ;)
tom cio - 2014-11-16, 09:34

No w polsce na pewno nie, bo Harasio z tego co wiem mieszka za granicą :P Właściciel zrobi jak uważa, ja bym szedł w grafit :D
Mateush - 2014-11-16, 10:01

Hitchhiker, nie myslałeś o kolorze dobranym z innej marki? http://www.kolorbox.pl/
Hitchhiker - 2014-11-16, 11:55

Brąz podoba mi się za@!#!@#@ ale to byłaby masakra pod kątem pracy i kosztów. Mam niebieskie wnętrze i żeby to było zrobione porządnie musiałbym je całkowicie wywalić, skompletować jasne wnętrze od zera, wymienić w środku wszystko łączenie z nową podsufitką i deską i na koniec obszyć tapicerkę w brąz skórę. Efekt mógłby rzucić na kolana ale to chyba za dużo jak dla mnie i nie wiem czy ten projekt by mnie nie przerósł.

Mateush, Tak, myślałem, ale nie znalazłem nic co powaliłoby mnie na kolana.

Przemek - 2014-11-16, 12:17

http://otomoto.pl/fiat-du...a-T4407160.html

ten kolor jest zajebisty. Ducato w rozmiarze L4H4 ma go tyle ja pierdziu.

vwjanekvento - 2014-11-16, 12:46

Czyli dobieramy kolor pod niebieskie wnetrze? Hmm no to pozostaje cos ala grafit wlasnie, albo cos innego ciemnego ;)
wojtas83 - 2014-11-16, 13:03

A ja bym widział np ten kolorek, na żywo wygląda mega często taką widuję.

patryk1989 - 2014-11-17, 22:42

http://namasce.pl/wp-cont...cirocco_r_1.jpg
ja tu widzę taki kolor, sam o takim myślałem

kowal323 - 2014-11-19, 16:24

:jupi: :zabawa: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ! :zabawa: :jupi:
vwjanekvento - 2014-11-19, 17:13

Sto lat kolego i powodzenia w realizacji projektu ;)
Tomaszex - 2014-11-19, 21:41

Sto Lat!!! :fala:
hotdriver - 2014-11-20, 20:16

oo 100 lat spóżnione ale szczere :D
Hitchhiker - 2014-11-21, 09:57

Dzięki Pany za wypowiedzi w kwesti lakieru i za życzenia.

Decyzja została podjęta i to w myśl zasady "Albo grubo albo wcale" tak więc musi być kocur. Nic więcej nie powiem

patrolfak - 2014-11-22, 09:25

Kolo nowe w planie?
Hitchhiker - 2014-11-22, 14:31

patrolfak napisał/a:
Kolo nowe w planie?
Obowiązkowo. Tymbardziej, że na wiosnę najprawdopodobniej zmieni mi się rozstaw szpilek ;)
patrolfak - 2014-11-23, 20:32

Kolega chyba w Totka wygrał :D Dobrze lecisz z tematem ;) Trzymam kciuki . Może zdradzisz jakie koło wpadnie ?? :D
Hitchhiker - 2014-11-24, 08:02

patrolfak napisał/a:
Kolega chyba w Totka wygrał :D

Aktualnie nawet roboty nie mam, ale działać trzeba. ;)
Na tą chwilę brakuje mi jeszcze sporo do lakieru, ale zbieram intensywnie i będzie.
Cytat:
Może zdradzisz jakie koło wpadnie ?? :D

A żebym to ja wiedział... Nie wiem nawet jaki rozstaw śrub będę miał na wiosnę. Nie spodziewam się jednak szału (jeszcze nie na ten sezon) bo bardzo możliwe, że będę jeszcze spłacał lakier i/lub skupiał się na innych rzeczach.

Hitchhiker - 2014-12-17, 18:58

Samo się nie zrobi, także ten:


Jak więc widzicie coś tam się dzieje.

