Forum Volkswagen Vento Klub Polska
Forum maniaków VW Vento

Nasze Ventki - Vento by Tomaszex

Tomaszex - 2014-01-12, 21:22
Temat postu: Vento by Tomaszex
No i w końcu przyszedł czas na prezentację mojego Vento :) Byłby zaprezentowany już dawno, tylko ze nie było co prezentować, bo poprzedni właściciel nieco "zapuscił" samochód :bezradny:

Vento kupione jakieś czy 3 mies temu z silnikiem 1,9TDi o mocy szaleńczych 90koni :diabełek:

Tak własciwie to uczę sie na nim mechaniki bo nie za duzo wiem o mechanice samochodowej, ze szkoły mało co pamietam, juz wiecej naucze sie w domu gdy sam cos rozbiore naprawię i poskładam. Doswiadczenie nabyte podczas napraw mojego 50-siecio letniego Gazika przy Vento raczej niewiele sie przydaje, no ale zawsze coś :D

Vento jak na razie pochłania zdecydowaną wiekszość mojego czasu, poniewaz było duzo pierdułek do zrobienia, wiecej niz wiedziałem podczas zakupu :dostał:

oto zdjecie jeszcze z ogłoszenia, tak naprawde jadąc po vento nie wiedziałem jak wyglada bo ogłoszenie znalazła moja mama gdy byłem w szkole :D



do wyglądu zewnetrznego nie mozna było sie przyczepic, w maire fajnie wyglądało.
Tutaj po wypucowaniu i dodaniu znaczka modelu





Na samym początku denerwował mnie strasznie znaczek pomalowany szarą farbą i naklejka na wlewie paliwa, dosć że za mała to jeszcze naklejona do góry nogami :D

Kilka fotek z ogarnywania wnetrza i podświetlenia (bo działało tylko licznika) :mur:





No i trzeba było poprawic mocowanie zaslepek w zderzaku i dostać się do instalacji obrysówek. Tylko.. :D



No i prezencja w plenerze :oklaski:


Efekt światecznych nudów :D





i przy okazji odwiedzenia szrotu Venciu dostał lifty maski :) a niech ma :kot:



Chciałem załozyc 3-ci stop, ale nie mogłem zanleźdz odpowiedniego miejsca wiec padło na 4x STOP, musze powiedziec że myslałem że nie bedzie tak fajnie wyglądać :)



No i aktualny wygląd, załozone halogeny, przyciemniane kierunki i bajerancko wymalowane zaślepki, o to chodziło :poklon:



Prac jeszcze bedzie napewno dużo, ciekawsze bedę publikował żeby nie było że o niego nie dbam :D Zapraszam to komentowania, hejtowania itp :P

muchomorek165 - 2014-01-12, 21:29

Ventka fajna ale jakoś do mnie te zaślepki nie przemawiają w tych kolorach :P


Dywanik zostawiłeś te tuningowane aluminiowe ? :diabełek:

vwjanekvento - 2014-01-12, 21:31

Ventka ladna dobrze ze sie nia zajales ;) lampki przednie masz zamiar przyciemnic?
tom cio - 2014-01-12, 21:32

Są dywaniki amelinowe, więc nazwa tematu jak najbardziej się zgadza :D No mi też te zaślepki się nie widzą. Poza tym coś grubszego szykujesz?
Tomaszex - 2014-01-12, 21:52

muchomorek165 napisał/a:
Popraw tytuł !! ! Bez @@@@@@@, na forum też są kobiety.

Dywanik zostawiłeś te tuningowane aluminiowe ? :diabełek:


No ok przepraszam juz poprawione :D a co do dywaników to zmieniłem, bo kierowcy jak i tylni były troche przetarte i nie bardzo estetycznie to wygladało :buuu:

vwjanekvento napisał/a:
Ventka ladna dobrze ze sie nia zajales ;) lampki przednie masz zamiar przyciemnic?


dzieki :) Tak ma zamiar przyciemnić za jakiś czas, myslę że ładnie będzie to wygladało

tom cio napisał/a:
Są dywaniki amelinowe, więc nazwa tematu jak najbardziej się zgadza :D No mi też te zaślepki się nie widzą. Poza tym coś grubszego szykujesz?


No tak, ale mus to mus :D Kiedys może jeszcze zagoszczą takie w vento bo mocno się wyróżniają :)

jak na razie kiepsko z funduszami więc takie drobne rzeczy, wiele rzeczy trzeba poprawić, ale juz wiem napewno że na wiosnę będzie wydzierana wykładzina i podsufitka bo masakrycznie wygląda :mur:

Poprzedni własciciel mówił że ktos zapomniał zamknąć szybru, a nie dość ze uszczelka do wymiany to jeszcze w kanalikach było 3cm błota...

A co do koloru zaślepek to moze maja trochę kontrowersyjny kolor, ale mi się to podoba :D

Hitchhiker - 2014-01-12, 21:56

Tomaszex napisał/a:
muchomorek165 napisał/a:

Popraw tytuł !! ! Bez @@@@@@@, na forum też są kobiety.

Dywanik zostawiłeś te tuningowane aluminiowe ? :diabełek:


No ok przepraszam juz poprawione :D a co do dywaników to zmieniłem, bo kierowcy jak i tylni były troche przetarte i nie bardzo estetycznie to wygladało :buuu:

vwjanekvento napisał/a:
Ventka ladna dobrze ze sie nia zajales ;) lampki przednie masz zamiar przyciemnic?


dzieki :) Tak ma zamiar przyciemnić za jakiś czas, myslę że ładnie będzie to wygladało
Nieprzetarte wcale nie wyglądałyby lepiej :P

Co do Ventki nie jest źle, ale to malowanie zaślepek też mi nie podchodzi

Tomaszex - 2014-01-12, 22:06

Hitchhiker napisał/a:
Nieprzetarte wcale nie wyglądałyby lepiej :P


Według mnie nie było źle, jednak na takich strasznie widac brud, szczegółnie błoto, teraz są ciemne i wydaje mi sie ze mniej rzuca sie w oczy

Hitchhiker - 2014-01-12, 22:12

To już lepiej całe czarne załóż i będzie Si
Tomaszex - 2014-01-12, 23:02

Hitchhiker napisał/a:
To już lepiej całe czarne załóż i będzie Si


Są założone hmm szare? Czy cos takiego z czerwonym paskiem ładnie się prezentują :)

czarnysauber - 2014-01-12, 23:54

I mi się nie podobają te zaślepki ;)
Widzę zderzak z golfa ,więc zakładaj dokładkę z vr-a ;)

Swistakes - 2014-01-13, 08:43

NIe ma tragedii, jest nawet dobrze skoro dopiero zaczynasz sie ,,uczyc" to jeszcze cos z niego bedzie :) :oklaski:
Tomaszex - 2014-01-13, 16:48

czarnysauber napisał/a:
Widzę zderzak z golfa ,więc zakładaj dokładkę z vr-a ;)


Tak wogóle to po czym poznałeś ze z golfa? :P


Swistakes napisał/a:
NIe ma tragedii


No to najważniejsze :diabełek:

hrubek18 - 2014-01-13, 17:19

Tomaszex napisał/a:
Tak wogóle to po czym poznałeś ze z golfa?

z golfa ma 6 żeberek na dole a ventowski 4

czarnysauber - 2014-01-13, 19:18

hrubek18 napisał/a:
Tomaszex napisał/a:
Tak wogóle to po czym poznałeś ze z golfa?

z golfa ma 6 żeberek na dole a ventowski 4

Przede wszystkim poznałem po średniej dokładce golfowskiej :P vento ma inną ;)

wojtas83 - 2014-01-13, 23:05

Cytat:
Przede wszystkim poznałem po średniej dokładce golfowskiej vento ma inną

Czy golf ma wogóle średnią dokładkę? Bo mi się wydaje że jest tylko wąska i Vr, no i powiedzmy Yachting, ale to juz inna bajka :P

czarnysauber - 2014-01-13, 23:20

wojtas83 napisał/a:

Czy golf ma wogóle średnią dokładkę? Bo mi się wydaje że jest tylko wąska i Vr, no i powiedzmy Yachting, ale to juz inna bajka :P

Sorki mój błąd :P
Właściwie to najmniejsza jest bez dokładki ,ta jest średnia :P no i vr :D
A jak mam być szczery to yachting mi się nie podoba :)

Tomaszex - 2014-01-14, 22:41

czarnysauber napisał/a:
hrubek18 napisał/a:
Tomaszex napisał/a:
Tak wogóle to po czym poznałeś ze z golfa?

z golfa ma 6 żeberek na dole a ventowski 4

Przede wszystkim poznałem po średniej dokładce golfowskiej :P vento ma inną ;)


aaa no to już będę wiedział :) Dokładka z Vr ładnie by się prezentowała, myślałem że będzie droższa ale nie jest tak jak myślałem :D chociaż jak tak na szybko przeglądnąłem tablice i allegro to oryginałow w takim w miarę stanie, jest niewiele :/

tom cio - 2014-01-15, 07:14

Jak gleby nie planujesz i będziesz trochę uważał to zamiennik wytrzyma :)
czarnysauber - 2014-01-15, 10:24

tom cio napisał/a:

Jak gleby nie planujesz i będziesz trochę uważał to zamiennik wytrzyma :)

U mnie bez gleby zamiennik (Retov) wytrzymał jeden dzień ,ale są tacy co jeżdzą i nic się nie dzieje ;) za te pieniądze warto zaryzykować ;)

Tomaszex - 2014-01-15, 16:35

Niee tyle ile jest w zupełnosci wystarczy :D Teraz juz w miare opanowałem jazde z tym zawieszeniem, ale na początku była masakra :diabełek:

Kolega miał zamiennik i tez długo nie wytrzymał, no ale czasem może sie udac coś fajnego że bedzie w miare wytrzymały za niewielkie pieniadze :)

pawel66600 - 2014-01-15, 22:12

Mój RETOV ocierał, odbijał się, szurał, aż w końcu oślepiony słońcem przy zerowej prędkości dosłownie wpadłem w dziurę i pękł ale na rogu. Wadą retova jest to że nie chce się wypinać jak oryginał, trzeba trochę zaczepy przyciąć/wygładzić i będzie dobrze. Po pęknięciu kupiłem znowu retova i trochę poszurał ale nic mu nie jest. :)
Rada taka żeby nie kupować JOM bo one są z plastiku ABS. Retov jest z PP+CM, a oryginał PP.

Tomaszex - 2014-01-19, 20:41

Wczoraj wyminiałem łożysko w tylnim kole, miałem nadzieję że wszystko pójdzie w miare szybko (jak na pierwszy raz) :D

Jednak gdy ściągnąłem zacisk zobaczyłem to..



pierwsza myśl to ze nakretka się odkrecała czy coś i ktoś ją po prostu przyspawał i trzeba będzie ciąć, a dostęp kątówką nie jest za ciekawy.

Na szczeście jak się później okazało..ktoś nie miał odpowiedniej zwykłej śruby, miał za to imbusową ale nie miał imbusa, więc powstało takie coś :D



No i przy okazji sciągniętego koła założyłem zakupione za 20zł chlapacze, co do ceny to mnie zaskoczyło, bo patrząc na ogłoszenia to za uzywki chcą dużo więcej, a na jakośc wykonania tych POLSKICH chlapaczy nie można mieć zastrzeżeń :oklaski:





VW_Kriss_PZL - 2014-01-19, 20:52

Jak dla mnie to nie potrzebnie zakładałeś te chlapacze
Lepiej wygląda bez :)

Tomaszex - 2014-01-19, 21:10

Właśnie mi tez bardziej pasuje bez, jednak u mnie pod domem jest troszkę błotka i wystarczy ze po umyciu przejadę kawałek i już tylni zderzak zabrudzony, a to trochę irytujące :olaboga:
tom cio - 2014-01-19, 22:39

Tylko teraz pamiętać wymyć zza chlapaczy zawsze, bo rudzielec lubi się za chlapaczamu chować :P
Tomaszex - 2014-01-21, 14:14

U mnie za chlapaczami nie ma się czego czepic bo niewiele juz tam jest :D
Tomaszex - 2014-01-21, 19:16

No i apropo słów " niewiele już tam jest " dzisiaj znalazłem nie bardzo ciekawe odkrycie :buuu:

Zakładałem czujniki do drzwi bo ktos wczesniej poucinał kable i wyciagnał czujniki jakby nie mozna było samych wtyczek odpiąć.. :mur:

No i gdy ściągnałem plastiki z tyłu zobaczyłem swoje zajęcie na wiosnę :D



Nie jest może tego dużo, no ale lepiej jakby tego nie było :)

Od razu poleciałem zobaczyc z drugiej strony, ale tam poprzednik zostawił mi inną niespodziankę :połbie:



Tak więc grono prac na lato powieksza się z każdym dniem :D

speedy333 - 2014-01-21, 23:10

Łooo... Kolego, jeszcze nie jedną taką niespodziankę znajdziesz do lata :D U siebie też tak mam, i myślę że każdy z nas ma coś do roboty w swoim aucie, Vento ma już swoje lata niestety :( Ale ma przynajmniej duszę nie to co teraz produkują, i lepsze własne Vento pełne wad niż czyjeś idealne autko prosto z salonu :D
pawlik1993 - 2014-01-22, 11:25

Czy to jest pianka?:D ale cieszy jak pracuje sie przy swoim bolidzie;) Powodzenia :P
Tomaszex - 2014-01-22, 12:27

speedy333 napisał/a:
jeszcze nie jedną taką niespodziankę znajdziesz do lata :D


Własnie troche się tego boję :rotfl: Ale po trochu się przyzwyczajam, bo odkąd go kupiłem juz trochę tego znalazłem, a wiekszośc z nich była naprawdę zaskakujaca :D

Jak np ta śruba wyżej, albo przewód hamulcowy przywiazany sznurkiem do spreżyny amortyzatora, czy plastików wkoło zegarów trzymajacych się na 3-rzech śrubkach, czy nieprzykręcona dojazdówka, tylko dlatego że komuś nie przyszło do głowy jej obrucic żeby sruba dostała :D

speedy333 napisał/a:
Ale ma przynajmniej duszę nie to co teraz produkują, i lepsze własne Vento pełne wad niż czyjeś idealne autko prosto z salonu :D


o tak :) Stare auta mają w sobie cos co przyciaga chce się do niego wsiąść, posłuchać silnika :poklon:

pawlik1993 napisał/a:
Czy to jest pianka?:D ale cieszy jak pracuje sie przy swoim bolidzie;) Powodzenia :P


Dzieki ;)

Tak to jest pianka :D I przeczuwam że to nie jedyne miejsce gdzie się ona znajduje :dostał:

Cieszy sama praca, a jeszcze bardziej efekty jak się na to patrzy sama micha się usmiecha :rotfl:

Tomaszex - 2014-01-25, 18:02

Jako że zaczęły sie mrozy, zaczęły się również problemy.. :mur:

Na samym początku tradycyjnie zamarzający zamek w drzwiach. Wiec wszystko rozebrałem i pożadnie nasmarowałem cały zamek jak i jego wkład



Efekt zadowalajacy, dzisiaj -14 i wszystko otworzyło sie bez oporu :oklaski:

Przy okazji natłuściłem uszczelki bo tez zaczynało na nich "łapać"


Jednak po uporaniu się z jednym przyszło drugie, a mianowicie po otwarciu nie chcą się zamykać drzwi kierowcy... :beczy:

Wczoraj jechałem 10km trzymając drzwi, dłubałem, fukałem, ruszałem i nic.. :mur:


Najgorsze jednak było piszczenie sygnalizatora niedomknietych drzwi po włączeniu świateł... :krzyk:

Po 10km przestał piszczeć :pila: :D



Pod dyskoteką spotkałem bardzo ładne Vento więc nie mogłem nie trzasnąć fotki :aparat:



Miałem więc okazje dokładnie się przyglądnąc jak wyglada dokładka od VR'a :)

Ale później gdy jego właściciel przyszedł i wchodził do Venta przez drzwi pasażera to jakoś od razu mi ulżyło że nie tylko ja mam taki problem :diabełek:

Trochę głupio mi było smiac się z niego z kolegami, podczas gdy sam nie wychodziłem ze swojego samochodu bo nie zamykają się drzwi :diabełek: :diabełek: :diabełek:


Parę minut później dostałem za swoje, bo chciałem odsunąć szybę ale korbka kreci,a szyba stoi w miejscu, więc puknąłem ją ręką bo pewnie przymarzła a tu spadła cała na sam dół... :mur:

muchomorek165 - 2014-01-25, 18:13

Ją też zamek rozebralem i nasmarowalem a dokładnie cały rozebralem wymylem w nitrze, później kąpiel w glikolu, smar zielony na pedzelek i do oporu, resztę silikonem w spraju, zmontowane i jest dobrze.

