Forum Volkswagen Vento Klub Polska
Forum maniaków VW Vento

Nasze Ventki - Vento GL radiowóz by Mlody_ndm

Mlody_ndm - 2010-01-10, 13:45
Temat postu: Vento GL radiowóz by Mlody_ndm
Na początek chciałem się przywitać, niektórzy mogą mnie kojarzyć z forum Golfa, lub www.jetta.org.pl

Post przeklejony z innych forów gdzie prezentowałem sprzęta.


Taka krótka, szybka prezentacja bo w sumie to mało ciekawy egzemplarz, ot prawie 100% seria:
- wersja GL
- 1.9 TDI 90KM
- rocznik 97/98 (pierwsza rejestracja 06.01.1998)
- Klima taka niby pół automatyczna - do Termotronic'a ktoś założył akcesoryjną klimę i wyszło prawie jak Climatronic, bo można sobie temperaturę ustawiać
- 4 elektryczne szyby
- elektryczne lusterka
- welur
- tempomat
- regulowana kolumna kierownicza
- biało-czerwone lampeczki w drzwiach
- podłokietnik
- 10 głośników + tuba + Blaupunkt Queens MP56 :) (to nie seria ;) )
- podbitka klapy bagażnika i pełne wyplastikowanie bagażnik i osłonki na apteczkę i trójkąt
- fotel kierowcy z dwoma wajchami do regulacji wysokości i pokrętłem do odcinka lędźwiowego
- lampeczki dla pasażerów z tyłu
- trzecie światło stop Hella (nie oryginalne)
- tylne lampy czarno-czerwone oryginał
- felgi Votex'a - tylko trochę mi się nie podobają, na zimę stalówki i kołpaki.

Kilka fotek:




Styczeń 2009
I pojawił się mod :)




Dnia 11 maja roku pańskiego 2009 kopną mnie zaszczyt, a właściwie otarł :)
Pewien aktor znany z jednej z ciągnących się w nieskończoność polskich telenowel wjeżdżając w miejsce parkingowe pod moją pracą trochę się nie zmieścił i otarł się o narożnik Venciaka - miał pecha nie udało mu się odjechać bo akurat kolega wyglądał przez okno, i krzyknął do drugiego żeby tamten poleciał i zatrzymał gościa.
Pan Aktor nie robił problemów, od ręki pokrył szkodę:



Szkoda już usunięta, trzeba było polakierować bo wydarło aż do plastiku.
Dodam tylko że to była już trzecia przycierka w tym miejscu odkąd kupiłem Vento czyli od września, po drugiej stronie jest jeszcze jedna, ale to był pierwszy przypadek gdy udało się dorwać sprawcę.

I mały mod - wymieniłem paskudne plastikowe maskownice na metalowe - z resztą co w VW wymyślili że w starszych rocznikach dawali ładne metalowe, a potem dawali to plastikowe badziewie - czuć tu łapę księgowych...



Ostatnio pod choinkę dostałem podłokietnik, który już zamontowałem, na montaż czeka jeszcze skórzany mieszek na ręczny.
Może niedługo zrobię jakieś nowe fotki.

WAFEL - 2010-01-10, 13:48

dobra baza na mody i ladny kolorek :faja: powodzenia w dalszym modzeniu
Lwomati - 2010-01-10, 13:51

Mlody_ndm, witamy na forum :hejka:
Furka mi znana, widziana wiele razy. Bardzo dobry wypasik wewnątrz :oklaski:
Silnik i rocznik super :brawa: :brawa: :brawa:

Zachęcam do udzielania się na forum oraz zapraszam do http://forum.vwvento.org/viewforum.php?f=56 <--- nasza grupa mazowiecka :D

piotr nowok - 2010-01-10, 14:09

witam na forum adniutka seria jak i ladny opis
jakies mody masz w planie??

vezet22 - 2010-01-10, 14:14

ładny furak i ten wypasik w środku :oklaski: a dlaczego decha w środku jest od mk3 ?? czy w tych rocznikach taka była ??
ferdek_lublin - 2010-01-10, 15:01

Od 94 byla taka sama jak w ventach. Ladny sprzecik :D
piechu43 - 2010-01-10, 15:09

powitać kolegę :papa: autko niezłe i audio mi się podoba ;) 10 głośników i subbass :OK: nooo nie źle :oklaski:
Wydym - 2010-01-10, 15:20

Hehe Widzę że zaproszenie dotarło i zostało przyjęte :P :P Witam na forum i zapraszam do Grupy Mazowieckiej :D :D
Wvojtek - 2010-01-10, 15:25

witam i zaprzszam do częstego udzielania się
Vento-Łukasz - 2010-01-10, 15:52

Witamy witamy ;)
super furacz :OK: :OK:

Mlody_ndm - 2010-01-10, 17:08

piotr nowok napisał/a:
jakies mody masz w planie??


