Forum Volkswagen Vento Klub Polska
Forum maniaków VW Vento

Nasze Ventki - Vento by cobramass 1.8 AAM

cobramas - 2015-07-04, 14:13
Temat postu: Vento by cobramass 1.8 AAM
Dopiero zobaczyłem że nie przedstawiłem tu swojego autka a już tyle czasu na forum jestem :mur:

Więc tak:)

Moje ventko kupiłem chyba z 3 lata temu, co było wymieniane... hmm czego ja w nim nie wymieniłem, głównie rzeczy potrzebne do prawidłowego działania autka lub takie które mnie denerwowały:)

z większych rzeczy (pomijając podstawowe oleje, płyny, elementy zamwieszenia) które pamiętam:

- nowa chłodnica (stara ciekła trochę)
- regeneracja rozrusznika (bo się skończył)
- regeneracja alternatora (bo hałasował i mnie wkurzał)
- nowe ślizgi foteli (zacinały się)
- nowe głośniki drzwi, w półce + nowe radio (lubię czasami głośno posłuchać czegoś)
- zmienione tylne lampy na ciemne (ładniej wygląda)
- założony spojler na klapę i blenda na szybę (uznałem że jemu po prostu tego brakuje)
- nowe czopy piast z tyłu (zbyt często zmieniałem łożyska)
- nowy zbiorniczek wyrównawczy (wkurzał mnie stary brudny)
- nowy szyberdach (stary odmówił posłuszeństwa)
- założona listwa LED w bagażniku (ciemno było)

tak teraz myśle żę już wiem czemu narzeczona mnie katuje że dużo kasy w niego wkładam:)

na chwile obecną zakładam nowy wydech końcowy bo stary zaczyna zbyt hałasować już:)

parę dni temu przyciągnąłem na lawecie gołą budę ventka w stanie idealnym nawet kropki rdzy nie ma ale niestety elementy będą wycinane z niej i wspawywane do mojego który niestety jest w kiepskim stanie blacharskim:) w papierach które dostałem do budy to tamto ventko było do 2007 roku serwisowane w autoryzowanym salonie VW w Niemczech:)

a i jeszcze ostatnio odświeżyłem swoje stare felgi:) poszły w czarny mat i nowe oponki CONTINENTAL 195/50 r15

po skończeniu blachy będzie czas na glebe:)

to czas na parę fotek:)











polerka na zaręczyny:) a w dniu zaręczyn lał deszcz:(

























Wycieczka ventka :)











wojtas83 - 2015-07-04, 21:10

Ogólnie bardzo przyjemne autko. Brawa za włożona pracę :brawa: bo nie każdemu się chce ratować leciwe samochody. Przy robieniu blachy i malowaniu nie zapomnij od razu zaklepać ranty jak myślisz o glebie. I ja jednak wywalił bym spojler bo kiedy położysz go na ziemię zmienia się linia nadwozia i wtedy tylko szpeci, wiem że wiele osób tak uważa.
cobramas - 2015-07-05, 10:04

na chwile obecną wygląda nieźle ze spojlerem:) zobaczymy jak go obniżę ale to nie szybko bo sporo kasy muszę włożyć w budę:(

wczoraj wstawiłem nowy tłumiki końcowy... autko w środku nie do poznania:) oprócz szumu powietrza nic innego w nim nie słychać:) tylko jeszcze mechanik powiedział mi żebym wymienił jaką taką "siatkę" na początku wydechu bo ktoś kiedyś już ją łatał i ma przedmuchy a że to koszt nie wielki także zostanie i ona niedługo wymieniona:)

cobramas - 2015-07-05, 11:42

No i zapomniałem dodać że Ventek jest odpalany z pilota:)
dratek - 2015-07-05, 15:08

Pewnie elastyczną złączkę. Lampy out, te allegrowskie są okropne. Zbieraj kasę na oryginalne dymione.
tom cio - 2015-07-05, 17:48

A mi się lampy bardzo podobają, pasują do koloru auta ;) Ogółem fajny venciak :D
cobramas - 2015-07-06, 08:07

tom cio :hejka: , długo szukałem takich lamp w lepszej cenie niż ma mapet i nie mam zamiaru ich zmieniać:P mi się bardzo podobają:)
Wydym - 2015-07-06, 08:36

Powodzenia w modach kolor masz dobry ;) Przy robieniu z głową może dobrze wyglądać :hejka:
cobramas - 2015-07-06, 10:06

a tu dzisiejszy nabytek:) czasami trochę trzeba i wnętrze odświeżyć:)



cobramas - 2015-07-25, 08:11

no to i ja zrobiłem sobie lampy:) a co :P

z moich rad dla innych... jak macie zabrudzony odbłyśnik pod żadnym pozorem nie próbujcie go przemyć rozpuszczalnikiem :młotek: chyba że tak jak ja macie lampy w zapasie:)

no i kilka fotek:) ogólnie jestem zadowolony z efektu końcowego:)







przy okazji grill też poszedł w czarny mat:)




przy okazji zrobiłem w końcu elektrykę lamp bo do końca nie działało tak jak powinno i zainwestowałem całe 14zł na regulacje lamp:)

cult84 - 2015-07-25, 09:20

Słaba rozdzielczość zdjęcia mało widać
cobramas - 2015-07-30, 13:26

świeże zdobycze do autka:)

całe przednie zawieszenie FEBI


i -40/40

cobramas - 2015-08-05, 14:04

masakra z tymi mechanikami :( założyłem sprężyny na tył a z przodu nie dałem rady... pojechałem do warsztatu gdzie robią przeglądy bo wymieniali mi zbiornik LPG na nowy to przy okazji poprosiłem o wymianę sprężyn... zapłaciłem za wymianę 80zł a te ****** rozwalili mi zbieżność... auto piszczy na zakrętach... poduszka amortyzatora przy większym skręcie strasznie strzela... MASAKRA :mur: a autko dalej bez przeglądu bo nie było diagnosty :(
theority - 2015-08-05, 14:07

cobramas, przyjeżdżaj do mnie na serwis :P Kawa i flaszka na poczekaniu :P
cobramas - 2015-08-05, 14:13

robocizna + dojazd.. hmm chyba było by trochę za drogo:D

później wstawię fotki jak ventek obniżony się prezentuje:)

theority - 2015-08-05, 14:15

Kuzyn z Nałęczowa przyjeżdża co jakiś czas :P

Wstawiaj foty :tazz:

cobramas - 2015-08-06, 08:02

przyjechałem dzisiaj do pracy i masakra:(

muszę go odprowadzić jak najszybciej na zbieżność bo nie daj boże rozwali mi coś jeszcze...

i tu mam pytanie.. co muszę wymienić przed ustawianiem kątów i zbieżności? na pewno końcówki drążków a jak z poduszkami amortyzatorów? też wymienić je przed tym?

coś jeszcze?:)

theority - 2015-08-06, 08:24

formalnie zalecane jest żeby po każdej zmianie w zawieszeniu ustawiać zbieżność.

Także jeśli masz coś jeszcze do roboty przy zawieszeniu to to zrób i na koniec zaprowadź :)

cobramas - 2015-08-06, 09:11

no zawieszenie czeka na generalny remont czyli wymiana wszystkiego co się da:D

no to zaprowadzę go najpierw niech wymienią to wszystko i wtedy pojadę na zbieżność...

theority - 2015-08-06, 11:22

I słusznie, bo byś płacić dwa razy za to samo :P
patryk1989 - 2015-08-07, 07:32

Kolego a jakim cudem mechanicy mieliby Ci nie rozwalic zbieżności wyciągając zawias i wkładając krótsze springi ? :D Chyba że wyjęliby z całą zwrotnica. Ustaw ta zbieżnośc i problem z głowy , a koszta niewielkie.
cobramas - 2015-08-07, 08:20

no ja mechanikiem nie jestem... ale skoro to zpie**** to mogli by ustawić od razu a nie oddać mi auto w takim stanie...

mogli uprzedzić że np po tym trzeba zrobić zbieżność i koszt będzie większy... jak dla mnie NO PROBLEM... ale nikt mi słowem na ten temat nie powiedział...

cobramas - 2015-08-07, 13:03

no to po obniżeniu prezentuje się tak... :]

tylko palucha wsadziłem na jednej fotce ale to co potrzebne widać:D
jak i widać paskudny obdarty zderzak:D



http://zapodaj.net/04fc0e39aeac9.jpg.html

http://zapodaj.net/e728c92c58100.jpg.html

http://zapodaj.net/21960d35a713d.jpg.html

theority - 2015-08-07, 13:14

no i elegancko :) Nie za nisko, nie za wysoko :D
cobramas - 2015-08-07, 13:15

jak dla mnie jest super... niżej miałbym problemy na drogach w moim regionie:D

kolejny remont po zrobieniu zawieszenia zbieżności i przeglądu:D to nieszczęsna blacha... muszę się wsiąść za nią za nim zardzewieje mi ta druga buda :D

cobramas - 2015-08-10, 11:40

autko dzisiaj było na laserowej geometrii kół :faja: jeździ o niebo lepiej... kierownica nawet przy dużej prędkości nie rusza się:D a mechanik pochwalił je i powiedział że mało które auto w tym wieku da się tak ładnie ustawić :faja: :mniam:

:tazz:

parę fotek:D

http://imageshack.com/a/img537/276/e1ALpF.jpg

http://imageshack.com/a/img661/8710/l3qfYt.jpg

http://imageshack.com/a/img673/2315/GVBuGN.jpg

http://imageshack.com/a/img661/4545/CVP2YV.jpg

a teraz was zszokuje... po tym jak ostatnio odebrałem auto po wymianie sprężyn i w ogóle nie dało się jechać, znajomy sam to rozebrał i ustawił według starych znaków żebym mógł chociaż na geometrie dojechać...

po wyjęciu przedniego amortyzatora widok jaki ujrzeliśmy zwalił z nóg... :mur:

założona poduszka amortyzatora nie miała łożyska...

http://imageshack.com/a/img913/8100/waOfxk.jpg

ale już wszystko opanowane i naprawione:D

theority - 2015-08-10, 12:58

zabić to mało :O :evil:
cobramas - 2015-08-10, 15:59

no co zrobić... niestety są tacy "mechanicy"

ale swoją drogą jak teraz mam już wszystko zrobione... jestem mile zaskoczony :]

ventko prowadzi się doskonale... gdyby tylko wspomaganie chodziło lżej to nie odróżniał by się w prowadzeniu od nowych aut :]

VeinX - 2015-08-10, 22:41

A gdyby jeszcze je troszkę wygłuszyć (uszczelki szyb, maty w drzwi) to nic tylko do salonu wstawić, wiem z autopsji :)
cobramas - 2015-08-11, 09:11

Wszystko w swoim czasie :tazz:

ale teraz odkładam wszystko na bok... czas wsiąść się za to co najgorsze w nim... BLACHA :(

cobramas - 2015-08-20, 08:08

to się pochwale na razie samą teorią:D

wczoraj był u mnie znajomy blacharz... popatrzył na moje ventko i budę którą sprowadziłem... stwierdził że nie warto mojego ciąć bo będzie cały w łatki i zaraz wszystko wyjdzie...


tak że doszliśmy do wniosku że robimy przekładkę... tamtą budę odstawie mu zostanie dobrze zakonserwowana póki goła, pomalowana i mam zamiar od razu kupić maty wygłuszające i okleić ją całą:)

ale to wszystko rozłoży się dosyć mocno w czasie:(

dla tego na zlot mój na razie pojedzie dziurawy:(


i może ktoś robił coś takiego i pomoże? co od razu powymieniać jak będzie cały rozebrany? warto wymieniać nagrzewnie np? mimo że moja nie cieknie i nic się z nią nie dzieje ale... patrząc przyszłościowo?

czarnysauber - 2015-08-20, 12:12

cobramas napisał/a:
długo szukałem takich lamp w lepszej cenie niż ma mapet i nie mam zamiaru ich zmieniać:P mi się bardzo podobają:)

A nie parują ??

cobramas - 2015-08-20, 12:20

nie... nic się z nimi na chwile obecną nie dzieje... na razie jestem zadowolony:)
theority - 2015-08-20, 12:29

cobramas napisał/a:
warto wymieniać nagrzewnie np? mimo że moja nie cieknie i nic się z nią nie dzieje ale... patrząc przyszłościowo?

W mojej opinii, nie jest to głupi pomysł, zwłaszcza że nagrzewnica pada w co drugim vento :)

czarnysauber - 2015-08-20, 13:02

theority napisał/a:
cobramas napisał/a:
warto wymieniać nagrzewnie np? mimo że moja nie cieknie i nic się z nią nie dzieje ale... patrząc przyszłościowo?

W mojej opinii, nie jest to głupi pomysł, zwłaszcza że nagrzewnica pada w co drugim vento :)

Też bym wymienił jakbym miał wyjętą dechę.

vwjanekvento - 2015-08-20, 13:26

Warto moze przewody hamulcowe zobaczyc, noi dobrze wygluszyc sciane grodziowa :]
cobramas - 2015-08-20, 13:31

2x TAK czyli zmienię:)

mam jeszcze pytanko... bo moje autko jest dosyć słabe... ja rozumiem że to 75KM ale nie powinien mieć problemów z jazdą z kompletem ludzi? pod górkę to na 4 muszę:)


i tak właśnie paczam na allegro i coś rzuciło mi się w oczy... zdjęcia na allegro z tłumikiem
http://allegro.pl/tlumik-...4843658247.html
u mnie jest tłumik środkowy z wersji 90KM czy to może mieć wpływ że jest słabszy?

cobramas - 2015-08-20, 13:33

mam już zamówione maty postaram się okleić wszystko, podłogę, ściane i dach, nom znajomy mówił mi że przewody będą do wymiany na 100%
czarnysauber - 2015-08-20, 14:08

cobramas napisał/a:
u mnie jest tłumik środkowy z wersji 90KM czy to może mieć wpływ że jest słabszy?

Myślę że to nie powinno mieć wpływu ,u mnie np. końcowy jest z 1,9 TDI i różnicy nie ma.

Paweł J. - 2015-08-20, 14:16

cobramas napisał/a:
bo moje autko jest dosyć słabe

Jeśli masz gaz, możesz mieć założony za mały mieszalnik, który muli auto.

cobramas - 2015-08-20, 14:18

a po jego oznaczeniach da się to sprawdzić?
theority - 2015-08-20, 14:23

cobramas napisał/a:
a po jego oznaczeniach da się to sprawdzić?

Najlepiej zmierzyć miarką...

A próbowałeś jechać, w opisanej sytuacji, na benzynie?

cobramas - 2015-08-20, 15:23

szczerze mówiąc nie pomyślałem o tym:) przy następnej okazji przejadę się na benzynie:)
Paweł J. - 2015-08-20, 17:49

Za mały mieszalnik zmuli także na benzynie, bo przecież przez niego przechodzi powietrze i bez znaczenia czy jedzie na benzynie czy na gazie. Jak na bezynie będzie lepiej, kłania się ustawienie instalki.
cobramas - 2015-08-20, 18:07

swoją drogą to z benzyną mam dalej coś nie tak bo po odpaleniu dusi mi się i trochę kopci na czarno ale po chwili mu tu ustaje...
theority - 2015-08-22, 06:06

Paweł J. napisał/a:
Za mały mieszalnik zmuli także na benzynie, bo przecież przez niego przechodzi powietrze

Nie obraź się, ale nie zgodzę się z Tobą.
To że średnica miksera będzie 36 czy 32, to dla benzyny nie ma większego znaczenia.
Przykład: przytkaj rurę dolotową powietrza o połowę otworu światła i będziesz wiedział o czym mówię :)

theority - 2015-08-22, 06:07

cobramas napisał/a:
swoją drogą to z benzyną mam dalej coś nie tak bo po odpaleniu dusi mi się i trochę kopci na czarno ale po chwili mu tu ustaje...


Hmmm... a silnik krokowy patrzyłeś?

cobramas - 2015-08-22, 08:06

nie jakoś do tej pory nie mam za bardzo czasu żeby w nim pogrzebać:)

uparłem się i biorę się za drugą karoserie... drzwi i zderzaki mam już zamówione i też do lakiernika pójdą jak tylko buda stanie na kołach:)

theority - 2015-08-22, 08:52

ambitnyś :)
cobramas - 2015-08-22, 09:50

to wszystko przez WAS :faja:

za dużo naoglądałem się tych PIĘKNYCH ventek i ooo :D

Paweł J. - 2015-08-22, 19:45

theority napisał/a:
To że średnica miksera będzie 36 czy 32, to dla benzyny nie ma większego znaczenia.
Przykład: przytkaj rurę dolotową powietrza o połowę otworu światła i będziesz wiedział o czym mówię :)

Teoria i praktyka nauczyły mnie czegoś innego, ale skoro tak twierdzisz....niech więc tak będzie ;)

cobramas - 2015-08-26, 14:13

no to żeby nie było że tylko gadam i tyle:D

w linku galeria z fotkami:)

https://drive.google.com/folderview?id=0B6M_2yLDccdUfmFaNjZoWFBqY18zTWdnYkJkd0syOWFGSUhpR2JmTWpOcVowcGNUNjRLNTQ&usp=sharing

czarnysauber - 2015-08-26, 14:52

Poskładasz do zlotu ??
cobramas - 2015-08-26, 14:59

nie ma takiej opcji...