Trzeba było nie walić szyby :D

speedy333 - 2014-01-25, 18:16

To czy Ci się nie chcą otworzyć czy zamknąć to jedna ta sama przyczyna, zamarzająca zapadka :D Jak są zamknięte to zamarznie w pozycji górnej i nie puści zamka, a znowu jak są otwarte to zamarznie w pozycji dolnej i nie złapie zamka jak zamykasz drzwi. Tyle że jak są otwarte to szybciej zamarza... Musisz po prostu szybko wysiadać i zamykać drzwi żeby nie zdążyło zamarznąć :D Najlepiej tak szybko żeby nawet światełko w środku się nie zdążyło zaświecić :diabełek: :diabełek: :diabełek:

Poza tym, ja wchodziłem już przez wszystkie drzwi, wiem jak to jest, na szczęście tylne nigdy nie przymarzają :] Jeszcze tylko droga przez bagażnik została mi do odkrycia :P

A to z szybą to już Ci mówiłem że Volskwagena musisz poprosić, nic na siłę :faja:

hrubek18 - 2014-01-25, 21:34

to niezłą przygodę miałeś :] a tą zapadkę posmaruj wazeliną techniczną albo czymś podobnym,otwórz drzwi i napchaj jej na tą zapadkę jak będziesz ruszał zamkiem to będziesz widział jak ona chodzi i to ona powoduje cyrki ;) na u siebie nasmarowałem i mam spokój ;) pierwszą zimę z ventkiem miałem podobnie że nie zamykały mi się drzwi od kierowcy to robiłem inaczej brałem pas i wiązałem za rączkę w drzwiach a później w zapinkę koło fotela :D
Tomaszex - 2014-01-25, 22:01

muchomorek165 napisał/a:
Trzeba było nie walić szyby :D


No własnie, ale na szczeście dało się ją potem zasunąć, i uniknałem 15kilometrowej jazdy przy -14 z odsunięta szybą :D


speedy333 napisał/a:
Musisz po prostu szybko wysiadać i zamykać drzwi żeby nie zdążyło zamarznąć :D Najlepiej tak szybko żeby nawet światełko w środku się nie zdążyło zaświecić :diabełek: :diabełek: :diabełek:

Poza tym, ja wchodziłem już przez wszystkie drzwi, wiem jak to jest, na szczęście tylne nigdy nie przymarzają :] Jeszcze tylko droga przez bagażnik została mi do odkrycia :P

A to z szybą to już Ci mówiłem że Volskwagena musisz poprosić, nic na siłę :faja:



taa już to widzę jak zdarzę wysiąśc :D a przechodnie pomysleli by że idiota wypadł z samochodu jak szalony :D

A to w vencie wchodziłem jak na razie przez tylnie lewe, i przednie pasażera, za to w maździe wchodziłem przez bagażnik bo nie ma centralki :D I na nastepne dni zostawiałem uchyloną kanapę żeby móc wejść bez kombinowania :oklaski:

A co do proszenia to nie mam najmniejszego zamiaru go prosić
:mur: Niech się cieszy że wogóle coś przy nim robię :D

hrubek18 napisał/a:
a tą zapadkę posmaruj wazeliną techniczną albo czymś podobnym

pierwszą zimę z ventkiem miałem podobnie że nie zamykały mi się drzwi od kierowcy to robiłem inaczej brałem pas i wiązałem za rączkę w drzwiach a później w zapinkę koło fotela :D


tez miałem wiązać czymś ale myslałem że pusci za pareset metrów, no ale jednak nie :buuu:

Co do smarowania to napchałem pełno smaru przy okazji wyciagania zamka, i to nic nie pomogło.. Może aż za duzo dałem smaru bo ta zapadka tak tepo się porusza, zwłacza jak ma się opuscic :/

Tomaszex - 2014-01-27, 01:21

No i dzisiaj vento zaskoczyło mnie pozytywnie 2 razy :oklaski:

Po pierwsze dzisiaj -13 a zapalił bez niczego jakby było na plusie, a myslałem że będzie gorzej, sciaganie panelu radia na weekend jednak duzo odciąża akumulator :)

A druga sprawa to zrobiłem 20km, troche chciałem się poslizgać :diabełek: i wskazówka poziomu paliwa nie zeszła ani o milimetr z 1 białej kreski :faja: Już myslałem że pewnie przymarzła, ale przy zjazdach wskazówka lekko się wychylała całe szczeście :D

Niewiem co moze byc tego przyczyną, ale w ostatnim czasie vento zamiast dotychczasowych 7,5L spala niecałe 7 :hura: Wszystko jest skrupulatnie liczone wiec nie ma mowy o złych wyliczeniach :) Oby tak dalej :D

No i kilka fotek z dzisiaj




Tomaszex - 2014-02-01, 11:50

Z okazji wizyty na szrocie vento dostało nowy reflektor bo ze starym ktos cos kombinował i odbłysnik latał jak zyd po pustym sklepie :/

Trafił się dośc ładny reflektor i to chyba nawet z elektryczną regulacją :faja:





No i od dawna planowane zegary z rocznika '97 :lol:

Głownie chodziło o szybciej działający wskaźnik paliwa, a podczas przekopywania forum trafiłem na filmik z takimi zegarami :cwaniak:



było tak:



a jest tak :diabełek:



Przed podłączeniem zastanawiałem się jaki bedą miały przebieg, podłączyłem i wyskoczyło 330tys.. a liczyłem na jakiś "ładniejszy" :D :mur:

muchomorek165 - 2014-02-01, 16:26

Cytat:
Przed podłączeniem zastanawiałem się jaki bedą miały przebieg, podłączyłem i wyskoczyło 330tys.. a liczyłem na jakiś "ładniejszy" :D :mur:


Jak coś możesz dać do "naprawy" korekcja tego licznika to 20-40zł i bedziesz miał ile chcesz. A tak nawiasem to masz licznik który się nie resetuje po 300tys km :P

Tomaszex - 2014-02-02, 15:17

Wiem słyszałem o takich zabiegach :D Na razie zostawie może kiedyś, zreszta i tak nie mam licznika podpietego :P

najwazniejsze że wskaźnik paliwa reaguje szybciej :poklon:

W wie ktos czy ten nie bedzie oszukiwał? Bo stary był od 20, a ten jest od 0 :co?:

Przemek - 2014-02-02, 17:31

nie będzie nic oszukiwał . licznik dostaje impulsy elektryczne z impulsatora który jest w skrzyni
pawel66600 - 2014-02-02, 21:31

Tomaszex napisał/a:
W wie ktos czy ten nie bedzie oszukiwał? Bo stary był od 20, a ten jest od 0


Nie będzie tu masz tabelkę DPN http://theresias.com/tutorials/1h_ki.htl

Masz licznik TRW, czyli już jasne który się po 300 000 nie zeruje :D

Na starym miałeś przebieg 353 tyś więc teraz masz mniej, ciesz się :D

Tomaszex - 2014-02-02, 22:08

pawel66600 nie znaleziono strony :P

na starym miałem 53 tyś więc było mniej :P

pawel66600 - 2014-02-02, 22:14

Tomaszex napisał/a:
na starym miałem 53 tyś więc było mniej

Bez Total, to się nie liczy :)

http://theresias.com/tutorials/1h_ki

Tomaszex - 2014-02-05, 15:45

Wiem wiem że się nie liczy :D Wujek jak mu powiedziałem że licznik drugi raz kreci to zaczął dodawać te 50 tysi do pół miliona :D

pawel66600 dzieki za link :)

dratek - 2014-02-07, 22:11

Tak czytając twój temat dochodzę do wniosku, że również nie masz szczęścia do vento :D Wiecznie coś się psuje i wychodzą nowe "smaczki". Roboty przybywa z każdym dniem ;)

Gdyby nie te pomarańczowe blendy to było ok :D Nie myślałeś żeby kierunki walnąć w pomarańczkę, a blendy i halogeny (jak masz) na czarno?

Tomaszex - 2014-02-08, 13:35

dratek napisał/a:
Tak czytając twój temat dochodzę do wniosku, że również nie masz szczęścia do vento :D Wiecznie coś się psuje i wychodzą nowe "smaczki". Roboty przybywa z każdym dniem ;)


no niestety przedemna miał je młody 'mechanik" który moze i czasem miał fajne pomysły, jednak wykonanie pozostawia duzo do życzenia :mur:

Szkoda że od samego początku nie robiłem zdjęć jego patentów, to zrobiłbym poradnik czego "nie robic w vento" :D

Ale lubie dłubac przy aucie także pomalutku pomalutku, ale potem jak cieszy jak się cos naprawi :D

dratek napisał/a:
Gdyby nie te pomarańczowe blendy to było ok :D Nie myślałeś żeby kierunki walnąć w pomarańczkę, a blendy i halogeny (jak masz) na czarno?


One sa czerwone :połbie: :D o własnie to co teraz piszesz strasznie mi się podoba, moze kiedys tak się zrobi, a te czerwone to był taki troche experyment :D

dratek - 2014-02-08, 16:56

Kierunki orygnialne (depo xD) kosztują na tablicy do 40 zł za komplet, do tego blendy za 20 i masz cały zestaw :D

Też lubię dłubać, ale denerwuje mnie, że wiecznie muszę naprawiać i to głównie nie z chęci tylko z przymusu :D ale co zrobić. Zachciało się auta to se dubaj :D

pawel66600 - 2014-02-08, 18:51

W depo to trzeba rozpiłować dwa mocowania na do których mocuje się blende, bo przy montażu pękną ;) kierunki nie są złe ale plastik jest twardy i zaczepy lubią pękać.
Polecam FER kierunki które VW wkładał oryginalnie, do kupienia za ok 70zł nowe, mam już takie ok 2 lat i maja się bardzo dobrze :)

Tomaszex - 2014-02-08, 20:02

dratek napisał/a:
Kierunki orygnialne (depo xD) kosztują na tablicy do 40 zł za komplet, do tego blendy za 20 i masz cały zestaw :D


To ja za 30 kupiłem halogeny i juz przyciemnione kierunki :P Wczesniej miałem długie blendy więc żeby zaoszczędzić przyciałem je zostawiając samą środkową :faja:

Jednak wczesniej nie popatrzyłem a kupiłem te halogeny co się topia..

dratek napisał/a:
Też lubię dłubać, ale denerwuje mnie, że wiecznie muszę naprawiać i to głównie nie z chęci tylko z przymusu :D ale co zrobić. Zachciało się auta to se dubaj :D


to własnie bardzo ważne że się lubi :D Bo kupując samochody w takim własnie wieku, naprawianie wielu rzeczy jest nieuniknione i często konieczne :mur:

choc są i tacy co sie nie przejmują i nic nie robią, no ale ja nie rozumiem takich ludzi... :P


pawel66600 napisał/a:
Polecam FER kierunki które VW wkładał oryginalnie, do kupienia za ok 70zł nowe, mam już takie ok 2 lat i maja się bardzo dobrze :)


hmm niewiem czy własnie takich nie mam :P Bo o ile dobrze pamietam nie sa to hella ani depo a jest napis "germany" i cos tam jeszcze :P
_________________

dratek - 2014-02-08, 20:56

Jak się topią?
Radex - 2014-02-08, 21:02

Tył halogenów jest zrobiony z byle jakiego plastiku i się topi po rozgrzaniu. Gdzieś na forum był opis jakiego koloru nie kupować ;-)
Tomaszex - 2014-02-08, 21:22

Tak jak Radex pisze topi sie tył. Zaświeciłem je i po 4 minutach odpadł tył razem z żarówką :D

A to są różne kolory? Ja miałem czarny tył, i z tego co widziałem w ogłoszeniach wszystkie są czarne, tylko te z "porcelanowy" tyłem są takie brazowawe, no ale moge sie mylić :)

dratek - 2014-02-08, 21:54

Kurde szkoda ze wcześniej tego nie przeczytałem bo nie wiem teraz jakie ja mam. Nie mogę znaleźć opisu tych wadliwych :/
pawel66600 - 2014-02-08, 23:10

Ja mam brązowe i nie są one porcelanowe :D One są metalowe :)
Jeździłem na nich całe lato zamiast używania normalnych lamp i nic się nie stopiło więc takie polecam. Również słyszałem że te plastikowe z czarnym tyłem się topią :)

Tomaszex - 2014-02-09, 13:34

dratek zobacz czy masz tył wykonany z czarnego plastiku czy brazowy metalowy. Ktos gdzies pisał że to porcelana i to stąd tak napisałem, ale to tak jak pisze pawel66600 są metalowe. Tu masz fotkę tych co się topią (na szczegóły nie patrz bo jest trochę przerobiony :D )



a tu sa te co się nie topią:


Te drugie są w trochę fatalnym stanie (ale co chcieć za darmo :P ) Ale udało mi się z dwóch zrobic jedne z czego jestem dumny :D Ale powiem że warto je załozyć, zwłaszcza jak masz kiepskie światła, halogeny swiecą nisko i szeroko i jak mijasz sie z innym autem to widzisz czy nie zjeżdzasz z drogi :P

Przy okazji pochwalę się nowymi włącznikami skrzyni basowej i obrysówek :P Tak wogóle to nie mam pojecia jak mozna załozyć dwa rózne przełączniki w widocznym przeciez miejscu..


poprawiłem też radio bo wystawało jakies 2cm za duzo, a wystarczyło zmienic czincze i inaczej puscic kable. Może nie jest całkiem na zero ale kiedys kupie "łamane" czincze pod katem prostym i bd git :D



No i moje miejsce pracy :)


dratek - 2014-02-09, 20:33

No to super bo ja mam akurat jedna czarna druga brązowa co najlepsze ta czarna jest hella, a brązowa tyc i teraz nie wiem co zrobić. :połbie:

Tomaszex - 2014-02-10, 18:55

dratek to podepnij na chwilę ten plastikowy i bedziesz widział czy się strasznie szybko grzeje czy nie, u mnie po jakis 4 minutach plastik się stopił :mur:

a tak wogóle to nie są dwa lewe halogeny?? :co?:

dratek - 2014-02-10, 19:13

Nie no jeden lewy drugi prawy, tak się ułożyły do zdjęcia :D No najpierw muszę wtyczkę do halogenów skombinować i przełącznik :P (Wiecie może skąd wtyczkę zdobyć?)
szefuniopaslek - 2014-02-10, 19:17

Jaką wtyczkę? Chodzi Ci o kostkę którą chcesz wpiąć w halogen?
pawel66600 - 2014-02-10, 20:45

dratek napisał/a:
No najpierw muszę wtyczkę do halogenów skombinować i przełącznik (Wiecie może skąd wtyczkę zdobyć?)


Wtyczka do halogenów jest taka sama jak np. do kierunku w zderzaku, na szrocie za 5zł dostaniesz, swego czasu na allegro nowe widziałem.


dratek - 2014-02-10, 21:44

Dokładnie o to mi chodziło Pawele :D Dzięki wielkie. Pasuje od kierunków? Kolejna ciekawostka tego auta dla mnie (oczywiście pozytywna :D ) Swoją drogą dziwne, że oryginalne Hella się topią, a zamienniki Tyca nie. Szczerze mówiąc to tylko Hella szukałem, a tu ci taka wpadka.
szefuniopaslek - 2014-02-10, 22:54

Jak chcesz to mam halogeny to może ulepisz jeden komplet z dwóch.

tu masz zdjęcia:
http://tablica.pl/oferta/...ID-ID2XF4B.html

Jak byś chciał to te wtyczki też bym znalazł z kawałkiem kabelka :)

pawel66600 - 2014-02-10, 23:11

Tu masz linka do pliku w PDF z dokładną instrukcją montażu i podłączenia halogenów tak jak fabryka to robiła czyli pod włącznik świateł :D http://www45.zippyshare.com/v/4858264/file.html
wojtas83 - 2014-02-11, 00:07

Jak coś to mam włącznik świateł z halogenami na zbyciu ;)
Tomaszex - 2014-02-11, 14:10

Ja też mam na zbyciu za 15zł razem z elektryczną regulacją świateł :p

a nie jednak lipa mam tylko z samymi tylnymi przeciwmgielnymi to odpada :p

podłączenie nie jest trudne bo jeden kabelek pod okrągłą wtyczke a drugi do masy :) To ten co się topi lepiej od razu sprzedaj jak jest jeszcze w jako takim stanie, albo lepiej zostaw sobie to w razie czego będziesz miał w zapasie szło i soczewkę ;) ja stare właśnie sobie zostawiłem tak w razie czego :D

dratek - 2014-02-11, 16:04

Podłączyć to ja umiem, tylko gorzej było z wtyczkami, ale już się wszystko wyjaśniło. Trochę się zmartwiłem tym topiącym się halogenem :/ Panowie co do waszych ofert to sprawdźcie PW.
Tomaszex - 2014-02-11, 16:22

pawel66600 napisał/a:
Tu masz linka do pliku w PDF z dokładną instrukcją montażu i podłączenia halogenów tak jak fabryka to robiła czyli pod włącznik świateł :D http://www45.zippyshare.com/v/4858264/file.html


Fajny poradnik szkoda że go wczesniej nie widziałem to od razu wiedziałbym gdzie wpinać, a tak to była zabawa z miernikiem :D

A takie pytanie, bo niewiem czy mi się wydaje czy w tym golfie w tym poradniku halogeny mają szerszy odbłysnik ??

vwjanekvento - 2014-02-11, 17:22

Bo to halgeny ZKW na rynek austriacki ;)
Tomaszex - 2014-02-11, 23:35

aaa no bo wydaje mi sie jakby miały wiekszy odbłysnik więc pewnie lepiej świecą :P

Moje Vento było przygotowane na rynek Belgijski, więc nie mam takich bajernych halogenów :P

I chcę się was poradzić w sprawie bagażnika, mianowicie nieładu jaki tam panuje, głownie przeszkadza mi że wszystko jest na wierzchu, klucz do kół mam akurat taki a nie inny :D jeszcze ma dojść apteczka i kable rozruchowe więc nie za ładnie bedzie to wygladało ;/




Ma ktos pomysł jak to zakryć, moze jakaś torba wykonana z filcu? Od razu mówię że kieszeń po drugiej stronie jest całkiem wypełniona :P

pawel66600 - 2014-02-12, 00:10

Jeżeli chcesz żeby to ładnie upchnąć to polecam kupić oryginalne boczki bagażnika z nowszych roczników

Ja gaśnice schowałem w koło zapasowe idealnie pasuje.

Załatw sobie jeszcze uszczelkę karoserii tam gdzie biegnie wiązka od klapy bo woda ci się do środka leje

tom cio - 2014-02-12, 10:18

Albo kup trochę płyt mdf czy podobnych sklejek i zrób małą zabudowę w bagaju, troszkę pracy i chęci a mozna uzyskać niezły efekt.
Tomaszex - 2014-02-12, 22:35

pawel66600 dzięki, wogóle nie zauważyłem że tam gumy nie ma :O a dudrałem tam jak robiłem 4x STOP i nie przyszło mi to do głowy że tam woda się leje... :mur:

te boczki bagażnika to bardzo fajny pomysł, tylko przekopałem całą tablice i allegro i znalazłem tylko jedne za 100zł :/


tom cio pomysł z tymi płytami tez fajny, można by fajnie odgrodzić te pierdółki i byłoby git, tylko wiadomo trzeba trochę pokombinować :P Z czymś podobnym do tych płyt juz się raz bawiłem w bagazniku mazdy 626 tylko że tam podgłogę bagażnika robiłem to było ciut łatwiej :P



Dzisiaj po częściowym uporaniu się z alarmem po jeździe próbnej naszło mnie na zdjęcia halogenów :)



Jeszcze ich nie regulowałem, ale na drodze widać różnice :faja: Może na dniach wezmę się za regulację i może akurat bedzie git, choć teraz nie jest źle :)



i tu zdjęcie z moimi pseudo obrysówkami :P Wie ktos może od jakiego auta pasuja mniej więcej wygladowo takie obrysówki jak w vencie? Bo moje coraz bardziej zaczynają mnie irytować, a do vento usa kosztują 50zł sztuka :mur:

czarnysauber - 2014-02-13, 00:47

Tomaszex napisał/a:

te boczki bagażnika to bardzo fajny pomysł, tylko przekopałem całą tablice i allegro i znalazłem tylko jedne za 100zł :/

Z podbitką klapy czy bez ? Cena raczej normalna :)

Tomaszex - 2014-02-13, 10:10

Bez, same boczki były :) chyba że na szrocie bym coś wydarł może w sobotę będę to zerknę ale do tej pory nic takiego nie było :|
tom cio - 2014-02-13, 10:19

No właśnie majster, do venta i na szroty jeździć, tam najwięcej fantów można wychaczyc jak się dobrze trafi, i co najważniejsze przeważnie nie wiedzą co ile jest warte tak naprawdę :D Albo tak jak w maździe robiłeś podłogę to tu też tylko podłogę zrób. Podnieść z 5cm i jiż miejsca od groma ;)
dratek - 2014-02-13, 15:58

Tomaszex napisał/a:
obrysówki jak w vencie?


Chyba jettcie :D Swoją drogą też bym się chętnie dowiedział bo te ceny z allegro to trochę przesada :bije:

Tomaszex - 2014-02-13, 16:11

tom cio napisał/a:
No właśnie majster, do venta i na szroty jeździć, tam najwięcej fantów można wychaczyc jak się dobrze trafi, i co najważniejsze przeważnie nie wiedzą co ile jest warte tak naprawdę :D Albo tak jak w maździe robiłeś podłogę to tu też tylko podłogę zrób. Podnieść z 5cm i jiż miejsca od groma ;)


ja do venta jesli chodzi o takie pierdółki to tylko na szrot :D mam od siebie jakieś 18km wiec nie jest źle, często trafiaja się fajne rzeczy, wiekszośc plastików do mojego vencia pochodzi własnie z tamtąd, bo plastiki sprzedaja za grosze :P

Ale i zdarza się że porównują z cenami na allegro co jest porazką...

