Forum Volkswagen Vento Klub Polska
Forum maniaków VW Vento

Diesel - Brak Grzania świec żarowych,nie dochodzi prąd

hrubek18 - 2013-12-31, 08:57
Temat postu: Brak Grzania świec żarowych,nie dochodzi prąd
Witam mam taki problem że do listwy zasilającej świece przestał dopływać prąd,przekaźnik pyka i jest sprawny, sprawdzony pod aku. do miejsca gdzie siedzi przekaźnik dochodzi prąd,Co jeszcze sprawdzić można samemu?bo póki jest delikatnie na plusie to będzie dobrze gorzej jak przyjdzie po -10 albo więcej :(
hrubek18 - 2013-12-31, 12:40

Świece wykręcałem i są sprawne,czytałem coś o bezpieczniku 50A za skrzynką bezpieczników w środku auta ale szukałem i nic takiego nie mogę znaleźć,założyłem nowy bezpiecznik w komorze silnika na ścianie grodziowej w tym czarnym pudełku myślałem że może jest to powiązane ze świecami w cylindrach i też nie pomogło,już kończą mi się pomysły co jeszcze sprawdzić,bo juz myślałem żeby puścić mowe przewody do świec i podłączyć bezpośrednio pod aku przez jakiś włącznik w aucie żeby można było samemu świece włączać ale to trochę druciarstwo :/
Przemek - 2013-12-31, 15:51

hrubek18, jak wyjmiesz kratkę nawiewu tu gdzie włącznik świateł to będzie dostęp do bezpiecznika . Druga metoda to wypiąć skrzynkę z zawiasów i ją wyciągnąć na dół i też będzie na widoku .
Tomaszex - 2013-12-31, 18:13

hrubek18 napisał/a:
,założyłem nowy bezpiecznik w komorze silnika na ścianie grodziowej w tym czarnym pudełku :/


o ile się nie mylę tam jest bezpiecznik od ustrojstwa podgrzewającego płyn chłodniczy :)

U mnie bezpiecznik 50A jest zaraz obok skrzynki bezpieczników po lewej stronie, on jest wiekszy od reszty więc powinienes go znaleźdz

hrubek18 - 2013-12-31, 19:42

Tomaszex, zgadzam się,to jest od podgrzewania płynu chłodniczego ale myślałem że może są powiązane z tymi od silnika świecami :)
po nowym roku będę działał dalej i napiszę jakie rezultaty :)

hrubek18 - 2014-01-02, 11:39

Z tego co widzę to u każdego jest gdzie indziej to schowane :) ja u siebie znalazłem dzisiaj po godzinie szukania w gąszczu kabli i wtyczek znalazłem dziada :)
a to zdjęcie jak by ktoś też szukał bezpiecznika i nie wiedział jak to wszystko wygląda :)

Dzięki Panowie za pomoc :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group