1. nie wyrobie się z czasem, po poskładaniu buda jedzie do lakiernika
2. nie wyrobie się z funduszami, dopiero na wiosnę chyba (może wcześniej będzie przekładka)

przez zimę będę sobie wszystko kompletował i co najdroższe wygłuszał budę...

tak że na zlot przyjedzie nadgryziony zębem czasu ciemno szary ventek w opłakanym stanie:D

cobramas - 2015-08-26, 16:16

mam pytanko:)

w drugim ventku były inne zegary... skale itp identyk.. ale bardziej mi się podobają ze względu na siwy środek, mają napis MOTOMETER czy to jest to samo co u mnie? mogę je podmienić?:)

tom cio - 2015-08-26, 16:31

Możesz podmienić, wszystko będzie banglać.
cobramas - 2015-08-26, 16:35

podziękował :tazz:

najgorsze jest to że wygrzebałem z niego elektrykę i nie wiem jak ja teraz dojdę co było od elektryki szyb:D

theority - 2015-08-28, 15:11

najlepiej po kablach :P taki żarcik :P
a wtyki pozostawiłeś? :)

cobramas - 2015-08-28, 16:02

no tak... mam cały zwituszek z auta może jakoś to rozplącze i dojdę co do czego było:D

a mój kolejny przyszłościowy plan jest taki że głowica z tego 90KM pójdzie do remontu jeżeli jest szczelna i razem z komputerem od tamtego auta znajdzie się u mnie:)


oby zrobił się troszkę żwawszy:)

theority - 2015-08-29, 09:55

no to pół biedy :)

ambitnie :) powodzenia :)

cobramas - 2015-08-29, 10:01

plan już się zmienił :]

bo pomysł z głowicą i komputerem skutecznie wybił mi z głowy tomcio :(

theority - 2015-08-29, 10:28

A może tamten silnik co masz warto reanimować w całości
?

cobramas - 2015-08-29, 10:31

nie chce mi się w to bawić:) zostanie poczciwe 75KM :]

w poniedziałek mechanik znajomy ma zdjąć głowice z niego... zobaczymy co tam mu w środku piszczy... ale wątpię żebym wziął się za remont kolejnego silnika...

a po drugie w dowodzie mam 75KM...

theority - 2015-08-29, 10:40

to co w dowodzie to niech sobie będzie :P

Myślisz że ktoś to sprawdza? :diabeł:

cobramas - 2015-08-29, 10:44

a bo ja wiem.... :D
Paweł J. - 2015-08-29, 13:09

A mierzyłeś ten nieszczęsny mieszalnik ?? Ma chociaż te 36mm ??
cobramas - 2015-08-30, 11:04

nie miałem jeszcze na to czasu ale zmierzę :]

dzisiaj na trasie skończył mi się gaz i miałem okazje sprawdzić go na benzynie... więc tak..


przyśpiesza lepiej niż na gazie powiedział bym że całkiem przyzwoicie, ale zauważyłem dziwny objaw...

przy ruszaniu jak chce szybko przyśpieszyć to powyżej 2 biegu, w przedziale obrotów 3500-4000tys trochę się dławi jak by brakowało mu paliwa... powyżej 4000tys obrotów dostaje kopa i znowu ładnie przyśpiesza...

Paweł J. - 2015-08-30, 11:16

No to w takim razie gaz do ustawienia, a bena może szwankować przez źle wyregulowany gaz. Reset kompa się kłania.
cobramas - 2015-08-30, 11:24

komp był resetowany wcześniej i nic to nie dało...

niedługo zmieniam parownik to zostanie i instalacja ustawiona na nowo zobaczymy co z tego będzie:)

theority - 2015-08-30, 11:35

na zlocie warsztat otworzymy :P
cobramas - 2015-09-01, 09:05

a tu fotka z wczorajszych zmagań :]

nowa skorupa już prawie kompletna ale nie miałem jak zrobić foto...
jedyny problem jaki nas spotkał żeby postawić ją na koła to to że są inne śruby które trzymają tylną belkę:( i dupka dalej na pniaczkach:D

https://drive.google.com/file/d/0B6M_2yLDccdUSVdXaFZlZ3Z1VlE/view?usp=sharing

cobramas - 2015-09-01, 09:15

nie zdążyłem edytować :(

wczoraj również ventko dostało nowy parownik co skutkowało paleniem dosłownie na zawołanie bez zbędnego długiego kręcenia :hejka:

co chodzi o jego spalanie teraz to wkrótce zobaczymy :]

niestety jego duszenie się i kopcenie po odpaleniu na benzynie nie ustało po tym :(

ale powoli do przodu :tazz:

theority - 2015-09-01, 12:46

Może do krokowca warto zajrzeć :)
theority - 2015-09-01, 13:28

Sprawdzić złącze(a): Sprawdzić złącze(a), w razie potrzeby oczyścić je lub przymocować aby zapewnić dobre podłączenie.
Silnik regulujący prędkość na biegu jałowym:
Sprawdzić działanie:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z silnika regulacji prędkość na biegu jałowym.
Na krótką chwilę (2 sekundy) przyłożyć napięcie z akumulatora do wtyku 1 i 6. Wałek przepustnicy powinien się otworzyć lub zamknąć. Przemienić podłączenie. Wałek przepustnicy powinien się obrócić w drugą stronę.
Sprawdzić napięcie zasilania:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z silnika regulacji prędkość na biegu jałowym.
Włączyć zapłon. Zmierzyć napięcie pomiędzy końcówką 1 lub 6 złącza i ujemną końcówką akumulatora. Obie wartości powinny być równe napięciu akumulatora. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.
Sprawdzić podłączenie do ECU:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z silnika regulacji prędkość na biegu jałowym i ECU.
Zmierzyć opór pomiędzy końcówkami 1 lub 6 złącza i odpowiednimi końcówkami w złączu ECU. Powinny one być < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.

Przełącznik biegu jałowego:
Sprawdzić napięcie zasilania:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z silnika regulacji prędkość na biegu jałowym.
Włączyć zapłon. Zmierzyć napięcie pomiędzy końcówką 5 złącza i ujemną końcówką akumulatora. Powinno być ono równe podanemu napięciu. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie, następnie ECU.
Sprawdzić podłączenie do ECU:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z zespołu sterowania biegu jałowego i ECU.
Zmierzyć opór pomiędzy końcówką 5 złącza i odpowiednią końcówką w złączu ECU. Powinien on być < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.
Sprawdzić podłączenie do uziemienia:
Sprawdzić na schemacie, czy uziemienie przełącznika biegu jałowego zostało podłączone do uziemienia bezpośredniego czy do ECU. Jeśli jest ono podłączone do uziemienia bezpośredniego, to należy zmierzyć opór pomiędzy końcówką 4 złącza i ujemną końcówką akumulatora. Jeśli jest ono podłączone do ECU, to należy włączyć zapłon, zmierzyć opór pomiędzy końcówką 4 złącza i odpowiednią końcówką w złączu ECU. Powinien on być < 1 om. Jeśli tak nie jest, to należy sprawdzić okablowanie.
Sprawdzić sygnał z przełącznika:
Podłączyć oscyloskop lub miernik napięcia do odpowiedniego wtyku urządzenia ECU i uziemienia. Włączyć zapłon, napięcie wyjściowe powinno być równe 0 V. Wcisnąć przepustnicę, napięcie wyjściowe powinno zrównać się z podanym napięciem.

cobramas - 2015-09-05, 09:53

o to filmik z tego co się dzieje z ventkiem po odpaleniu na benzynie :D

https://drive.google.com/file/d/0B6M_2yLDccdUd25tNmRyU212QkU/view?usp=sharing

theority - 2015-09-05, 10:38

Tak po dźwięku jakby łapał lewe powietrze (no chyba że któraś rolka Ci piszczy :P ) A rozrząd sprawdzałeś?
vwjanekvento - 2015-09-05, 10:45

Wedlug mnie moze to byc rolka napinajaca, badz tez pompa wody lub lozysko altka ;) jaesli chodzi o ten dziwny dzwiek ;)
vwjanekvento - 2015-09-05, 10:45

Wedlug mnie moze to byc rolka napinajaca, badz tez pompa wody lub lozysko altka ;) jaesli chodzi o ten dziwny dzwiek ;)
patryk1989 - 2015-09-06, 12:25

theority napisał/a:
na zlocie warsztat otworzymy :P


To od razu zakład blacharski otwórzcie :P Bo większość vento to podłogi i progów nie mają :D

theority - 2015-09-06, 12:43

patryk1989 napisał/a:
Bo większość vento to podłogi i progów nie mają :D


Wstawimy deski w podłogę jak kiedyś w warszawie :P

cobramas - 2015-09-07, 10:07

jak ucho przyłożyć to takie dziwne pykanie jest z przepustnicy ale nie zaglądałem jeszcze do środka:)

Pany możliwe że mam u siebie za dużą chłodnice wody? teraz jak jest zimno przyjechałem do pracy jakieś 20Km a silnik mi się nie zagrzał... nie doszedł nawet do 70 stopni... jak wymieniałem chłodnice to stara była mniejsza od nowej ale w jej miejsce pasowała większa... możliwe że ktoś zmienił pas z innego motoru i dla tego pasuje większa?

bo w tym srebrnym co kupiłem 90 km też jest mniejsza i zdurniałem:)

w gorące dni ventek łapał mi 90 stopni tylko jak stał... na trasie miał około 70-80stopni...

theority - 2015-09-07, 10:32

Termostat może cały czas otwarty jest
cobramas - 2015-09-07, 10:37

a jak go sprawdzić :D
cobramas - 2015-09-07, 11:01

OK trochę poczytałem i faktycznie mój termostat :papa: z wentka nawet nie ma co go sprawdzać :]

dam rade sam go wymienić?:)

Docki - 2015-09-07, 12:03

Licznik starego typu- od 20km/h pokazuje temperature dokładniej, wiec te 70'C na starym, to jak 90'C na nowym typie. Jeździj tak i sie nie przejmuj. :) Mój dopiero jak postoi w ciepłe dni odpalony, to łapie równo 90'.
theority - 2015-09-07, 13:25

cobramas napisał/a:
dam rade sam go wymienić?:)

Filozofii większej w tym nie ma :)
Jak dobrze pamiętam to 1.8 ma termostat na dole silnika z przodu, zaraz za pompą wspomagania.
Najlepiej odkręcić pompę z łapą i masz dostęp jak malina :)

cobramas - 2015-09-07, 14:03

zdecydujcie się :P wymieniać czy nie? :D o to jest pytanie...
Docki - 2015-09-07, 14:28

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t34.0-12/11657430_915170165214572_1117844712_n.jpg?oh=846dec8e1366699446b5bc22b068f9ad&oe=55EF9B79

Taką miałem temp. W trasie 200km :) Troszke trzeba wziać poprawkę na perspektywe zdjęcia, wskazówka była bardziej w prawo w rzeczywistosci

Docki - 2015-09-07, 14:33

Zagrzeje go dziś to Ci pokażę od przodu jak stoi :) Jakkolwiek to brzmi.. :P
cobramas - 2015-09-07, 14:33

ok to przyjmuje wersje że jest wszystko w porządku i silnik wcale nie jest nie dogrzany :]


ale dla własnego spokoju ducha wymienię termostat nie są to kolosalne pieniążki i zobaczymy :]

cobramas - 2015-09-07, 14:34

Cytat:
pokażę od przodu jak stoi



to ja jednak wybieram termostat :D

kowal323 - 2015-09-07, 14:37

Bez przesady, różnica między licznikami wynosi 10C, w starym typie na 80C czyli kreska przed 90 a w nowym równo na 90..
theority - 2015-09-07, 16:34

kowal323 napisał/a:
Bez przesady

Dobrze prawi :)

To nie stary passat b3 gdzie iglica była na druciku i z czasem pokazywała 65stopni zamiast 90.
Termostat to koszt 20 zł, najwyżej jak nie pomoże to nas nawyzywasz :strzela: :P

cobramas - 2015-09-07, 17:57

ok to jeszcze jak możesz to podrzuć linkiem z nim:) bo jak paczałem to po obrazkach są różne i nie wiem który kupić:)
theority - 2015-09-07, 18:07

TH1439.87J Vernet'a :)
W mojej hurtowni po 25 zł :)

cobramas - 2015-09-07, 18:11

podziękował dobry człowieku :D

masz hurtownie ?? :D

cobramas - 2015-09-07, 18:24

zamówiony:) 29,5 z wysyłką :]
Paweł J. - 2015-09-07, 18:32

A nie lepiej najpierw pomacać przewody i zobaczyć kiedy dolny wąż od chłodnicy robi sie ciepły.

Osobiście polecam wymianę od góry, po wcześniejszym odkręceniu alternatora.

cobramas - 2015-09-07, 19:23

więc i sprawdziłem przewody :P

po powrocie do domu z pracy (20Km) na liczniku około 50 stopni... górny przewód ciepły ale nie mocno... dolny praktycznie chłodny

i więc termostat?? :D

theority - 2015-09-07, 21:21

No to dobrze :) po to jest chłodnica :)
Paweł J. - 2015-09-08, 06:45

Jeśli dolny zimny a na blacie 50 stopni to termostat jest ok.
Docki - 2015-09-08, 07:30

Ale 50'C po przejechaniu 20km, to chyba nie jest okej. Tyle mam jak jade do pracy 3 km ;d
cobramas - 2015-09-08, 08:06

NO WŁAŚNIE! też mi się wydaje że coś za WOLNO się grzeje... tym bardziej że nawet jak go dzisiaj zostawiłem odpalonego po przyjechaniu do pracy, zapaliłem papieroska postał odpalony z 15 minut i temp stała troszkę PRZED 70 stopni...


a tak apropo to w takim razie będzie mi więcej palił, bo ssanie wyłącza się przy jakiejś temp silnika, zgadza się?

theority - 2015-09-08, 09:27

Wymień termostat, względnie zaś będziesz mógł jeszcze czujnik temperatury wymienić, albo na zlocie się podmieni od innego do weryfikacji :P

Ja stawiam na termostat :)

cobramas napisał/a:
a tak apropo to w takim razie będzie mi więcej palił

W sumie to prawda :)

cobramas - 2015-09-08, 09:36

No nic termostat jutro przyjdzie, zobaczymy jaki będzie efekt... czujnik niedawno wymieniałem :]
Docki - 2015-09-08, 10:16

A ile Ci pali teraz?
cobramas - 2015-09-08, 10:38

dopiero jestem po wymianie parownika i testuje:) na razie przejechałem około 180km... powinien dojechać do 450 bez problemu a ile spali to zobaczymy,,,
Paweł J. - 2015-09-08, 10:54

Skoro twierdzisz że dolny wąż od chłodnicy jest zimny znaczy że termostat trzyma na małym obiegu i bez sensu go wymieniać.

A skoro jesteś 180km po wymianie parownika sprawdź czy układ jest dobrze odpowietrzony bo to też może byc tego wina.

cobramas - 2015-09-08, 11:04

podobno był odpowietrzony...

poziom płyny jest w normie, ewentualnie jak go odpowietrzyć powtórnie?

theority - 2015-09-08, 11:42

Zasadniczo te silniki powinny się same odpowietrzyć, warunek jeden - sprawny korek zbiorniczka wyrównawczego.
cobramas - 2015-09-08, 11:49

każda rada jest cenna:)

spróbuje zagrzać go na postoju do 90 stopni i zobaczę jaki będzie stan płynu... może jak na to termostat się otworzy i okaże się że brakuje mu z litr płynu :D

Docki - 2015-09-08, 11:51

Zobacz kiedy załącza Ci się wentylator przy chłodnicy.
cobramas - 2015-09-08, 11:58

do tej pory mi się nie włączył bo nie osiągnął 90 :] spróbuje po pracy go zagrzać do włączenia wentylatora i zobaczę co tam ptaszki ćwierkają...
cobramas - 2015-09-09, 08:51

zagrzałem autko na postoju... 90 stopni włącza się wentylator ale nic się nie zmieniło:) zobaczymy po wymianie termostatu...


pytanie z innej beczki...

chce przełożyć elektryczne szyby w moje drzwi... tylko cała instalacja jest wyjęta... podnośniki siedzą w gołych drzwiach... teraz nie opuszczę szyb... jest inna metoda żeby wyjąć podnośniki bez opuszczania szyb? ewentualnie mając akumulator gdzie podać napięcie żeby się otworzyły :]

Docki - 2015-09-09, 11:26

Zostaw odkręcony korek zbiorniczka wyrównawczego na noc, jak jest zapowietrzony to powinno wypchac te powietrze trochę :)
Docki - 2015-09-09, 11:37

A co do szyb, napisz do MustangGT, on dosc dobrze ogarniał ten temat, albo poszukaj schematu, i zobacz gdzie jest +/-.
tom cio - 2015-09-09, 13:25

cobramas, zwinne rączki i da się wyjąć bez opuszczania szyb, tylko trochę przysiąść trzeba :)
cobramas - 2015-09-13, 10:02

:mur:

no to termostat wymieniony... stary uszkodzony był i był ciągle otwarty...

a na nowym lepszy cyrk :D

oczywiście został dobrze odpowietrzony poziom płynu ok i...

zaczął się normalnie nagrzewać:) ale...

na trasie jadąc około 80km/h temp w granicach 85 stopni wszystko ok..

aleee...

prędkość około 120km/h zbija mi temp do około 60 - 63 stopni :(

chłodnica nie od mojego modelu i za duża? :]

theority - 2015-09-13, 10:17

Cytat:
chłodnica nie od mojego modelu i za duża?

albo inna opcja... od czego była ta chłodnia?
Może termowłącznik za szybko włącza wentylator i za długo zostaje włączony.

cobramas - 2015-09-13, 10:32

jak go kupiłem to chłodnica była mniejsza i w pasie wycięte dziury żeby ją podłączyć... a że mi ciekła to kupiłem taka jaka powinna być w tym pasie czyli większa:)

chyba że ktoś założył mu pas nie od tego modelu... w tym drugim ventku 90KM pas jest na mniejszą chłodnice...

wentylator raczej dobrze się włącza około 90 stopni i chodzi tylko chwile, zbije temp i wyłącza się..

majkel00230 - 2015-09-13, 10:34

cobramas, co to szybek to plus i minus dwa najgrubsze, bodajże minus brązowy plus czerwono żółty,
do plusa dajeszcze dajesz jeszcze cienki czerwono żółty, a cienki niebieski albo do masy albo do plusa przytykasz i szyba zjeżdża,

Paweł J. - 2015-09-13, 11:21

cobramas napisał/a:
stary uszkodzony był i był ciągle otwarty...

To jakim cudem, miałeś zimny dolny przewód od chłodnicy (przymajmniej tak pisałeś) ?

cobramas - 2015-09-13, 11:25

może nie tyle zimny ale chłodny... a jakim cudem to nie wiem bo górny był dosyć ciepły... a termostat miał uszkodzoną uszczelkę

moja chłodnica ma około 70cm lik z fotkami

https://drive.google.com/folderview?id=0B6M_2yLDccdUYzVUbGxzYkFpY2c&

usp=sharingmajkel00230, dzięki za info:)

theority - 2015-09-13, 11:35

Chłodnica jak na moje oko to taka powinna być.