Raczej nie, bo nie wiem co miałbym z nim robić, z resztą to jest taki "codziennowóz" oprócz niego mam jeszcze dwa projekty - rozłożonego po garażu Garbusa, którego z bratem i ojcem od prawie trzech lat mamy zamiar w końcu odrestaurować i tam będzie sporo kasy do utopienia, a do tego jeszcze z bratem mamy weekendową zabawkę w postaci Mercedesa W124 Coupe czyli w sumie C124, trzy litry benzyna bez gazu :D który też wymaga kilku inwestycji.
Chociaż jak się znam to pewnie coś się pojawi, z założenia miałem nie robić nic, i tak jest kierownica w skórze, podłokietnik, głośniki, nowe mieszki itd....

Mlody_ndm - 2010-01-10, 17:10

Cytat:
powitać kolegę :papa: autko niezłe i audio mi się podoba ;) 10 głośników i subbass :OK: nooo nie źle :oklaski:


No niestety nie gra to tak imponująco jak wygląda jak się napiesze ;)
Nie mam wzmacniacza, bo jakoś nie mogę się zebrać żeby go kupić a potem bawić się z kablami, wtedy i głośniki by trzeba na dystansach montować a nie do tapicery jak teraz...


I wyszły mi da posty jeden pod drugim, nie wiedziałem że się nie zbijają w jeden, a usunąć nie mogę, sorry ;)

miki9a - 2010-01-10, 17:24

Fajna Ventka I KOlorek. witam na forum :hejka:
piotr nowok - 2010-01-10, 18:56

no ladnie garbusa miec mam znajomego co ma 2 i sie bawi :D
Rafik - 2010-01-10, 19:41

:hejka: :hejka: Witaj

Ventka zarąbista rocznik :OK:

kolorek tez ładny ;)

Powodzenia w modach :)

czarnysauber - 2010-01-10, 22:37

Witaj na forum :papa: :papa:
Ladna ventka :oklaski: :oklaski:
ten kolorek to LC5L ??

Mlody_ndm - 2010-01-10, 22:37

Rafik napisał/a:
Ventka zarąbista rocznik :OK:

kolorek tez ładny ;)



Jak kupowałem Vento założenie było proste, tylko ostatnie roczniki, tylko z bogatym wyposażeniem, tylko z TDI pod maską, tylko z klimatyzacją :)
Dlatego jest jaki jest :)
A kolor, może i ok, ale utrzymać go w czystości masakra, do tego znać każdą rysę :(

czarnysauber napisał/a:
ten kolorek to LC5L ??


Dokładnie, nazywa się to to: mystic blue, nie wiem dlaczego jak to jest takie skrzyżowanie granatu z fioletem.
Do tego fajnym akcentem jest to że tapicerka jest dobrana pod kolor nadwozia, i fotele, i boczki i podłoga, sąsiad ma Vento mniej-więcej takim kolorze(ciężko powiedzieć bo strasznie zasyfiałe) i ma czarne boczki.

lukasz17 - 2010-01-10, 22:42

widac zadbany egzemplarz ;) kazdy kolor ma jakies wady ale pasuje kolor tej Vence;P
lukasz17 - 2010-01-10, 22:42

widac zadbany egzemplarz ;) kazdy kolor ma jakies wady :P ale pasuje kolor tej Ventce;P
czarnysauber - 2010-01-10, 22:48

Mlody_ndm napisał/a:
Dokładnie, nazywa się to to: mystic blue, nie wiem dlaczego jak to jest takie skrzyżowanie granatu z fioletem.

Wreszcie ktoś ma taki sam kolorek jak ja :D :D

Buli - 2010-01-10, 22:55

grubas vencior;) fajne wyposarzeniel;) pozdrawiam i bezawaryjnosci zycze;)
Lwomati - 2010-01-11, 05:04

Mlody_ndm napisał/a:
sąsiad ma Vento

adres stronki zapisz mu na kartce i zapraszamy na forum :diabełek:

piechu43 - 2010-01-11, 07:58

albo mu gwoździem na masce napisz, będzie pamiętał do końca życia :P
Mlody_ndm - 2010-01-11, 22:58

Lwomati napisał/a:
Mlody_ndm napisał/a:
sąsiad ma Vento

adres stronki zapisz mu na kartce i zapraszamy na forum :diabełek:


Nie sądzę żeby się skusił, gość już trochę po pięćdziesiątce, i raczej na użytkownika internetu mi nie wygląda ;)

piechu43 - 2010-01-12, 10:58

Mlody_ndm napisał/a:
i raczej na użytkownika internetu mi nie wygląda


nigdy nic nie wiadomo??? to tak jak moja stara, kupiła sobie lapa z iplusem (totalnie zielona) a po dwóch miesiącach sie mnie pyta jak się ściąga z torentów :P

arek07 - 2010-01-12, 23:03

Ventylek bardzo fajny :brawa:

aby ci długo służył ;)

