Forum Volkswagen Vento Klub Polska
Forum maniaków VW Vento

Nasze Ventki - Vento by Cebulaa

Cebulaa - 2013-08-23, 11:09
Temat postu: Vento by Cebulaa
Witam. Jestem nowy na forum ponieważ niedawno zakupiłem swojego pierwszego Ventyla :) Auto kupiłem za grosze dlatego też muszę w niego troszke więcej wsadzić i pracy i pieniędzy.
Vento posiada serce o pojemności 1.9 z oznaczeniem TD

Wyposażenie jest ubogie:
- szyby na korbki
- centralny zamek
- wspomaganie
- szyberdach ( pęknięta prowadnica )
- felgi 15" które wg. mnie ładnie się prezentują chociaż trzeba je odnowić.


W wencie zrobiłem już amorki ze sprężynami i wszystkimi poduszkami bo były już w opłakanym stanie jednak jeszcze zawieszenie i napęd na przodzie mi został ponieważ coś stuka przy jeździe na nierównościach.

Oto zdjęcie, jak na razie jedno ale postaram się o więcej i w lepszej jakośći.


VW_Kriss_PZL - 2013-08-23, 12:03

Ventyl ładnie się prezentuje,
Jak napisałeś wyżej troszkę pracy i będzie malina ;)

vwjanekvento - 2013-08-23, 12:20

Witamy na forum ventyl ladny foto chyba po woskowaniu :D Jakies grubsze plany czy zostaje seria?
Cebulaa - 2013-08-23, 12:23

Woskowania nie przechodził jeszcze :) Taki ładny lakier ma. A czy seria czy nie to zależy od funduszy, ale myślę że będę starał się coś wiecej robić.
v3n70 - 2013-08-23, 13:38

cytując Twój podpis "... Samochód potrzebuje miłości", życzę Ci, aby te uczucie do Ventki nigdy nie malało i żeby została przez Ciebie dobrze traktowana ;)
Cebulaa - 2013-08-23, 14:27

Będzie darzony miłością do końca, ale mam nadzieję, że pomożecie mi diagnozować problemy jak i je rozwiązywać :) oraz ulepszać :)
bart_jawelin - 2013-08-23, 14:50

Bardzo mi miło jak wchodze na forum i widzę kolejną osobę, która pokochała ventke. To się ceni!

Cebulaa napisał/a:
ale mam nadzieję, że pomożecie mi diagnozować problemy jak i je rozwiązywać


Po to tutaj jesteśmy, żeby sobie pomagać się wspierać jak ktoś ma jakiś problem :)

Ładnie się prezentuje, a jeszcze jak piszcze, że kupiłeś za grosze to super sprawa!
Dbaj o ventke, a odwdzięczy się bezawaryjnością !

BTW. Na dachu chyba stoją przedmioty, które zostaly po chrzcinach ventki :P

Cebulaa - 2013-09-04, 21:36

Taaaak, Vento ochrzczone już nawet kilka razy i jeździ bez problemów :poklon: .
Chcę coś dla niej zrobić, ale z racji tego, że uczę się jeszcze mam mały portfel.
Może macie jakieś pomysły co można po tanich kosztach zrobić? Może ktoś ma
jakieś części na zbyciu za grosz :) Mam problem z rdzą, pojawia się na drzwich,
progach i w niestety wielu innych miejscach, uporam się z rdzą i będzie mój ideał.
Jeżeli ktoś ma na zbyciu jakieś tanie i dobre części to proszę żeby się nie ukrywał :)
Może podsuniecie mi jakieś ciekawe pomysły co można dla tej limuzyny zrobić? ^^

muchomorek165 - 2013-09-04, 21:57

Cytat:
Jeżeli ktoś ma na zbyciu jakieś tanie i dobre części to proszę żeby się nie ukrywał :)


mam jeszcze jednego boost pina do tego auta, jak juz bedziesz wiedzial po co jest, daj znac :) Dostaniesz w prezencie :D

Mam kierunki na wydanie, kierownice oryginalna od GTD małą, sprężyny od GTD przód.

Pisz co potrzeba może znajdzie się :)

Cebulaa - 2013-09-08, 20:41

Jak jest z tym boost pinem, nie skraca on żywotności? O ile zwiększy się spalanie i ile mocy daje? Kierunki i kierownice mam, a sprężyny wymieniłem niedawno :)
Potrzebowałbym szyber bo mam pękniętą prowadnice i te blaszki przy zaciskach bo stukają niemiłosiernie. I jak narazie wystarczy, a więcej rzeczy wyjdzie w praniu.

Cebulaa - 2013-09-08, 21:16

Dzisiaj się troszkę wziąłem i kilka zdjęć porobiłem :) Naprawiłem halogeny, zapalniczkę i kilka innych szczególików :)

Tutaj podczas naprawy halogenu.



Tu mam małą wgniotkę i będę musiał coś z nią zrobić :bije:



Wnętrze i brudne vento .





A tutaj kawałek felgi która tak jak reszta nie wygląda zbyt ładnie, trzeba będzie odrestaurować :)


Z racji tego, że mamy rok szkolny, forum będę odwiedzał cześciej i aktualizował stronę mojego ventylka jak i udzielał się na forum :)

v3n70 - 2013-09-11, 21:52

ile razy paczę na Twojego Ventylka, tyle razy zazdroszczę takiego lakierku :P
felgi możesz ładnie oczyścić i pomalować plastidipem ;) kolega Aeternus swoje fele malował i bardzo ładny wyszedł mu efekt

Cebulaa - 2013-09-11, 22:14

Mi też się baaardzo podoba :) aż się zakochałem, ale niestety prawy błotniczek jest innego koloru, bardziej fioletowy :c Widać to na zdjęciu, ale jak znajdę pod kolor to od razu wymienię :)

Aeternus - 2013-09-18, 13:49

v3n70, wyszły fajnie fele ale to malowanie do tanich nie należy :P Ale 10 min i po problemie :D Polecam.

Cebulaa, jak będziesz małymi kroczkami szedł do przodu to Vento zawsze będzie się dobrze prezentowało i jeździło ;) Jak chcesz małym kosztem się bawić w upiększanie to np możesz zrobić ciemne lampki bo to w zasadzie koszt spray'u i kleju co by na nowo skleic lampy, jak nie stać cię na początek na ciemne blendy i halogeny to folia czarna działa cuda. Można wymienić sobie podświetlenie przełączników bo dioda w innym kolorze na 12v kosztuje jakieś 40 groszy. Możliwości jest wiele a detale wpływają na późniejszy całokształt ;) Wytrwałości życze ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group