W sumie to powoli koncepcji brakuje :P
Czujnik mówisz że jest ok, tak?
To może faktycznie licznik ma problem.

cobramas - 2015-09-13, 11:51

no ale jak auto stoi powiedzmy w miejscu i się grzeje to wskazówka wchodzi na te 90 stopni i załącza się wentylator... tak że czujnik raczej odpada...

no nic będę miał chwile to założę stare zegary i zobaczę na nich...

jutro rano wyjeżdżam na urlop... spróbuje zastawić czymś chłodnice i zobaczę jaką będzie miał temp na trasie...

mój mechanik też już zgłupiał :D

chłodnica nowa
pompa wody nowa
czujnik nowy
termostat nowy
płyn chłodniczy nowy

i dupa :D

tom cio - 2015-09-13, 11:57

cobramas, taka chłodnica jest oryginalnie w AAM 1.8 75km: http://www.fotem.pl/show/...f78cccaa46cf68e
vwjanekvento - 2015-09-13, 12:00

Pozostaje licznik do wymiany bo tez moze oszukiwac ;)
cobramas - 2015-09-13, 12:06

Tom cio no to ja w takim razie mam zmieniony pas od innego modelu bo moja chłodnica jest sporo większa :D
theority - 2015-09-13, 14:09

Twoja chłodnica wygląda jak od passata b4 :P
cobramas - 2015-10-01, 08:36

Tomcio dzięki za dokładkę :D w linku fotki przodu z dokładką i drugiej budy po wstępnym myciu... już coraz bliżej lakiernika:D

komorę muszę jeszcze spryskać czymś do mycia silników i jeszcze raz przelecieć ją karcherem:D

PODZIWIAĆ :D

https://drive.google.com/folderview?id=0B6M_2yLDccdUUEI1SHVpM0JMbTg&usp=sharing

cobramas - 2015-10-03, 13:36

A tutaj fotki z sobotniej nudy w pracy:D szukałem diod SMD do podświetlenia kratek nawiewów... pomyślałem że sprawdzę czy zadziałają diody ze starych telefonów podświetlanych na niebiesko:D i w linku efekty pracy :D

problem mam tylko z podświetleniem od pasażera bo już ktoś tam kombinował, założył zwykłą diode i aż plastiki powypalało... ale ja zrobię to dokładnie i założyłem dwie diody wprost pod ikonkami jeszcze tylko skombinuje opornik i gotowe :tazz:

https://drive.google.com/folderview?id=0B6M_2yLDccdUS0RHNTRjdHdDUTQ&usp=sharing


PODZIWIAĆ :]

cobramas - 2015-11-13, 16:26

to czas żeby coś zagrało w aucie :]

zestaw który jutro postaram się pospinać do kupy.. :]

radio: Naviheaven na-7195
drzwi przód: JBL CS-6
drzwi tył: JBL CS-6
głośnik półka: 2x AUDION SW0808 podłączone pod wzmacniacz ale nie pamiętam modelu teraz:D


głośniki Audiona to jakiś wynalazek... ale jestem miło zaskoczony ich dźwiękiem, grają bardzo ładnie i czysto:)

cobramas - 2015-11-17, 09:58

A propo audio to wzmacniacz i głośniki z półki wyleciały:) nie ma efektu:)

Zostały Głośniki JBL w drzwiach przód tył i efekt super:)

a teraz parę fotek z wyjazdu do blacharza, lakiernika:)




tom cio - 2015-11-17, 10:19

Ładna składanka z niego :P A kolorek jaki planujesz? Ten co na shoutboxie pokazywałeś?
cobramas - 2015-11-17, 10:23

hehe nom poskładany z 3:D

niestety tamten kolor przerósł by mnie finansowo się okazało:)

ogólnie chce jakiś ciemne bordo, ciemna wiśnia coś w tym stylu:)

ale kolor wybierze znajomy co będzie mi go malował wie co chce tak że efekt końcowy to będzie dla mnie niespodzianka:D

tom cio - 2015-11-17, 10:59

Uploaded with fotem.pl coś takiego?
cobramas - 2015-11-17, 11:08

o to to PIĘKNOŚCI:D
vwjanekvento - 2015-11-17, 18:23

Szukaj zderzaka z vento odrazu i grilla innego, w blotnikach zaspawaj kierunki ;) kolor bierz taki jak moj :P
cobramas - 2015-11-17, 19:17

na moim jest grill bez znaczka:) a ze zderzakiem to już dałem sobie spokój... na razie zostanie od golfa:)


co do błotników to oprócz zaspawania kierunków myślałem też nad wycięciem wlotów:) podoba mi się to:)

Heavy - 2015-11-17, 19:47

mówiłem ci Cobra ze Ci wyśle ten co ja miałem :D
cobramas - 2015-11-21, 09:13

Prace ruszyły pełną parą... większość rdzy już usunięta z karoserii :D




Mała dziurka na środku progu i od przodu naprawione, oprócz tych 2 ognisk rdzy są w stanie idealnym... nie zrobiłem zdjęcia ale wy na swoich progach też macie zaznaczony punkt gdzie podłożyć lewarek? :D






tom cio - 2015-11-21, 10:45

No, no jednak szukanie się opłaciło i da się znaleźć zdrową budę venta :D Naznaczenie miejsca lewarka jest w każdym vencie ;) Powodzenia w dalszych pracach, bo jeszcze ogrom pracy Cię czeka.
cobramas - 2015-11-21, 10:57

nom to wiem że jeszcze roboty w huk...

ale w końcu coś się dzieje i mogę się uśmiechnąć :]

patryk1989 - 2015-11-23, 21:30

Takie modyfikacje to ja lubię !!
patryk1989 - 2015-11-23, 21:30

Takie modyfikacje to ja lubię !!
cobramas - 2015-11-24, 15:53

patryk1989, to nie modyfikacja:P to przywrócenie auta to stanu fabrycznego :D i zmiana daty produkcji na rok 2015/16 :D :tazz:
cobramas - 2015-11-24, 16:07

Czas wziąść się za podłogę która w sumie wygląda bardzo dobrze :) ale się poprawi :)








patryk1989 - 2015-11-24, 16:46

No i właśnie tak powinno sie zaczynac przygodę z autem , od zrobienia blachy , A nie naklejka na szybie pokaż cycki.... i bicie piany na trzy strony w temacie. Brava dla Ciebie kolego !!
Paweł J. - 2015-11-24, 17:22

Buda ładna, ale już ją trochę brało, odratowana w ostatniej chwili i odbyło się bez większej ingerencji.

Tak trzymaj :oklaski:

cobramas - 2015-11-25, 11:10

dół podłogi zrobiony :)

normalnie nówka z salonu :D teraz przydał by się i zawieszenie odnowić bo będzie brzydko wyglądało :D


cobramas - 2015-11-27, 13:35

parę fotek z ostatniej wizyty :]





Nowe błotniki:)













:hejka:

Paweł J. - 2015-11-27, 17:12

Ładnie, dawno już nikt tu na forum z budą tak się nie obchodził :poklon:

Zrób jeszcze przy okazji wszystkie profile zamknięte i wszystko co da się popsikać od środka, a furka przeżyje niejedno auto w ocynku.

cobramas - 2015-11-27, 17:15

wszystkie profile już zabezpieczone :D

znajomy jeszcze musi tylko wyspawać mocowanie wlewu paliwa bo też tam trochę rudej się pokazało :)

i będzie malowanko:D nie mogę się doczekać :D

theority - 2015-11-27, 18:01

cobramas napisał/a:
znajomy jeszcze musi tylko wyspawać mocowanie wlewu paliwa bo też tam trochę rudej się pokazało :)

Wspawaj okrągłe :) będziesz jedyny :)

theority - 2015-11-27, 18:04

chyba łatwiej by było wyspawać nowe auto :)
cobramas - 2015-11-27, 18:10

nie karoserie pod blachą :P tam głębiej, mocowanie pod obejmę baku :P
cobramas - 2015-11-27, 18:56

w linku macie pełną galerie od chwili kupna pierwszej budy :)

jak ktoś chce pooglądać to zapraszam :)

https://drive.google.com/folderview?id=0B6M_2yLDccdUU0pFUms4eWNGcG8&usp=sharing

theority - 2015-11-27, 19:34

:oklaski:

Ładnie :D

Mateusz Huba - 2015-11-27, 20:31

Sam to wszystko robisz ? :D samo rozebraanie auta do takiego stanu to kupa pracy :D
cobramas - 2015-11-28, 07:56

akurat rozebranie auta to był najmniejszy problem :)
vwjanekvento - 2015-11-28, 12:41

Rozebrac to pikus ale wez to zloz jak juz polakierowane ;)
cobramas - 2015-11-28, 13:02

i nie porysuj :D
kowal323 - 2015-11-28, 16:34

:oklaski:
Heavy - 2015-11-28, 23:23

weź mnie to sprzed oczu XD hehehehe
cobramas - 2015-11-29, 11:02

poprosimy o bana dla tego Pana :D
theority - 2015-11-29, 12:54



Proszę bardzo :P

theority - 2015-11-29, 12:55


Heavy - 2015-11-29, 15:16

idzie Ci szybciej niz mi XD
patryk1989 - 2015-11-29, 19:01

I na pewno szybciej niż mi hahaha :P
cobramas - 2015-12-02, 12:35

no to tu coś aktualnego z przygotowań na zime :D


cobramas - 2015-12-03, 10:56

tak myślałem nad mordką ventka... ostatecznie zdecydowałem się na taki front :)

dolna listwa grillu pójdzie w kolor:)


tom cio - 2015-12-03, 12:32

Bardzo dobry wybór, miałem podobny front i wg mnie bardzo pasuje do venta.
kowal323 - 2015-12-03, 17:15

Więc po co Ci aniołki ? :P
cobramas - 2015-12-03, 18:03

do mojej koncepcji trzeba by to założyć aniołki :D
TT600 - 2015-12-12, 21:17

Endżele to się nadają jako dawca klosza do soczewek ;)
cobramas - 2015-12-13, 08:19

no może i tak szczególnie twoje TT600 byłe EXTRA ale ja nie posiadam umiejętności do zrobienia takiego cacuszka:)
TT600 - 2015-12-15, 23:36

cobramas napisał/a:
ja nie posiadam umiejętności do zrobienia takiego cacuszka:)

Nie przesadzaj :) Całe Vento rozebrałeś do gołej blachy to co to takie lampy przy tym ;) Nad takimi lampami trzeba po prostu spędzić trochę czasu, filozofii wielkiej tam nie ma, a największy problem to rozklejenie aniołków.

cobramas - 2015-12-16, 09:27

TT600 mimo wszystko może zastanowię się nad kupnem takich jak ktoś będzie sprzedawał :]


a tu kolejny prezencik dla ventka :tazz:




cały SWAP ABS :tazz: kolejne wyposażenie ventki :D
przyszło mi to do pracy i nie wiem jak dotachać to do auta bo jest qre...ko ciężkie :]

cobramas - 2015-12-16, 12:13

i jeszcze jedna paczuszka dziś :D

tak żeby było ładniej :]


cobramas - 2015-12-18, 12:32

a dzisiaj doszły kompletne, nowe, miedziane przewody hamulcowe fi 5 :)

nie wiecie jakie tam idą nakrętki? bo zamówiłem M10 z gwintem zewnętrznym i nie jestem pewien czy są dobre :)

wojtas83 - 2015-12-18, 13:06

wszystkie gwinty masz 10X1
Marek81l - 2015-12-24, 12:53

cobramas normalnie niewiem co powiedzieć,przeczytałem całość ze szczegółami i nie wierze oczom. Myślałem że łącznie ze mną w polsce jest 11 wariatów teraz wiem że 12. :D :P
Brawo i tak szczerze powiem gdybym dorwał taką budę to po około 4 moich projektach ten zrobiłbym seryjny. Ale póki co melduj i pokazuj co i jak. :brawa:
Jak bedziesz składał to napisz na PW dam Ci telefon to jak bedziesz miał problemy z elektryką to pomoge.

cobramas - 2015-12-24, 17:05

Marek81l, bardzo dziękuje za miłe słowa :D

nom przy składaniu każda pomoc się przyda bo będzie cyrk jak nic :D tak że na pewno się odezwę :)

myślałem nad silnikiem...

mój bierze olej tak że trzeba by robić kompletny remont głowicy, ewentualnie mogłem kupić inny 1.8 90KM za jakieś 300zł

ale jak to wszystko przemyślałem to zrobię generalny remont tego 1.8 90KM który leży sobie w komórce:)

robić mój 75KM mógłbym ale jest za słaby... kupić inny, no można ale nie wiadomo co się kupi...

no i kolejny plus remontu tego drugiego silnika co już mam że będę mógł go wsadzić do budy więc odejdzie kolejna rzecz do przekładki :)

czarnysauber - 2015-12-29, 23:12

Świetna robota :oklaski: :oklaski: :oklaski:
cobramas - 2016-01-15, 09:39

tak jak pisałem moja głowica z tego 90KM nadaje się na śmietnik... tam ktoś już nawet spiłował zawory bo były za długie i zrobił to karygodnie :D

ale mają na warsztacie u siebie inną głowice podobną do mojej... różnią się tym że ich ma zboku jakiś czujnik chyba od temp oleju i brakuje 2 miejsc na śruby (a u mnie są) zaznaczyłem na fotce te miejsca może ktoś wie od czego są? jakaś osłona? musze do nich zadzwonić czy chce robić ich głowice ale nie wiem czy pasuje :(



misiek - 2016-01-16, 17:08

https://drive.google.com/folderview?id=0B6M_2yLDccdUU0pFUms4eWNGcG8&usp=sharing
można to jakoś otworzyć ażeby obejrzeć :hmmm: :hmmm: :hmmm:

cobramas - 2016-01-16, 18:09

misiek, masz już dostęp do linku :)

byłem dzisiaj za silnikiem... znalazłem 1.8 90KM w super stanie... facet chciał za niego 300zł..

ale ostatecznie kolejne vento czeka na lawetę i jedzie do mnie :D

teraz tylko niech wróci buda i pełna przekładka bez ruszania mojego ventka :D

wojtas83 - 2016-01-16, 21:01

cobramas, otwierasz małą kolekcję :D
cobramas - 2016-01-17, 11:19

wojtas83, oj tam od razu kolekcje :D

tu parę fotek nowego dawcy...







i tu mam kilka pytań...

dawca nie ma poduszek i szyberdachu... będzie dużym problemem przełożenie tych elementów z mojego? wyciągnięcie wiązki i wyjęcie jej do nowego?

i ten też ma elektryczne szyby.. ale tylko przód... na tył mam siłowniki i klawisz w deske... dużo będzie kombinowania żeby podpiąć tylne szyby i wpiąć gdzieś przycisk z deski? mam go razem z wiązką zakończoną szeroką wtyczką tylko nie wiem gdzie będzie trzeba ją wpiąć :)

tom cio - 2016-01-17, 11:28

Szyby elektryczne z tyłu nie będzie tak łatwo podpiąć bo jak jest elektryka 4x szyby to wiązka jest całościowa, nigdzie się nie wpinasz tyłem.
cobramas - 2016-01-17, 14:38

a co z poduszką i dachem?

tak jak np mam abs? kilka wtyczek w skrzynkę i ma działać? :)

cobramas - 2016-01-26, 09:23

mały upik :D

vento z poprzednich fotek nie aktualne :)

byłem po niego wczoraj z lawetą ale facet dalej nie znalazł mi dokumentów z lpg i kluczyka nawet więc mu podziękowałem:)

dzięki temu siadłem na nata i szukałem innego dawcy :) i oto on na fotkach :D wielki fart :D

jedynie silnik ma problemy z paleniem ale to się ogarnie bo ma chyba przestawiony zapłon :)

ale ma fajne wyposażenie :D














cobramas - 2016-01-29, 09:05

pany jak widać na fotkach dawca ma inną deske, przynajmniej ja zauważyłem na szybko tylko środek wokoło licznika...

będę mógł to przełożyć z mojej? bo u mnie np są podświetlane nawiewy a ta tego nie ma...

chodzi mi o nawiewy, obudowę licznika, liczników samych bym nie przekładał...

czy trzeba całą deche zamieniać?

theority - 2016-01-29, 09:13

A w docelowym zamontowałeś już dechę? Miałeś tam bodajże nagrzewnicę jeszcze wymieniać :)

Znawcą nie jestem ale wydaje mi się że da radę przełożyć, choć ciągnięcie kabli do podświetlania może być bardziej upierdliwe niż przełożenie dechy :P

cobramas - 2016-01-29, 09:20

same kable podciągnął bym od podświetlenia sterowania nawiewem

na razie nic nie jest zdemontowane... czekam na budę i dopiero ruszy robota z przekładką...

tylko mój cały idzie na sell i tak myślałem czy nie da rady tego przełożyć bo mój środek bardziej mi się podoba :D

theority - 2016-01-29, 09:23

no to zdemontuj włącznik świateł i ramkę licznika i zobacz czy mocowania będą pasować :) jak tak to przekładaj i już :D

A któryś z tych Twoich złomków będzie jezdny? :P

cobramas - 2016-01-29, 09:28

no mój cały jeździ :P dawca też tylko ma chwilowe problemy z motorem :D

no nie będzie wyjścia zdemontuje i sprawdzę ale miałem nadzieje że ktoś wie i powie STOP nie da się :D lub SPOKO przekładaj :D

theority - 2016-01-29, 09:30

Co się nie da :P wszystko się da :P

cobramas napisał/a:
no mój cały jeździ :P

No dobra, pięćset mogę dać :P

dratek - 2016-01-29, 10:18

Podobno plastiki te czarne wokół nawiewow i licznika nie pasuja z deski starego typu (podświetlane nawiewy) do nowego (bez podświetlenia) trzeba cała deche przekładać, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się myle
hotdriver - 2016-01-29, 12:15