Z tą podniesioną podłogą to ciekawy pomysł ;) zwłaszcza dlatego że jest trochę nie równo i skrzynia się kiwa :/ kable rozruchowe, klucz to kół, trójkąt, lewarek do podnosnika wszystko mozna by tam upchać :D

dratek napisał/a:
Chyba jettcie :D Swoją drogą też bym się chętnie dowiedział bo te ceny z allegro to trochę przesada :bije:


No no o nia mi własnie chodziło :D przesada za kawałek plastiku tyle dawać :mur: Ale jest plan, tylko na razie nie chcę zapeszyc :D

tom cio - 2014-02-14, 10:34

A obrysy z volvo zobacz, może ci podpasują.
dratek - 2014-02-14, 15:25

Nawet podobne :D Ciekawy pomysł :P
Tomaszex - 2014-02-17, 22:56

A więc venciu dzisiaj dostał dwa prezenty :D



Dolny schowek, bo otwarta półka jest dla mnie mało praktyczna, wole mieć pochowane co niektóre graty :D No i obrysówki które troche przeraziły mnie swoją długością :D :D

Pochodzą one z VOLVO S40 po Lifcie i udało mi się wyrwac takowe w idealnym wrecz stanie, za cene taką, za jaką ori kupiłbym jedną :P

No i potrzebuje porady no bo wiadomo że lepsze typowe obrysy, niż robione z kierunkowskazów, no ale czy one wogóle pasują :? Tutaj kilka fotek





moze teraz strasznie rzucają się w oczy bo zderzaki sa brudne a po umyciu bedzie inny effekt :)

pawel66600 - 2014-02-17, 23:05

Wiadomo co ori to ori, ale z przodu ten obrys źle by nie wyglądał, lecz z tyłu mi się nie podoba.
dratek - 2014-02-18, 00:18

W ogóle jetta miała obrysy z tyłu? Jakby był ktoś tak dobry i mógł podać długość obrysowek ori bo te jakieś długie są :D
kowal323 - 2014-02-18, 01:25

Tomaszex, Mi osobiście w ogóle się nie podoba. Z przodu jeszcze bym jakoś przełknął lecz z tyłu to nie ma prawa racji bytu : / Może gdyby krótsze były ale to też bym chętnie pierw przymiarkę zobaczył przed faktem dokonanym.
Tomaszex - 2014-02-18, 20:28

No własnie jak na widziałem je na zdjęciu to jakos bardzie mi pasowało :mur: Jutro podmyje troche auto i zrobię lepsze zdjęcia i porównam z tymi co są z tyłu.

O ile wiem, i z tego co widziałem jetta III miała obrysy z przodu, z tyłu raczej nie miała.Tylnie obrysy to wymysł poprzedniego właściciela.

Mam właśnie dylemat czy ładniej wyglądają te z volvo czy te co mam teraz bo nie chcę robić "wiochy" :mur:

jutro jeszcze raz je przyłoze i je porównam,a jak nie bedą mi pasowały to sprzedam dalej :D Bo ori nawet x4 ładnie by wyglądały ;)

A własnie, one nie są załozone tylko przymocowane na taśmie w celach poglądowych :D

vwjanekvento - 2014-02-18, 20:57

Z przodu jeszcze jeszcze ale z tylu nie dawaj ;)
Napisze jeszcze cos na temat halogenow, kupiłem ostatnio komplet i okazało się ze sa czarne, podlaczylem je na krotko i się nagrzaly, ale nie stopily, ktoś racjonalnie potrai wytlumaczyc dlaczego się topia i dlaczego hella puscila takie buble?

pawel66600 - 2014-02-18, 21:38

Z informacji które posiadam to pierwsze halogeny były właśnie metalowe, a potem z biegiem lat zaczęli produkować plastikowe, a czemu? pewnie ze względu na oszczędności :)
vwjanekvento - 2014-02-18, 21:45

Co do topiących się halogenow to wlasnie tutaj się dowiedziałem ze się niby topia, mase ludzi znam którzy maja mk3/vento i nikt mi nie mowil ze cos takiego się dzieje, to nie wiem, watpie żeby hella wypuscila cos co było nie testowane, przecież od tego moglby zapalić się samochod jakby dobrze poszlo :mur:
wojtas83 - 2014-02-18, 22:09

Tomaszex napisał/a:
O ile wiem, i z tego co widziałem jetta III miała obrysy z przodu, z tyłu raczej nie miała.

A jednak raczej miała


vwjanekvento napisał/a:
Co do topiących się halogenow to wlasnie tutaj się dowiedziałem ze się niby topia, mase ludzi znam którzy maja mk3/vento i nikt mi nie mowil ze cos takiego się dzieje, to nie wiem, watpie żeby hella wypuscila cos co było nie testowane, przecież od tego moglby zapalić się samochod jakby dobrze poszlo


Topią się bo i ja miałem kiedyś taki przypadek.

Tomaszex - 2014-02-18, 22:43

wojtas83 napisał/a:
A jednak raczej miała


Wojtas nam chodzi o te w zderzaku :P

Co do halogenów, to po stopieniu swoich przekopałem troche internetu i znalazłem bardzo duzo osób które zetkneły się z topiacymi się halogenami Helli. :mur:

Choć co dziwne, zdarzały się wyjatki, i były osoby które twierdziły ze maja plastikowe lecz im się nie topią. Moze to jakaś wadliwa partia wyszła z kiepskim jakosciowo platikiem :strzela:


EDIT:
Panowie chyba mam to czego szukałem :D
Mozna by oczywiście szukać jeszcze obrysów z volvo przed liftem bo sa krótsze i pewnie lepiej by pasowały no ale po co jak jest cos takiego :P



Niewiem jak wy, ale ja za chiny nie zgadłbym z jakiego to samochodu :P kierunkowskazy boczne z BMW e36 :faja:

dratek - 2014-02-19, 00:00

Chyba znowu za długie.
tom cio - 2014-02-19, 07:11

No ciut dluższe, ale wolałbym to niż płacić krocie za te z allegro.
Misieq69 - 2014-02-19, 09:31

te obrysówki na tym golfie nie wyglądają jeszcze tak źle, ba nawet całkiem fajnie :D
Tomaszex - 2014-02-20, 21:19

Dzisiaj załozone obrysówki, jednak nie takie jak na foto ale moim zdaniem wcale nie gorsze, ale nie robiłem narazie fot bo aż wstyd taki brudny :D

jednak i tu poprzednik zostawił mi niespodziankę.. :mur: ja jak robiłem otwory na przednie obrysy, to robiłem do milimetrów delikatnie i równo piłując pilniczkami, ale jak wyciagnałem te tylnie.. takie dziury wyrabane ze nowe obrysy ledwo je zakrywają, w dodatku to tak wyglada jakby je nożem wycinał.... :strzela: :strzela:


Za to na szrocie usmiechneło sie do mnie szczeście po znalazłem przewód z czinczami pod katem do radia :D i mozliwe za kabel dostanie do bagażnika, więc oszczedze lutowania i 12zł :D :oklaski:

dratek - 2014-02-20, 21:31

Wrzucaj teraz fotki, ciekaw jestem jak to wygląda :D
Tomaszex - 2014-02-21, 18:51

A wiec Pany mała prezentacja :D Dziekuje wszystkim za cenne rady które pozwoliły podjąć mi właściwe decyzje :P Teraz obrysy sa nieco skromniejsze ale według mnie duzo bardziej pasują niz kierunkowskazy z błotnika czy kilometrowe obrysy z Volvo :D







Akurat udało się że dorwałem naraz 4 jednakowe, potem czyszczenie i celowanie żeby były równo :)


No i bestia od frontu ;)


Mi osobiście się bardzo podoba, zreszta napewno bardziej niz było :faja:

Aaa no i przy okazji zrobił się przelot, wprawdzie planowałem robic go w lecie ale Venciu zrobił sobie go dzisiaj na przejeździe kolejowym :D


tom cio - 2014-02-21, 20:06

A te z czego są? O obrysy mnie się rozchodzi dokładnie.
Misieq69 - 2014-02-21, 20:09

zmień kolor halogenów, bo troche razi po oczach :/
Tomaszex - 2014-02-21, 22:07

tom cio napisał/a:
A te z czego są? O obrysy mnie się rozchodzi dokładnie.

Dokładnie sa z BMW e36 bodajże przed liftem, bo po lifcie nie maja tej czarnej ramki, o ile sie oczywiscie dobrze orientuje :)

Misieq69 napisał/a:
zmień kolor halogenów, bo troche razi po oczach :/

Chyba raczej ci o blendy chodziło :P kolor jest idealny, ma być widać z daleka że to ja jadę :dresik: :dresik: :dresik:

kowal323 - 2014-02-21, 22:44

Już lepiej wygląda :)
Tomaszex - 2014-02-23, 21:33

Tylko szkoda że przeglad w tym tygodniu i trzeba było pospawac wydech, bo strasznie mi się podobał ten dźwięk i świszczenie turbinki :diabełek:
dratek - 2014-02-23, 22:53

Odsprzedam ci mój tłumik jak chcesz.
Tomaszex - 2014-02-24, 21:00

dzieki ale mój jeszcze nie jest taki zły, no chyba ze się całkiem posypie to wtedy się odezwę :D W lecie moze bd małe "wybebeszenie" więc go dokładniej obejżę jak tam sobie wyglada :)
Tomaszex - 2014-02-26, 21:05

Zawsze podobały mi sie lapki "kopertówki" w drzwiach, ale jak narazie duzo spraw bieżących więc nie planowałem ich zakupu. A tu przy ostatniej wizycie na szrocie vento z kopertówkami :D Miało tez maskownice szyn siedzień co mnie bardzo ucieszyło :diabełek:



No i przymiarka


Wyglada to jako tako? :D Wiem że maja być poziomo, ale do tych kieszeni tylko tak podejdzie, no chyba że jest jakiś myk którego jeszcze nie rozkminiłem :D

vwjanekvento - 2014-02-26, 21:09

Nie lepiej było sciagnac boczek i odkrecic cale kopertówki? :P
Tomaszex - 2014-02-26, 21:18

Całe do kieszeni nie wejdą :diabełek: pozatym nie miałem przy sobie zadnych śrubokretów i myslałem ze w zwykłych kieszeniach będzie więcej miejsca do załozenia lampek, no i dzisiaj się ździwiłem :/
Tomaszex - 2014-02-27, 20:51

Jak na razie wszystkie udoskonalenia zeszły na drugi plan za sprawą hamulców. No i tu kolejna niespodzianka zauwazona podczas podnoszenia samochodu :mur:



Czy powinieniem sie tym martwić, czy mogę udawać że tego nie widziałem i jeździc spokojnie ? :D W vento załozone sa spręzyny obnizajace ale ile to nie mam pojecia jutro je zmierze i bd wiedział :)

I drugie pytanie co sadzicie o blaszkach do zacisków pod klocki hamulcowe, czy jest sens je zakładać?

vwjanekvento - 2014-02-27, 21:56

Mysle ze się nie powinieneś martwic bo to sa efekty zakładania sprężyn obnizajacych do ori amorow, tymbardziej ze auto jest na podnośniku i amor wyszedł na maxa, ale tak jak pisze ori amor i sprezyna obnizajaca to zlo moim zdaniem, już epszy na pewno o stokroć kit ;)
muchomorek165 - 2014-02-27, 22:49

Cytat:
I drugie pytanie co sadzicie o blaszkach do zacisków pod klocki hamulcowe, czy jest sens je zakładać?


Wróżąc z kart warto :P Przód na serii bez podkładek strasznie hałasuje, tył to samo :D

Jak zakłada się krótsze sprężyny to trzeba też skrócić amorki :D Odcinamy, gwintujemy i składamy :D Dobra żartuję bo jeszcze tak zrobisz :P

Tomaszex - 2014-02-28, 09:16

muchomorek165 napisał/a:
Jak zakłada się krótsze sprężyny to trzeba też skrócić amorki :D Odcinamy, gwintujemy i składamy :D Dobra żartuję bo jeszcze tak zrobisz :P


Dobrze że napisałes że zartujesz :D :D :D Ja w tych gwintach, spręzynach obnizających, kitach itp niewiem prawie nic wiec wiesz :diabełek:

To chociaż tyle że to w niczym nie przeszkadza, tylko zdziwiło mnie że z jednej strony zrobiło sie tak a z drugiej spreżyna się trzyma normalnie :O

szefuniopaslek - 2014-02-28, 12:40

Też jakiś czas temu miałem jak u Ciebie, sprężyna pękła w dwóch miejscach a z drugiej strony w jednym miejscu, zaczęło stukać i jedna strona siedziała trochę niżej.
Wolałem od razu to wymienić i jeździć bez strachu :)

dratek - 2014-02-28, 13:22

No u mnie też jedna strona z tyłu jakoś bardziej leży. Może zmienię koła w sobotę (z nadzieją, że śnieg nie zaskoczy. Chociaż w sumie nie. Mam 2 zimowe na alusach to się na przód da :D ) to zobaczę jak u mnie sytuacja wygląda bo ostatnio zapomniałem jak byłem w kanale :boks:
Tomaszex - 2014-03-02, 14:31

Niestety spotkał mnie kolejny wiekszy wydatek czyli regeneracja tylnich hamulców, komplikacje zaczęły się juz przy zakupie tarcz, bo na drugi dzień po ich kupnie gdy juz miałem je zakładać na tarczach RACER była dziurka srednicy 2mm a środek tarczy wyglądał jakby był wytaczany śrubokrętem... :strzela:

Zmieniłem je na polskie MIKODY których stan był o niebo lepszy :)


Kasy wystarczyło na jeden zestaw naprawczy hamulca ale z drugiej strony i tak wszystko rozebrałem, przeczyściłem i nasmarowałem, przy okazji trchę zakonserwowałem wahacz :)


Vento juz wczoraj byłoby gotowe do jazdy gdyby nie to że jeden odpowietrznik jest zatkany a drugi wogóle nie chce puścić.. :mur:

Wczoraj kombinowałem żeby mimo to jakoś odpowietrzyć ale marnie wyszło bo dalej wszystko zapowietrzone więc samochód jeszcze sobie poczeka, tylko najgorzej będzie jak ten drugi odpowietrznik się urwie :młotek:

Tomaszex - 2014-03-05, 16:36

No nareszcie hamulce zrobione i teraz docieranie :) Mam nadzieję że chciaż na razie nie będzie żadnych problemów.

Przy okazji delikatna zmiana znaczek GT na błotniku:


i przy okazji jak tu jestem :diabełek: Poszukuję własnie takiego znaczka (pochodzi on z paska B3) takze gdyby ktos takowy miał i chciał to walic jak w dym do mnie :D

kowal323 - 2014-03-05, 22:21

A Ty bocznych kierunków nie masz? :D
piotr nowok - 2014-03-05, 22:46

ja mam 2 szt jak co ;)
Tomaszex - 2014-03-06, 17:00

kowal323 napisał/a:
A Ty bocznych kierunków nie masz? :D


Mam, tzn te emblematy sa montowane w miejscu kierunkowskazów ;)

piotr nowok poszło PW ;)

kowal323 - 2014-03-06, 18:03

No własnie chodzi mi, że zamiast kierunków masz te emblematy. I tak można jeździć? ;o
Tomaszex - 2014-03-06, 20:04

Jetty tak mają, no niby to wersje amerykańskie ale np Passaty B3 z których własnie pochodzi taki emblemat nie maja kierunków w błotnikach tylko takie właśnie emblematy :)

Więc chyba można :D

Przemek - 2014-03-06, 20:52

kowal323, gdy nie posiadasz hak do ciągnięcia przyczepki boczne migacze że tak powiem nie są wymagane
pawel66600 - 2014-03-06, 20:55

Widziałeś takie? :diabełek:

kowal323 - 2014-03-06, 20:55

Przemek, Dobrze wiedzieć, dzięki za info :)
Tomaszex - 2014-03-06, 22:11

Ooo a to ja mam haczka :D

pawel66600 widziałem widziałem przewaznie na Golfach MK2 takie są, to oznacza Wolfsburg Edition czy cos takiego? :P

pawel66600 - 2014-03-06, 22:16

Tomaszex napisał/a:
pawel66600 widziałem widziałem przewaznie na Golfach MK2 takie są, to oznacza Wolfsburg Edition czy cos takiego?


Nie prawda, w Golfach II są wogóle inne.
Te są od passata B3 z wersji Wolfsburg Edition a więc i pasują do Vento, ja kupiłem nowe w ASO.

Tomaszex - 2014-03-06, 22:26

Aaa to mnie zmyliło bo gość pod szkoła w MK2 miał taki ja wrzuciłes tylko czarny :)

Juz przejrzałem MK2 mają okragłe :P A tak wogóle to czym się różni GT od Wolfsburg Edition?

Tomaszex - 2014-03-11, 20:36

Pany potrzebna mi wasza opinia mianowicie co do wyceny mojego Vento, mysle własnie nad sprzedaża tylko mam maławe doswaidczenie w sprzedazy samochodów( tak jak i w kupnie) także moge sobie tylko gdybać.

Silnik 1,9 TDI 1Z '94r przebieg 350tyś

Do zrobienia :
-pompa sprzęgła
-nastawnik (regeneracja)
-poprawki blacharsko lakiernicze (nie za bogate progi i troszke rdza wychodzi na karoserie w kilku miejscach)
-ewentualnie podsufitka

Wymieniono/Zrobiono:
-wszystkie filtry
-rozrząd
-hamulce przód i tył
-łozyska tył

Wyposażenie:
-centralny zamek
-elektryczny szyber
-fotele półkubełkowe
-dwa schowki
-hak
-halogeny
-obrysówki
-radio pioneer 4x50W z USB i AUX
-skrzynia z głosnikiem JBL (o ile pamietam 1400W 300RMS)
-wzmacniacz Novex 1600W
-radio CB z anteną
-czerwone spreżyny obnizające




















Myslałem żeby wziąśc conajmniej 3500, jak myslicie jest to realne? :P

kowal323 - 2014-03-11, 20:46

Pierw powiedz czemu chcesz Ventyla sprzedać :młotek:

Aktualnie za 2500 - 3000 można dostać Venciaka w spoko stanie więc w Twoim przypadku na więcej bym nie liczył :)

vwjanekvento - 2014-03-11, 21:05

Moim skromnym zdaniem nie dostaniesz tyle, 2500-3000 chyba ze znajdzie się jakiś napaleniec ;)
hrubek18 - 2014-03-11, 23:17

myśle że koło 2500 możesz wziąść ostatnio sprzedawał kolega venciaka tylko silnik 2.0 B+G i brak 5 biegu kwestia regulacji i małe poprawki blacharskie i dostał 2000
Tomaszex - 2014-03-12, 18:59

kowal323 napisał/a:
Pierw powiedz czemu chcesz Ventyla sprzedać :młotek:


Ponieważ moim marzeniem zawsze było mieć golfa 2, miał byc moim pierwszym samochodem, jednak z powodu min. wąskiego obszaru poszukiwań, i niewielkich funduszy kupiłem vento.