Blacharka
- progi x2
- lista trzymająca próg z prawej strony
- błotniki tył - reperaturki x 2
- błotnik lewy przód - reperaturka
- błotnik lewy przód - nowy (demobil ori) z nacięciami
- oczyszczanie i naprawa klapy
- okolice korka - reperaturka z dawcy
- ekstreminacja ognisk z reszty budy
- podłoga - łatanie, zrywanie do gołej blachy i konserwacja na nowo

Przy okazji blacharki:
- Konserwacja profili zamkniętych itd
- Wywalenie ostatecznie haku, bo wcześniej był odkręcony jedynie
- Przeniesienie wlewu gazu pod klapkę

Dodatkowo:
- Tarcze i klocki przód - no mane bo na wiosnę pewnie będzie swap
- Tuleje belki tył wraz z osprzętem FEBI

Najbliższe plany:
Zderzak tył bez dziur na hak i gaz
Lakierowanie całości na nowy kolor (już wybrany, ale niech zostanie jeszcze tajemnicą)

vwjanekvento - 2014-12-17, 19:37

Troszke go już podjadlo :diabełek: Ale brawa za robote, to jest to co lubie :oklaski:
hotdriver - 2014-12-17, 20:37

no no ladnie go zrzarlo ktos nie dbal ale najwazniejsze ze jest w dobrych rekach :) brawo i czekamy na koncowy efekt :oklaski:
Rafik - 2014-12-17, 21:24

:oklaski: :oklaski: ale nie bylo tragedii :D ogarniete w pore :)
patryk1989 - 2014-12-19, 11:43

Ciekawe z jakiego dawcy masz wlew :P Byłem przy budowie :) widziałem pomagałem :D był dośc mocno zjedzony ale mój chyba był bardziej. na szczęście teraz jak z salonu :)
Hitchhiker - 2014-12-26, 09:01

Tak się kończy jeżdzenie kozą:


Autostrada pod Wrocławiem przy jakiś 150km/h. Ventyl vs. Ptak 1:1.

A leżałby kilka cm niżej to i szyba byłaby cała i ptak by sobie dalej latał.

Ps. Dzięki pany za dobre słowo

Hitchhiker - 2015-01-07, 19:19

Szyba wymieniona na nową-nową. Zderzak bez dziur już do mnie jedzie. Auto 18go jedzie po nowy lakier.
muchomorek165 - 2015-01-07, 23:44

Jakies aktualne foty ?
pawlik1993 - 2015-01-08, 08:40

hehehe chociaz by człowiek nie chciał no to musi obnizyc auto bo inaczej wytłuczemy wszystkie ptaki :P
Hitchhiker - 2015-01-09, 10:17

muchomorek165 napisał/a:
Jakies aktualne foty ?
Bedo po lakierniku :P
muchomorek165 - 2015-01-09, 10:21

Bo sie przejade i porobie aktualne foty , wiem gdzie auto stoi :P
Hitchhiker - 2015-01-09, 13:30

muchomorek165 napisał/a:
Bo sie przejade i porobie aktualne foty , wiem gdzie auto stoi :P

Ok, kiedy będzie ? To schłodzę flaszkę :faja:

Hitchhiker - 2015-02-08, 11:36

Mała zapowiedź lakieru:


Auto zasadniczo już odebrałem, ale lakier będzie wyglądać finalnie dopiero za 2 miesiące. W między czasie musi się finalnie utwardzić, auto idzie na poprawę spasowań i przed sezonem korekta, poprawki, polerka i powłoka na to.

Gdyby ktoś się pytał co to za lakier to jest to nieco dłubnięty 4s6 z palety Lexusa/Toyoty. W słońcu robi robotę jak zły.

majkel00230 - 2015-02-08, 11:42

2 miesiące czekania ? dlaczego aż tyle ?
tom cio - 2015-02-08, 11:50

A co to za kropki na masce?
Hitchhiker - 2015-02-08, 12:02

majkel00230, Zasadniczo nie śpieszy się i tak się ustawiłem z lakiernikiem

tom cio, Ciężko mi się wypowiadać za lakiernika ale z pewnością foto robione gdy lakier nie był jeszcze dopracowany. Kropek zadnych tak czy inaczej nie ma

vwjanekvento - 2015-02-08, 13:57

Kolorek bajka czekam na efekt koncowy ;)
Hitchhiker - 2015-02-22, 12:37

Mały aktual jak obecnie wygląda Ventyl w nowych szatach. Czeka go jeszcze poprawienie spasowania, poprawki, korekta i finalne zabezpieczenie.




tomek87 - 2015-02-22, 12:54

Kolorek bardzo ładny :) Ciekawi mnie efekt finalny ;) jedynie wlot powietrza średnio pasuje...
danielss - 2015-02-22, 15:08

Kolor kosa. Bardzo ładnie wyszło :oklaski:
vwjanekvento - 2015-02-22, 15:45

Mogles prysnac gory zderzakow i listwy w kolor ;)
Hormon - 2015-02-22, 22:31

Kolor na żywo wygląda super.
Heavy - 2015-02-23, 00:13

w kolor, ale nie ten co buda tylko np. jakiś czarny metallic albo czarną perełkę :) to by dopiero był ogień :)
tom cio - 2015-02-23, 00:43