Nie pasuja oslona wokol licznika inna stary typ mma wyciecie w desce na oslone a nowy nie teoretycznie da rade ale w praktyce brzydko wyglada bo odstaja plastiki (stary typ czyli z podswietleniami)
cobramas - 2016-01-29, 12:24

trudno... to zostaje przy ten nowej brzydkiej bez podświetlenia :D

hotdriver, dzięki :)

wojtas83 - 2016-01-29, 20:36

Przyjrzyj się dokładnie na dole licznika przy obudowie kolumny kierowniczej i zobaczysz różnicę. Można przełożyć same obudowy tylko jak pisze hotdriver, nie będą do siebie pasować w 100% tu masz fotki jak będzie wyglądać stara obudowa licznika w nowej desce

tom cio - 2016-01-30, 00:10

wojtas83, przeszedłeś na stary typ obudowy? Bo chyba miałeś ten nowszy jak dobrze pamiętam.

cobramas, mając taki zbiór ventek teraz nie możesz swojego źle poskładać chyba :P I wybacz za mały offtopic z pytaniem do Wojtka.

cobramas - 2016-01-31, 19:31

wojtas83, dzięki za fotki :)

tom cio, no tak, zbiór był ale dużo rzeczy poszło do śmietnika jak i stara deska ze srebrnego a teraz by się przydała :D


ventek w towarzystwie legendy :D




wojtas83 - 2016-02-01, 19:30

cobramas, zawsze możesz wcisnąć pomógł ;) i do usług
tom cio, masz rację u siebie ma nowy typ bo stary mi się nie widzi, a zdjęcia nie są mojego autorstwa, miały tylko pokazać cobramas, jak to będzie wyglądało

cobramas - 2016-02-03, 09:06

wojtas83, pewnie że moge :D

więc tak.. po wczorajszym wolnym dniu ogarneliśmy silnik dawcy z mechanikiem...

przyczyna okazała się błacha :D

to że nie wchodził na obroty i ledwo zipał było spowodowane tylko zbitym katem na AMEN :D

wiertarka parę dziur przed katem i silnik ożył :D

jeździ jak szalony tylko z tymi dziurami trochę głośny się zrobił :D ala sportowy jak by po maską z 200 kucy było :D

ja już szczęśliwy wyczekuje tylko powrotu budy :)

ogarnąłem dużą hale gdzie będę mógł na spokojnie postawić oba obok siebie pod dachem :)

cobramas - 2016-02-09, 14:31

tak oglądałem sobie mojego dawce i oto co znalazłem:)

zdjęcie pokrywy zaworów:)


data urodzin dawcy:)

theority - 2016-02-09, 15:58

A czasem ostatni rocznik nie był już produkowany w europie? :P
Tak coś mnie się kojarzy :D

cobramas - 2016-02-09, 16:21

no tego to ja nie wiem:)
cobramas - 2016-03-03, 12:49

w aucie jeszcze nic się nie dzieje...

ale parę fotek nowego koła :] felgi przymierzone są git i oddane do renowacji :]

przód był trochę wyżej bo już mi auto oparło się na lewarku nie na pewno będzie trochę niżej :D


















nie komentować że są brzydkie bo mi się podobają :faja:

Mack - 2016-03-03, 13:18

Super fele :diabełek:
Rafal78.1996 - 2016-03-03, 15:16

To są 16 ?
No i trochę niżej by się go przydało . :P
Ruda widzę tańczy jak szalona :D

cobramas - 2016-03-03, 16:13

tak 16 7,5j :)

no tańczy ale w nim je tylko przymierzałem, felgi pójdą do czerwonego :)

czarnysauber - 2016-03-06, 02:53

Ładnie działasz :oklaski: :oklaski:
Ja już się pogubiłem która ventka ma jeździć. :D Jakbyś wyciągnął wszystkie ventki to można zrobić największy spot w LBN od 3-4 lat. :P :P

cobramas - 2016-03-07, 09:57

czarnysauber, dzięki :)

hehe no ta jeżdżąca dalej niestety jeszcze nie wyjechała od lakiernika :D


wczoraj wymieniłem u siebie świece i kable bo w te deszcze często miał problemy z równym chodzeniem :)

ja nie wiedziałem że ten silnik jeszcze na drugim biegu potrafi zapiszczeć kołami :D

nie wiem jakim cudem ale jedna ze świec miała zielony nalot :) chyba zaczynała mi kwitnąć :D

cobramas - 2016-03-19, 07:20

lecą graty :D










i felgi wróciły z renowacji :) jak się podoba? :)







:hejka:

czarnysauber - 2016-03-19, 07:55

Ładnie działasz :oklaski: :oklaski:
cobramas napisał/a:

i felgi wróciły z renowacji jak się podoba?

Fele bym widział w pełnej polerce ,ale może to za dużo by było.

theority - 2016-03-19, 08:38

krótko i w temacie: :oklaski:
cobramas - 2016-03-19, 09:17

czarnysauber, co do felg masz racje ale tne koszty na ten rok :D

może na przyszły sezon :)

CichyZ - 2016-03-19, 10:39

Felgi ładne, ale mi by się podobały bardziej w kolor czarny metalic :p
cobramas - 2016-03-19, 15:05

raczej całkiem zginą by ich wzór... dla mnie czarne to tylko takie które mają mało amelinium :D w sensie jakieś szprychy np...
Mack - 2016-03-19, 16:44

Dużo tam tego ziarna srebrnego. Wolę delikatniejszy srebrny :mysli:
theority - 2016-04-05, 08:37

No i jak postępy? :D
cobramas - 2016-04-06, 08:15

powoli do przodu :)

na razie mam silnik w budzi i tyle :)

cobramas - 2016-04-19, 21:25

aktualne postępy pracy... plan żeby auto w poniedziałek pojechało na przegląd a pracy sporo :]




ale i są pierwsze problemy... tak wygląda założona poduszka z gwintem... jak położe jeszcze tależyk to jest za wysoko... i po podniesieniu auta amorek troche opada.... :(




założone poduszki w nim wyglądają inaczej niż na fotce poniżej.. czy to wina złego typu poduszek?



prosze o podowiedzi co zjeb***m :D

tom cio - 2016-04-19, 22:37

To, że po podniesieniu auta amorek opada to rzecz normalna, ta poduszka w kielichu też wygląda ok, ja bym przykręcał talerzyk na górze i jazda. Oczywiście jeśli pod spodem masz złożone jak trzeba bo tego tu nie widać.
cobramas - 2016-04-19, 22:41

na ten czarny talerzyk co jest na sprężynie na gwincie założyłem poduszkę... i do góry... ale amorek opada z dobre 2cm.. wydaje mi się że coś nie tak..
cobramas - 2016-04-19, 22:52

kiepskie zdjęcie ale może zobaczycie...

na element zaznaczony czarny stożek nad sprężyną założyłem poduszkę i w kielich... i coś jest nie tak...



tom cio - 2016-04-20, 12:21

No musi być dobrze, łożysko mcpersona masz na talerzykiem jak widać na foto i na to nakładasz poduszkę. Potem całość w kielich i przykręcasz z góry talerzyk. Onaczej nie będzie :)
vwjanekvento - 2016-04-20, 17:38

Przeciez to normalne ze amor Ci opadnie jak podniesiesz auto luz musi byc, nawet na opuszczonym samochodzie zobacz sobie ze bedziesz mial luz miedzy talerzykiem a kielichem ;)
cobramas - 2016-04-20, 21:33

komora powoli się uzbraja... a gdzie środek i spód... oj dużo roboty jeszcze :D


theority - 2016-04-21, 08:12

cobramas, śmiesznie ktoś poprowadził dolny wąż od reduktora... że się komuś chciało taki kilometr z nim jechać :P
cobramas - 2016-04-21, 08:17

on chyba na razie sobie tylko leży jak dobrze pamiętam :]

wczoraj dostałem resztę rzeczy do wymiany w aucie, w sumie szczególnie w silniku :)

Filtry:
paliwa
powietrza
oleju

wszystkie płyny
olej do silnika Motul 10W40
płyn wspomagania
płyn hamulcowy
płyn chłodniczy

nowe świece irydowe DENSO
nowe kable BERU

nowy kompletny rozrząd

i tak pewnie o czymś zapomniałem :D

cobramas - 2016-04-21, 08:25

a jeszcze nowy filtr kabinowy i nagrzewnica :)
cobramas - 2016-04-21, 21:11

no to troche z dzisiejszego dnia...

dawca pusty... :D




nowo narodzony budzi się do życia :D



i taka niespodzianka w dawcy... :D


tom cio - 2016-04-21, 22:33

Uważaj z tymi napinaczami żeby Ci w łapkach nie strzeliły bo trochę boli :P Ważne żeby nie rzucać i delikatnie się z tym obchodzić a będzie dobrze ;)
kowal323 - 2016-04-21, 22:58

A o co z tym chodzi?
tom cio - 2016-04-21, 23:26

Pirotechniczne (chyba) napinacze pasów bezpieczeństwa, w vencie nie ma żadnych kabelków które by to uruchamiały tylko mocny wstrząs, jak trzepniesz tym o glebę, albo co gorsze niosąc uderzysz w coś to wystrzeli, nie polecam próbować samemu :P
kowal323 - 2016-04-22, 01:08

Rozumiem po zaskoczeniu, że nie każdy to ma?
cobramas - 2016-04-22, 06:43

kowal323, Bynajmniej mnie zaskoczyło :]
tom cio, dokładnie tak pirotechniczne, już siedzą w nowej budzie żeby się nigdzie nie walały :]

tom cio - 2016-04-22, 10:27

To jest chyba od 1995r wzwyż tylko.
kowal323 - 2016-04-22, 12:48

No w Moim 95r. już jest ;)
cobramas - 2016-04-22, 13:42

No i problem niedziałającego ABSu rozwiązany :) ktoś w dawcy założył z tyłu piastę bez miejsca na czujnik... odciął go i wywalił kontrolki od ABSu :)
theority - 2016-04-22, 18:05

cobramas napisał/a:
ktoś w dawcy założył z tyłu piastę bez miejsca na czujnik... odciął go i wywalił kontrolki od ABSu
Polak potrafi :P
cobramas - 2016-04-24, 07:31

Auto wczoraj zostało pierwszy raz odpalone chodzi jak szwajcarski zegarek :D

ale są i pierwsze problemy, wszystko z elektryki działa oprócz świateł stopu, jedna pozycja świeci cały czas z tyłu nawet na wyłączonych światłach :) ale to się ogarnie:)


założyłem mu docelowe felgi... i mam dosłownie z 4-5 mm od opony do gwintu:)

a teraz pare fotek :)
















Gesiu_15 - 2016-04-24, 10:45

dobrze działasz :]
tom cio - 2016-04-24, 12:05

Oj na pewno zaciesz się pojawia na twarzy na widok już częściowo poskładanego ;) Działaj dalej.
cobramas - 2016-04-24, 16:21

tom cio, zaciesz to mało powiedziane :D

ale już światła ogarnięte teraz dalej trzeba składać i skończyć malowanie :D

cobramas - 2016-04-25, 21:11

tak z dzisiaj...





no i pojawiły się większe problemy....

dzisiaj został wyprowadzony więc odpaliłem go żeby sobie pochodził i dobrze się zagrzał...

czekałem aż włączy się wentylator... auto na blacie około 91C i w pewnym momencie coś wybuchło...

rozwaliło trójnik przy nagrzewnicy... zagotował się a wentylator nie ruszył...

założyłem nowy trójnik... zalałem płyn odpaliłem bez korka na zbiorniczku... znowu po czasie zaczął się gotować mimo że na blacie było około 90C...

modle się żeby nie rozwaliło chłodnicy... od razu był gaszony...

cobramas - 2016-04-25, 21:12

no i nie ma jak poprawić...

modle się żeby nie rozwaliło głowicy :D

czarnysauber - 2016-04-25, 21:55

tom cio napisał/a:
To jest chyba od 1995r wzwyż tylko.

A to nie było tak że napinacze były przy poduchach ??

cobramas - 2016-04-26, 06:24

w starym ventku miałem poduchy a napinaczy brak....
cobramas - 2016-04-27, 05:45

kolejna próba i dupa...

wymieniony termostat zalany na nowo odpalony i tym razem rozsadziło króciec przy głowicy... i w dodatku poparzyło mi mechanika :(

kolejny podejrzany pompa wody się skończyła i nie mam obiegu płynu w silniku...

sprawdzenie drożności chłodnicy itp

a jak nie to ściągamy głowice :(

cobramas - 2016-04-27, 08:04

tylko czemu na blacie nie pokazuje że się gotuje... dochodzi do 90 stopni i tyle...
cobramas - 2016-04-28, 06:48

czeka na polerke :)

na żywo jest 100 razy ładniejszy :D


theority - 2016-04-28, 08:23

Ładnie to wyszło :)
cobramas - 2016-04-29, 13:59

ludziom szczęki opadną jak wyprowadzę go na wieś :D hehe
cobramas - 2016-04-29, 14:02

a tak wyglądał nie skończony od boku :)

[img][/img]

cobramas - 2016-05-01, 07:44

a silnik miał być nie ruszany :(

no nic... głowica splanowana, wymienione wszystkie uszczelniacze, uszczelki od kolektora, nowe paski komplet bo za ciekawie nie wyglądały a skoro wszystko rozpięte to później drugi raz rozbierać głupiego robota...



co do wyposażenia nowego ventka to na chwile obecną posiada:

- ele. szyby przód
- ele i podgrzewane lusterka
- podgrzewane spryskiwacze
- światła "ostrzegawcze" w boczkach drzwi (czy jak tam one się nazywają :D )
- lampki w podsufitce z tyłu
- schowek pasażera ( wersja bez klimy )
- cały bagażnik w tapicerce


no i tyle różnic w porównaniu do poprzednika

plany to jeszcze centralny z pilotem, i otwierany bagażnik pilotem, zmiana podświetlenia we wszystkich przełącznikach na czerwone, nowe mieszki i coś tam pewnie jeszcze wymyśle :D

theority - 2016-05-01, 07:52

No i elegancko :)

cobramas napisał/a:
plany to jeszcze centralny z pilotem

Bedzie odpalanie na pilota? :P

cobramas - 2016-05-01, 07:53

hehe nie w tym nie będę tego montował :P
Johnny - 2016-05-01, 08:39

fajna fela :oklaski:
cobramas - 2016-05-04, 06:51

pierwszy udany wyjazd :)

brudny prostu z warsztatu ale jest :D

















No i przy dziadku :]




cobramas - 2016-05-05, 16:56

nowe mieszki z czerwonym obszyciem na miejscu :)

czerwone diody również :)

trzeba brać się za wnętrze :)

theority - 2016-05-08, 07:57

No piękny Panie :brawa: :oklaski:

A szarak cały czas jeździ?

cobramas - 2016-05-15, 13:59

niedzielne spotkanie z czarnym :D











:hejka:

Mateusz Huba - 2016-05-15, 17:49

Czyżby w Krasnymstawie to spotkanie ? 😁
cobramas - 2016-05-16, 08:06

Mateusz Huba, a no masz racje :)
Mateusz Huba - 2016-05-16, 18:19

Szkoda ze nie bylem wtedy w okolicy zobaczył bym twojego venciaka na zywo bo na zdjęciach zaje*iście wygląda 😁👍
czarnysauber - 2016-05-16, 20:25

Moje fotki też już są ;)
cobramas - 2016-05-22, 08:26

Tak pewien warsztat w mojej okolicy załatwił mi auto... był na geometrii, nie dokręcony amorek... koło się schowało i efekt jest taki że opona praktycznie na śmietnik... z drugiej strony to samo, nie dokręcony ale na szczęście jeszcze sie nie przechyliło...

całe szczęście że wczoraj wymienialiśmy wahacze na poli które dostałem od heavego... nie chce myśleć co by było jak bym jeszcze tak trochę pojeździł...

brak słów :(




vwjanekvento - 2016-05-22, 18:28

Nie czules tego jak jezdziles? :)
cobramas - 2016-05-23, 08:22

on cały czas mi się źle prowadził... sądziłem że niby przez zerwane gumy na wahaczach... a po prostu hu*a zrobili mi geometrie...
cobramas - 2016-05-30, 07:43

zmiana frontu :)


Japko - 2016-05-30, 13:46

No i pięknie siedzi :)
czarnysauber - 2016-05-31, 08:48

cobramas napisał/a:
zmiana frontu

Jest różnica :OK:

Mack - 2016-05-31, 17:03

Zamiast wymiany atrapy to wywaliłbym te chińskie kierunki i halogen bo z prawej strony kierunek za niski, z lewej strasznie wystaje ze zderzaka... niesamowita jakość produktu... :mur:
vwjanekvento - 2016-05-31, 18:26

Dobrze wyszlo ale jak przedmowca nie podobaja mi sie te halogeny i kierunki ;)
czarnysauber - 2016-05-31, 21:41

Eeee przesadzacie chłopaki ,wygląda ok a nie można wszystkich ventek robić na eden sposób. ;)
cobramas - 2016-06-01, 08:22

Mack, vwjanekvento, co chodzi o kierunki to jest moje auto i robię tak żeby mi się podobało... co chodzi o jakość ich to przyznam że nie ma rewelacji ale nie jest też źle... co chodzi o ich spasowanie to tylko tak wygląda na foto... w realu są idealnie oba równo... spędziłem trochę czasu rzeźbiąc je żeby były równe...

czarnysauber, dzięki za obronę:) hehe

Mack - 2016-06-01, 12:58

No właśnie, rzeźbiąc. A kupiłbyś normalne FERy ciemne i bez problemu i bez takiego wyglądu by było i prawilnie bo też na ciemno bo faktycznie przyciemnione wyglądają przy tym lakierze super. Jasnych bym tu nie widział absolutnie ;)
theority - 2016-06-01, 20:35

Mack napisał/a:
A kupiłbyś normalne FERy ciemne i bez problemu i bez takiego wyglądu by było

Zakładam że też by musiał rzeźbić, a biorąc pod uwagę ile kasy już wpakował w to auto to nie sądzę by kierował się tylko ceną. Wszystko co nie jest oryginalne i tak trzeba pasować.