Byłem oglądać parę egzemplarzy ale od pierwszych kilometrów jazdy do głowy nasuwało się jedno słowo : REMONT, a za te same pieniadze kupiłem vento które sie jeszcze trzyma :diabełek:

vwjanekvento no własnie, chyba że znajde napaleńca, zresztą na podkarpaciu jak popatrzec na ogłoszenia (tez zalezy kiedy) to vento nie sa takie tanie, myslałem że 3tys to bedzie minimum a tu takie jaja :P

Tomaszex - 2014-03-15, 21:51

No i nareszcie uporałem się z hamulcami (mam nadzieję że całkowicie :P )

Wszystkiemu były winne te oto malutkie blaszki



które zrobiły to



najpierw w prawym a później lewym kole :mur: Niewiem, moze trafiłem na jakieś trefne albo po prostu DELPHI produkuje tandetę :dół:

W każdym bądz razie juz jest git, byłem na rolkach diagnostycznych i pomiar wykazał że hamulce są bardzo dobre zarówno z tyłu jak i z przodu :faja:


Przy okazji zmierzyłem sprężynę tylnią i wyszło mi 26,5cm, tylko nie mogę znaleźdź na necie jaką długość ma seryjna spręzyna w stanie wolnym :mur: Orientuje się ktos może ile ? :co?:

vwjanekvento - 2014-03-15, 22:09

Jakim cudem ona weszla miedzy klocek a tarcze? :(
Paweł J. - 2014-03-16, 09:44

Tomaszex napisał/a:
Orientuje się ktos może ile ? :co?:

To jest przedział 34-37 cm, ale nie mówię tego według katalogu, a własnych obserwacji gdyż przerobiłem 3 komplety, ten co teraz mam jest według mnie najlepszy, ma żółte oznaczenia i jak dobrze pamiętam ma 36.5cm w jak to nazwałeś stanie wolnym.

Tomaszex - 2014-03-16, 14:46

vwjanekvento napisał/a:
Jakim cudem ona weszla miedzy klocek a tarcze? :(


Załozyłem je dokładnie tak jak na tym zdjęciu (foto poglądowe)


Chyba że ja mam coś nie tak :hmmm:

Paweł J. napisał/a:
To jest przedział 34-37 cm, ale nie mówię tego według katalogu, a własnych obserwacji gdyż przerobiłem 3 komplety, ten co teraz mam jest według mnie najlepszy, ma żółte oznaczenia i jak dobrze pamiętam ma 36.5cm w jak to nazwałeś stanie wolnym.


Dzięki ;) Nie pamietam jak fachowo nazywa sie ten stan :diabełek:

Tomaszex - 2014-03-18, 21:36

Ostatnio zabrałem się trochę za audio no i jako że jestem zielony w tych sprawach zastanowiła mnie kolejna rzecz :D

Mianowicie mam wzmacniacz 2 kanałowy no i z tego co wiem do głośników oraz tuby służą te wejścia:


wiec w takim razie do czego służy to płaskie? :P

czarnysauber - 2014-03-19, 00:20

Tomaszex napisał/a:
Mianowicie mam wzmacniacz 2 kanałowy no i z tego co wiem do głośników oraz tuby służą te wejścia:

Ja też jestem laikiem ale napisze tak: Na pierwszym zdjęciu masz wyjścia do głośników/subwoofera ,a na drugim wejścia low kabel ciągniesz z radia przez RCA ,a high od głośników jeśli nie masz w radiu RCA.
Poczytaj sobie to może coś Ci pomoże
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic865200.html

Tomaszex - 2014-03-20, 19:50

Dzięki wielkie, juz wiem o co chodzi ;)

Dzisiaj przypadkiem znalazłem syrene alarmu, a myslałem że jej nie posiadam a ona była ukryta w podszybiu :D


Była odpięta więc ją podpiąłem i wszystko hula :D

Podczas całej operacji zauwazyłem wtyczkę która nie jest podpieta



Mam również drugą tajemniczą wtyczkę znajdującą sie koło alternatora


Ma ktos pojęcie do czego mogą służyć?
Czyżby jakies pozostałości po MFA ?

Jeszcze chciałem dodać że w podszybiu po lewej stronie samochodu mam wystające śruby które wydaje mi się że służą do mocowania tzw. puszki którą widziałem na zdjeciach, jednak nie wiem do czego ona słuzy :hmmm:

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby mi to ktos wyjaśnił :OK:

czarnysauber - 2014-03-20, 23:39

Pierwsza wtyczka w podszybiu jest chyba do podgrzewanych spryskiwaczy ale nie mam pewności ,może ktoś się jeszcze się wypowie. Jak masz kontrolkę to możesz włączyć podgrzewanie tylnej szyby i sprawdź czy dochodzi wtedy do niej prąd jeśli tak to na pewno spryski ;)
Druga wtyczka nie wiem od czego :bezradny:
Tomaszex napisał/a:
Jeszcze chciałem dodać że w podszybiu po lewej stronie samochodu mam wystające śruby które wydaje mi się że służą do mocowania tzw. puszki którą widziałem na zdjeciach, jednak nie wiem do czego ona słuzy

Jak masz na myśli stronę pasażera to będzie puszka od filtra kabinowego
https://www.google.pl/sea...iw=1366&bih=664

pawel66600 - 2014-03-21, 00:13

czarnysauber napisał/a:
Pierwsza wtyczka w podszybiu jest chyba do podgrzewanych spryskiwaczy ale nie mam pewności ,może ktoś się jeszcze się wypowie. Jak masz kontrolkę to możesz włączyć podgrzewanie tylnej szyby i sprawdź czy dochodzi wtedy do niej prąd jeśli tak to na pewno spryski


To jest na 100% od podgrzewanych spryskiwaczy, ale podgrzewanie nie jest zintegrowane z podgrzewaniem tylnej szyby.
Po włączeniu zapłonu dochodzi + i masa a podgrzewaniem steruje termistor, w zależności od temperatury otoczenia grzeje albo nie grzeje.

czarnysauber - 2014-03-21, 08:40

Cytat:
To jest na 100% od podgrzewanych spryskiwaczy, ale podgrzewanie nie jest zintegrowane z podgrzewaniem tylnej szyby.
Po włączeniu zapłonu dochodzi + i masa a podgrzewaniem steruje termistor, w zależności od temperatury otoczenia grzeje albo nie grzeje.

Dzięki pawel66600, zawsze się człowiek czegoś nowego nauczy ;) (fajną masz liczbę postów teraz ) :D

Tomaszex - 2014-03-21, 19:27

Dzięki za odpowiedzi, kiedyś przy czasie sprawdzę czy jest tam wogóle prąd :diabełek:

czarnysauber napisał/a:
Jak masz na myśli stronę pasażera to będzie puszka od filtra kabinowego


Chodzi mi o drugą strone, ta od kierowcy :P Jak tu na zdjęciu

http://imageshack.us/a/img31/8586/wp000359.jpg

Niewiem czy śruby mocowania tej puchy były automatycznie montowane w kazdym samochodzie, czy w zależności od wyposażenia :co?:

Tomaszex - 2014-03-23, 15:32

Dzisiaj zrobiłem fotke i dokładnie chodzi o to :


druga śruba jest umiejcowiona ok 20-25cm w kierunku osi samochodu

Jak dla mnie wyglada na ori, jednak przekopałem pół internetu :diabełek: i nigdzie nie znalazłem co by tam mogło być :mur:

Ale trafiłem na wątek że jakaś pucha była przy 1,9 AHU jednak nie mam pewności :D

czarnysauber - 2014-03-23, 20:17

Nie wiem co to jest :bezradny: samochodu też nie mam pod ręką więc nawet nie mam jak sprawdzić ,czy u mnie coś jest. ;)
vwjanekvento - 2014-03-23, 21:10

Wtyczka na ostatnim foto jest od klaksonu tak mi sie wydaje ta kolo alternatora na 3 piny ;)
Tomaszex - 2014-03-23, 23:20

czarnysauber dzieki za chęci :D Właśnie ciekawi mnie czy wszystkie vento to miały, czy tylko któres wersje bo mnie to ciekawi :diabełek:

vwjanekvento napisał/a:
Wtyczka na ostatnim foto jest od klaksonu tak mi sie wydaje ta kolo alternatora na 3 piny ;)


No własnie klakson mam podpiety ale 2 pinową i chyba ona była dokładana, bo o ile dobrze wiem vento miały dwutonowy klakson a ja mam zwykły, wiec pewnie klos zamiast wymienic klakson dołożył wtyczkę :D

vwjanekvento - 2014-03-23, 23:31

Racja vento ma klakson 2 tonowy i na 2 wtyczki 3 pinowe ;) Wiem bo ostatnio zmieniałem przednia wiazke ;)
Tomaszex - 2014-03-23, 23:57

Czyli jeszcze jakiejś brakuje :D jutro wezmęmiernik i zobaczę czy ta wogóle "żyje" :diabełek:
Tomaszex - 2014-04-09, 21:37

W końcu się zmogłem i wziałem sie za uszczelnienie króćca który od jakiegos czasu ciekł. Oczywiscie przy dokrecaniu urwałem śrube ale cała sytuacja zakończyła się pomyslnie ;)


No i ważniejsza sprawa dowiedziałem się jak wygladało moje vento jak trafiło do poprzednika i aż serce boli jak patrze co zrobił z tym samochodem w półtora roku..

Ventyl najparwdopodobniej tak wyglądał zaraz po zakupie:




Co chwilę patrze na te zdjęcia i nie mogę się napatrzeć :oklaski:

Jednak z tego co wywnioskowałem z dat wychodzi na to że za niedługi czas zniknęły soczewki


Błotnik który był obklejony stickerbombem i piekne felgi zastapiło takie coś:


Dowiedziałem sie jeszcze że błotniki były malowane w zimie na polu...

kowal323 - 2014-04-10, 09:51

Tak zepsuć auto :młotek: :młotek: Pasowała mu ta soczewka :] Dobrze, że aktualnie jest we właściwych rękach.
Tomaszex - 2014-04-13, 20:19

kowal323 napisał/a:
Dobrze, że aktualnie jest we właściwych rękach.


dzieki miło słyszec :)

No i nareszcie rzecz ktora najbardziej mnie cieszy czyli podlączony predkościomierz :hejka:



nastawnik do czyszczenia wiec nie był tyle czasu podłaczony, a wystarczyło podłaczyc wszystko z powrotem i zrobic nozyczkami "ciach" jeden kabelek i wszystko hula :rotfl:

i najwyższy czas na zmianę kapci na letnie, wyszło ze troche balony no ale trudno :P


sezon letni więc ostatnio znajomi opowiadali ile to mają cm do asfaltu wiec i ja dzisiaj zmierzyłem poziom swojej "gleby" i w porównaniu do nich to mam terenówkę z 8,5cm do wahacza :diabełek:


kowal323 - 2014-04-13, 20:33

Przy 110 - 3000 obr. ?
muchomorek165 - 2014-04-13, 20:43

108 - 2850 co w tym dziwnego ? Ale terenowka pogadaj z BooMem :P
kowal323 - 2014-04-13, 21:04

U Ciebie w TD może nic, ale Ja w TDI przy równo 100 mam 2100 obr.
Tomaszex - 2014-04-14, 08:42

kowal323 napisał/a:
U Ciebie w TD może nic, ale Ja w TDI przy równo 100 mam 2100 obr.


Kowal ale to jest 4 bieg :D Wiem że jak juz wrzucam zdjecie licznika to powinien byc zamkniety ale miałem niewiele paliwa takze jest ile jest :diabełek:

kowal323 - 2014-04-14, 09:50

Tomaszex napisał/a:
kowal323 napisał/a:
U Ciebie w TD może nic, ale Ja w TDI przy równo 100 mam 2100 obr.


Kowal ale to jest 4 bieg :D Wiem że jak juz wrzucam zdjecie licznika to powinien byc zamkniety ale miałem niewiele paliwa takze jest ile jest :diabełek:


A no to ok :D

tom cio - 2014-04-14, 17:38

Tomaszex, możesz powiedzieć co zrobiłeś z tym licznikiem i nastawnikiem? Bo kumpel ma to samo i nie wie co z tym zrobić.
Tomaszex - 2014-04-14, 20:52

tom cio napisał/a:
Tomaszex, możesz powiedzieć co zrobiłeś z tym licznikiem i nastawnikiem? Bo kumpel ma to samo i nie wie co z tym zrobić.


Oczywiscie, jest to bardzo proste a gdybym wiedział o tym wczesniej to juz daaawno bym to zrobił :P


Sygnał z czujnika ze skrzyni idzie do zegarów a dopiero potem do ecu. Wiec trzeba uciąć przewód idący w wiązce do ecu, ma on kolor niebiesko biały
(nie mylic z biało niebieski ! bo taki tez tam jest!)

Z tego co wiem jest to pin 43. Ja uciąłem przewód przy kielichu żeby w przyszłosci nie trzeba było zdzierac podszybia w celu podłaczenia ustrojstwa.

Negatywnych skutków nie odczułem żadnym a zrobiłem 40km

hotdriver - 2014-04-14, 23:05

Tomaszex, w normalnym działaniu negatywnych skutków nie odczujesz poprostu będzie wtedy problem gdy będziesz chciał założyć tempomat :)
Tomaszex - 2014-04-15, 20:17

No tak racja z tempomatem może byc problem
Tomaszex - 2014-04-16, 16:23

no i sie zaczęło... Czy to normalne żeby 1Z w cyklu miejskim spalał 7,5-8L przy ekonomicznej jeździe? :strzela:

Sprawa wyglada tak:

w piatek zatankowałem 3,3L i po 3 dniach i 41,5km wskazówka wróciła na swoje miejsce :mur:
Zaraz po tym zalałem 7,5L zrobiłem dokładnie 102km i dzisiaj wskazówka znów leży....

Cały czas staram się utrzymywać 2tyś. Efektów ubocznych brak, jeździ tak jak zawsze, nie kopci, jak się depnie to przed 2 tyś troszkę mół czuć dośc jak turbo się odpali

Dzisiaj zaslepiłem podcisnienie EGR różnicy żadnej, jak bd pogoda spróbuje go przeczyscić jak i przepływomierz i sparwdzę przewody do IC

Ma ktos pomysły co jeszcze sprawdzić? Czy zabrudzony nastawnik moze powodować takie skoki spalania? Dodam jeszcze jedną rzecz, ostatnio zauwazyłem że turbo zamiast gwizdac jakby swiszczy/szumi, moze to miec wpływ na spalanie bez utraty mocy? :co?:

muchomorek165 - 2014-04-16, 16:31

Sprawdź szczelność dolotu od turbo. Hmmm a to ostatnio z kablekami ciales nie może czasem sprawiać problem ? Podlacz pod Vag i sprawdź błędy.
hotdriver - 2014-04-16, 17:16

Dokladnie sprawdz na Vagu, zrob logi dynamiczne wraz z kolumna spalania litrow na godzine wtedy zobaczysz ile dokladnie pali i co go boli
Tomaszex - 2014-04-16, 19:34

A no tak ucinany był przewód idący z licznika do ecu, ale problem zaczął sie wczesniej

-w piątek tankowałem i zrobiłem 8km
-w sobotę zrobiłem 20km
-odciąłem przewód i zrobiłem 13,5km i stan z przed tankowania wiec wydaje mi się ze to nie tu tkwi problem.

Dzisiaj był podłączona pod KTS i wykazał zero błędów, na świętach może będzie podpięty pod VAGa i zobaczymy

tom cio - 2014-04-16, 20:44

Tylko pamiętaj że ta wskazówka też nie jest idealnie dokładna i może się jej pomylić.
Tomaszex - 2014-04-16, 21:08

Wiem że nie jest dokładna nie raz się o tym przekonałem :D Ale teraz juz ją rozczaiłem i wiem kiedy mam prawie pusty zbiornik
Tomaszex - 2014-04-17, 11:58

Pany a może mieć coś znaczenie uszczelka pod wtyczka przepływomiesza? Bo dzisiaj zauważyłem kiedyś ktoś mi odpinał wtyczke i później przy zakładaniu naszła ale nie klikło i wyszło że uszczelka jest tam upchana a nie na wtyczce. Mogło to mieć wpływ na przepływomierz i jego wskazania?
muchomorek165 - 2014-04-17, 13:35

Tomaszex mogło to mieć wpływ popraw uszczelke i zobacz czy będzie różnica.
Tomaszex - 2014-04-24, 12:01

A wiec problem ogromnego spalania minął, mam nadzieję że bez powrotnie :P

Najprawdopodobniej przyczyną była wtyczka przepływki kolega ją odpiął i włozył z powrotem ale nie zaskoczyła na swoje miejsce bo spadła z niej uszczelka :mur:
Na dzień dzisiejszy spalanie w cyklu miejskim 6,6L czyli zadowalające :oklaski:

Odpinałem też EGR ale nie było różnicy w pracy silnika więc chyba jest zaślepiony


Dzisiaj nareszcie sie doczekałem pomiaru ciśnienia w cylindrach i o to wyniki:

I cylinder 29,5

II cylinder 30

III cylinder 29,5

IV cylinder 21 (próba olejowa 40)

Z pierwszych trzech jestem dumny tylko szkoda że na IV najprawdopodobniej pierścienie do wymiany :buuu:

Tak myslałem że z IV coś się kroi bo ciężko świeca sie wykrecała :beczy:

Tomaszex - 2014-04-26, 14:29

Dokładnie na ostatnich 238 km spalanie wyszło 6,3 L/100km czyli książkowo, oby tak dalej :oklaski:

No i małe odświerzenie frontu, wpadła dokładka VR6 z Retova (PP+CM) i bra i tak to sie teraz prezentuje :faja:



i wyczekiwane naklejki forumowe które wreszcie zaszczyciły i moje vento :D

przy okazji wypolerowałem tez troszkę końcówkę ale oczywiście są tam slady poprzedniego właściciela.. ..tym razem w postaci mocnych rys i wszystko było zamalowane.. Ale nie ma co płakać niedługo będzie lustro :D





Tomaszex - 2014-05-07, 21:25

Miałem tylko ściągnąc zderzak, wypolerowac wydech i załozyc z powrotem, jednak tyle rudej się tam nie spodziewałem :młotek:



Moze zdjecie tego nie oddaje i jest jeszcze przed oczyszczeniem z błota ale trochę tego było, dobrze ze chociaz druga strona jest lepsza..

Jedyne co na razie mogłem zrobic to oczyścić to wszystko z rdzy i zakonserwowanie co oczywiscie zrobiłem :)

oczywisciu przy odkręcaniu haka pourywały się śruby i jestem w :dupa: może WD cos pomoże jak narazie go nie posiadam po sam go przejechałem..

Wyczyszczony IC, założony Alternator 120A, podspawana podłużnica, kable w komorze silnika poizolowane jak na razie gitara ;) Pomału rozglądam się jeszcze za nakładkami na progi bo bardzo poprawiłyby wygląd 'mało" fachowo reperowanych progów..

Teraz jeszcze tylko ładne ramki na tablice i bd wypas, chociaz podoba mi się jak nie ma tablicy w zderzaku :D

kowal323 - 2014-05-07, 22:55

Noo panie, widzę prowadzisz Ventyla do wyglądu z filmików ? :D Bra, niedługo soczewka wpadnie, dobre koło i będzie kosa :D Z czasem też będę musiał zajrzeć u siebie pod tylni zderzak :)
Paweł_R - 2014-05-07, 23:40

O żesz! nieźle tam pod zderzakiem się działo.

Cytat:
Pomału rozglądam się jeszcze za nakładkami na progi


Tylko szukaj takich, co szły w oryginale, bo inne to kiepsko wyglądają. Wszystko fajnie, ale po co ta bra? Jakoś tak średnio wygląda :P Ale może ja się nie znam :D

Hitchhiker - 2014-05-08, 12:34

No bo z brą jest jak z grubymi kobietami - nie kazdy lubi :D
Nie no heheszki sobie robię. Kwestia gustu.