Daaamiano - 2010-01-15, 23:49

Fajny Ventyl.. Tylko pogratulować :D
Mlody_ndm - 2010-01-20, 23:04

I kaszana z samochodem.
Od jakiegoś czasu wyskakiwał mi wsteczny jak szybciej puściłem sprzęgło, lub dałem mocniej gazu, teraz jak leży więcej śniegu mam przez to problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania.
Opcje naprawy:
a) wymiana skrzyni
b) mój zaprzyjaźniony mechanik ma taką samą skrzynię jak moja z uszkodzonym mechanizmem różnicowym, i może przełożyć trybiki od wsteka do mojej które zapewne mam zjechane koszt min. 650zł :(
To w sumie pierwsza kosztowna zabawa z Vento, ale wkurzająca, bo ostatnio miałem kilka mniej kosztownych i ogólnie zaczyna mnie wku****ć.
Jak mnie Jetta mk. II któregoś razu wkurzyła to w trzy dni Vento pod domem stanęło...

vezet22 - 2010-01-20, 23:13

dzasz rade niedenerwój się ;)
piechu43 - 2010-01-21, 09:41

Mlody_ndm napisał/a:
To w sumie pierwsza kosztowna zabawa z Vento


jak sam napisałeś "pierwsza" więc nie ma się co martwić na zapas.

Mlody_ndm - 2010-02-21, 18:17

No i skończyło się wymianą skrzyni, skrzynia 600zł, wysyłka 80zł, przekładka i wymiana osłony przegubu 400zł, a przy okazji akumulator wyzionął całkiem ducha i 200zł...
Czyli Venciak mnie ładnie wykasował...

piechu43 - 2010-02-21, 18:22

ale wiesz za co płaciłeś

fajowo że ventyl już chodzi :oklaski:

Wąski 2 - 2010-02-21, 18:38

no dokładnie nie ciekawie z wydatkami ale tak to bywa ,złośliwość przedmiotów martwych,ale za to masz teraz sprawny samochodzik i nie musisz się martwić że cosik może być nie tak
Lwomati - 2010-02-22, 04:49

na każdego przychodzi pora ;)
no i elegancko, że już w pełni sprawny ventylek :brawa:

Bimber - 2010-02-24, 20:39

Witam na forum ładne wyposażonko pozazdrościć :oklaski: :oklaski: :oklaski:
naws - 2010-02-25, 15:12

Witamy na forum :) Furak ładny :)
Mnie też bieg wsteczny wyskakuje :) ale tylko sama gałka - bo sam bieg mi jeszcze nie wyskoczył :) Obym nie skończył na takiej wymianie jak Ty :) ale śmigam tak już od sierpnia (bo tak kupilem autko ) i nic, a pewnie juz wcześniej miał ten objaw :)

Szerokości i niezawodności życzę :)

Mlody_ndm - 2010-02-26, 18:44

No ja z wyskakującym wstecznym tez jeździłem od zakupu ponad rok, i się pogarszało :P

Z newsów z samochodem, dzisiaj wymieniłem olej, filtry, pasek wielorowkowy.
Oprócz tego ustaliłem że mam podgrzewane lusterka, tylko lewe ma już kiepską matę grzewczą, a prawe ktoś wymienił wkład i kupił niepodgrzewany :(
Kable są tylko nie ma ich do czego podłączyć.
Do tego ustaliłem że mam antenę w tylnej szybie, i doprowadzony kabel antenowy brakuje tylko modułu, który dostałem przy okazji od mechanika bo wyciągnął niedawno z rozbieranego Passata.
Tylko nie wiem jak toto ma działać, jest wejście na kabel antenowy, z urządzenia wychodzi kabel z końcówką jak do baterii 9V, i jest miejsce na kabel który trzeba podpiąć do szyby.
Pytanie po cholerę to coś do baterii?

A swoją drogą nie wiem czy będę to montował, i tak mam już dwie anteny na dachu i od CB na klepie :P

pawelvw - 2010-02-26, 19:01

witamy i życzymy udanej zabawy z ventylem i ciekawych modów w pryszłości
Mlody_ndm - 2021-12-20, 11:14

Vento sprzedałem w 2013 roku znajomemu. Zażartowałem przy tym że jak będzie je kiedyś sprzedawał, niech da znać, ja chętnie odkupię. No i ostatnio zadzwonił...
Tym sposobem Venciak do mnie wrócił. Niestety trochę go zniszczył przez te lata, ale się ogarnie :)

Swistakes - 2021-12-23, 15:01

Hehe ale historia xD tyle lat i wrócił do domu :oklaski:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group