Robi to autko dla siebie i to jemu ma się podobać :)

Jak dla mnie jest spoko i może nawet nasrać na maskę i dalej mi się będzie podobało, choć będzie waliło :P

vwjanekvento - 2016-06-01, 20:40

My to rozumiemy ze to jest jego auto i robi je pod siebie ale skoro jest na forum to musi liczyc sie z pozytywnymi opiniami jak i negatywnymi ;) Swoja droga te kierunki kosztuja gdzies 150zl nowe, Ja bym dolozyl 50-70zl i kupik ZKW do tego ciemne kierunki od FER-a i bylby sztosik ;-) (to tylko moje zdanie).
Mack - 2016-06-03, 12:45

theority napisał/a:
Zakładam że też by musiał rzeźbić

coś co szło na pierwszy montaż? ehe ;)
vwjanekvento, popieram

cobramas - 2016-06-04, 08:27

są jakie są :) mi się podobają a taki element zawsze można zmienić :)

a tu tak z nudów wymyśliłem sobie znaczek.. na razie kiepskie foto i kiepsko zrobiony bo byłem ciekaw wyglądu...

a że podoba mi się jak jasna cholera to drugi zrobię dokładnie i idealnie :)




:tazz:

:tazz:
jestem ciekaw opinii :)

cobramas - 2016-06-05, 10:43


cobramas - 2016-08-19, 09:10

dawno mnie nie było ale nie było większych zmian...

fotele z GT tylko kierowcy muszę naprawić bo jest przetarty... na fotce nie ma ale tylna kanapa też zmieniona...


trochę poprawione audio przód teraz napędzany jest wzmakiem i całkiem przyjemnie to gra, głośniki na dystansach..



w końcu założona centralna z pilotem, bagażnik otwierany z pilota i guzika w kabinie, szyby automatycznie zamykają się po zamknięciu auta.



nowe opony przód TOYO 195/45



między innymi też nowa chłodnica...

i na razie tyle :)

theority - 2016-08-19, 20:38

:oklaski:
Powodzenia w dalszych pracach :)

Gesiu_15 - 2016-08-24, 20:31

Powodzenia w dalszych modach ;)
cobramas - 2016-11-14, 12:39

Od dnia 12.11.2016 Ventek nabył nowego właściciela :)


theority - 2016-11-14, 12:54

Gratulujemy !! :oklaski: :oklaski: :piwo: :oklaski: :oklaski:
wojtas83 - 2016-11-15, 17:13

Gratki kochani :oklaski: :pijacy: :pijacy:
Hormon - 2016-11-15, 21:12

Gratulacje :)
Paweł J. - 2016-11-16, 05:08

Gratulacje.

Vento na żywo robi robotę :poklon: :poklon: :poklon:

cobramas - 2016-11-16, 09:14

Dziękujemy :)
cobramas - 2017-01-03, 16:58

u mnie nic się nie dzieje na razie :)

trwa zbieranie gratów :faja:

ostatnio korzystając z pogody umyłem Ventko bo już zamieniał kolor na biały :)




a tu taka sobie fotka :D


theority - 2017-01-03, 17:00

Chyba troszkę auto zmarzło :P
cobramas - 2017-01-03, 17:01

oj tam :P

ale pali na zawołanie :D

cobramas - 2017-01-15, 13:10

musze się "pochwalić" że naprawiłem kontrolkę która zapala się na ręcznym :D

historia wygląda tak że pół auta był sprawdzone i dalej zapalała się kiedy chciała... żaden mechanik nie miał pomysłu co z tym zrobić... prawdopodobnie gdzieś w instalacji miało być zwarcie... ale że zimno to nie bardzo pruć wnętrze :D


ostatnio wyjeżdżając z pracy zapaliła się kontrolka od temperatury a na blacie 90... hmm
zajrzałem pod maskę a tam mało płynu chłodniczego... inna sprawa że nie wiem co się stało że go ubyło... ALE... dolałem płynu... iiii dziwnym trafem od kilku dni kontrolka ręcznego nie świta :D

cobramas - 2017-01-24, 10:58

jedne mi ukradli... o dziwo komuś chciało się odkręcać...

te to qźwa przyspawam :D


theority - 2017-01-24, 11:01

albo taka śruba zrywalna: http://allegro.pl/sruba-a...6692572709.html :)
cobramas - 2017-01-24, 11:13

w sumie fajna sprawa ale chyba jednak odpalę migomat :D
theority - 2017-01-24, 11:18

cobramas, wiem że łatwiej i szybciej :P
Ale jakbyś z jakiś przyczyn musiał wymieniać tłumik to co będzie łatwiej zrobić?

cobramas - 2017-01-24, 11:21

no troszkę racji masz :P

albo jak będę wymieniał to sprzedam jeszcze z końcówkami za lepsze $$ :D hehe

Marek81l - 2017-01-24, 14:48

Nie słuchej Theo :P , przyspawaj. Jak kupiłeś za tyle ile powinieneś kupić to spawaj. Efekt na furce robią mega.
theority - 2017-01-24, 16:57

Marek81l napisał/a:
Nie słuchej Theo , przyspawaj

To było pierwsze co mi przyszło na myśl po tym jak mi pisał, że mu ukradli :P

cobramas - 2017-01-24, 19:51

Marek81l, kupiłem drugi raz za tyle co powinienem wiec na prawdę przyspawam :)
cobramas - 2017-01-28, 18:04

Musze się pochwalić :D

zrobiłem sobie dzisiaj wycieczkę i nabyłem ori dokładkę VR6 do vento i jeszcze jeden grill :)

na fotkach dawca z którego wziąłem części :) cały na sprzedaż bez silnika :)

l korci mnie jeszcze czarna podsufitka z niego i przednie lampy bo ma w idealnym stanie HELLA :)

















A to moje nowe nabytki :D



ogólnie ten dawce jak na moje oko jest w świetnym stanie :)

jeszcze te listwy GT troszke korcą :D

kowal323 - 2017-01-28, 18:11

Ty chyba kolekcjonujesz te grille starego typu :P

A co do dawcy to ciekawy okaz.. Fotele, podsufitkę, nakładki progowe.. Łyknąłby :P

cobramas - 2017-01-28, 18:16

nom jest bardzo zadbany :) byłem pewny że to jakiś rdzewiuch a tak ogólnie to wygląda świetnie :)

kowal323, bierz lawete i jedziemy po niego :D

nie kolekcjonuje ale od przybytku głowa nie boli :D :faja:

kowal323 - 2017-01-28, 18:56

Ile chce za całego?
cobramas - 2017-01-28, 19:01

1000 jak stoi bez silnika... za 900 pewnie by oddał :) opcja z lub bez papierów :)
theority - 2017-01-28, 21:27

cobramas napisał/a:
czarna podsufitka z niego

Coś mnie się zdaje że sprayowana jest niestety :(
kowal323 napisał/a:
Ty chyba kolekcjonujesz te grille starego typu :P

Teraz zbiera za grosze a zaś będzie po 200 sprzedawał :P
cobramas napisał/a:
za 900 pewnie by oddał :)

szczerze to i tak drogo za niego woła

cobramas - 2017-01-28, 22:03

to ktoś chętny na grilek z 2 stówki? :D

theority, jeżeli podłoga też jest ładna to moim zdaniem cena jest naprawde spoko za bude w takim stanie... przy wlewie nie ma grama rdzy i nie wyglądało mi na robione...

co chodzi o podsufitke to faktycznie była "dziwna", nie był to miękki materiał... choć nie dotykałem ori czarnej więc się nie wypowiem... ale jest bardzo ładna :)

theority - 2017-01-28, 22:17

cobramas napisał/a:
przy wlewie nie ma grama rdzy i nie wyglądało mi na robione...

To nie wyznacznik :P ani przy bordowym ani przy Chrupku nie ma rdzy w tych miejscach i nie były rzeźbione :)

Marek81l - 2017-01-29, 12:48

Ale jesli to faktycznie GT to wg mnie sie oplaca. MFA,Tarcze tył,pół kubły. Jak komuś lezy silnik to za tę kase dobry temat. Gdybym mial bliżej myśle że wziąlbym.
Wydym - 2017-01-29, 13:25

Gadałem z tym kolesiem jakiś tydzień temu bo chciałem hokej ale nie chciał odczepiać bo zimno było ...Dobre zakupy ;)
cobramas - 2017-01-29, 13:27

mi też nie chciał odczepić dla tego sam pojechałem :)

a musiałem cały zderzak zdjąć bo nie wiedziałem że one są przykręcane od spodu :)

Wydym - 2017-01-29, 13:43

nie są po prostu ktoś przykręcił lub miał osłony które łączą dokładkę z nadkolem....
cobramas - 2017-02-04, 16:46

POWITAĆ :D

a oto znalezisko dzisiejszego wypadu :) :mniam:


















co to jest pod zbiorniczkiem?



a oto co wróciło ze mną do garażu :)





Zderzak US + do niego cały pas :) ze styropianem i belką :)




możliwe że zabiorę całość dla silnika, klimy i 4x el. szyby...

tylne jego lampy i zderzak jest coś wart?

co chodzi o kod silnika to niestety nie znamy :( Może ktoś taki widział i się wypowie?

PS. grila nie było :( :diabełek:

theority - 2017-02-04, 17:06

cobramas napisał/a:
co to jest pod zbiorniczkiem?

Bezpiecznik :P

Cytat:
co chodzi o kod silnika to niestety nie znamy :(

Silnik ADD 1,8 benzyna - 90 KM, pełny wtrysk DIGIFAN

Cytat:
tylne jego lampy i zderzak jest coś wart?

Dla nas nic, dla golfiarzy coś tam na pewno, choć pewnie zderzak bardziej.

vwjanekvento - 2017-02-04, 19:51

Fanty dobre ;-)
cobramas - 2017-02-04, 19:59

auto jeździ to można jeździć i szukać fantów jak jest do czego zakładać :)
vwjanekvento - 2017-02-05, 11:37

Bierz tylny zderzak z tego golfa za 200 go spokojnie opchasz ;)
cobramas - 2017-02-05, 11:46

ja chyba zabiorę go w całości... klima i szyby wpadną do mnie a reszta z powrotem na złom... byłem zainteresowany jeszcze silnikiem ale ze względu na problem z częściami to wraca na złom :)
theority - 2017-02-06, 20:47


Zrób sobie taką osłonę :) z AFN'a :D

cobramas - 2017-02-06, 21:30

theority, no powiem ci że wygląda elegancko :)
Mack - 2017-02-07, 14:20

Zderzak bierz. Lampy nie bardzo ale jak dorzucą w gratisie to chowaj i moooooże ktoś by brał :)
cobramas - 2017-02-17, 16:57

U mnie tymczasowo przestój z powodu przyjścia małego Kubusia na świat więc nowy członek klubu :)

Co chodzi o auto to silnik przechodzi generalny remont... wymiana pierścieni, panewek, tym razem kompletny remont głowicy i parde drobnych innych rzeczy do poprawy :)

Przyszła w końcu długo oczekiwana paczuszka... mała ale zadowalająca :)

WOLFSBURG EDITION

wiem że nie którzy z was mają ale ja nie miałem więc się ciesze :)


theority - 2017-02-17, 19:43

cobramas napisał/a:
z powodu przyjścia małego Kubusia na świat więc nowy członek klubu :)

:oklaski:
cobramas napisał/a:
silnik przechodzi generalny remont

:oklaski:
Cytat:
wiem że nie którzy z was mają ale ja nie miałem więc się ciesze :)

Ja nie mam :P Ale nie mniej brawo Ty :D

czarnysauber - 2017-02-17, 21:00

Przestój ,a gadżety napływają ;) :oklaski: :oklaski:
cobramas - 2017-02-19, 14:53

czarnysauber, oj czasami coś się trafi to szkoda nie przygarnąć :)

jeszcze takie cusik wpadło :)







:tazz:

vwjanekvento - 2017-02-19, 16:14

Sto lat! ;)
czarnysauber - 2017-02-19, 20:22

Najlepszego :fala: :fala: :fala:
cobramas - 2017-03-12, 11:49

WIOSNAAAAA :D




Hormon - 2017-03-14, 07:50

Bardzo ładnie prezentuje się autko. :oklaski:
cobramas - 2017-03-14, 09:57

Hormon, a dziękować dziękować :)

na razie tylko umyty i założone letnie rolki

Jak czas pozwoli to pobawię się zawieszeniem żeby go ładnie opuścić... tył jakieś 2cm w dół a przód z 1cm... no ale jak opuszczę to będę widział czy na tym skończę :)

Na przód zawitały nowe Nankang ns2 165/45, a silnik po nie równej walce z mechanikiem w końcu jest w pełni sprawny po generalnym remoncie :)

nowe wahacze jeszcze leżą i czekają na wymianę (tj. na trochę wolnego czasu) :)

no i jak mówiłem tylne końcówki wydechu zostały przyspawane :D

Lwomati - 2017-03-14, 12:24

elegancko teraz wygląda :brawa:
Lekkie obniżenie na pewno się przyda

cobramas - 2017-03-16, 09:39

doszła do mnie taka oto mała paczuszka...





no i gratisik do ZKW, FER-y szkoda że nie czarne ale też znajdą dla siebie miejsce w garażu :)




Co do ZKW stan na moje oko jest super oprócz wyłamanych 2 zaczepów... nigdy nie miałem z nimi styczności i zastanawiam się na ile stabilnie będą sie trzymały bez tych zaczepów...


No i kolejna rzecz jaka mnie zastanawia to jak będą oklejone folią wyglądały... bo białe do niczego nie będą mi pasowały na aucie :)

theority - 2017-03-16, 14:56

No i fajnie :)
Oklej i sprawdź :P

Mack - 2017-03-16, 22:29

FER wychodził na pierwszy montaż i to żaden ale to żaden rarytas :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: Jeszcze jakbyś miał Hella albo zkw białe sygnowane przez votex to tak. No ale nie róbmy tutaj niewiadomo czego na forum... żeby wstawiać zdjęcia zwykłego kierunkowskazu hah :hahaha:
cobramas - 2017-03-17, 09:14

Mack, ja nie napisałem że to jakiś rarytas czy cusik :P chodziło mi tylko o to że dostałem po prostu za free a FER nie miałem więc będą leżały sobie w garażu na półce :P

głównym tematem postu są ZKW a FER-y to tylko dodatek :P

theority - 2017-03-17, 09:28

Mack napisał/a:
żeby wstawiać zdjęcia zwykłego kierunkowskazu hah :hahaha:

Mack to cześć całego postu.
Cobramas chwali się ZKW a co dostał gratis, no cóż, też się pochwalił.
Zauważyłem że ostatnio tylko wyśmiewasz innych a dlaczego nie pochwalisz się swoim projektem tylko cisza?

Mack - 2017-03-17, 16:49

theority napisał/a:
a dlaczego nie pochwalisz się swoim projektem tylko cisza?
Mam tylko Golfa :załamka:
davvid.20 - 2017-04-10, 19:34

Może i odkopuję, ale muszę przyznać, że autko pięknie się prezentuje. Aż zazdrość mnie zżera. :oklaski:

A można wiedzieć ile już mniej więcej w niego włożyłeś $$? Chce wiedzieć na jakie koszta muszę się nastawić przy remoncie mojego. :P

cobramas - 2017-04-11, 10:45

davvid.20, opowiedział bym ci pewną historie ale dużo pisania :) o $$ nie pytaj... sam chce to wyprzeć z pamięci :D ale ogólnie był złożony z 3 aut i dla tego pochłonął kupe kasy... robić to co masz będzie raczej taniej :)

Ja przede wszystkim nastawiłem się na początku na blachę... i bierz się za to :)

bo dopiero teraz mogę sobie pozwolić na jakieś inne gadżety do auta :)

No i dziękuje za miłe słowo :) fajnie że się podoba :)

cobramas - 2017-04-23, 19:48

POWITAĆ :tazz:


w autka na razie 0 zmian... jeżdżę zbieram, kompletuje i uzupełniam zapasy :]

oto co dzisiaj znalazłem...

5 ventek... 5 kolejnych grili starego typu :D Dwa z policji ale nie widziałem w nim żadnych różnic...

i dwa mają styropiany w bagażniku i (nie wiem jak to nazwać) składana wykładzina w bagażniku :)





z tyłu stał jeszcze poldek z policji :)

tom cio - 2017-04-24, 00:34

Tylko nie mów, że wziąłeś wszystkie 5 grilli? :P
cobramas - 2017-04-24, 06:10

tom cio, hehe no a ty co byś zrobił na moim miejscu? :P

oczywiście że będę miał w garażu 7 starych grili :)
i licze na to że 5 będzie idealnych ze wszystkimi zaczepami :D

ale jeszcze nie zabrałem nic z tych aut dopiero jak będzie ładna pogoda to pojadę z narzędziami :D

cobramas - 2017-05-17, 18:38

coś tam się dzieje :) nabrało mocy urzędowej w garażu to nadeszła pora pozakładać :)

i jakoś ciągle mi za wysoko :D






w końcu założone :)




no i taka oto nowość :D









:diabełek: :diabełek: :diabełek:

theority - 2017-05-17, 20:40

Wywal amory będzie niżej :D
tom cio - 2017-05-18, 16:21

Fajny bajer z tym styropianem w bagaju. Ale wykładzinę taką pierwszy raz widzę ;) DObrze że ktoś jeszcze dba o te samochody.
zordi12 - 2017-05-18, 19:10

Styropian docięty z jakiegoś innego auta rozumiem? ;)
theority - 2017-05-18, 20:40

Cytat:

Styropian docięty z jakiegoś innego auta rozumiem? ;)

Oryginał VW ;)

zordi12 - 2017-05-18, 21:12

theority napisał/a:
Cytat:

Styropian docięty z jakiegoś innego auta rozumiem? ;)

Oryginał VW ;)

Trudny do zakupu? :P

tom cio - 2017-05-18, 23:25

Jak się szuka to trudny, a jak przypadkiem trafisz to kilka nawet :P
cobramas - 2017-05-19, 19:09

tom cio napisał/a:
Fajny bajer z tym styropianem w bagaju. Ale wykładzinę taką pierwszy raz widzę ;) DObrze że ktoś jeszcze dba o te samochody.



staram się jak mogę żeby o niego dbać :)

cobramas - 2017-05-30, 08:47

a tu taki mały smaczek :)

daleko jeszcze do miana JETTY ale powoli do celu :)

przepraszam za burdel w aucie :)





:hejka:

cobramas - 2017-06-07, 18:31

A tu jeszcvze rączki z XX Jahre... mała różnica :)

Jestem ciekaw kto dostrzeże różnice oprócz srebrnych rączek :)


vwjanekvento - 2017-06-07, 19:35

inne plastiki sa ;) tez mam takie i wydaje mi sie ze one wystepowały w roznych wersjach nie tylko w XX Jahre moje sa np z golfa GT ;)
cobramas - 2017-06-07, 20:08

Zerknij na skróty napisów na przełącznikach lusterek☺
vwjanekvento - 2017-06-07, 20:10

a popatrz musze zobaczyc u siebie :P
Wydym - 2017-06-08, 20:29

nie tylko jare tylko inne wersje ;)
theority - 2017-06-09, 11:29

cobramas napisał/a:
Zerknij na skróty napisów na przełącznikach lusterek☺

Ktoś wytarł ogonek w R :P

cobramas - 2017-06-09, 12:03

theority, nie zauważyłem zadrapań :P :P

Przy pomocy leśnego cały przód został wyciszony matami i w drzwiach siedzi odseparowany zestaw HERTZ ESK 165.5 napędzany wzmakiem a jednostka centralna to Naviheaven na-7195 :] :mniam:

gra bombowo :) jeszcze poszukiwania drugiego wzmaka i jakiejś skrzynki do bagażnika :)

a jak znajde troche więcej czasu to na całą podłoge pójdą maty APP które już czekają w garażu :)

No i zostanie poprawiona cała masa przez BIG 3 na takich oto kabelkach :) CCA 21mm :)





theority - 2017-06-09, 20:57

cobramas napisał/a:
theority, nie zauważyłem zadrapań :P :P

TVP też ładnie gumkuje :P

cobramas - 2017-06-17, 08:47

A tu jeszcze takie dłubanie...