Ale dobrze, że działasz we właściwym kierunku :D

dratek - 2014-05-08, 21:32

Tez będę musiał zdjąć zderzak bo znowu mam basen w bagażniku także chyba będę mial więcej roboty. Wywal ta tabliczkę z imieniem bo beka jest :D
Tomaszex - 2014-05-09, 18:59

kowal323 napisał/a:
Noo panie, widzę prowadzisz Ventyla do wyglądu z filmików ? :D
Szczerze to nie taki był cel ale trafiła się okazja z bra a widziałem że ładnie na nim siedzi to załozyłem :D Co do soczewek to nad tym nie myslałem, napewno bd smoke i diodowe postoje, no ale koło by się przydało jak najbardziej :mniam:


Paweł_R napisał/a:
Tylko szukaj takich, co szły w oryginale, bo inne to kiepsko wyglądają. Wszystko fajnie, ale po co ta bra? Jakoś tak średnio wygląda :P Ale może ja się nie znam :D
Wiem własnie tylko ciężko znaleźdz w "mądrej" cenie, ktoś na forum przerabiał z opla omegi tylko zapomniałem jak to wygladało i nie mogę znaleźdz, ale raczej wolałbym ori :P


Co do bry to tak jak napisał Hitchhiker kto co lubi :P Tak samo z tabliczką, ale żeby beka to chyba aż nie :diabełek:

tom cio - 2014-05-09, 20:22

Mi się wydaje, że to Luqua przerabiał ale ręki nie dam uciąć. A po co nakładki? Żeby miał gdzie syf się zbierać i gnić potem?
Tomaszex - 2014-05-10, 12:42

Dzięki, racja on takowe przerabiał :) pozwole sobie zacytować Luqua
Cytat:
Oj tam oj tam :P Progi zgniją to się drugie wstawi. Nadkola polecą to się reperaturki zrobi :faja:

:D
Mi chodzi o to żeby pozakrywac moje "nieładne" progi, bo strasznie psuja wyglad samochodu, a jak narazie nie mam funduszy na nowe progi i ich montaż także nakładki będą najlepszym rozwiazaniem, a te z omegi wydają się być konkretniejsze niz ori vento a wygladają równie dobrze :) Pozatym raz na jakiś czas sciagnąć nakładki wymyc wszystko i zakonserwować to nie jest problem :P

Tomaszex - 2014-05-14, 19:15

Nareszcie ! :D Znalazłem na szrocie klamkę do dolnego schowka :peace: Aż mi teraz będzie głupio otwierać tylko lekkim pociągnięciem klamki a nie kluczem, długopisem czy śrubokrętem :diabełek:



Zawsze podobał mi się panel termotronica więc takowy sobie sprawiłem i przy okazji założyłem przyciski które w przyszłości posłużą do podgrzewania lusterek taki bajer :diabełek: No chyba że mam podgrzewane a nawet o tym nie wiem :D

No i niestety znowu coś z wskaźnikiem paliwa, wcześniej świrował po zgaszeniu i zapaleniu samochodu, a teraz cały czas wskakuje na pierwszą kreskę i zero ruchu :mur:

kowal323 - 2014-05-14, 19:33

W zimie przy włączonym ogrzewaniu tylnej szyby nie odmarzały Ci również lusterka ?
wojtas83 - 2014-05-14, 20:58

Widzę, że lustra masz manualne więc, jeśli nikt ich nie przerobił to na bank podgrzewane nie są ;)
Tomaszex - 2014-05-14, 21:41

Raczej nikt ich nie przerabiał choć kto wie :D

kowal323 w zimie uzywałem ogrzewania chyba raz :diabełek: Jednak zaczęło coś być widać dopiero po ok 6km a do szkoły mam 10 także to tylko strata pradu :)

pawel66600 - 2014-05-14, 21:46

Najlepiej kupić cały swap elektrycznych lusterek z wiązkami.
Widzę że masz rarytaśną zaślepkę z napisem ADVERSEL obok radia.

Tomaszex - 2014-05-14, 22:10

Ale trochu to pewnie będzie kosztować :hmmm: Widziałem że są takie maty tylko niewiem jak to jest z wydajnością i żywotnością takiego czegoś.

To taka ta zaślepka rarytaśna? :D Założyłem ją bo miałem czystą, a na szrocie taką znalazłem i mi się spodobała :diabełek:

pawel66600 - 2014-05-14, 22:25

Ten napis to po duńsku jest, bardzo rzadko spotykana taka zaślepka.
A co do swapu lusterek to trzeba szukać po allegro i szrotach a dużo kosztować nie będzie.
Wszystko jest Plug&Play

Tomaszex - 2014-05-14, 22:33

Niemieckie auto, z wyposażeniem na Belgię, z zaślepką z napisami po Duńsku :D

Będę coś kombinował ale to za jakis czas, w zimie malo kiedy były zamarznięte, juz gorzej jest teraz po deszczu całe mokre irytujące to trochę :buuu:

Tomaszex - 2014-05-14, 23:16

Tak apropo mam pytanie które mnie już chwile męczy mianowicie


Gdy jadę na niskich obrotach tak do ok 1600obr/min pod obciążeniem (dodanie gazu/wzniesienie) z komory silnika słychać hałas tak jakby cos mi tam mieliło, kolega mówił że to mogą byc tryby w skrzyni, a może to byc coś innego np przeguby?:hmmm:


Bo przeguby tez są już podchodzone bo przy większym skręcie na nierówności słychać strzelanie :mur:

wojtas83 - 2014-05-14, 23:33

Widzę, że sam sobie już odpowiedziałeś, pewnie że mogą to być przeguby
Tomaszex - 2014-05-20, 22:44

No niestety więc będzie wydatek i to wydaje mi się że obydwa wewnętzrne do wymiany..

Jednak jak narazie nareszcie są nakładki progowe, miały byc ori ale duzo chcą, na szrotach prawie tego nie ma i nieweim czy nie są za wąskie jak na moje wymagania

Na początku nie wyglądały zbyt obiecująco


mały picing i jak dla mnie wystarczająco chodź bedą jeszcze malowane i trochę poprawione





jak narazie nikt jeszcze nie wyraził swojego zdania na ich temat bo koledzy tego nawet nie zauważyli, więc chyba nie jest źle :diabełek:



No i mały patent bo drażniło mnie trochę że lampka oś bagaju świeci się w dzień przy otwartym bagażniku, a czasami jak wietrzę samochód to bagaj otwarty jest dość długo, no i założyłem lampkę oświetlenia wnętrza która gaśnie po przyciśnięciu, zrobiłem uszczelkę z gumy i pasuje idealnie :D

muchomorek165 - 2014-05-20, 23:02

Ciekawe skąd bra i altek :D ładnie prezenci , powodzenia w modach
kowal323 - 2014-05-20, 23:05

Chyba na początku miało być zdjęcie ale coś nie wyszło ?
Dobry patent z tą lampką, sam się zastanawiałem jak tu coś wykombinować by nie ciągnęła na marne prądu bo tak jak Ty, często gęsto wietrze auto.
Ogólnie fajnie Twój Ventyl wygląda :)

pawel66600 - 2014-05-20, 23:13

kowal323, włóż żarówkę led z kilkoma SMD i po problemie, prądu ciągnie tyle co nic i się nie nagrzewa.
kowal323 - 2014-05-20, 23:27

pawel66600 napisał/a:
kowal323, włóż żarówkę led z kilkoma SMD i po problemie, prądu ciągnie tyle co nic i się nie nagrzewa.


Dzięki za rade :D

tom cio - 2014-05-21, 00:12

Progi od omegi jednak? Ładnie leżą na ventce, i nie rzucają się w oczy zaraz. Dobry wybór ;)
Tomaszex - 2014-05-21, 21:29

Panowie dziękuje za opinie i cieszy mnie to że się podoba mam nadzięję że teraz bedzie juz tylko lepiej :D Jest plan żeby pomalowac czarne spody drzwi bo trochę ruda wychodzi no i czekam na wypaśne ramki które idą juz 2tydzień...

No tak, gdyby nie muchomorek to nie miałbym lansiarskiej bry i jeździłbym z niedoładowanym aku :D


kowal323 o jakim zdjęciu mówisz? Właśnie tak się zastanawiałem czy jakiś przełacznik robić czy coś, a tu na złomie znalazłem przypadkiem taka lampkę i mi spasowała.
pawel66600 ma rację z tymi SMD, gdybym nie miał tej lampki to własnie miałem zakładać diodę, choc do tego chyba tez założę z jakimś ciekawym kolorkiem :diabełek:


tomcio tak omega B tak jak robił Luqua.

Na początku szukałem ori ale dużo tego nie ma, a jak są to bez zatrzasków i w nieciekawym stanie za dużą cenę. i niewiem czy zasłoniłyby wszystko to co chcę :D
A te sa masywniejsze i fajnie zasłaniaja tylko jeszcze muszę je odmalować i kosmetyka :faja:

Tomaszex - 2014-05-30, 21:30

Pare dni roboty i sprawa przegubów i ich osłon ogarnięta ;)

Miałabyć wymiana jednej osłony a wyszło że zostały wymienione dwie osłony i jeden przegub :dostał:

Mój monster garage :diabełek:


Nigdy bym sie nie spodziewał że do wymiany przegubu potrzebna będzie min szlifierka, spawarka i nóż :D

Oczywiscie jak to w moim vencie jest sruby od swożni wahacza załozone były odwrotnie a nie miałem na tyle dobrego klucza żeby odkręcić śruby jarzm więc żeby ich nie meczyć tzreba było ciąć :mur: No i jescze miałem małą niespodziankę w postaci kawałka ułamanej śruby trzymajacej przegub..

Nawet nie wiedziałem że mam takie zdrowe progi :D


I Przy okazji zwróciłem uwagę że z przodu mam ventylowane tarcze :faja: I przednie spręzyny mają 25cm więc to jest -40 czy -60 bo nie mam pojęcia :D

Tomaszex - 2014-06-07, 11:08

Przeguby ogarnięte to znowu padł rozrusznik.. Rozbiurka czyszczenie smrowanie i przy okazji dowiedziałem się że mam rozrusznik z mk4 :D

Znowu zaczął świrować wskażnik paliwa, z wyliczeń wynikało że juz dno a on pokazuje prawie pół zbiornika :głupek2: i przy szarpnieciu samochodem lata od prawie połowy do rezerwy :mur:

Więc rozbiurka od strony baku i czyszczenie (nawet nie pomyslałbym że tam moze być tyle piasku :D )


Zmierzyłem opór i wyszło 110 Ohm czyli według tej tabelki (zielona kreska)


wychodzi że mam 5,95L zmierzyłem również wysokość poziomu i w miejscu pływaka ma 8,5cm więc oszukuje wskaźnik w liczniku więc czeka mnie żduranie i kombinowanie co może być nie tak :/



I kilka fotek z spotu Strefy GTI który odbył się zanim zaczęła się fala nieszczęść :hahaha:






Maro1116 - 2014-06-19, 21:01

Ładny Ventyl :) Powodzenia w modach :D
Tomaszex - 2014-06-21, 08:02

Dzięki, przyda się :D
Tomaszex - 2014-06-25, 17:15

szkoła skończona, pracy nie ma i korci żeby pogrzebać przy vento :D
Na poczatek wymalowany zardzewiały hak i dekielek, teraz jest dużo lepiej i nie rzuca się tak w oczy :)

No i pierwszy większy zlot dla vencia czyli Dynóvka i picing przed, niestety grill był pomalowany jakąś ciulową farbą i po fuknieciu go plakiem i przetarciu zaczeła schodzić farba.. :mur: Ale na szczęście z daleka nic nie widać :D



Szkoda że nie miałem alu, ale był plan żeby założyć dojazdówki na przód, vento zeszłoby 4cm w dół no i nie rzucałby się w oczy brak alusów :diabełek:


Później malowanie grilla, zostały ogarnięte kable do obrysów, kabel zasilający do wzmacniacza i dodany na nim bezpiecznik. Przydało się bo wpadł wzmak Sony xm-sd14x może szału nie ma, ale jak dla mnie wystarczy, najważniejsze że JBL znów żyje :)

I od dawna planowany smoked :D


Cięzko go ując aparatem bo światło słoneczne odbija się od szkieł ale na zywo od razu widać ciemność :twisted:

i przy okazji postoje w kierunkach, nie chciałem dodawać nowego przycisku żeby nie robić z vento samolotu, więć włączam je przyciskiem AC ;)

muchomorek165 - 2014-06-25, 19:47

Cytat:
i przy okazji postoje w kierunkach, nie chciałem dodawać nowego przycisku żeby nie robić z vento samolotu, więć włączam je przyciskiem AC ;)



Na to bym nie wpadł :D

kowal323 - 2014-06-25, 20:18

Ciemnych lamp mi tu brakowało :D :oklaski:
pawel66600 - 2014-06-25, 22:41

Tomaszex napisał/a:
i przy okazji postoje w kierunkach, nie chciałem dodawać nowego przycisku żeby nie robić z vento samolotu, więć włączam je przyciskiem AC


Który to pin włącza ci postoje? zapala ci się po włączeniu kwadrat we właczniku?

Tomaszex - 2014-06-26, 10:25

No teraz jest jest gitez ze smokedem tylko zeby się nie okazało że reflektor jest nie szczelne bo będzie masakra :mur:

A co do postojów to włacznik jest podświetlany, żółty kwadracik też świeci po włączeniu :faja: Pinów niestety nie pamietam, bo szukałem na necie schematu tego włącznik ale nigdzie nie znalazłem, więc miernik w ręke i ogień :D

Tomaszex - 2014-07-14, 23:15

kurcze ten smoked niby nie duzo roboty a jednak strasznie mi się podoba tylko kurcze żeby to tak na zdjęciach jeszcze wychodziło jak na żywo :D



Korci mnie żeby jeszcze delikatnie przyciemnić folią i wtedy bd git :) Zastanawiam się czy nie pomalować blend na czarno :co?:



W końcu wziąłem się za szukanie przyczyny oszukującego wskażnika paliwa i szok :wow:

Od jakiegoś czasu wogóle nie zwracałem uwagi na wskażnik paliwa bo czasami po starcie silnika mocno zawyżał poziom jednak bardzo powoli opadając, więc zawsze przyjmowałem wyliczone wcześniej 6,5L obliczałem zasięg i gitara.

Według wyliczeń powinienem mieć pusty bak, według wskazówki niecałe pół baku :D
Wyjąłem pływak rezystancja:
pusty bak 266 Ohm
pół baku 90 Ohm
pełny bak 36 Ohm


obecna rezystancja 99 Ohm poziom paliwa na wysokości 9cm od dna. (całkowita wysokość zbiornika ok 20cm)

Czyli wychodzi na to że mam w zbiorniku ok 20 Litrów ale jakim cudem to nie mam pojęcia :D Może ja mam jakiś inny mniejszy bak czy coś ??



orientuje się ktoś czy były moze jakies mniejsze zamienniki zbiorników ? :mur:

dratek - 2014-07-15, 11:42

Pozbądź się tylko tej pomarańczki ze srodkowej blendy i bedzie super :D Albo zrob jak u mnie :P co do poziomu paliwa. Obstawiałeś moze ze wina lezy po stronie licznika?
Tomaszex - 2014-07-15, 22:48

To nie jest pomarańczowe tylko czerwone :hahaha: Tylko musze dobrac dobrze spray żeby nie było różnicy pomiedzy kierunkowskazem :olaboga:

Wina napewno nie lezy po stronie licznika, ani pływaka. Muszę na necie poszukać dokładnych wymiarów zbiornika zastosować parę wzorów i już bd wiedział na 100% ile mam paliwa :faja:

pawel66600 - 2014-07-15, 23:31

Co do blendy, to nie lepiej kupić czarne depo za ok 14zł za sztuke? efekt będzie 100 razy lepszy niż malowane. Mam takie i pasuję idealnie.



Tomaszex - 2014-07-16, 21:02

Dróż straszna :D Ale zobacze najpierw jak wyjda sprayem bo mam czarny z połyskiem, kierunkowskazy tez są dymione sprayem więc może nie bedzie miedzy nimi takiej różnicy jak przy kupnych :) Zresztą zobaczę jeszcze jak to wyjdzie :P


Walczył ktoś z wieszjącym/zacinającym się pływakiem ?? :diabełek: przedwczoraj wracałem po stromej drodze z zakrętami i wskażnik wyskoczył na 3/4 i teraz nie chce zejść :mur:

muchomorek165 - 2014-07-16, 21:14

Zalej do pełną i bedziesz pewny ze jest paliwo. Jedyny sposób wymiana na drugi pływak
Tomaszex - 2014-07-16, 22:56

jak bym mógł to zalałbym juz dawno :D Winowajca problemów jest na 100 pływak, tylko czy da się go jakoś zregenerowac/usprawnić, niewiem będę kombinował
Tomaszex - 2014-07-22, 21:40

No i jak mówiłem blendy poszły w czarne i teraz prezentuje się tak :faja:


I w koncu wziałem się za tulejki napinacza bo miałem dość jak to nazywają "stada wróbli pod maską" czy "kotów wciągniętych w paski" :D zwłaszcza po tej zewnetrznej widać ze na to juz najwyższy czas

Niestety pręt też trochę wyślizgało a jak narazie nawet nie mysle o kupnie nowego którego cena ponad 100zł według mnie jest ostro przesadzona :mur:

Więc spawara, kątówka pilnik i ogien :D

drugirgo końca nie chciałem mordować bo było wyslizgane 0,1mm i w miare ciasno siedziało w tulejce. Robiłem próbę i nie ten silnik, na poczatku przed krzyzówka myslałem że zgasł :rotfl: przy odpaleniu raz czy dwa zapiszczało krótko ale dopiero jutro rano okaże się jaki bd finał :)

przy okazji dowiedziałem się że mam obudowę filtra powietrza od benzyniaka, ma ktos pojęcie czy to może miec jaki kolwiek wpływ na diesla ??

No i zapach dedykowany dla Vento, Krzysiu wie co najlepsze :diabełek: :D

tom cio - 2014-07-22, 23:16

Benzyniak ma dojście ciepłego powietrza z tyłu filtra i chyba mniejszą średnicę dolotu powietrza zza błotnika.
Co do samego venta to dużo lepiej mu teraz z tymi blendami, trza było nie kombinować :P

Tomaszex - 2014-07-23, 21:51

tom cio napisał/a:
trza było nie kombinować :P


Dopiero teraz na czarnych blendach widze jaki błąd zrobiłem malując je na czerwono, no ale chciałem być "inny" bo wszyscy maluja na czarno :rotfl:

Co do tulejek to wyszła :dupa: moze piszczy z mniejszą częstotliwością ale pisk jest troszkę ostrzejszy.. :mur: Więc albo juz wymęczony pręt albo napinacz, ale trudno narazie musze tak jeździć a jak się wkurze to założe od TD wraz z całym mocowaniem altka i bd spokój :diabełek: i zapewne taniej :)

Hmm moze pokombinuje i spróbuję tą klapkę troszkę uchylic i zobacze czy bd jakaś róznica, bo jak nie to bez sensu narazie wymieniać obudowe :)

kowal323 - 2014-07-23, 21:53

Blendy wymienione i od razu inny froncik :) A zapaszek daje radę ? :D
Tomaszex - 2014-07-23, 21:57

Pachnie przyjemnie ale trochę słabo, ale może się jeszcze rozchula :D Mam nadzieję że popachnie trochę dłuzej niz ostatni który padł po dwóch tygodniach :mur:
kowal323 - 2014-07-23, 22:01

Tomaszex napisał/a:
Pachnie przyjemnie ale trochę słabo, ale może się jeszcze rozchula :D Mam nadzieję że popachnie trochę dłuzej niz ostatni który padł po dwóch tygodniach :mur:


Ja u siebie jaki zapach nie kupię to popachnie dwa dni i tyle go widzieli ..

