Forum Volkswagen Vento Klub Polska
Forum maniaków VW Vento

Diesel - Przekaźnik świec żarowych ??

mlody1803 - 2008-10-29, 12:27
Temat postu: Przekaźnik świec żarowych ??
Witam , mam pytanko. Gdzie się znajduje przekaźnik świec żarowych ? Po przekręceniu stacyjki nie zawsze grzeje świece.





Za przekaźnikiem "biegnąc" do świec żarowych powinien znajdować się bezpiecznik ??
To jest te miejsce ?


Vento 1.9 TD 92r

theority - 2008-10-29, 13:21

Masz tu opisy:


mlody1803 napisał/a:
Za przekaźnikiem "biegnąc" do świec żarowych powinien znajdować się bezpiecznik ??

tylko kawałek miedzi co robi za przekaźnik, to może być to co pokazałeś bo ja mam to w innym miejscu :)

adbaca - 2008-10-29, 14:45

co to jest za bezpiecznik?? :bije:



bezpiecznik to taka blaszka i ma wyglądać tak


Paweł J. - 2008-10-29, 15:39



mlody1803 napisał/a:
To jest te miejsce ?

W benzynie w tym miejscu zdaje się ze jest cewka zapłonowa...

theority - 2008-10-29, 16:03

adbaca napisał/a:
bezpiecznik to taka blaszka i ma wyglądać tak

dzięki nie domyślałem się, a jak masz wyrzuty że masz tam kawałek druta zamiast blaszki to nie do nas.

BTW: sprawdzałeś czy masz świece wszystkie sprawne ??

adbaca - 2008-10-29, 16:53

theority napisał/a:
dzięki nie domyślałem się, a jak masz wyrzuty że masz tam kawałek druta zamiast blaszki to nie do nas.


nie rozumiem Cie co Ci się nie podoba w tym co napisałem ??

theority - 2008-10-29, 17:15

No bo pokazałeś to gniazdo na bezpieczniki ale już raz był spalony, ale może innaczej zrozumiałem :hmmm:
adbaca - 2008-10-29, 17:26

ja pokazałem gniazdo to co młody1803 pokazał jak tłumaczył swój problem, no i czasem ktoś może nie wiedzieć że tam mógłby być bezpiecznik w formie płaskiej blaszki 30A tak mi się kojarzy że tam taki powinien być. Nom a teraz tam ktoś wsadził jakiegoś druta więc może być tak że ten "bezpiecznik" wytrzymał a za to zwarcie poszło gdzie indziej i mogło się coś przypalić innego, różnie to bywa - dlatego byłem zaskoczony Twoim stwierdzeniem :]

A jak chcesz sprawdzić czy świece Ci grzeją wszystkie to wykręć świece połóż ją tak aby miała masę niech ktoś Ci przekręci stacyjkę tak aby świece grzały i widzisz co się dziej - to tak na chłopski rozum :] no i oczywiście jakiś mądry człowiek będzie się ze mnie śmiał ze to głupi pomysł ale tak można sprawdzić :]

theority - 2008-10-29, 17:45

adbaca, aha, no to przepraszam :piwo:

adbaca napisał/a:
o wykręć świece

lepiej jest odpiąć po prostu listwę plusową i kabelkiem (obojętnie jakim) zewrzeć z tym plusem a drugim końcem kabla iskrzyć z główką świecy. Jeśli iskrzy to jest ok, jeśli nie to kaplica. Ja wolę ten sposób bo nie musze się użerać z tą wredną świecą przy skrzyżowaniu przewodów wtrysków :faja:

adbaca - 2008-10-29, 18:09

oczywiście Twój sposób też jest dobry, najważniejsze aby nasza pomoc poskutkowała i problem znikł
theority - 2008-10-29, 18:11

no ba ;)
Fable - 2008-10-29, 18:18

swiece mozna sprawdzic z lamka kontrolna tylko odlaczywszy plus o swiec zarowych... i nic wykrecac nietrzeba :)
adbaca - 2008-10-29, 20:50

no ja wiem ze nie trzeba wykręcać, ale to jeden ze sposobów przy okazji mozna zobaczyc w jakim stanie jest świeca :tazz:
mlody1803 - 2008-10-29, 23:28

Świece kupiłem, 4 nowe Bosha. Czekam na poprawę pogody. K... pada od 3 dni ;( Jutro mam nadzieje założę.

Dzięki za info, jutro będę szukał przekaźnika. Sprawdzę jeszcze kostkę przy stacyjce. Na moje oko coś tam było grzebane. Tak jak i ten "bezpiecznik" pod maską.

Tak to jest jak się kupi auto od magika.

Pozdrawiam.

mlody1803 - 2008-11-06, 20:06

Na razie lipa straszna się stała :( W niedziele rano mój Ventyl odpalił na "3 gary" nierówno chodził, po jakieś min zaczął palić na 4. Kontrolka od oleju się zapaliła. Otwieram maskę a on wyrzygał z 2 l oleju. Najprawdopodobniej przez podstawę bagnetu, widać było że rzucało aż na wentylator od chłodnicy. Dzień wcześniej "na wszystkich świętych" jeździł normalnie.

Nie wróży to nic dobrego, jutro po pracy ciągną go do mechanika :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group