Podłoga wyciszona matami APP... efekt... hmm super różnicy nie ma ale ciszej jest :)






założone srebrne klamki :)
z tyłu założyłem już rączki pod elektryke i z ori syczkami żeby nie walały się w garażu :)



Poprawione kable masowe pod maską i połączenie rozrusznika z alternatorem :)



Przy okazji szykując auto na zlot całe wnętrze zostało umyte i wyplakowane w końcu :)

Kupiłem też srebrną ramke na mieszek biegów ale jakoś ona mi chyba nie pasuje i nie założę :)

apropo poszukuje boczków drzwi przód i tył pod elektryke w bdb stanie w takim kolorze jak moje :)

I skąd wytrzasnąć dźwignie ręcznego ze srebrnym guzikiem? :) takie drobne detale ale ładnie odmładzają wnętrze :)

vwkrzysio - 2017-06-17, 22:22

Widziałem auto w środę w Łęcznej na rondzie przy stadionie. Ładnie się prezentuje :oklaski:
theority - 2017-06-18, 10:00

Miałeś co robić :)
:oklaski:

cobramas - 2017-06-18, 10:30

vwkrzysio, nom byłem przejazdem :) miło że się podoba :)
a swoją drogą masz jeszcze swoje ventko?

theority, i nawet jakieś efekty z tej roboty są :)

pawel66600 - 2017-06-18, 20:12

cobramas napisał/a:
I skąd wytrzasnąć dźwignie ręcznego ze srebrnym guzikiem? takie drobne detale ale ładnie odmładzają wnętrze


Ibiza II FL, każda ma taki ręczny i pasuje P&P :)

cobramas - 2017-06-18, 21:18

a nie ibiza 3? :P

bo już zamówiłem i jak pamiętam to chyba z trójki zamówiłem...

obym sie mylił :D

Wydym - 2017-06-19, 14:26

dzwignia to koszt 15zł z ibizy
cobramas - 2017-06-19, 20:29

Wydym, za dźwignie dałem 5zł :P ale wysyłka 30 :D

dobra inny temat :D

pany wychaczyłem fajne borbety... mają zniszczone ranty... na razie ich nie zrobie ale zastanawiam się na przyszłość..... polerować czy malować? jak spoleruje to chyba będzie ciężko to utrzymać w ładnym stanie... tzn nie można dopuścić żeby były dłużej brudne... malowane łatwiej utrzymać w czystości... auto jeździ na co dzień...

felgi na chwile obecną parapety mają w ori malowaniu... ale zniszczone... rotory są w stanie prawie perfekt

cobramas - 2017-06-19, 20:35

a dokładnie takie:




pawel66600 - 2017-06-19, 21:29

Polerka :D
vwkrzysio - 2017-06-25, 21:36

cobramas napisał/a:
vwkrzysio, nom byłem przejazdem miło że się podoba
a swoją drogą masz jeszcze swoje ventko?

Moje umarło, pozostały tylko wspomnienia i zdjęcia :mur:
Następnym razem cię zatrzymam to oblukam z bliska ;)

cobramas - 2017-06-25, 21:40

będę czekał krzysiu :)

kupuj nowego... tego nie przybywa :)

cobramas - 2017-06-30, 10:54

Nowe kółka wstępnie wyglądają tak :)




kowal323 - 2017-06-30, 14:40

Elegancko ;) Pasują mu.
tom cio - 2017-06-30, 14:51

Tamte lepiej pasowaly ;) Chociaz te kolka zawsze mi sie podobaly w vencie i u Ciebie tez fajnie leza ;)
cobramas - 2017-06-30, 16:15

Stare oddam do pełnej polerki :) jednak ich nie sprzedam szkoda mi ich :)

Ja potrzebowałem jakiejś zmiany bo mi się znudziły :)

Lwomati - 2017-06-30, 21:02

cobramas, skądś znam takie kółka :D bski ładne są
theority - 2017-06-30, 23:12

Nie jedna osoba, w nie jednym klubie (zwłaszcza "Świeżaki"), uważały takie forum jak nasze jako "Towarzystwo Wzajemnej Adoracji".
Czasem zastanawiam się ile jest w tym racji a ile zwykłej zazdrości.
Jednakże, patrząc jak każde auto na tym forum się rozwija w stronę właściciela lub może odwrotnie, im bardziej ktoś przywraca serię lub jak kiedyś już napisałem "uszlachetnia golfa frontem vento", tym bardziej jestem przekonany, że akurat Ty Cobramas masz mnóstwo pasji do swojego Ventyla :)
Ok, może poleciałem jak to "towarzystwo", ale co by nie powiedzieć to jak podług mojego gustu (a o gustach się nie dyskutuje) idziesz w dobrą stronę :) tamte fele będziesz miał na zmianę :P

P.S. Żeby nie było że inni nie mają tej pasji, bo każdy z Was ma :) jak choćby Tom cio czy Wojtas :) zresztą potwierdzacie to co roku, przywożąc trofea ze zlotów :)

zordi12 - 2017-07-01, 20:50

cobramas, jakie oponki ten zestaw ma?
cobramas - 2017-07-02, 14:00

theority, może to i pasja jak mówisz może i jak niektórzy mówią "idiota" :D a wszystko zaczeło się w 2015 roku jak zobaczyłem co niektóre perełki :) może nasze auta nie są jakieś super jak nowe... wygodne, ciche, "inteligętne" ale mimo wszystko mają to coś ;)

zordi12, tył ma 215/40, a przód muszę zmienić bo ma 195/45 i tragicznie to wygląda...

theority - 2017-07-02, 22:32

cobramas napisał/a:
"inteligętne"

Dzisiaj oglądałem F&F 8 i w sumie cieszyłem się że w naszych nie ma tej inteligencji... chociaż passat b5 z inteligencją to było przegięcie w tym filmie :P

zordi12 - 2017-07-03, 19:31

cobramas napisał/a:
zordi12, tył ma 215/40, a przód muszę zmienić bo ma 195/45 i tragicznie to wygląda...

I w jaki rozmiar byś celował teraz? Sam mam taki z przodu i powielam twoje zdanie na temat wyglądu :P

cobramas - 2017-07-23, 17:09

No to po zdobyczach vwjanekvento i ja wyskoczyłem na szrot :D

a oto co upolowałem :)

nie wiem po co mi ale wyrwałem 2 różne komplety głośników w deske...

1


2




czujnik z deski, chyba od termotronika ale nie jestem pewny, szkoda żeby gniło na szrocie :D



czujnik od mfa z kratki osobiście mi się przyda :)





i w jednym z aut siedzi takie radyjko, nie rwałęm bo nie wiem czy coś warte




cobramas - 2017-07-28, 16:39

no i coś tam znowu wpadło :)


Kolejne ZKW które troszkę przerobie :)



ciemne kierunki FER i jedna ciemna blenda FER druga to nie wiem co to oznaczona IRO


cobramas - 2017-07-29, 08:17

a kolejne fanty po które pojadę tylko potrzebuje więcej czasu to tarcze tył 4x100 od TDI, 4x ele szyby i stara deska z podświetlanymi nawiewami, siedzi jeszcze w niej theromtronic ale nie wiem czy go zabiore...


a musze to wszystko sam wyjąć bo na szrocie mają tylko kątówki do demontażu :D

Mack - 2017-07-30, 13:36

Kierunki i blendy to zwykłe pomarańczowe/białe tylko folia na nich jest
cobramas - 2017-07-30, 13:51

byłem sprawdzić... no i qrde masz racje :(
cobramas - 2017-08-07, 08:40

sprzątając w garażu zauważyłem fajną różnice we włącznikach świateł...

a mianowicie w aucie mam TRW i jeden w garażu leży również TRW, lecz mają drobną różnice :)

jeden z nich ma po bokach pokręteł podświetlane kropki :D (w wolnej chwili go podłącze i zobaczę jak wygląda podświetlony)




i coś tam kombinuje we wnętrzu ale jeszcze daleko do końca planów, ale osobiście podoba mi się z jasnym tunelem :) (tylna popielniczka jest podświetlana)

a składając tunel chciałem od razu założyć ręczny z ibizy ale jednak z III nie pasuje :D




a na strychu powoli kompletuje się cały pas przedni z US :) w końcu mam obie kratki :)


cobramas - 2017-08-15, 13:28

Pora na odświeżenie mordki :P

Cały dół na ZKW :faja: choć przyciemnienie ich na psuło mi krwi :)






No i nowa kierownica :] :)


vwkrzysio - 2017-08-17, 11:46

ja bym tu widział grill bez znaczka
cobramas - 2017-08-18, 18:55

vwkrzysio, ciężko mi to sobie wyobrazić :) ale może kiedyś jakaś przymiarka... nie wiadomo :)

A ty Krzysiu dalej w Łęcznej mieszkasz?

vwkrzysio - 2017-09-03, 12:06

Ja mieszkam nieopodal Łęcznej.
cobramas - 2017-09-07, 08:33

A oto moje najnowsze nabytki :)

Blenda USA



Zna ktoś dobry sposób na przykręcenie tablicy do blendy? nie chciał bym czarnuchami na wylot razem z klapą :D

i plastry miodu na tył + Stop ale raczej nie założę bo mam blendę na szybie :)



A u was co tam bo coś cisza na forum :)

theority - 2017-09-07, 08:49

cobramas napisał/a:
Zna ktoś dobry sposób na przykręcenie tablicy do blendy?

Może taśmą dwustronną cienkopiankową? W anglii każda jedna rejestracja tak jest klejona :D
Względnie kup ramkę na rejestrację i przyklei :P

cobramas - 2017-09-07, 11:43

hmm theority, powiem ci że z tą pianką to chyba nie głupi pomysł :D spróbować warto :)

zrobię test na myjni jak nie odleci to git :D

pawel66600 - 2017-09-07, 20:08

cobramas, ja mam na wkręty z kwasówki. Wkręty króciutkie, także klapy nie dziurawiłem, tylko tablicę z blendą.
Na taśmę dwustronną, niby dobre rozwiązanie ale jak będziesz chciał kiedyś zdjąć tablicę to może być problem ją odkleić :D


pawel66600 - 2017-09-07, 20:09

Tak nawiasem mówiąc już przeszła ustawa o tablicach o wymiarach amerykańskich, ale dopiero od lipca przyszłego roku będzie można zamawiać z urzędu :diabełek:
vwjanekvento - 2017-09-07, 21:22

Dobrym rozwiazaniem jest tablica na rzep ;) Do blendy przyklej twardy a do tablicy miekki, przyczepiasz i odczepiasz kiedy chcesz ;)
cobramas - 2017-09-08, 08:39

pawel66600, tak patrze na twoją tablice i różni się wymiarem od mojej :) ciekawe jak Panowie policjanci w moim regionie na to zareagują :D


vwjanekvento, no w sumie rzep + 2 wkręciki o będzie git :)


Szukam jeszcze tylnego zderzaka ale za cholerę nic nie mogę wyrwać w normalnych pieniądzach...
Moja ostatnia propozycja to poobdzierany zderzak (nie tylko do malowania) bez styropianu za 150zł :(


No nic szukamy dalej coś się w końcu trafi :)

A na razie graty na strych :D

cobramas - 2017-09-10, 18:12

miałem założyć wszystko na raz włącznie ze zderzakami ale nie wytrzymałem :)

blenda założona :)

tablice przewierciłem w miejscach fabrycznych wkrętów i jest gites :)








po raz kolejny auto brudne do zdjęć :D

tom cio - 2017-09-13, 13:00

Blenda us zawsze pasi do tylu venta, ale wg mnie zderzaki us psuja go, lepiej wygladaja na zwyklych w kolorze jak Ty masz ;) Borbety na stale zostaja?
cobramas - 2017-09-13, 14:47

mi jakoś bardziej podobają się zderzaki US... bynajmniej na autach innych a na swoim to się okaże :)

co chodzi o Borbety to nie wiem... Te stare pełne leżą w garażu...
Borbety ładne ale strasznie mnie razi różnica w ich szerokościach... tył super ale gorzej z przodem :)
Do końca sezonu zostaną na pewno a późnej to się zobaczy :)

tom cio, a jak tam twój potworek? :)

cobramas - 2017-09-18, 16:01

TAADAA :) i nie kosztował fortuny ;)


tom cio - 2017-09-18, 16:48

Moj potworek? Juz niedlugo zrobie jakis aktual ;) Tak powiem ze znowu rewolucja :p Wlacznik bedziesz przerabial zeby zmienic podswietlenie?
cobramas - 2017-09-18, 16:51

nie... puki nie mam starej deski to będzie leżał i czekał na lepsze czasy :)

no ostatnio gdzieś widziałem że sprzedajesz ABF-a :P co żeś tam znowu wsadził ? :D

vwjanekvento - 2017-09-18, 17:31

cobramas Ty nie mysl ze Ja dam wiecej niz 30zl na allegro zs niego :diabełek:
cobramas - 2017-09-18, 17:59

vwjanekvento, widzę ktoś tu na bieżąco śledzi ogłoszenia :D

wystawiłem z czystej ciekawości :D ale cena minimalna jest zaporowa więc spoko też go nie sprzedam :D

vwjanekvento - 2017-09-18, 18:05

U mnie allegro i olx to juz tradycyjnie codzinnie jest przegladane :diabełek:
tom cio - 2017-09-18, 18:32

cobramas, tamten nie był mój ;) Kumpel sprzedawał, vento stoi w stanie jak na zlocie, jedynie hamulce sie zmieniły ;)
theority - 2017-09-18, 19:38

Brawo Piotr :)
cobramas - 2017-09-21, 09:17

vwjanekvento, ktoś mi sprzątnął włącznik z Vento na olx nie orientujesz się kto to był? :D



i dostałem wkońcu wkładki do drzwi które chgodziły mi po głowie dłuższy czas... i tu nie miła niespodzianka :(

nie pasują do boczków z kopertówkami :(
teraz nie wiem czy je ciąć i jakoś wpasować czy co z nimi robić :(


Wydym - 2017-09-21, 20:01

przecież te włączniki to po 30zł idzie kupić bez większych problemów

a jeśli nawet przekładasz zapadkę z normalnego włącznika z golfa i masz na full opcje

pawel66600 - 2017-09-21, 20:02

Pewnie że te nie pasują do wersji z lampkami :P
Ja swoje dociąłem i wygląda jak prawie ori :D
Wiesz że występowały też wersję do lampek, ale rzadko są spotykane :)
Tak to u mnie wygląda :)
A drugie zdjęcie to wersja pod lampki.



cobramas - 2017-09-21, 20:14

Wydym, a to nie ty pisałeś że za 3 stowki taki sprzedałeś? :)

No i ja swoje dotrę... Ładnie to wygląda u ciebie :oklaski:

cobramas - 2017-09-22, 13:17

przychodzę do pracy i czeka na mnie kolejna paczuszka :)

kolejne fanciki :)


theority - 2017-09-22, 13:34

:oklaski:
Ile płaciłeś za fanty?

cobramas - 2017-09-22, 13:42

Wersja taka jak dla żony czy realna? :D hehe

Nie no żartuje, przypadkiem wpadłem na to, facet 3.5 cabrio anglika miał, sprzedawał różne rzeczy ale tego nie miał wystawionego więc zapytałem i okazało się że ma :) Zapłaciłem właściwie tyle co za kiepską skrzynkę piwa :D

Wziąłem też tunel środkowy, nie miał mi jak wysłać fotki... Modliłem się żeby to był ten kremowy ale niestety szary :(

Wydym - 2017-09-22, 19:41

za włącznik podgrzewania foteli stara decha a nie od świateł nowy włącznik awaryjnych w aso chyba 80zł ;) obudowa dobrze używke kupic bo nowa około 230zł ;)
cobramas - 2017-09-22, 19:55

Wydym, chodząca encyklopedia :poklon: ja cię wkoncu zaskocze 😀


Mimo wszystko ja tam się cieszę bo za wszystko zapłaciłem mniej niż za nowy włącznik w aso :faja:

Wydym - 2017-09-22, 20:16

no i dobrze o to w tym chodzi ja na auto wydaje 0zł bo robie je z zysku na częściach ;)
cobramas - 2017-09-22, 20:21

Ja dopiero od roku zdobywam wiedzę więc wszystko przede mną :)
cobramas - 2017-09-23, 14:56

No ale trzeba zrobić sobie przerwę... bo zbieram gromadzę a w aucie nic się nie dzieje :(

Oto mój plan przed zimą :)
Znając mnie w lecie skończe :D

- wymiana deski na stary typ z podświetleniami nawiewów
- naprawa i włożenie czerwonych RECARO
- montaż grzanych dupek
- montaż MFA
- zmiana z 2D na 4D elektrycznych szyb
- podłączenie klawisza awaryjnych z MK4 (znalazłem gdzieś fotoporade na golfie i nie wiem po co ktoś kombinował z przekaźnikami, rozbiorę włącznik z manetki i porównam ale powinno dać się to podłączyć równolegle)


poluje jeszcze na "całego" MK3 GTI żeby przełożyć silnik na 2.0 i kompletny zawias na 5 śrubek o klimie nie wspominając :D

A co się uda zrobić to czas pokaże :)

A tu tak na wspomnienia mnie wzięło :D







vwjanekvento - 2017-09-23, 15:08

A jaki chcesz ten motor 115km czy 150km? ;)
cobramas - 2017-09-23, 15:13

hehe w okolicy nie mam 150 :) idąc z postępem najpierw 115 :)
vwjanekvento - 2017-09-23, 15:15

Aha bo Ja odrazu szukam ABF-a ;)
cobramas - 2017-09-23, 15:19

mnie trzymają fundusze :P

ale kiedyś... kto wie :)

cobramas - 2017-09-25, 14:26

A ja muszę się pochwalić że nabyłem komplecik czerwonych RECARO (kanapa z zagłówkami i komplet boczków) ale żeby tego było mało fotele są z poduchami :faja:

jak już skompletuje pełną elektrykę i wszystko pospinam do kupy to wtedy pochwale się fotkami :)

fotele oddaje do tapicera bo oczywiście kierowcy przetarty :D i od razu dam im maty żeby założyli przed złożeniem :)

Więc będę miał grzane dupki z poduchami :)

cobramas - 2017-09-27, 20:13

napotkany gdzieś w galerii :D (chciałem czekać na właściciela i pytać czy dokładki nie sprzeda :D


hmmm faktycznie trochę niżej od serii :)



pawel66600 - 2017-09-27, 20:41

cobramas, widać że zderzak zamiennik i dokładka zintegrowana :D
cobramas - 2017-09-27, 21:10

pawel66600, bystre oko :oklaski:
cobramas - 2017-10-05, 09:46

Wczoraj założyłem sobie elektromagnetyczny czujnik cofania...