Tomaszex - 2014-07-23, 22:10

Ach te pamiętne czasy gdzie te zapachy "choinki" chyba niemieckie prawdziwe pachniały i pachniały a teraz w wiekszości samochodów wisi takich z 4 :D Ten ma pachnieć 60 dni zobaczymy :D
dratek - 2014-07-23, 22:14

Masz sporo autorskich przeróbek :D Jabyś tak rozebrał to auto to byś pewnie więcej "smaczków" odkrył :D
kowal323 - 2014-07-23, 22:18

dratek napisał/a:
Masz sporo autorskich przeróbek :D Jabyś tak rozebrał to auto to byś pewnie więcej "smaczków" odkrył :D


Szmaczki to można odkryć w autach kupionych od przemytników :P Wujas miał kiedyś Passata B2 to jak już po jakimś czasie posiadania odkręcał kierunki to fajki jeszcze wyciągał tylko opakowanie to już było takie hen hen wyblaknięte.. To są kurde szmaczki :D Ludzie ładują i zapominają chyba gdzie ładowali :D

Tomaszex - 2014-07-23, 22:20

Haha narazie nic nie rozbieram az się boję co móglbym jeszcze znaleźdz :D teraz powoli musze polowac na błotniki w kolorze, a tak apropo to błotniki z golfa i vento to jedno i to samo ??

Kowal u mnie przeszukałem i nic nie znalazłem z tych rzeczy :D zreszta vento trochę słabo się na przemytnika nadaje jak go przyrównac do passata :D

dratek - 2014-07-23, 22:49

Jeden pies
Budda - 2014-07-23, 22:58

Tak jak kolega dratek pisze, ale poświęć trochę czasu na dokładne spasowanie bo moja ventka miała robioną blache z przodu przez poprzedniego właściciela i widać że po taniości było robione bo wszystko kiepsko spasowane :/ Oczywiście z daleka to wszystko elegancko wygląda ale z bliska kaszana :/ Więc warto się przyłożyć ;)
Tomaszex - 2014-07-23, 23:03

Wiem wiem a nie lubię jak cos nie lezy tak jak trzeba :mur: A teraz mam chińskie błotniki miekkie jak tektura :D Dobrze ze z golfa tez pasuja to bedzie łatwiej szukac :)

Drugim priorytetem bedzie olej, tylko cały czas mysle czy półsyntetyk czy mineral, dokładniej spojrzałem i vento przez ok 5tyś km wciągło 1litr oleju.. Żebym potem nie zbankrutował na dolewkach :D

Hitchhiker - 2014-07-23, 23:12

Tomaszex napisał/a:


Drugim priorytetem bedzie olej, tylko cały czas mysle czy półsyntetyk czy mineral, dokładniej spojrzałem i vento przez ok 5tyś km wciągło 1litr oleju.. Żebym potem nie zbankrutował na dolewkach :D

Jeżeli chcesz polecieć profesjonalnie to polecam: http://www.zmienolej.pl/. Nie tylko sprzedają ale też kompleksowo doradzają, choć pewnie tanio niekoniecznie będzie.

hotdriver - 2014-07-24, 10:20

to nie prawda ze jeden pies! sa bardzo ale to bardzo podobne ale nie pasuja blotniki od golfa do venta kupuj uzywki w dobrym stanie z venta lub regeneruj swoje bo jak kupisz od golfa bedziesz mial puzniej wiecej problemow niz to warte, a sa minimalnie inaczej wytloczone niby to samo a jednak nie, aha i kupuj tylko ori zadnych zamiennikow
pawel66600 - 2014-07-24, 11:11

Nie chcę podważać nikogo wiedzy, ale sprawdziłem przed chwilą w ETOSie i numery części są takie same w Golfie i Vento :)
Tomaszex - 2014-07-24, 12:08

Hitchhiker napisał/a:

Jeżeli chcesz polecieć profesjonalnie to polecam: http://www.zmienolej.pl/. Nie tylko sprzedają ale też kompleksowo doradzają, choć pewnie tanio niekoniecznie będzie.


O dzieki wielkie własnie o to chodziło, przekopałem całe ich forum, opinie o olejach Fuchs i wychodzi na to że są to bardzo dobre oleje duzo ludzi je poleca, rozmawiałem z konsultantem który dobrał olej FUCHS 10W40 TITAN SYN MC oraz płukankę i wyszukałem w necie że komuś tam zmniejszył pobór oleju ale to będziemy widziec, mi tylko zalezy żeby pobór się nie zwiekszył :D Jesli chodzi o cenę to wydaje mi się że nie jest drogo, tylko że jeszcze nie wiem jak tam jest z wysyłką :)

Co do błotników ja sam nie mam pojecia czy takie same czy nie :D ostatnio tak troche przygladnalem sie błotnikowi z golfa u kolegi kształt przy lampie i ogólnie patrząc niby to samo, ale na przetłoczenie nie zwróciłem uwagi także jeszcze dokładnie się przygladnę :)

hotdriver sam mam u siebie zamienniki i otwory wogóle nie pasują i miękkie to jak tektura... jak się trochę z kasą podratuje to poszukam na szrocie w tym samym kolorze

dratek - 2014-07-24, 12:14

Różnią się chyba tylko mocowaniem bo jak kiedyś szukałem tutoriala montażu liftów maski to poradniki były inne dla golfa i dla vento, ale kształt i wygląd zewnętrzny jest taki sam, z resztą jak ktoś robił vento front to błotników nie wymieniał :D
wojtas83 - 2014-07-24, 12:20

Panowie błotniki golf/vento to jeden ciort, różnią się kierunkami i tym czy w lewym antena jest czy nie. Sam miałem błotnik z golfa który własnoręcznie ściągałem z samochodu i leżał jak należy. Dla zamożnych są dostępne w ASO w cenie 700-720zł/szt.
Tomaszex - 2014-07-24, 12:29

Tez mi się tak wydaje że to jedno i to samo ale jeszcze się dokładnie przygladnę bo nie chciałbym kupic bubla :mur:

Co do tych z ASO to całe moje vento kupiłem za cenę trzech błotników :D Na szrocie jak szykałem do mazdy to chcieli 60zł/szt moze do golfa/vento bedzie taniej :co?:

hotdriver - 2014-07-24, 15:37

co do blotnikow widze ze i tu sa zdania podzielone tak jak u blacharzy bo sam sie dowiadywalem i wiekszosc z nich tak samo jak ja twierdza ze ciutke sie roznia problem polega na tym ze z golfa trudniej spasowac szczeliny i zeby wytloczenie pasowalo a z blotnikiem typowo od vento pasuje odrazu, oczywiscie mowa o ori bo z zamiennikami to roznie bywa sam przeszedlem dwie sztuki na jedna strone i ta co teraz mam i tak nie pasuje jakbym chcial i to zamiennik do golfa ale w piwnicy juz czeka ori do lekkich poprawek ale jak przymierzalem to wszystko pasowalo tak jak powinno :-D
vwjanekvento - 2014-07-24, 17:23

Tez mi się wydaje ze wytłoczenia te załamanie na gorze jest inne ;)
pawel66600 - 2014-07-24, 22:24

Mam w domu Golfa III 12.93r i Vento 06.94r błotniki identyczne, przetłoczenia też, jedynie w wersjach US inne są przetłoczenia w części widocznej po otwarciu maski.
Tomaszex - 2014-07-24, 22:31

Dzieki wam za pomoc, ja również w niedziele spojrze na golfa kolegi rocznik taki jak mój czyli 94r. Gdyby były takie same w golfie i vento to duże ułatwienie w poszukiwaniach zważywszy na to że na szrocie na 6 golfów przypada 1 vento no czasami 2 :diabełek:
Tomaszex - 2014-07-28, 15:39

Także wsprawie oleju wszystko wiem, w sprawie błotników też teraz tylko czekać na fundusze :rotfl:

Jeszcze kiedyś miałem sobie sprawić znaczek GT ale na szrocie żadnego nie znalazłem a narazie sa wazniejsze wydatki niż znaczek za 20 czy 40zł :D Jak uważacie pasuje ?


Acha i ta tajemnicza wtyczka koło alternatora była od elektrycznej regulacji świateł :) Dlaczego od razu na to nie wpadłem? Ona jest dokładana bo są za krótkie przewody i nie dostawała do reflektora więc trzeba było ja przedłuzyć i jest git :)



I jeszcze jedna sprawa ma ktos pomysł dlaczego czasowe gaśnięcie światła oswietlenia wnetrza przestało działać ? :co?: tylko lampka gaśnie od razu po zamknieciu drzwi a wczesniej gasła po ok 7-8sekundach

dratek - 2014-07-28, 15:50

I co dużo szybszy ze znaczkiem? :diabełek:
kowal323 - 2014-07-28, 18:05

U mnie na zgaszonym silniku, po zamknięciu drzwi lampa gaśnie po chyba tak jak mówisz 7-8 sek. a na zapalonym silniku od razu gaśnie po zamknięciu drzwi.
Tomaszex - 2014-07-29, 10:06

dratek napisał/a:
I co dużo szybszy ze znaczkiem? :diabełek:


Róznica odczuwalna od razu, myslę że z 10KM przybyło conajmniej, chyba nakleje sobie taki drugi :głupek2:

kowal własnie u mnie świeciło 7-8sek. ale od nawet nie wiem kiedy gasnie od razu a w nocy przydaje się jak chwilkę świeci dłuzej. No nic będęmusiał szukać czy to cos w drzwiach czy to przez jakiś przekaźnik idzie chociaz w schemacie nie ma przekaxnika odpowiadającego za takie coś :hmmm:

hotdriver - 2014-07-29, 10:16

Opuzniacz swiecenia lampki jest w lampce odpowiada za to uklad scalony po podaniu plusa ze stacyjki gasnie odrazu jezeli nie ma dodatkowego plusa swieci wlasnie kilka sekund pobaw sie przelacznikami w lampce moze tam lezy przyczyna bo z tego co pamietam w jakims przelaczeniu wlasnie tak swieci tylko nie jestem do konca pewien :-/ co do przelacznikow bo moze poprostu uklad sie spalil
Tomaszex - 2014-07-30, 21:07

hotdriver napisał/a:
pobaw sie przelacznikami w lampce moze tam lezy przyczyna bo z tego co pamietam w jakims przelaczeniu wlasnie tak swieci tylko nie jestem do konca pewien :-/


hmm nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi przełaczeniami :D No bo są dwa przełaczniki środkowe i od strony pasażera. Zapalanie po otwarciu drzwi jest przy środkowym świetle ustawionym na środek więc nie za bardzo rozumiem co tam mam przełaczać :D

Jak narazie oglądnałem z góry tą płytke od lampki i zero sladów spalenia, więc albo przełaczniki albo z drugiej strony spalone :mur: A szkoda bo planowałem dołozyc kondensator żeby światło gasło powoli ale teraz trzeba bd szukac nowej lampki..

hotdriver - 2014-07-31, 18:54

tym srodkowym przelacz na otwarcie drzwi bo sa trzy pozycje drzwi, wylaczona, wlaczona, jezeli srodkowe jest na srodku to masz wylaczona lampke
Tomaszex - 2014-07-31, 20:50

hotdriver napisał/a:
jezeli srodkowe jest na srodku to masz wylaczona lampke

Coś cyganisz :dokuczacz: A może my rozmawiamy o dwóch róznych lampkach ? :diabełek:

W mojej lampce środkowy na srodkowej pozycji to własnie właczenie po otwarciu drzwi i tak jest własnie ustawione :) Jutro ja wyciągnę i dokładnie ogladne całą płytke z obu stron czy cos sie nie przypaliło.

Ogarnałem juz foto 4x pozycja i wygląda tak

i 4x stop

kowal323 - 2014-07-31, 21:21

Ktoś gdzies opisywał jak zrobić ten cały 4 x stop ? :P
Hormon - 2014-07-31, 21:42

kowal323 napisał/a:
Ktoś gdzies opisywał jak zrobić ten cały 4 x stop ? :P


Opisywał, poszukaj troszkę :)

pawel66600 - 2014-07-31, 22:06

kowal323,
http://forum.vwvento.org/...95a2e53a0947218
2 sekundy szukania

kowal323 - 2014-07-31, 22:14

Znalazłem temat tutaj na forum ale widzę, że znalazłeś coś konkretniejszego za co dzięki :)
Tylko, że to jest opis 2 x przeciwmgielne a mi chodzi o same stopy :P

Tomaszex - 2014-07-31, 23:28

O samych stopach tez było ale nie pamietam juz kto to robił :P W sumie samemu dojdziesz, bo ja wszystko obmyslałem sam, jednak był na forum schemat :)

Kilka dodatkowych przewodów, konektorków, diód prostowniczych, lutownica i ogień :diabełek:

Kowal luknij tutaj http://forum.vwvento.org/...ghlight=tomek87

hotdriver - 2014-08-01, 22:04

Tomaszex, no teraz widze jaka masz lampke i bez kitu masz na srodku sorry myslalem o innej lub wogule mi sie pomylilo heheh:) zobacz uklad lub sprawdz czy masz dodatkowego plusa na kablu po wyjeciu kluczyka jezeli jest to nie biedzie swiecic
Tomaszex - 2014-08-04, 14:15

ma ktos moze schemat tzn opis pinów wtyczki do tej lampki ? Bo pamietam że chyba muchomorek zakładał taki temat ale nie mogę tego znaleźdz :mur:
hotdriver - 2014-08-04, 15:29

może to ci sie przyda http://www.vwt4forum.co.uk/showthread.php?t=133537
vwjanekvento - 2014-08-15, 01:14

Sto lat kolego! :piwo: :piwo:
speedy3333 - 2014-08-15, 02:03

1oo lat !! :D
I Wszystkiego Najlepszego !! :D
:pijacy:

tom cio - 2014-08-15, 02:10

StóVWka!!! :piwo: :piwo:
kowal323 - 2014-08-15, 08:51

:jupi: :pijacy: Wszystkiego Najlepszego ! :pijacy: :jupi:
Budda - 2014-08-15, 11:54

Sto lat :D :tańcze: :piwo: :pijacy: :pijacy:
Tomaszex - 2014-08-16, 01:09

A Dziekuję Bardzo za życzonka :zabawa: :piwo: Podjadłem tortu, popiłem i pora wracać do codzienności :D

Chwilowo odpuściłem walkę z lampką ale tylko chwilowo :) Ostatnio kolega mówił że 4x pozycja super wygląda jak się za mną jedzie jakby to nie było vento :faja:

I mam pytanie, czy mozna dokupić same nakładki na zderzaki ? Bo przeglądałem ogłoszenia zderzaków itp ale na nakładki jakoś nie trafiłem.. Od razu mówię że ASO odpada, tylko tak z ciekawości chciałbym poznać ceny :)

tom cio - 2014-08-16, 08:47

O jakie nakładki chodzi?
Tomaszex - 2014-08-16, 11:14

o nakładki na zderzak w kolorze nadwozia :)
pawel66600 - 2014-08-16, 13:27

Chodzi ci o góry zderzaków co teraz masz czarne?
Tomaszex - 2014-08-17, 11:24

Nieee :D Słuchaj chodzi o to jak zderzak jest czarny na samej górze a na srodku w kolorze nadwozia :) Widziałem że tez tak robią że po prostu malują zwykły zderzak jak np ja mam, zostawiają górną listwe w czarnym a środek na kolor :)
A orginalnie są zakładane listwy w kolorze nadwozia i górna listwa powyżej rejestracji zostaje czarna :)

Przemek - 2014-08-17, 11:46

Występowały zderzaki ze zdejmowanym środkiem. Występowało to w Golfie.
Była wersja ze ściąganą górą ale tego jeszcze nie spotkałem.
Ja mając varianta miałem taki coś z tyłu że lakierowana nakładka była wyczepiana jak np omedze b, okularze w210.

Tomaszex - 2014-08-17, 20:09

o własnie :D Wie ktos czy mozna takie cos dostać jeszcze, no i za ile :D
Przemek - 2014-08-17, 20:38

Szukaj zderzaka przód z mk3 gt najczęściej zielony z szarymi zderzakami.
Tomaszex - 2014-08-18, 20:37

Bo mój zderzak nadaje się do malowania i tak sobie myslałem jakby zamiast malowac załozyć takie listwy tylko z tego co widze samych listw raczej nie kupię :flaga:

Przy okazji pochwalę się pierwszy raz przekroczyłem 160km/h i muszę przyznać że vento ładnie się zbierało a tu jeszcze piątka :dresik: Tylko że gdzies mi po drodze sierpa wywiało no i przy okazji dowiedziałem sie co pod nim się kryło :mur:

Paweł J. - 2014-08-18, 21:21

Tomaszex napisał/a:
sierpa wywiało no i przy okazji dowiedziałem sie co pod nim się kryło :mur:

"ruda tańczy jak szalona" ??

Tomaszex - 2014-08-18, 21:41

Niestety :[ Choć nie no, aż tak źle nie jest, trochu zrzarte od wysokości listwy drzwiowej w dół :burak: A mogło być gorzej :D W tygodniu zaczne cos działać, wyczyścić rdze ile się da i zabezpieczyć jakąś farbą, no i z powrotem sierp :) Tylko na czym go przykleić ? :co?:
Paweł J. - 2014-08-18, 22:05

Na klej do szyb. ;)
vwjanekvento - 2014-08-18, 22:11

Jak jest co ratować jeszcze to kup brunoxa wyczyść posmaruj odczekaj potem podkład jakis i sierp ale tak jak Pawel J. pisze na klej do szyb tylko zrob tak zebys srodka nie przykleil najlepiej nanieść na obrzeza sierpa a nadmiar zbierzesz inaczej będzie lipa ;)
Paweł J. - 2014-08-18, 22:17

vwjanekvento napisał/a:
Jak jest co ratować

Jak jest co ratować to tylko ściąganie błotników i darcie z obu stron do gołej. Mi co chwila wychodziły delikatne pajączki na rantach, a jak je zeszlifowałem i wypiaskowałem z obu stron okazało sie ze w 1/2 były zainfekowane i od tego czasu spokój. I jak kolega ściągnie błotniki to i łączęnie błotnika z progiem zrobi od razu, a to też nieciekawy punkt.

Tomaszex, działaj puki ciepło. ;)

Tomaszex - 2014-08-18, 22:26

Dziekuje za porady jeszcze zobaczymy co wyjdzie podczas czyszczenia, bo jak rozbierałem cos z tyłu to gdzies tam rzuciła mi się pianka w oczy :pila:

Słuszna uwaga co do smarowania, lepiej smarować na obrzeżach no bo nie będzie wlewać się woda no i zuzyje się duzo mniej niz jaby pchać w środek jak to miałem to tej pory zrobione, ktos to chyba na silikonie kleił..

A mam jeszcze jedno pytanie, jak fachowo nazywa sie farba samochodowa w takiej buteleczce jak lakier do panokci ? :co?: Widziałem takie coś na praktykach w aso tylko niewiem jak to się fachowo nazywa żeby to odnaleźdź :hmmm:

Tomaszex - 2014-08-19, 21:27

Juz wiem, to poprostu nazywa się Lakier Zaprawkowy :D Wpisałem w google wyskoczyło na alledrogo za 8,50 ale jakoś nie ufam przedmiotom z allegro więc na dniach zadzwonie do ASO i zapytam jak z tym jest u nich. Sprawa wygląda tak



Tragedi nie ma :P Dzisiaj kupiona gruntoemalia z teflonem i gwarancją 7 lat :diabełek: Tylko za chiny nie znalazłem grafitu, został tylko srebrny półmat, a obszar operacji troche wykracza poza granicy sierpu więc stąd pytanie o lakier :P

No to jak bedzie ładna pogoda to ogień bo na weekend auto musi być ogarniete :)

vwjanekvento - 2014-08-19, 21:30

Nie jest zle tylko dobrze to oczyść i ogien, a na przyszlosc jakbys robil kiedyś cala blachare odpuść sierpy ;)
Hormon - 2014-08-19, 21:35

Nie jest źle ? To ja myślałem że u mnie już jest tragedia, a mam dwa ogniska wielkości 2X2cm.
Trzeba wyczyścić do gołej blachy tylko czy tam jeszcze coś jest tej blachy.

