Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
nie chce przezucic na gaz
Autor Wiadomość
ksk27 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8 gaz
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Kąśna Dolna- Ciężkowice
Wysłany: 2010-02-05, 19:22   nie chce przezucic na gaz

witam mam problem kupilem autko z polroczna instalacjia gazaow, zaledwie 15tys km bylo przejechane na gazie a mianowicie jak kupilem to rano zapalam autko na benzynie dodam gazu i przezucilo na gaz tak jak powinno byc a od pewnego czasu na poczatku jak przy gazowalem zeby na gaz przelaczylo to auto zgaslo, musiacho duzej pochodzic na benzynie i dopiero teraz jak sa mrozy to musze z 2 km przejechac na benzynie zeby zalapalo jak na gaz przezuce co to moze byc? sorry za bledy prosze o pomoc
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2010-02-05, 19:39   

Zapchany filterek gazu ?? :mysli:
 
 
ksk27 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8 gaz
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Kąśna Dolna- Ciężkowice
Wysłany: 2010-02-05, 19:52   

filterek nie bo nowy dalem w tym senk
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2010-02-05, 19:57   

ksk27 napisał/a:
filterek nie bo nowy dalem w tym senk

A dobrze złożyłeś filterek ?? przez wymianą tez był objaw gaśnięcia ??

Zobacz czy kable w obudowie filterka dobrze stykają. No i czy przypadkiem zawór w butli nie jest przykręcony.

jaką masz instalke ?? ...na gaz przerzuca Ci zawsze po przekroczeniu 2000 obrotów a temperatura cieczy chłodzącej nie ma znaczenia ?? Mi tez normalnie na zimnym na gaz nie przerzuci...płyn musi się chociaż troszkę rozgrzać a potem przez jakiś czas powyżej 2 tys obrotów chodzi na LPG a poniżej na BP...dopiero jak się ssanie skończy to tylko na LPG.
 
 
vezet22 
Vento to ja!
projekt vento


Silnik: 2,0 GT
Pomógł: 51 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 2595
Skąd: Lębork
Wysłany: 2010-02-05, 19:57   

po prostu parownik musi się troche nagrzać w te mrozy :faja:
jak przełączysz go na zimnym to przy tak niskich temperaturach po prostu gaz zamarza w parowniku :faja:
_________________
nisko, twardo, szeroko...
http://daregarage.pl/
 
 
ksk27 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8 gaz
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Kąśna Dolna- Ciężkowice
Wysłany: 2010-02-05, 20:09   

przed wymaina tez sie to dzialo, ale jak auto stalo tydzien w garazu nie jezdzone a w garazu bylo jakies 15 stopni to tez to sie dzialo nie przezuci i czym to idzi zwykla mam instalacje nie sekwecje. a do porownania brat i ojciec maja ople astry i na polu bedzie minus 5 stopni i nawet zapali normalnie na gazie co mamy ta sama instalacjie gazowa nie kapuje juz. kable dobrze stykaja na elektrozaworach
 
 
misiek 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 ABS +LPG
Pomógł: 18 razy
Wiek: 48
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 620
Skąd: wielkopolska,okolice Kalisza
Wysłany: 2010-02-05, 20:10   

ksk27 napisał/a:
witam mam problem kupilem autko z polroczna instalacjia gazaow, zaledwie 15tys km bylo przejechane na gazie a mianowicie jak kupilem to rano zapalam autko na benzynie dodam gazu i przezucilo na gaz tak jak powinno byc a od pewnego czasu na poczatku jak przy gazowalem zeby na gaz przelaczylo to auto zgaslo, musiacho duzej pochodzic na benzynie i dopiero teraz jak sa mrozy to musze z 2 km przejechac na benzynie zeby zalapalo jak na gaz przezuce co to moze byc? sorry za bledy prosze o pomoc
odpalsz na gazie nie na pozycji automat, mnie jak nie będę trzymał trochę wyższych obrotów na zimnym silniku jak sie przełączy na gaz to też potrafi zgasnąć ;)
Paweł J. napisał/a:
Mi tez normalnie na zimnym na gaz nie przerzuci...płyn musi się chociaż troszkę rozgrzać
Pawełku nie przerzuci Ci na gaz na zimnym???? :hmmm: :hmmm: :hmmm:
oczywiście że to też może być przyczyna że zimny silnik jest tak jak napisał Vezet bo gaz musi być rozprężony do stanu lotnego z ciekłego aby mógł funkcjonować w silniku prawidłowo a do tego jest potrzebny ciepły płyn który ogrzewa parownik i gaz przechodzi z fazy ciekłej w lotną :D
:D :D :D
ja bym sprawdził na Twoim miejscu elektrykę, przy zaworach, sterowniku, parowniku, komputerze jeśli masz... ;) ;) ;) ;)
Ostatnio zmieniony przez misiek 2010-02-05, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ksk27 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8 gaz
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Kąśna Dolna- Ciężkowice
Wysłany: 2010-02-05, 20:14   

mam na automat przelaczone
 
 
misiek 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 ABS +LPG
Pomógł: 18 razy
Wiek: 48
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 620
Skąd: wielkopolska,okolice Kalisza
Wysłany: 2010-02-05, 20:20   

a masz komputerek od gazu????
czyli odpala na benzynie a nie przerzuca na gaz czy przerzuca i gaśnie za chwilę...
ja zimą też dłużej jadę na benzynie ale w trasie to gdzieś tak z kilometr, przegazuję i przełączy się na gaz i jadę już normalnie trzymam obroty i jest dobrze...
;) ;) ;)
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2010-02-05, 20:26   

misiek napisał/a:
Pawełku nie przerzuci Ci na gaz na zimnym???? :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Przerzuci, ale jak sam to zrobię za pomocą konsolki, baaaa....nawet mogę na gazie odpalić (czego jeszcze nie próbowałem)....ale w pozycji automat nigdy na zimnym silniku mi na gaz nie przerzuci ;) a mam zwykły BRC Just, który mi tak gazownik zaprogramował ;)

Żeby nie było....u mnie silniczek trochę pochodzi na benzynie za nim przerzucę na LPG :P

Co do przerzucana na gaz po długim postoju....sam ventyla używam dosyć sporadycznie...czasami to prawie tylko do niedzieli ;) i wiem jedno....sprawdza sie powiedzenie " ja mu na gaz, a on zgasł" :P Po długim postoju nawet jeśli mi furka kilka minut chodzi na benzynie to czuć moment przerzucenia na gaz...jest szarpnięcie lub sekundowe zatrzymanie mocy co nie ma miejsca przy odpalaniu co 2-3 dni.
Ostatnio zmieniony przez Paweł J. 2010-02-05, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ksk27 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8 gaz
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Kąśna Dolna- Ciężkowice
Wysłany: 2010-02-05, 20:31   

dzieki wszystkim za porady jutro to konkretnie przelece po wszystkich stykach filterek wyczyszcze itp zobaczymy co bedzie sie dzialo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13