Różnica między zwykłymi że widzi tylko obiekty w ruchu ale do parkowania jest spoko za tą cenę :)
No i nie widoczny bo od środka zderzaka jest przyklejony czujnik (taśma)

W takiej odległości już piszczy żeby nie cofać dalej :)


Odebrałem wczoraj resztę moich recaro... odkurzyłem kanapę i miałem prać czymś do tapicerki... (przednie fotele u tapicera :) )
Ale pod korciło mnie i zdjąłem materiał z jednego i to co ujrzałem to była tragedia :D Pleśń i syf... o robalach nie wspomnę :D




Więc rozebrałem wszystko i poszło do pralki... teraz wygląda i pachnie super :) A gąbki wietrzą się na balkonie :)

Myśle że jeszcze rolka na kudły odkurzanie po praniu i będą jak nówki :)




Tylko jak to teraz poskładać do kupy :D

Przy okazji zabrałem też boczki... okazało się że są w komplecie z plastrami miodu i rączkami z ori syczkami z tyłu :)
Więc jak jest jakiś chętny to mogę odsprzedać :)

A z chęcią kupie brakujący plastik z kanapy od zagłówka :)


W między czasie poprawiam instalacje audio po wcześniejszym pożarze :(
Teraz wszystko będzie złożone na terminalach śrubowych :) od samego aku :)


Helu - 2017-10-05, 17:41

Też mam czujnik cofania w formie tej taśmy i też póki co nie narzekam.
Jaka cena za boczki ?
Co to jest na ostatnim zdjęciu ?

cobramas - 2017-10-05, 18:43

za cały komplet dałem nie całe 4 stówki :)

to rozdzielacz zasilania do wzmacniaczy z woltomierzem :)

sztabson - 2017-10-05, 19:25

cobramas, możesz mi podesłać jakieś info co gdzie jak za ile ten czujnik cofania?
Marek81l - 2017-10-30, 00:10

cobramas napisał/a:
Wersja taka jak dla żony czy realna? :D hehe

Nie no żartuje, przypadkiem wpadłem na to, facet 3.5 cabrio anglika miał, sprzedawał różne rzeczy ale tego nie miał wystawionego więc zapytałem i okazało się że ma :) Zapłaciłem właściwie tyle co za kiepską skrzynkę piwa :D

Wziąłem też tunel środkowy, nie miał mi jak wysłać fotki... Modliłem się żeby to był ten kremowy ale niestety szary :(


Ja od niego wyszarpałem za ekstra cene cały środek do cabrio i teraz już wiem dlaczego miał wszystko poza tunelem :) :) :)
Piter w gromadzeniu fantów masz szacuna z rispectem. Mam obawy czy Ty to wszystko do czerwca poogarniasz. :D

cobramas - 2017-10-30, 09:48

Marek81l, wszystko jest sukcesywnie robione :)

Po prostu na razie nie chwale się żadnym fotkami żeby zrobić później większe ŁAŁ :D

Na chwile obecną w aucie jest jeden wielki rozpiernicz :D kable się walają.. tapicerka zdekompletowana... trochę pogoda mnie trzyma bo muszę cały środek jeszcze raz wybebeszyć łącznie z wywaleniem deski... ale jakoś powoli do przodu :)

ten tunel mi zbywa jak chcesz go... i był z niskim tunelem w dodatku z wersji z automatem... :(

sztabson, zapomniałem ci napisać :( jak szukasz jeszcze to wpisz sobie na alledrogo "elektromagnetyczny czujnik cofania" :pizza:

cobramas - 2017-11-03, 07:09

U mnie na chwile obecną z listy zakończyłem:

- montaż klawisza ryglowania drzwi
- montaż awaryjnych z cabrio
- naprawa i założenie czerwonych recaro

MFA stoi w połowie drogi bo się okazało że mam wiązki poklejone pod deską i nie moge wyjąć kabli od starego licznika

Przy najbliższej okazji wywalam deske co pozwoli mi na wygodne położenie wszystkich instalacji :)

- 4x ele szyby
- poduszki powietrzne foteli
- podgrzewane fotele
- skończenie mfa
- i stara deska

:papa:

cobramas - 2017-11-15, 17:54

Kroci mnie taka lotka Panowie... jaka wasza opinia?


tomek87 - 2017-11-15, 19:42

cobramas, mi się podoba :) lotka świetnie pasuje do vento
theority - 2017-11-16, 09:40

Ja znowu mam zdanie przeciwne :P Ale to wszystko kwestia gustu ;)
cobramas - 2017-11-16, 10:27

Ale ten jest taki delikatny... sympatycznie wyglada :)

a tu takie cusik jeszcze... tanie nie było ale raz a porządnie jak coś kupować do naszych kochanych autek
:)



Wydym - 2017-11-16, 18:48

też mam oryginały bez porównania z tymi po 60zł :oklaski:
pawel66600 - 2017-11-16, 22:19



Też mam :P

cobramas - 2017-11-17, 14:24

pawel66600, jak czyściutko :)
pawel66600 - 2017-11-17, 20:46

U mnie zawsze tak :D
Swistakes - 2017-12-12, 12:59

Dzieje sie dzieje ;)
cobramas - 2017-12-12, 13:28

Swistakes, nie ma co odpoczywać trzeba działać :P :D
cobramas - 2018-01-02, 12:43

a tu taki mały gadżecik :) mam i ja ;)




i parę fotek z rana ;)





Niedługo dodam fotki wnętrza ale muszę jeszcze kilka rzeczy dopieścić :)

Wydym - 2018-01-02, 13:09

włącznik dobry strzał to ten z olx za 55 co był wystawiony ?
cobramas - 2018-01-02, 13:10

Wydym, tak to ten nie wiem czy to drogo czy nie ale ciężko dostać więc mocno się nie targowałem :)
Wydym - 2018-01-02, 13:13

nie no cena spoko nic nie mówię :oklaski: witaj w klubie bo ciężko je trafić gdyż to są z pierwszej produkcji ;) jeszcze są od halogenów ale one maja tylko naklejony piktogram własnie na włącznik podgrzewania tylnej szyby ;)
cobramas - 2018-01-02, 17:02

Wydym, masz jakieś foto? :) bo nawet nie bardzo wiem o czym mówisz :D
Marek81l - 2018-01-02, 20:30

Czasem mi się wydaje ze wiem już dużo,i co? Mało wiem.
Też jestem ciekaw jak to wygląda.

cobramas - 2018-01-03, 09:56

Marek81l, co jak co ale Wydym zawsze i chyba każdego potrafi zaskoczyć :D

tak wygląda guzik pasujący podświetleniem do wnętrza ;)



i muszę powiedzieć że w tym IKONKA jest dużo ładniej podświetlona i jaśniej niż w starym a założyłem taką samą diodę ;)

pawel66600 - 2018-01-03, 21:58


:diabełek:

cobramas - 2018-01-03, 23:08

w sumie jak dla mnie to chyba nic ciekawego, swoją drogą nie miał bym już gdzie go upchać :D

pawel66600, ty nie masz pełnej elektryki szyb? ;)

jeszcze mam pytanie czym czyścisz deske? bo tak nie wygląda po plaku... a super wygląda bardzo ładnie.

Helu - 2018-01-03, 23:10

Podłączę się do pytania w sprawie czyszczenia deski.
vwjanekvento - 2018-01-04, 00:09


Polecam najpierw APC a potem dressing o zapachu gumy balonowej od Tuning Kingz ;)

pawel66600 - 2018-01-04, 16:18



cobramas napisał/a:
jeszcze mam pytanie czym czyścisz deske? bo tak nie wygląda po plaku... a super wygląda bardzo ładnie.


Taki zestaw, po prawej apc po lewej dressing, od lat sprawdzone. Ale w tej dziedzinie fajnie jest poeksperymentować :D

cobramas napisał/a:
pawel66600, ty nie masz pełnej elektryki szyb?


Pewnie że mam, leży w pudle w garażu :)

cobramas - 2018-01-04, 16:34

pawel66600 napisał/a:

Pewnie że mam, leży w pudle w garażu :)


HEHE no i ja właśnie dostałem też w pudełku :D

Marek81l - 2018-01-08, 23:23

pawel66600 napisał/a:
Obrazek Obrazek
:diabełek:

Fajna sprawa ale chyba wole w przełączniku świateł,taka ciekawostka fajowa bo pierwszy raz taki włącznik widze. Na obrysy by mi to grało :D

cobramas - 2018-02-09, 13:32

Właśnie dostałem taką oto paczuszke... Kolejne ZKW które były oklejone folią...

Nie wiem po co ja się tyle męczyłem z przyciemnieniem wcześniejszych jak można kupić ORI BLACK ZKW za dobre 0.7 :D

Zasyfione w środku ale się ogarnie :)









:faja: :faja:

Helu - 2018-02-10, 09:39

Podzieliłbyś się zbiorami :P
cobramas - 2018-02-10, 10:01

Helu, nie wiele mam żeby się dzielić ;)

w zestawie były jeszcze takie kierunki... tak tak wiem pewnie zaraz usłyszę że zamienniki z alle za 5zł ale pójdą na półkę bo takich nie mam a są w stanie idealnym ;)




Helu - 2018-02-10, 15:59

Żartuje :] Ale też przydałoby się kilka rarów za taką walutę :)
cobramas - 2018-02-12, 15:06

No i kolejny element układanki ;)





:tazz:

pawel66600 - 2018-02-12, 19:33

Ładnie wyglądają, one są pod ABF?
cobramas - 2018-02-12, 19:52

Czy ABF to na 100% nie wiem, jeżeli nie było innych silników w seacie 16V to zostaje ABF ;)
vwjanekvento - 2018-02-12, 20:27

Ile chcesz? :diabełek:
pawel66600 - 2018-02-12, 20:50

Tak zapytam z ciekawości, wskazówki od temperatury i od paliwa szybko się podnoszą? :)
cobramas - 2018-02-12, 22:25

vwjanekvento, za 1000 sprzedam :diabełek: chetny? :D :P

pawel66600, niestety powoli :(

tom cio - 2018-02-13, 11:35

Moze byc jeszcze 1.8 16v ADL, ciekawe zegary, niespotykana kolorystyka.
theority - 2018-02-13, 11:38

Do diesla by mi się takie przydały :D
cobramas - 2018-02-13, 14:06

A tak to wygląda w aucie, i tu raczej już wile się nie zmieni.
Na pewno dojdą jeszcze ramki na zegary no i wywalę na sezon niebieskie dywaniki :D




Swistakes - 2018-02-13, 17:27

No i tunel w czern by sie przydal
cobramas - 2018-02-13, 17:49

te elementy to ciężki temat :D

plan był taki że założę dolne plastiki i schowek jasne, ale złożyć to w jeden odcień to jakaś masakra :D

poczekam jeszcze poszukam może plan się powiedzie a jak nie to prawdopodobnie będę szukał czarnego tunelu ale wolał bym na jasno :D

pawel66600 - 2018-02-13, 19:48

cobramas, Ale masz miks w środku. trochę z cabrio, trochę z golfa iv, trochę z passata i trochę z seata :P
cobramas - 2018-02-13, 19:51

pawel66600, Radio z golfa wyjęte :D

ważne że wszystko do siebie pasuje ;) przynajmniej jak dla mnie :P

hotdriver - 2018-02-13, 20:14

Mnie sie podoba ☺ jeszcze tempomacik do tego by sie przedal ;)
cobramas - 2018-02-13, 22:57

hotdriver, tylko kierownica troche trzeszczy :evil:
hotdriver - 2018-02-13, 23:33

Co Ty gadasz :bojesię: ? Ja mialem cisze moze przy wkladaniu poduchy sprezynki sie podgiely wyciagnij poduche i je rozciagnij bo pewnie to one
cobramas - 2018-02-13, 23:37

Warto sprawdzić ;) dzięki za podpowiedź ;)
Marek81l - 2018-02-14, 20:21

pawel66600 napisał/a:
cobramas, Ale masz miks w środku. trochę z cabrio, trochę z golfa iv, trochę z passata i trochę z seata :P


Tak mi jeszcze jetty i mk3 us w tym spisie brakuje :D
Licznik się pięknie wkomponował,jechałeś już na nim gdzieś dalej??

cobramas - 2018-02-14, 23:25

Na zdjeci nie widac ale jest jeszcze sharan jak dobrze pamietam :faja:

Dalej nie tylko do pracy 30 ale mam problem bo miga mu czasami temp :(

Wydym - 2018-02-15, 05:57

a masz zbiorniczek wyrównawczy z czujnikiem ??
cobramas - 2018-02-15, 08:24

tak jest czujnik ale na wcześniejszych zgarach nie migał :(
Wydym - 2018-02-19, 14:43

1000 lat ciężkich tuningów przy Vento :diabełek: :diabełek: :diabełek: :diabełek:
vwjanekvento - 2018-02-19, 19:49

Sto lat, oby vento sluzylo chociaz ze 30 lat jeszcze :diabełek:
hotdriver - 2018-02-19, 20:29

Wszystkiego naj, stowka 😁
theority - 2018-02-19, 20:41

cobramas, teraz Ty polewasz :faja:
cobramas - 2018-02-19, 21:18

Dziekuje za życzenia :-)

hotdriver, miałeś racje ze sprężynami, juz jest cichutko :)

Swistakes - 2018-02-19, 21:28

I jeszcze ode mnie najlepszego i stoweczka dla Ciebie i Venta!!!
cobramas - 2018-02-24, 14:45

Dziękuje za życzenia Panowie ;)

A żeby nie było że tylko fejsbuś i fejsbuś to wstawiam fotkę z moich prac nad podświetleniem ;)



Na zdjęciu tego nie widać ale wszystkie 3 wyświetlacze są bardzo czytelne i nie rażą po oczach :]
A przede wszystkim są tak samo podświetlone ;)

cobramas - 2018-03-23, 08:58

aktualny wystrój wnętrza :D

dekorator wnętrz to ze mnie nie będzie ale mi się podoba :)

nowych czerwonych dywaników nie zakładam bo na tą pogode szkoda :D






theority - 2018-03-23, 09:30

NICE :D :oklaski:
zordi12 - 2018-03-28, 15:40

cobramas, ciągle mam nadzieję, że to jednak nie Ty...
http://www.lublin112.pl/z...pitalu-zdjecia/

vwjanekvento - 2018-03-28, 18:21

Niestety ale to jego auto.
Swistakes - 2018-03-28, 21:41

No i chu... i wez dbaj o auto :mur:
theority - 2018-03-29, 08:57

:beczy: :beczy: :beczy: :beczy: :beczy: :beczy: :beczy:
cobramas - 2018-03-29, 10:39

niestety po moim autku :( :(












Swistakes - 2018-03-29, 11:39

Przykra sprawa, współczuję... i co teraz
cobramas - 2018-03-29, 12:43

Ten do rozebrania trzeba wyjąć wszystkie graty i szukać kolejnego ;)
zordi12 - 2018-03-29, 15:37

Oj szkoda... a jeszcze się w niedzielę mijaliśmy na Mełgiewskiej.. Ze zdrowiem wszystko w porządku?
Swistakes - 2018-03-29, 16:24

cobramas napisał/a:
Ten do rozebrania trzeba wyjąć wszystkie graty i szukać kolejnego ;)


Oo o takie podejscie mi sie podoba

cobramas - 2018-03-29, 18:23

zordi12, qrde nie widziałem 😞 obolaly Ale nie polamany🙂


Swistakes, On chyba uzależnia 🙂

I sporo grantów nie doczekało się montażu Ale może to i dobrze bardziej by mi było szkoda 🙂

wally44 - 2018-03-29, 19:34

Brak slow :buuu: :beczy:
Marek81l - 2018-03-29, 19:47

cobramas napisał/a:
Ten do rozebrania trzeba wyjąć wszystkie graty i szukać kolejnego ;)


Spoko do konca czerwca dużo czasu. Cos się znajdzie.
Wazne że Ty caly jesteś.
Paserati już pewno w stodole klepią i na giełde w niedziele.
Swoją drogą to że zagieło dach tzn. że venciak zdrowy był.
Może naprawa? :D

hotdriver - 2018-03-29, 21:06

I po mojej kierze :( pewnie ona uratowala bo widze wielka ta poducha ;) a tak powaznie to dobrze ze sie nic Tobie nie stalo
cobramas - 2018-03-30, 09:26

Marek81l, no wiesz myślę że nie wiele jest venciakow u nas w takim stanie jak był mój...