Tomaszex - 2014-08-19, 21:37

Racja dobre oczyszczenie to podstawa, niby to dziadostwo co kupiełm mozna stosowac na rdzę ale nię będę tego próbował i postaram się wyczyścić ile się da :)

Wiem sierpy, nakładki progowe, bry to zuuo :diabełek: Gdzies widziałem pomysł ze wspawywaniem blachy nierdzewki pod siepr żeby nie gniło, lepiej zostawic wszystko na wierzchu i obserwowac a w razie czego zawsze zdązy się coś zdziałać zanim zrobi się gorzej

vwjanekvento - 2014-08-19, 21:37

Hormon widział Ja gorsze cuda :diabełek:
Tomaszex - 2014-08-20, 21:21

jeszcze nie tak dawno miałem okazje przyglądnąć się kilku Golfom 3 które albo miały dziury w błotnikach albo nie miały progów wiec uważam że to u mnie to nie jest wcale tragedia :P Dzisiaj zaraz po pracy wziąłem się za czyszczenie i odkryłem że juz tam było cos grzebane i wspawywane więc może dlatego takie pordzewiałe :strzela:

Starałem się jak najdokładniej wyczyścić myślę że bedzie dobrze i ta gruntoemalia była dobrym wyborem, miałem plan wogóle nie wyjeżdzać poza obszar sierpa no ale niestety się nie udało więc jutro popytam w ASO o lakier do zaprawek


I w sumie tak dla zabawy zrobiłem sobie styropiany z miejscami na pierdółki w bagaju, może styropian trochę za gruby bo dwa razy tyle co powinien, ale chciałem się pobawić żeby zobaczyc jak takie cos bedzie wyglądać :diabełek:


i mam małą prośbe jakby ktoś kto ma taki ORI "styropian" w bagaju i mógłby zmierzyć jego wysokość to bardzo byłbym wdzięczny :piwo:

kowal323 - 2014-08-20, 21:39

Tomaszex napisał/a:
i mam małą prośbe jakby ktoś kto ma taki ORI "styropian" w bagaju i mógłby zmierzyć jego wysokość to bardzo byłbym wdzięczny


9 cm :)

Tomaszex - 2014-08-20, 21:51

Serio to takie wysokie jest ? :wow: Na zdjęciach jakos niźsze się wydawało :D To w takim razie trafiłem w dyche bo mam 9 albo 10 cm :p Dzieki ;)
Paweł J. - 2014-08-21, 13:42

Zalej jakimś olejem pod ciśnieniem tylne błotniki od środka, bo jak od środka tego nie zrobisz to szybko wyjdzie.
Tomaszex - 2014-08-21, 15:32

od środka czyli od strony bagażnika ??
Paweł J. - 2014-08-21, 15:59

Tak dokładnie, wystarczy że odchylisz "wykładzinę" z boków (mam identyczną) i ciśniesz. Z prawą stroną trochę gorzej bo jest wlew do paliwa. Ja to robiłem końcówką do piaskowania i jeszcze dla pewności nałożyłem cienkiego węża co by mazidło spłynęło, aż do progu.
speedy3333 - 2014-08-21, 16:25

Fajny patent z tym styropianem :D Jeszcze czarnym szprajem przeleć żeby się tak nie rzucał w oczy i żeby się nie kruszył :OK:
Tomaszex - 2014-08-21, 20:49

Paweł trzeba było od razu napisac że pryśnij olejem a nie zalej :D Tylko czy ten zapach oleju nie rozniesie się po samochodzie ? :hmmm:

speedy3333 napisał/a:
Jeszcze czarnym szprajem przeleć żeby się tak nie rzucał w oczy i żeby się nie kruszył :OK:
:hmmm:

A testowałes juz malowanie sprayem styropianu ? :D Bo własnie się zastanawiałem czym go malnąć a jednoczesnie nie " zepsuć " :)

Paweł J. - 2014-08-21, 20:51

Tomaszex napisał/a:
Tylko czy ten zapach oleju nie rozniesie się po samochodzie ? :hmmm:

Na tydzień.....potem spokój.....

speedy3333 - 2014-08-21, 21:05

Tomaszex napisał/a:
A testowałes juz malowanie sprayem styropianu ? :D Bo własnie się zastanawiałem czym go malnąć a jednoczesnie nie " zepsuć " :)

Spoko :luzik: Najwyżej sobie nowy wydłubiesz :diabełek:

Tomaszex - 2014-08-21, 21:10

Paweł J. napisał/a:
Na tydzień.....potem spokój.....

W sumie dobry pomysł dzięki za podpowiedź zobaczę co z tego wyjdzie, bo nie planuje żadnych blacharskich remontów, ale tez nie zamierzam się temu przygladac jak jest coraz gorzej :)


speedy3333 napisał/a:
Najwyżej sobie nowy wydłubiesz :diabełek:

Chwilowo nie mam z czego :D Narazie to taki przymiarki, ale planuje zrobić żeby było wszystko przyciete jak w orginale no i potem spray i ogień :faja:

Paweł J. - 2014-08-21, 21:21

ja we wszystkie profile zamknięte wtłaczałem mieszankę bitgumu, świeżego oleju silnikowego i towotu konserwującego....1kg towotu, 1kg bitgumu i 0.5litra oleju.....to wszystko dobrze podgrzane i wymieszane do jednolitej substancji, a potem w pistolet i pod ciśnieniem we wszystko co się da.....taka kuracja powtarzana 2 razy, ale wczesniej przepłukałem wszystkie mozliwe profile zamknięte zwykłym olejem pod ciśnieniem.....dopiero po roku wtryskiwałem w/w mieszankę.
przemolas4 - 2014-08-21, 21:53

bylo to wyczyscic na maksa i zachlapac go "brunox epoxy" . zostawiasz to na 24 h i malutenkie wżery , których ni jak nie idzie wytepić pozostaną bez rdzy . to jest bardzo dobry środek , który reaguje z tlenkiem żelaza. po 24h szlifujesz tam gdzie wymalowałeś brunoźem i podkład epoksydowy na to . znowu24h (albo podkład reaktywny - jak kto woli)
potem podkład akrylowy , albo szpachlówka natryskowa i baza . na koniec lakierek i masz panie na lata . Pod warunkiem , że to samo zrobisz z drugiej strony.... nie znam lepszego sposobu. u mnie to się sprawdza . pozdrawiam .

Tomaszex - 2014-08-23, 09:39

przemolas4, oczywiscie że mozna było zrobic tak jak piszesz, tylko że chwilowo nie mam funduszy, a po drugie to taki zabieg trzeba by było zastosować na reszcie błotników ( o ile tez tak wyglądają :diabełek: ) i pozbyc się sierpów bo tyle narobić i potem zakryć to wszystko sierpem to jak dla mnie bez sensu :) Jak mówiłem wczesniej nie planuje żadnych większych blacharskich napraw, tylko pozbycię się małych ognisk których niestety jest parę na samochodzie, głownie pas nad przednią szyba, dwa przy klamkach i pas pod szyba drzwi pasażera. Więcej na zewnatrz nic nie ma, dziur w podłodze tez nie ma, z podniesieniem samochodu nie mam żadnego problemu więc jest git :)

Sierp załozony, wyrwałem go na szrocie w bardzo dobrym stanie, był przykrecony a nie klejony, jedna śruba nie chciała puścić to wydłubałem ją z kawałeczkiem błotnika bo to chyba jedyny ładny sierp na szrocie :rotfl:



Jak narazie nie jest podklejony tylko przykręcony gdyż jeszcze będę pod nim i koło niego kombinował lakierem, dzwoniłem do ASO i jest tylko 300ml spray za 96zł także narazie im podziekowałem :D Moze w przyszłości jak będę robił resztę to się przyda a jak narazie poszukam czegos tańszego żeby jasne srebro nie rzucało się w oczy.

Przy okazji zakupiłem mikrofibrę i szukałem pasty do lakieru żeby troszkę spolerować ryski, polecono mi Turtle Wax i muszę powiedzieć że duzo rys udało się usunąć tj pod klamkami, na dachu, na masce po brze, czy inne. Mam nadzieję że resztę usunę urzadzeniem bo mam tylko tzreba je uruchomić i wtedy bedzie git ;)

Najblizsze plany to ogarnięcie lakieru koło sierpa, podklejenie klejem do szyb, zmiana oleju na 10W40 Fusch i reperaturek pompy sprzęgła bo juz coraz bardziej mnie irytuje :mur:

kowal323 - 2014-08-23, 10:18

Tomaszex napisał/a:
na masce po brze


Zdjąłeś ?

Tomaszex - 2014-08-23, 12:50

Tak, bo przed tym polerowaniem myłem samochód więc pasowało zdjąć :P
kowal323 - 2014-08-23, 13:41

Tomaszex napisał/a:
Tak, bo przed tym polerowaniem myłem samochód więc pasowało zdjąć :P


A myślałem, że będziesz chciał się pozbyć :P

Tomaszex - 2014-08-23, 20:16

Niee jak narazie zostaje na vencie bo mi się podoba :faja: pytaj Muchomorka może ma ich więcej :diabełek:
Sierp założony, bra jest to ogień na Nocną Jazdę :D

muchomorek165 - 2014-08-23, 22:20

Cytat:
pytaj Muchomorka może ma ich więcej :diabełek:


Dobre, to , że czasem mam kilka części w kilku kilkunastu kompletach nie znaczy że mam wszystko :P

O czym wczoraj Poker się przekonał :D

Tomaszex - 2014-08-24, 14:28

muchomorek165 napisał/a:
Dobre, to , że czasem mam kilka części w kilku kilkunastu kompletach nie znaczy że mam wszystko :P


Nie wszystko ale mały sklep mógłbys juz otworzyć :diabełek:

Wczoraj na Nocnej Jeździe Samochodem Bez Celu Krosno oczywiscie zawitali goście specjalni :hahaha: W sumie chyba mało kto wie o co im chodziło



no i uchwycone vento, aż się prosi o alu ale do tego bliżej jak dalej :D


i mam pytanie odnośnie amortyzatorów, znalazłem takie amortyzatory MTS http://allegro.pl/sportowe-amortyzatory-vw-golf-3-vento-przod-i4538685197.html jak myslicie będą odpowiednie do moich spręzyn które są ok 10cm krótsze niz ori ? :co?:

muchomorek165 - 2014-08-24, 15:12

Powinny być dobre, szkoda że zdjęć nie ma :( tych amorków
speedy3333 - 2014-08-24, 15:49

Tomaszex, tacy goście to standard :D Oni zawsze wpadają na jakieś spoty, wiesz, nudzi im się i szukają sobie zajęcia :diabełek: Poza tym może też chcieli sobie pojeździć z wami bez celu...
Tomaszex - 2014-08-24, 15:55

muchomorek165 napisał/a:
Powinny być dobre, szkoda że zdjęć nie ma :( tych amorków


chodzi o to że te na zdjęciu nie są do vento ? :co?:


Speedy333 napisał/a:
tacy goście to standard :D Oni zawsze wpadają na jakieś spoty, wiesz, nudzi im się i szukają sobie zajęcia :diabełek:


Tylko że to jest irytujące jak czepiają się o byle co, któryś z uczestników mówił że czepiali się o zakółcanie ciszy nocnej, tylko że nikt nie trabił nie było żadnej głośnej muzy, gazowania itp No ale niestety tak to jest, choć teraz coraz więcej kierowców zakłada kamerki i wtedy mozna wszystko pokazać jak na dłoni :diabełek:

speedy3333 - 2014-08-24, 16:19

Tomaszex napisał/a:
Tylko że to jest irytujące jak czepiają się o byle co, któryś z uczestników mówił że czepiali się o zakółcanie ciszy nocnej, tylko że nikt nie trabił nie było żadnej głośnej muzy, gazowania itp

Oj muszą się wtrącić, za coś przecież trzeba ich nie lubić :twisted:

Tomaszex napisał/a:
teraz coraz więcej kierowców zakłada kamerki i wtedy mozna wszystko pokazać jak na dłoni :diabełek:

Na przykład ja :diabełek: Tyle się nakląłem, tyle sytuacji widziałem ale nic nikomu nie udowodnisz, więc ojciec mi zrobił mega prezent na urodziny :D

Ale wtedy samemu też trzeba jeździć przepisowo bo to nagrywa nie tylko wszystko dookoła ale i kierującego, więc już nie powyprzedzasz 3 ciężarówek na podwójnej ciągłej i na przejściu na prostej chociaż i tak nic z przeciwka nie jedzie... Wszystko ma swoje wady i zalety...

Co ciekawego zauważyłem? Że jak ludzie widzą że mam takie ustrojstwo na szybie to jakoś grzeczniej sie zachowują, widzą kamerkę i nie wymuszają bo nie chcą być nagrani :D Poważnie...

Ale jej główną rolą jest właśnie zarejestrowanie takich sytuacji i udowodnienie czyjejś winy (no chyba że była nasza wina to sami na siebie bata kręcimy) jak Ci ktoś wyjedzie albo coś, a najważniejsze że w sytuacji kiedy każdy z nas zamyka oczy - ona wszystko dokładnie zarejestruje, chodzi mi o kolizję / wypadek.

Nie doceniałem dopóki nie zacząłem z tym jeździć... Polecam :OK:

Tomaszex - 2014-08-24, 16:33

speedy3333 napisał/a:
Ale wtedy samemu też trzeba jeździć przepisowo bo to nagrywa nie tylko wszystko dookoła ale i kierującego, więc już nie powyprzedzasz 3 ciężarówek na podwójnej ciągłej i na przejściu na prostej chociaż i tak nic z przeciwka nie jedzie... Wszystko ma swoje wady i zalety...

Ale jej główną rolą jest właśnie zarejestrowanie takich sytuacji i udowodnienie czyjejś winy



No fakt trzeba o tym pamietać żeby samemu sobie biedy nie narobić, wyprzedzanie na wysepkach, ciagłej, pasach... Jednak tak jak mówisz przy kolizji, czy nawet przy udowonianiu czegos policjantowi z dowodem jesteśmy na wygranej pozycji :strzela: i własnie to jest jej głowna i największa zaleta. Tak jak wczoraj policjanci właczyli koguty tylko żeby przejechać swobodnie przez skrzyzowanie ... :mur:

Hitchhiker - 2014-08-24, 17:37

Tomaszex napisał/a:


Przy okazji zakupiłem mikrofibrę i szukałem pasty do lakieru żeby troszkę spolerować ryski, polecono mi Turtle Wax i muszę powiedzieć że duzo rys udało się usunąć tj pod klamkami, na dachu, na masce po brze, czy inne. Mam nadzieję że resztę usunę urzadzeniem bo mam tylko tzreba je uruchomić i wtedy bedzie git ;)


:hmmm: :hmmm: :hmmm: Nie wiem kto Ci tak polecił. Jak sprzedawca - zmień sklep. Jak znajomy - wyrzuć do na FB ze znajomych. Jeżeli chciałeś pastę do spolerowania rysek a ktoś Ci polecić Żółwia to trochę tak jakbyś zapytał kogoś o polecaną pastę do zębów a otrzymał dezodorant. Jeżeli chcesz się pozbyć rysek to polerka i korekta lakieru i nic innego (nawet nie myśl o ręcznej, tylko maszynowo). To jedyny sposób na usunięcie rysek. Jeżeli chcesz je zamaskować to masz od tego politury które zawierają wypiełniacze. Wybór od dziadów typu "wosk koloryzujący" do kupienia w supermarkiecie po środki typu np. Chery Glaze. A żółwik to budżetowy, choć w tej cenie bezkonkurencyjny wosk po prostu, który ma zupełnie inne zadanie niż ogarnięcie rysek.

Tomaszex - 2014-08-24, 17:46

Hitchhiker napisał/a:


Jak sprzedawca - zmień sklep. Jak znajomy - wyrzuć do na FB ze znajomych.


haha dobre :rotfl: Hmm rozumiem twoje zdanie, ale w końcu część rys znikła więc "żółw" chyba nie jest taki zły :P

Tomaszex - 2014-09-04, 20:23

Mały aktual :) Zaczęło się od padnięcia wspomagania przed wyjazdem do pracy, ale dzięki poradzie Muchomorka wraz z płynem nie muszę wymieniać maglownicy :piwo:
Myslałem że wystarczy dolać i gitara, a tu okazało się że pękł wężyk idący od zbiorniczka, wiec chwilowo zalałem przezroczystego Prestone i hula aż miło :)

Poźniej miałem brać się za przelot, kupiłem rurę ale po wyjęciu wydechu okazało się że trzeba wymienić dośc spory przerdzewiały odcinek więc nie starczyło rury na końcowy :beczy:


Obecnie wywalona rura po katalizatorze, i cała pucha z tłumikien środkowym. Efekt ? Prawie żaden :mur: Ale w środku jest jakoś przyjemniej, moze chodzi ciut głosniej i zagłusza inne dźwięki, ale wyraźnej róznicy nie ma.. No chyba że policzyć wyraźnie słyszalny gwizd turbiny z 30cm od kranów :głupek2:

No i najważniejsza rzecz to alusy Rondell R14, wiem wiem miały być R17 ale juz w tym roku wogóle miałem zrezygnować z alu, jednak kolega zmieniał w swoim Golfe i te mi tanio odsprzedał :)
I foto które miało zaszczyć gościć na fan page :peace:




Oczywiscie zakupione wszystkie nowe śruby do alu bo stare były za krótkie i teraz są z dł. roboczą ~35mm, przy okazji w niektórych otworach zostały poprawione gwinty :)


Myslałem że wszystko już dobrze gdy nagle padł rozrusznik. Powód, zbagatelizowanie pękniętego magnesu który zaczął się kiwać i stykał z wirnikiem, ale całe szczeście udało się szybko znaleźdź inny, z anglika który podobno dojechał na kołach na podkarpacie :diabełek:

No i zajecie na weekend, płyn do wspomagania Febi zielony, oraz olej za którym zjeździłem całe miasto a i tak nikt go nie miał
:buuu: Fusch 10W40 taki jak chciałem, juz jestem ciekawy czy będzie różnica w pracy silnika :) Miała być jeszcze płukanka ale jak wysłuchac wszystkich opinii to z niej zrezygnowałem, wielu uważa że to w sumie nie potrzebne przy przechodzeniu z minerała :) Także tego :dupa:

kowal323 - 2014-09-04, 22:06

Jak mi je wysłałeś to nie mogłem uwierzyć czy to aby na pewno Twój :P Fajnie się prezentuje ;) Jak widać nie potrzeba koła z górnej półki żeby auto się przyzwoicie prezentowało ;) Tylko szkoda, że nie R15 :faja:
Hormon - 2014-09-05, 08:06

Troszke małe to koło, ale na przyszły sezon pewno poszukasz czegoś większego.
Tomaszex - 2014-09-06, 20:26

kowal323 napisał/a:
Jak mi je wysłałeś to nie mogłem uwierzyć czy to aby na pewno Twój :P Fajnie się prezentuje ;) Jak widać nie potrzeba koła z górnej półki żeby auto się przyzwoicie prezentowało ;) Tylko szkoda, że nie R15 :faja:

Odpowiednie ustawienia na aparacie i wartość Vento wzrosła o pare tysięcy :aparat: Wydaje mi się że jak już to r16 to takie minimum zeby to fajniej wyglądało.