I jednocześnie sobowtór venta Harasio. Tak wygląda świetnie, jak te smugi po polerce będą umyte i odpowiednio zabezpieczone i nabłyszczone będzie jak najbardziej ok ;)
Hitchhiker - 2015-02-23, 08:17

Dzięki Pany za dobre słowo. ;)

Co do błotnika i wlotu to cóż... Taki akurat niepognity był pod ręką więc czemu nie... Jeżeli chodzi o listwy i góry zderzaków to pomijając fakt, że więcej z tym zabawy niż to warte to właśnie chciałem je zostawić w ori. Nad tylnym zdesiem muszę jedynie posiedzieć z opalarką bo styrany jest trochę.

tom cio Smugi są nietyle po polerce co po niedotartej powłoce (była okazja do nauki nakłądania tego). Tak czy inaczej lakier będzie jeszcze poprawiany ;)

Hitchhiker - 2015-03-16, 16:14

:right: Stal zimowa z oponami out
:right: Koło z letnimi załozone (i na ten sezon tak dostanie bo hajs się nie zgadza)
:right: Ge-winde lekko w dół
:right: Umyty i cyknięte kilka fotek
Po drodze wpadł przegląd

Z najbliższych planów:
Oddanie do blacharza, żeby mi dobrze wszystko spasował i następnie powrót do lakiernika na poprawki i korektę. Muszę też przysiąść i pobawić górą błotnika z tyłu bo jest styrana strasznie i trzeba coś z tym zrobić.




kowal323 - 2015-03-16, 16:23

Hitchhiker napisał/a:
Koło z letnimi załozone


Już mówicie, zima nie wróci ? :D

Hitchhiker napisał/a:
(i na ten sezon tak dostanie bo hajs się nie zgadza)


Szkoda, bo do tego kolorku nie pasuje ten kolorek felgi, widziałbym coś jasnego lub czarnego no ale nie można mieć wszystkiego na raz ;)

A tak to bajka :)

Hitchhiker - 2015-03-16, 20:41

kowal323 napisał/a:

Hitchhiker napisał/a:
(i na ten sezon tak dostanie bo hajs się nie zgadza)


Szkoda, bo do tego kolorku nie pasuje ten kolorek felgi, widziałbym coś jasnego lub czarnego no ale nie można mieć wszystkiego na raz ;)

A tak to bajka :)


No niestety. Myslałem o keskinach kt5 16' na ten sezon ale bezrobocie od listopada nie sprzyja modom. Jeste jednak nadzieja, że niedługo się to zmieni

gravi - 2015-03-16, 23:38

:oklaski: :oklaski: :oklaski: pięknie wyszło :) , pogratulować :D
patryk1989 - 2015-03-18, 09:50

ale nadal przód wyżej niż tył :P
Hitchhiker - 2015-05-05, 07:16

Także ten:

;)

Hitchhiker - 2015-05-05, 17:18

Aktual bez zdjęć bo nic się nie zmieniło. Wpadły za to małe zakupy (mniej lub bardziej świerze):



Jak widać Vento dostaje serwis olejowo-filtrowy.
Udało mi się wyszarpać włącznik dup w starą dechę. Prawdopodobnie będzie na sell ale to zależy od tego jaką będę miał nową deskę.
Licznik i manetka MFA czekają cierpliwie na skompletowanie gratów i nową dechę.

W najbliższych planach poza sserwisem olejowo-filtrowym dół pójdzie jednak trochę w dół, robienie geometrii, poprawki lakiernicze po malowaniu i średnia dokładka której od dawna mocno brakuje.

Dalej kompletowanie białego środka (wszystko poza fotelami, tunel USA, decha też chciałbym USA ale zobaczymy), kompletowanie swapu MFA, poduch, pełnej elektryki szyb i lusterek, halogenów i tempomatu żeby wrzucić to wszystko od razu przy wsadzaniu dechy

patryk1989 - 2015-05-05, 19:32

Hitchhiker napisał/a:
kompletowanie swapu MFA, poduch, pełnej elektryki szyb i lusterek, halogenów i tempomatu


mam wszystko po za tempomatem :] a Ty nie wiesz gdzie szukac ? :bije:

Hitchhiker - 2015-06-13, 21:12

Ładna pogoda to i znalazł się czas aby lekko obmyć auto:
Plastiki – ADBL APC i Kochchemie RefreshCockpiteCare
Tapicerka i dywaniki– Nap Low Foam
Skóra – Carplan Leather Valet (niestety)
Szampon – Valet Pro – Concentrated Car Wash
Felgi – ADBL Vampire
Wosk – Fuss coat Mirror Shine Dark
Szyby – Valet Pro Glass Cleaner i RainX

Czas pracy – 5 godzin.
Coś tam się błyszczy :faja:








patryk1989 - 2015-06-14, 22:39

Wojtek auto błyszczy się jak psu ... ;) ale całokształt psuje koło , opona , i ten olbrzymi prześwit. Takie me zdanie.
Hitchhiker - 2015-06-16, 20:34

patryk1989 napisał/a:
Wojtek auto błyszczy się jak psu ... ;) ale całokształt psuje koło , opona , i ten olbrzymi prześwit. Takie me zdanie.
Znam je. Wiesz też jak wygląda u mnie sprawa z wymienionymi przez Ciebie rzeczami bo nie raz gadaliśmy i powtarzanie tego samego w każdymi wpisie nic w tym temacie nie zmieni ;)
patryk1989 - 2015-06-19, 20:53

Hitchhiker napisał/a:
powtarzanie tego samego w każdymi wpisie nic w tym temacie nie zmieni


Mam cichą nadzieję że jadnak coś zmieni :D

Hitchhiker - 2015-08-18, 16:48

Mała zmiana, duży uśmiech... (mimo, że właśnie pozbawiłem się ok połowy miejsc parkingowych w okolicy).
Ps. Foty poglądowe bo Ventley brudny aż wstyd





Poza tym Ventley szykuje się do przeszczepu climatronic'a oraz poprawej blacharsko-lakierniczych i do przełomu września/października to tyle..

patryk1989 - 2015-08-18, 22:29

Dobrze że moje vento dostaje drugie życie i jest dawcą organów :P a taka dokładka leży na balkonie u mnie trzeba było mówić to bym za czteropak oddał .
Helu - 2015-08-19, 00:20

patryk1989, Chodzi ci o tą dokładkę zderzaka ?
patryk1989 - 2015-08-19, 09:39

tak o dokładkę zderzaka . Ale kolegę Hitchhiker, znam osobiście także on ma promocję :P
Hitchhiker - 2015-08-19, 10:40

Mogę za czteropak wziąć. Ta prędzej czy później sie skończy przecież ;)
Helu - 2015-08-19, 16:29

Nie chodziło mi żeby za czteropak tylko za rozsądną cenę, ale jeśli zaklepane to nie było tematu :)
patryk1989 - 2015-10-04, 19:33

Jak tam Climatronic ?
Hitchhiker - 2015-10-04, 20:20

patryk1989 napisał/a:
Jak tam Climatronic ?
Usunęli Ci konto na Fejsie, że tutaj pytasz ??
We wtorek pojechał na napełanianie, później miały być poprawki blach-lak więc myślę że lada dzień będzie.

patryk1989 - 2015-10-05, 07:51

Hitchhiker napisał/a:
Usunęli Ci konto na Fejsie, że tutaj pytasz


hehe a tak nie wiem dlaczego tutaj :P A to fajnie będzie kozak :D

Hitchhiker - 2016-01-14, 08:15

Odświeżam temat, żeby nie było. Ventyl jeździ i ma się dobrze. Jak juz Patryk napisał wpadł pełen climatronic. Poza tym nowe heble tył cały komplet (tarcze, bębny, cylindry etc), łożyska, zbieżność, serwis olejowy i nabija dalej kilometry. Jedynie gaz mi się buntuje a nie mam kiedy podjechać na porządną regulację. W najbliższych planach nie ma dalszych modów z racji na brak czasu i lekka zmianę priorytetów
Hitchhiker - 2016-01-14, 08:27

Edit: Co do planowanego braku modów nie uwzględniłem swapu elektrycznych szyb bo padła mi szyba od kierowcy a jak mam wymieniać mechanizm i prowadnicę to wole od razu wrzucić el. ;)
patryk1989 - 2016-01-17, 17:01

trzeba było mówic miałem cały kompletny swap szyb elektrycznych ale niestety jest juz zdekompletowany
Hitchhiker - 2016-10-01, 15:56

Temat do zamknięcia. Ventyl na dniach idzie na sprzedaż gdyż kupiłem coś zupełnie innego. Stosowne ogłoszenie pojawi się na giełdzie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group