Nad naprawą się tez zastanawiam Ale tylko prostowanie na ramię... cietym i sprawnym nie będę jeździł.

Wstępnie jedną firma wycenia mi naprawę elementów blacharskich z malowaniem i zrobieniem budy na około 5 - 6tyś. A jeszcze mechanika...

Cały czas się zastanawiam

hotdriver - 2018-03-30, 14:21

Pochwal sie ile z oc dostaniesz? Na ile wycenili
cobramas - 2018-03-30, 16:06

hotdriver, dam znać jak tylko będę znał jakieś koszty ale raczej będzie kiepsko :)

apropo twojej kierownicy to jestem bardzo wdzięczymy Ci że poducha była sprawna :)

hotdriver - 2018-03-30, 18:32

Dobrze gadaj z rzeczoznawca ze miales halo zkw itd, same duperele, napewno wycenia szkode calkowita i pewnie beda chcieli dac z 3,5 tys to sie nie godz pisz pismo ile co jest warte i ze w ten sposob podniosles cene auta bo beda napewno wyceniac jakby to byl zwykly samochod i beda chcieli dac jak mniej, byl bity wczesniej?
cobramas - 2018-03-30, 18:51

Nie był bity.
Pytanie czy np nie będą chcieli jakiś faktur na halogeny zkw? jak im udowodnię wartość?

hotdriver - 2018-03-30, 19:03

Znaczek zkw z nie zbitego i nich znajdzie zkw zamiennik :) bo prawie wszystko wyceniaja pod zamienniki z polcaru no chyba ze nie ma zamiennikow danej czesci to ceny aso

A faktur nie beda chcieli a newet gdyby to zawsze mozesz powiedziec ze poprzedni wlasciciel taki sprzedal ;)

theority - 2018-03-30, 21:17

hotdriver napisał/a:
pewnie beda chcieli dac z 3,5 tys to sie nie godz

Z doświadczenie sugeruję się kłócić dopiero po wypłacie odszkodowania bo inaczej będą przeciągać wypłatę jak najdłużej się da.

Po otrzymaniu kosztorysu będziesz i tak musiał wziąć swojego rzeczoznawcę żeby wykazać realną wartość części.

Zresztą Piotrek, co tu będę pisał, cały czas jesteśmy na PW ;)

cobramas - 2018-04-10, 13:15

No więc Panowie powiem wam tak... jak zainwestujecie worek pieniędzy w swoje auta, doprowadzicie do perfekcji i prawie full opcji to nasze auta na przykładzie mojego dla ubezpieczyciela są warte przed kolizją 2800zł :D

Ale z drugiej strony do dobra wiadomość dla mnie... bo już się bałem że za kolejnego będe musiał wyłożyć z 5-6k żeby miał chociaż podłoge :D


A tu prosze 3 tysiaki i trzeba szukać super bryczki :D


vwjanekvento, to ile chcesz za swojego? :) dam 3k :D

cobramas - 2018-05-02, 10:15

No i jest następca :)

Kupiony jako 1.8 90KM tylko z klimą, lecz po 2 dniach i nocy spędzonej przy nim ma aktualnie:

- klima manualna
- podgrzewane fotele
- MFA
- 4x ele. szyby

Przy następnej okazji zostanie będę przekładał podwozie, gwint, ABS, prawdopodobnie poduchy, obejmy baku i cała reszta pierdół :)

Blacha jest w bardzo dobrym stanie, lecz maska i klapa do wymiany, a drobne uszkodzenia na karoserii mam nadzieje że w miare czasu naprawię :)

A tu troche fotek po zakupie z prac i z aktualnego wyglądu :)




























Swistakes - 2018-05-02, 20:14

:oklaski: :oklaski: no noo i to mi sie podoba, dobra baza jak zdrowa , teraz tylko troche ukladanki i bedzie git
wally44 - 2018-05-12, 21:39

:oklaski: :oklaski: :oklaski:
cobramas - 2018-06-04, 21:00

u mnie wiele sie nie dzieje bo brak czasu przez zmianę pracy i jeszcze kończę rozbierać czerwonego... został mi jeszcze silnik i zawieszenie do wyrwania a gwint to muszę pilnie przełożyć :D

na chwile obecną skończyłem instalacje w środku łącznie z czterema poduchami więc chyba mam już full opcje co chodzi o środek :D

wróciły borbetki z malowania...

zmieniłem lustra...

aktualnie po raz kolejny wygłuszam drzwi pod audio ale tym razem łącznie z tylnymi...

dorwałem dwa takie same radyjka i z dwóch zrobiłem jedno w pełni sprawne :)










theority - 2018-06-04, 22:32

No ładna maszyna :D
Aluski będziemy mieć takie same :P

Swistakes - 2018-06-05, 03:57

A no dobrze sie prezentuje, roboty duzo ale warto :oklaski:
Hormon - 2018-08-03, 07:16

Widzę, że autko z moich okolic.
cobramas - 2018-08-20, 07:19

U mnie chwilowo nic się nie dzieje, praca, dziecko i jakoś nie ma czasu na auto ale coś tam pokaże póki czysty :]



Nowa klapa jest już u lakiernika ;)










:hejka:

Swistakes - 2018-08-20, 12:52

Wazne ze sa plany, nie trzeba wszystkiego na raz robic
cobramas - 2018-09-14, 07:12

W końcu ładne listwy z sierpami i coś tam ze zlotu :papa:









zdjęcia na szybko pobrane z dysku googla więc jakość zjadło po drodze :D

cobramas - 2018-10-24, 07:45

No to jakaś jesienna sesyjka :)
















Helu - 2018-10-24, 15:48

Ładny :] Taki bandyta trochę :P
wally44 - 2018-10-24, 20:26

Fajnie sie prezentuje na tle natury :D
Danioss - 2018-10-24, 22:53

Ładnie się prezentuje ;D A tak z ciekawości, na przeglądach lub niebiescy nie krzyczą za lampy? :D
cobramas - 2018-10-25, 10:15

Danioss, różnie to z nimi bywa :D

jeżdżę tak po mieście i nigdy mnie nie zatrzymali, ale po wsiach każdy patrol mnie zatrzymuje :D

Wydym - 2018-10-25, 16:30

Piotyrrrrrrrrrrrrrrrr jest łogińńńńńńńńńńńńn :D :D :D :D
Swistakes - 2018-10-27, 10:24

A co z lampami jest nie tak? Z ciekawosci zapytam.
A swoja drogą prezentuje sie ok :oklaski:

Helu - 2018-10-27, 15:32

Miałem takie same u siebie i nie miałem problemów. Raz miałem kontrolę to policjant tylko zapytał czy sam robiłem czy kupione i tyle nic się nie czepiał.
cobramas - 2018-10-30, 07:35

Swistakes, czepiają się jak mam włączone ringi jako światła do jazdy dziennej :)
Swistakes - 2018-10-30, 09:29

Aaa tak to normalne, bo to jakbys jezdzil na postojowkach, wazne ze dowodu zabrac nie moga
cobramas - 2019-01-20, 09:22

WITAĆ :)

wiele sie nie dzieje ale z racji sprzedaży recaro musiałem przyśpieszyć wymianę foteli...

niestety podłoga i reszta jasnych plastików czeka na lepszą pogodę...

Fotel kierowcy w swoim czasie trafi do tapicera na razie będę jeździł z przetarciem :)

mam już na oku komplet jasnych foteli z których przeszczepie zagłówki i resztę plastików foteli :)

po za tym są bardzo wygodne :)




Danioss - 2019-01-21, 17:33

Zawsze wolałem czarną ale co jak co efekt mega. Naprawdę dobry kąsek schwytales :oklaski:
theority - 2019-01-21, 20:19

Cytat:
Zawsze wolałem czarną

Ja z kolei znowu jasny środek lubiłem :)
Ale gusta są jak dupa, każdy ma swoją :P

cobramas, mega robota, zwłaszcza jak widziałem jak była usyfiona ta skóra :)

cobramas - 2019-02-17, 19:39

Ciągle się zastanawiam kiedy przyjdzie ten moment że powiem to już to... nie ma co zmieniać :D
Powoli ku zmianie wnętrza na jasne :D

i wróciły ori lustra teraz się czuje jak bym miał patelnie na drzwiach :D
ale SWG idą w dobre ręce kolegi z forum :)



















A to moje ostatnie znaleziska na złomie :)







Po za tym czekam aż zrobi się ciepło i zmienię resztę plastików na jasne :)

:hejka:


:hejka: :hejka: :hejka: :hejka:

tom cio - 2019-02-17, 20:30

Kombinator, mam nadzieje ze w tym roku tez bedzie okazja w nim posiedziec :D Powiedz jeszcze co to za mata na drzwiach taka duza?
cobramas - 2019-02-18, 10:21

tom cio, ta mata to pianka wygłuszająca naklejona na maty butylowe, powinno się to naklejać na boczek drzwi ale że ja za często zmieniam koncepcje to nakleiłem na drzwi :)

tylko teraz mam problem bo muszę cały zamek wymienić w drzwiach i nie ma jak się dostać :D

vwjanekvento - 2019-02-19, 21:51

Stowka
cobramas - 2019-03-04, 08:01

Coś tam powoli składam coraz cieplej to będzie można wyprać jasny dywan :)

na razie wpadła półka z Jetty, podsufitka z daszkami i schowek cudem w tym samym odcieniu :D














Poszukuje jeszcze jasnych przełączników do boczków i pare innych drobiazgów ale powoli do celu :D

I niedługo będzie rozbudowa audio :D :tazz: :tazz:

Swistakes - 2019-03-04, 12:28

A czarny dywan masz ? Bo potrzebuje
Marek81l - 2019-03-05, 21:11

Świstakes jak chcesz to ja mam w idealnym stanie. Używany tylko latem bo z cabrio. Pasuje P&P do vento.
Cobramas głośniki w półce już podłączone ?? Jak to gra??
Drzwi po takim wygłuszeniu lepiej grają czy różnica niewielka??
Idziesz ku dobremu chopie.
Ważne że masz co robić i są plany.
Działej synek :oklaski: :oklaski: :oklaski:

cobramas - 2019-03-06, 11:33

Swistakes, Jeszcze mam ale jak zmienie na jasny to ten będzie do oddania :)

Marek81l, Po wygłuszeniu drzwi jest kolosalna różnica w dźwięku bez tego ani rusz z audio :) a co chodzi o polkę to nie będę podłączał chyba tych głośników bo i tak grały by w szybę :)

Możliwe że drugi zestaw odseparowany założę w tylne drzwi :)

Swistakes - 2019-03-07, 12:27

To mozesz dac znac jak zmienisz a sie dogadamy ;)
Swistakes - 2019-03-10, 18:41

Panie, przyznaj sie co to ma byc ze chcesz schowek sprzedajesz
cobramas - 2019-03-10, 19:50

Swistakes, bo myślałem że nie da rady go spasować ale okazało się że da rade :) więc temat sprzedaży raczej nie aktualny :)
cobramas - 2019-03-10, 20:01

Aktualnie wygląda to tak... Chyba już nie ruszę gwintu w tym roku :D

Brakuje mi jeszcze kilka drobiazgów z jasnego wnętrza ale powoli zaczyna to nabierać jakiegoś wyglądu :D





















Swistakes - 2019-03-11, 14:41

Aa rakie rzeczy, nie jestem zwolennikiem jasnego srodka ale tu mi sie podoba, mam b4 w jasnym srodku i jak wsiadam raz na miesiac do swojego czarnego srodka to jak w jaskini
cobramas - 2019-05-12, 17:05

Aktualnie jakaś zmiana koła na ten sezon :)

Skoro już wiem że wejdą to teraz będzie pora na odświeżanie :)













4x 9J ET30

Przód dostał troche młotków żeby mocno nie wystawały ale jeszcze się to dopasuje :)

theority - 2019-05-12, 19:12

Cytat:
Przód dostał troche młotków

Sadysta :P

Ale generalnie to spoko :) :oklaski:

cobramas - 2019-06-09, 12:34

Ja wczoraj miałem pracowity dzień. Musiałem wymienić tarcze i klocki bo się skończyły i piskbyl nie do wytrzymania :] okazało się że 3z4 prowadnic w jarzmach stało i się oszarpalem żeby je wyjąć :D

Założyłem cały komet feredo takie mi doradzili ponoć bardzo dobre.

Po zdjęciu kół miałem nie miła niespodziankę... Nie wiem czy przez felgi czy zbiek okoliczności ale czeka mnie wymiana maglownicy 😭

theority - 2019-06-09, 13:57

cobramas napisał/a:
mnie wymiana maglownicy 😭

Łap opis demontażu :P
Cytat:
1. podnosimy samochód ( ja wykorzystałem trylinki),
2. odkręcamy koła,
3. odkręcamy końcówki układu kierowniczego (ściągacz do końcówek i klucz nr 19)
4. wyciągamy płyn z układu kierowniczego, (dobrze mieć strzykawkę z wężykiem)
5. odkręcamy 3 śruby mocujące wspornik skrzyni biegów do maglownicy (najlepsze podejście od komory silnika, dobrze mieć długą sztorcową 13)
i podwieszamy go żeby nie przeszkadzał (użyłem sznurka),
6. wewnątrz kabiny odkręcamy kolumnę kierownicy (klucz nr 13)
7. lewarkiem podpieramy sanki i odkręcamy 6 śrub (klucz 16 i 18)
8. opuszczamy sanki i odkręcamy przewody hydrauliczne podłączone do maglownicy (klucz 18) oraz 4 śruby mocujące maglownice (klucz 13),
9. demontujemy uchwyt mocujący maglownicę do sanek,
10. wypinamy przewody hydrauliczne z plastikowego uchwytu żeby nie przeszkadzały przy wyjmowaniu maglownicy,
11. wyciągamy maglownicę w kierunku tyłu samochodu (sanki opadają na tyle, że wyjęcie maglownicy nie sprawia problemu),


Powodzenia :D

Aezmo - 2019-06-09, 21:04

Cytat:
6. wewnątrz kabiny odkręcamy kolumnę kierownicy (klucz nr 13)

Krzyżak kolumny kierowniczej - również można go odkręcić od strony komory silnika.

vwjanekvento - 2019-06-09, 21:06

Z maglem powodzenia, zmieniałem wczoraj w borze, 2h we dwoch zeszło do tego pompa nowa ;)
cobramas - 2019-06-10, 06:49

Z maglem chyba pojadę do warsztatu, nie wiem czy chce ryzykować że nie poskładam tego z powrotem do kupy :D

Ciekawe czy od innego auta podejdzie magiel z elektrycznym wspomaganiem :D

tom cio - 2019-06-10, 09:26

W borze to jest latwo bo silnil na podluznicach wisi, tu jak silnik cisnie i potem trzeba ustawic sanki na sruby to jest zabawa...
Takze Piotrze zyczyc powodzenia lub grubego portfela :p

cobramas - 2019-06-10, 11:10

tom cio napisał/a:
lub grubego portfela :p


Bo wiesz mam licznik na sprzedaż :D

tom cio - 2019-06-10, 13:41

Hahaha :D Moze na raty? :P
theority - 2019-06-10, 20:59

Aezmo napisał/a:
Ciekawe czy od innego auta podejdzie magiel z elektrycznym wspomaganiem

hmm może od peugeota 207 :)

cobramas - 2019-06-25, 08:45

theority, chyba jednak nie będę kombinował z nim :D

Tu ostatnie zmiany tylnych boczków... szukam jasnych plastrów miodku :D

PRZED





PO





I takie tam sobie znalezisko :)


cobramas - 2019-10-31, 07:53

Jak tam u was? :D

Moje autko już prawie 2 miesiąc kwitnie sobie w sadku :D

Kupiłem sobie dziadowskie a3 8l to ventko może czekać na lepsze czasy o ile nie wrośnie na stałe :D




I jakieś tam wspomnienia ze zlotu ;)


theority - 2019-11-01, 09:43

A moje stoi w Poznaniu :) bratu pożyczyłem :P
cobramas - 2019-12-20, 07:45

U mnie z autem nie dzieje się kompletnie nic :D

Ale czasami jakieś graty wpadną :)

Całe wnętrze w czarnej skórze :)




Kolejne Vento wsumie tylko kupione dla sprysków :)




Kolejny zestaw maskownic :)



Oryginalne emblematy maskownic :D



Kolejne halogeny stan oceniam na BDB :)




Nowe kierunki do nowego auta :D


theority - 2019-12-23, 12:54

Olka to Cie kiedyś z domu wywali :P
cobramas - 2020-04-29, 08:03

SIEMANECZKO :)

trochę odkopie temat:) przy moim vencie nic się nie dzieje ale zbieram i rozbieram chrupki :D








cobramas - 2021-01-07, 15:19


Swistakes - 2021-01-08, 03:48

No hej :hejka:
cobramas - 2022-07-20, 11:43

Za bardzo nie ma co aktualizować w poście ale co nieco odświeżę kotleta... Kilka fotek z prac :faja:
















Swistakes - 2022-07-20, 20:13

:oklaski: :oklaski: dobre idzie
cobramas - 2022-07-21, 06:38

Idzie idzie jak krew z nosa :D
Zamiast go składać to zaczynam rozbierać :D

Ale powoli wracają fanty po piachu i w proszku :D


pawelvw - 2022-07-21, 21:40

ta felga tu nie pasuje coś lepszego by tu pasowało
cobramas - 2022-07-22, 06:48

pawelvw, to nie jest docelowa felga, dawca na takich stał więc przełożyłem...

One są paskudne :D

Stoi na nich tylko do końca remontu :)

pawelvw - 2022-07-22, 09:17

no chyba że bo jak miałem vento i mieszkałem w Lublinie to był koleś od nas z forum co miał wiśniowe vento na takich alumach
cobramas - 2022-07-31, 14:03

Troche grubsze fanty wracają z malowania :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group