Hormon napisał/a:
Troszke małe to koło, ale na przyszły sezon pewno poszukasz czegoś większego


Jak się nie ma co się lubi .. :kot: W sumie zastanawiam się czy na te felgi nie załozyć zimówek, a na lato napewno coś ładnego i wiekszego się znajdzie :zakupy:

Olej i filtr zmieniony, dobrze ze nie skończyło się jak w opisie "wymiany oleju dla panów" którą pisał chyba Spyro :diabełek: Bestia wypiła 4,2L czyli wydaje mi się że spuściłem stary olej dość dokładnie, no to teraz czekamy na efekty :)


EDIT: Znalazłem poradnik, POLECAM :diabełek: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=8233

aszokalski - 2014-09-07, 17:03

Jak wymieniałem olej w swoim wczoraj też się bałem, że tak to się skończy ale na szczęście uwinąłem się w 40 min bo byłem głodny i szybko poleciałem na obiad ;p weszło 4 litry i na bagnecie jest elegancko ciut niżej niż stan.
Tomaszex - 2014-09-07, 17:33

Ja nawet nie wiem ile mi to zeszło, nie spieszyłem się zeby czasem czegos nie przeoczyć i nie wylac oleju, zresztą robiłem to bez podnosnika i kanału więc musiało chwilę zejść :D
Tomaszex - 2014-09-12, 22:01

Dzisiaj miała miejsce druga część walki pt "Tuning za 10gr" no i udało się :hura: Poprzednio uzywane rezystory widocznie miały albo jakiś defekt albo niewiem :D
W kazdym bądź razie załozyłem najpierw 555 Ohm i była odczuwalna róznica więc od razu zamieniłem na 498 Ohm bo tylko taki posiadam. Kopcenia nie widać, spada z obrotów normalnie, moze nie bierze duzo "wczesniej jak piszą niektórzy jednak w zakresie 2-3tys obr ma niezłego kopa :wow: Widać że wskazówki sobie troszkę szybciej latają, ale narazie dopiero testy i zobaczymy co się wymodzi jeszcze :D Słychac też że turbo ma troszku więcej roboty, ciekawy jestem jak to z zewnatrz słychać :diabełek:

Narazie wyglada to tak


Marzy mi sie takie coś :D


Zrobiłem parę kilometrów i narobiło mi smaka, ale nie na ulepszanie tego "ustrojstwa" a bardziej na virusa :diabełek: Ale do tego jeszcze czas, narazie dlasze testy TDI +R :faja:

speedy3333 - 2014-09-13, 10:12

Jak Top-Gun :D Zrób taki w kierownicy jak w F&F mieli nitro :diabełek:

Jaka jest wytrzymałość / awaryjność takiego zabiegu rezystorowania ?? :mysli:
Sa jakieś skutki uboczne ??

Tomaszex - 2014-09-13, 12:34

speedy3333 napisał/a:
Zrób taki w kierownicy jak w F&F mieli nitro :diabełek:


O widzisz jeszcze lepszy pomysł :D

speedy3333 napisał/a:
Jaka jest wytrzymałość / awaryjność takiego zabiegu rezystorowania ?? :mysli:
Sa jakieś skutki uboczne ??


Skutki uboczne sa takie same jak w przypadku podnoszenia mocy, plus z tego co czytałem można uszkodzić pompe albo jakies sprężynki w niej gdy się uzywa tego w niewłasciwym momencie, czyli najlepiej właczać jak pompa nie jest obciązona. trochę odbiera to frajdy ale co zrobic :) podobno mozna uzyskać 105KM i 240-250Nm więc nie jest źle, tylko wiadomo wtedy spalanie też idzie mocno w górę, no risk no fun :diabełek:

Hitchhiker - 2014-09-14, 09:33

Wybacz, ale jak dla mnie włącznik: :dół:
Zalatuje druciarstwem i remizą

Tomaszex - 2014-09-14, 22:26

Hitchhiker, ale że całe ustrojstwo czy sam włącznik ? :wow:
Hitchhiker - 2014-09-15, 10:06

Tomaszex, Włącznik
Tomaszex - 2014-09-15, 21:22

aaaa rozumiem. Każdy ma swoje zdanie, osobiście uważam że taki włacznik jest bardziej dla śmiechu i nie uważam tego za wiochy :) W sumie mozna go umieścić na zaślepce i w kazdej chwili zdjąć :D
Tomaszex - 2014-09-21, 18:37

Dzisiaj kombinowałem z wyświetlaczem godziny w moich TRW i wykminiłem że wyświetlacz może wyświetlać te strzałki tak jak ten z MFA :tańcze: Jak myślicie jest mozliwość że po podłączeniu całego ustrojstwa będzie działać jak ten z MFA czy raczej lipa ? :hmmm: :tańcze:
hotdriver - 2014-09-21, 18:57

moim zdanie raczej lipa bo sam wyswietlacz moze byc taki sam jak w MFA ale nie ma calego procesora sterujacego i majacego w pamieci funkcje wyswietlania MFA
Tomaszex - 2014-09-21, 23:00

Tak myslałem ale jakby ktos mógł luknąc na foto tak dla pewności bo są tu jakies ustrojstwa, a na necie cięzko znaleźdź rozebranego MFA :mur:


kowal323 - 2014-09-22, 22:28

http://olx.pl/oferta/zami...html#bd578e8133

Co to ma znaczyć ? :połbie:

Tomaszex - 2014-09-23, 20:16

o jakie ładne vento, ciekawe kogo to :D :D :D Widze że jestes na tablicy 24 na dobe :diabełek: W sumie nic narazie nie planuje tylko chciałem spróbować czy wogóle bd jakiś odzew ;)
kowal323 - 2014-09-23, 20:27

U mnie w domu trwają poszukiwania 2 x ventek oraz 1 x VW Multivan więc strona olx.pl nawet się nie zamyka :diabełek:

A o sprzedaży nie myślałeś ? :P

Tomaszex - 2014-09-23, 20:49

Marzy mi się ale T3 mmmm :) ale trochę kosztowna sprawa bo ceny zaczynają robić się kosmiczne. Wiem jak to u mnie było przed kupnem samochodu a Ty trzech szukasz :D

Wszystko okaże się na wiosnę ile kasy da się odłozyć, a narazie ogłoszenie tak na próbę moze jak raz cos się trafi, a jak nie to Vento zostanie i pracę będa szły dalej :faja:

hotdriver - 2014-09-23, 21:03

Tomaszex, co to za licznik daj dane szczegolowe
Tomaszex - 2014-09-26, 20:35

hotdriver napisał/a:
Tomaszex, co to za licznik daj dane szczegolowe


Narazie wiem tylko że to TRW, numerów żadnych nie pamiętam, ale na dniach będę jeszcze raz go rozbierał żeby przestawić wskazówki także dokładnie się przypatrzę

Przy okazji pochwale się jak to wygląda :diabełek:


i podświetlone


Jak dopadnę folijki to będzie świecić na niebiesiutko, tylko pasowałoby ciut mocniejsze żarówki, jakby ktos mógł polecić jakies sprawdzone to byłbym wdzięczny :poklon:

Noo i grzebanie przy wydechu part II, miała byc wspawana rura, ale jednak byłoby za głośno więc końcowy został wybebeszony ;)


Całe szczęście że nie ma w nim tej !#*^$% palącej się włókniny co w środkowym..

Nagrałem sobie jak to chodzi, a co :diabełek:
https://www.youtube.com/watch?v=nufu_Cpduj0

A i własnie mam pytanie, jak myslicie pasowałby u mnie taki "diabełek" czy to juz byłaby przesada ? :diabeł: :diabełek:

pawel66600 - 2014-09-26, 21:47

Tomaszex napisał/a:
Jak dopadnę folijki to będzie świecić na niebiesiutko, tylko pasowałoby ciut mocniejsze żarówki, jakby ktos mógł polecić jakies sprawdzone to byłbym wdzięczny


Po co ci folia? kup sobie dwa ledy niebieskie i będzie dobrze, ja miałem przez dwa lata ledy w oprawce R5 w srebrnych tarczach teraz u dziadka w golfie jeżdżą i ładnie świecą, kupione od ledikera.
Negatyw ładnie ci wyszedł :)

vwjanekvento - 2014-09-26, 22:01

A z diabełkiem daj se spokoj :diabełek:
dratek - 2014-09-26, 22:55

Daj SE spokój, zapomnij i juz nigdy do tego nie wracaj xD
Tomaszex - 2014-09-26, 23:09

pawel66600 napisał/a:
Po co ci folia? kup sobie dwa ledy niebieskie i będzie dobrze, ja miałem przez dwa lata ledy w oprawce R5 w srebrnych tarczach teraz u dziadka w golfie jeżdżą i ładnie świecą, kupione od ledikera.
Negatyw ładnie ci wyszedł :)


Dzięki, jednak jak się przypatrzeć w słoneczny dzień na wyświetlacze to widać że folia jest troszkę pofalowana, a gdzies na forach wyczytałem że od telefonów komórkowych zakładają więc jak dopodnę to się poprawi żeby było perfekt :) A o folii pomyslałem bo wydaje mi się że wtedy kolor bedzie jakby jasniejszy/czystszy ale to tylko takie moje domysły :D

Co do diabełków to własnie mam mieszane uczucia, bo trochę już tego za duzo :diabełek:

Tomaszex - 2014-10-03, 19:15

No i zaczęło się.. Najpierw wymiana płynu wspomagania, niby wszystko ok a na drugi dzień wspomaganie działa tylko w jedną stronę i najprawdopodobniej maglownica do regeneracji o ile się do niej jeszcze nadaje :D później dokładka a nową planowałem kupować na wiosnę a tu niepsodzianka



Całe szczęście miałem zapas trytytek z biedronki poszło dokładnie 36, ale najważniejsze że się trzyma :)


Doszły w końcu żarówki, wywaliłem zielone folijki i efekt jest taki, oczywiście inny niz miałem na mysli no ale trudno


Podpatrzyłem na necie pewien myk z podświetleniem nawiewów, myslałem że będzie super tak jak pisali więc wydudrałem takie cuś


No i efekt tego niby super patentu :diabełek:


Dzisiaj minęło 1 000km od zmiany oleju, silnik suchy, rano zimny nie chodzi tak twardo, po postoju w korku nie kopci jak wcześniej, ubyć też nie ubyło także jak narazie jest git i oby tak zostało :kot:

pawel66600 - 2014-10-03, 22:05

Kup sobie zestaw od Ledikera do podświetlenia elementów wnętrza, bo takimi sposobami nie osiągniesz efektu. Ja mam u siebie ponad 2 lata i sprawuje się wszystko idealne.
Tu masz link do jego zestawów http://lediker.pl/golf-iii-vento,124,0.html

Tomaszex - 2014-10-04, 10:45

pawel66600 napisał/a:
Kup sobie zestaw od Ledikera do podświetlenia elementów wnętrza, bo takimi sposobami nie osiągniesz efektu


Widziałem juz nie raz zestawy Ledikera, efekt super przy czym koszt nie jest wcale duży. Tak gdzieś na forum wyłapałem takie coś a mam taśmę led to warto spróbować a tu kicha :D i podoba mi się to w zestawach Ledikera że wszystko jest podświetlone równimiernie a nie jak u niektórych symbole, czy cyferki termotronica aż rażą :dostał:

Tomaszex - 2014-10-20, 22:36

Widać nikt nie chce mojego Vencia, czyli zostanie u mnie :fala: W ostatnim czasie duzo się nie zmieniło, do bagażnika wleciała oryginalna tuba JBL Decade 1000W 200rms i ładuje świetnie :OK: Autko pożądnie wypucowane, wypolerowane pastą tempo, no i ryski z bry usunięte turtle waxem więc chwile dla odmiany pojeżdzę bez bry :faja: Wiadomo po tempo szału nie będzie, ale niedługo uruchomię polerkę i bedzie błysk ;)





Jak tylko będę miał czas biorę się za wymiane reperaturek pompy sprzęgła, czyszczenie nastawnika homemade i trzeba cos wykombinowac z napinaczem :tańcze:

kowal323 - 2014-10-21, 09:56

Tomaszex napisał/a:
czyli zostanie u mnie


:peace: :peace: :peace:

Hitchhiker - 2014-10-21, 11:17

Tomaszex napisał/a:
wypolerowane pastą tempo, no i ryski z bry usunięte turtle waxem więc chwile dla odmiany pojeżdzę bez bry


Yyy... Pastę tempo wyrzuć do kosza bo jedyne co nią zdziałasz to się namachasz i dorobisz kolejnych rysek. Nic nią nie poprawisz a efekt który widać utrzyma się jedynie do pierwsze pożądnego mycia jak wymyjesz resztki pasty.

Co do żółwia (szczególnie ICE) to jest ok, ale to wosk - nie usuniesz nim rysek a jedynie możesz je lekko zamaskować.

Jeżeli chcesz usunąć ryski to faktycznie polerka ale tylko na dobrej maszynie i na pastach. Inaczej szkoda czasu i wysiłku a dodatkowo możesz jedynie osiągnąć efekt gorszy niż zakładany. Jeżeli nie masz maszyny/past lub kasy możesz też korzystać z dobrych "oszukańców" które mocno poprawią wygląd i zamaskują ryski. Możesz do tego użyć jakiegoś AIO (bardziej maskowanie i podbicie wyglądu) lub Quick Detailera (bardziej ochrona i zrzut wody zamiast lub wspierający wosk) typu BSB.

tom cio - 2014-10-21, 11:31

Całkiem spoko ventka, jakbyś malnął zderzaki w kolor i dał na tył ciemne helle to już wgl byłby szał :P
wojtas83 - 2014-10-21, 11:53

Mi tam się bardzo podoba jak jest z czarnymi zderzakami. Prawda jest taka że 95% zderzaki ma w kolor, czy całe czy środki, a w strukturze ciężko spotkać. Trzymaj tak dalej :oklaski:
Tomaszex - 2014-10-21, 21:11

Dziekuję za dobre słowo ;)

Hitchhiker napisał/a:
Nic nią nie poprawisz a efekt który widać utrzyma się jedynie do pierwsze pożądnego mycia jak wymyjesz resztki pasty.


Masz rację przekonałem się ze roznica niewielka ale jednak coś tam jest :D

Hitchhiker napisał/a:
Jeżeli nie masz maszyny/past lub kasy możesz też korzystać z dobrych "oszukańców" które mocno poprawią wygląd i zamaskują ryski


ostatnio przekonałem się jak mleczko Cif działa cuda tylko że polerowane polerką :diabełek: Niewiem jak na metaliku ale na zwykłym lakierze wychodziło super :OK:

tom cio napisał/a:
jakbyś malnął zderzaki w kolor i dał na tył ciemne helle to już wgl byłby szał :P

wojtas83 napisał/a:
Mi tam się bardzo podoba jak jest z czarnymi zderzakami. Prawda jest taka że 95% zderzaki ma w kolor, czy całe czy środki, a w strukturze ciężko spotkać


Całe czarne źle nie wyglądają, jednak zawsze bardzie podobały mi się w kolorze oczywiście z czarną górą :faja: Przód jeszcze dopadnie, gorzej z tylnym :mur: Jak nie to jak niektórzy mozna pomalować ten :diabełek: A co do tylnych świateł cały czas mam dylemat czy hellenki czy full red :tańcze:

Hitchhiker - 2014-10-22, 07:32

Tomaszex napisał/a:

ostatnio przekonałem się jak mleczko Cif działa cuda tylko że polerowane polerką


Wybacz, ale w tym momencie rezygnuję z dalszej dyskusji. Twój lakier - Twoja sprawa, ale będzeisz żałował

Tomaszex - 2014-10-22, 21:36

Hitchhiker napisał/a:
Wybacz, ale w tym momencie rezygnuję z dalszej dyskusji. Twój lakier - Twoja sprawa, ale będzeisz żałował


Znając życie nie widziałes zabiegu takim środkiem, niewiesz jak działa na lakier i jakie ma to konsekwecje o ile wogóle ma, więc z góry twierdzisz że zniszczy lakier. Także słusznie rezygnujesz z dalszej dyskusji

vwjanekvento - 2014-10-22, 21:59

Twój lakier twoja sprawa, ale Hitchhiker ma racje pasta tempo to zlo na lakier, co do cifu i tempo może efekt i jest zaraz po polerowaniu ale umyj to potem i zobaczysz tysiące mikro rys które widać, a w szszegolnosci pod slonce lub przy białym swietle np. na parkingu podziemnym, chciales cos zrobić recznie to trzebabylo kupic Meguiars Ultimate Compound na początek a potem np. wosk Collinte 476 ;)
Paweł J. - 2014-10-23, 04:26

Co Wy tak z tą tempo na nie ?? Usuwałem tym ryski wokół klamek i pięknie zeszły, a było to chyba kilka lat temu i efekt trzyma się do dziś.
Hormon - 2014-10-23, 13:30

Też nie mam zastrzeżeń do tempo. Ostatnio przed wyjazdem do Zakopanego, przetarłem maskę tą pastą. Jechałem w deszcze, na każdych światłach fajnie kropelki sie zbierały. Od tamtej pory auta nie myłem, ale dziś pada i całe auto brudne jak cholera, a maska czysta i stoi na niej kilka kropli wody.
Tomaszex - 2014-10-25, 07:32

Paweł J. napisał/a:
Co Wy tak z tą tempo na nie ?? Usuwałem tym ryski wokół klamek i pięknie zeszły, a było to chyba kilka lat temu i efekt trzyma się do dziś.


Hormon napisał/a:
Też nie mam zastrzeżeń do tempo. Ostatnio przed wyjazdem do Zakopanego, przetarłem maskę tą pastą. Jechałem w deszcze, na każdych światłach fajnie kropelki sie zbierały. Od tamtej pory auta nie myłem, ale dziś pada i całe auto brudne jak cholera, a maska czysta i stoi na niej kilka kropli wody.


Według mnie panowie hejterzy po prostu mieli inną pastę tempo bo jest ich kilka rodzajów i różnych producentów :dupa:

Tomaszex - 2014-10-25, 15:53

No i Vento jednak pojechało.. Przez ostatnie dni nie mogłem się na niego napatrzeć :beczy: Ale teraz przynajmniej mam to co chciałem czyli mk2 :faja: Czuję że vento jest w dobrych rękach, gość od zawsze chciał mieć Vento, zapewne za niedługi czas zagości na forum :OK:
Heavy - 2014-10-25, 17:58

ostatnio coś za dużo tych vent sie tu sprzedaje :połbie: :połbie: :połbie:
kowal323 - 2014-10-25, 20:34

A już myślałem, że zostanie :( Zamiana ?
hotdriver - 2014-10-25, 21:36

Tomaszex, :połbie: oby nastepne auto dobrze Ci sie sprawowalo
Tomaszex - 2014-10-26, 13:18

Tak zamiana, tylko jak najszybciej chce wrzucić klekota bo spalanie tego silnika mnie pogrąży :D Byłem wczesniej ogladać tego golfa jednak nic z zamiany nie wyszło ale gość sie zastanowił i po czasie dał znać że jednak jest za :oklaski: Narazie walczyłem z rozrusznikami, mam 5 rozruszników do vw i tylko jeden pasuje do golfa lecz on też jest walnięty :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group