Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Japonia
Autor Wiadomość
vst93 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1.8
Pomogła: 5 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 433
Skąd: LLE
Wysłany: 2011-03-16, 12:55   Japonia

Podyskutujmy o awarii elektrowni atomowej. Jak myślicie czy informacje podawane przez media są pełne czy podawane stopniowo żeby nie siać paniki? Gdy tylko usłyszałam o uszkodzeniach reaktora po trzęsieniu ziemi coś mi mówiło, że będzie chodzić o katastrofę porównywalną z tą w 1986. Pod ten temat podłączę też kwestię twardego i nieugiętego stanowiska naszego rządu odnośnie budowy elektrowni na terenie Polski.
Moim skromnym zdaniem budowa ta zapewne będzie konieczna ale czy moment głoszenia takich niepodważalnych tez jest aby na pewno na miejscu? PR przed samymi wyborami śpi? Nie chodzi mi bynajmniej o głoszenie jakichś politycznych tez czy popieranie kogokolwiek, mam na myśli ogólny zarys samego problemu :mysli:
_________________
Ventolot by vst93: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=8041
 
 
zeniTh 
Ventka to mój dom!



Silnik: 2.8 V6
Pomógł: 25 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 2171
Skąd: RSR
Wysłany: 2011-03-16, 18:00   

Po pierwsze nie grozi nam w 100% taka katastrofa jak w Czarnobylu, bo technika poszła do przodu, słuchałem kiedyś wypowiedzi jakiegoś polskiego fizyka to mówił, że najgorsze co się może stać to wypuszczenie tej pary (w jakimś stopniu radioaktywnej) aby ostudzić reaktor. A wybuchy stąd, że w tej parze jest wodór który po złączeniu z powietrzem wybucha.
Po drugie jądro obudowane jest kilkudziesięcio centymetrową warstwą betonu więc nic nikomu nie grozi, nie to co w Czarnobylu, takiego czegoś nie było, stąd wybuch i ogromna katastrofa. Poza tym wrócę jeszcze do tej pary, ona jest w jakimś stopniu radioaktywna, ale nie na tyle aby zaszkodzić światu.

Co do elektrowni atomowej w Polsce, to jak najbardziej powinna ona powstać i to jak najszybciej, ponieważ koszt produkcji energii byłby o wiele mniejszy (wiadomo na początku musieli by sobie odbić budowę elektrowni) ale w późniejszym okresie prąd byłby o wiele tańszy, a gdyby dziś budowano elektrownię atomową to na pewno była by ona zaawansowana technologicznie, dzięki czemu nie zaszkodziła by nikomu nawet w obliczu jakiejś katastrofy.
_________________
Spełniaj marzenia, bo życie jest krótkie.
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-16, 19:51   

zeniTh napisał/a:
Po pierwsze nie grozi nam w 100% taka katastrofa jak w Czarnobylu, bo technika poszła do przodu, słuchałem kiedyś wypowiedzi jakiegoś polskiego fizyka to mówił, że najgorsze co się może stać to wypuszczenie tej pary (w jakimś stopniu radioaktywnej) aby ostudzić reaktor. A wybuchy stąd, że w tej parze jest wodór który po złączeniu z powietrzem wybucha.
Po drugie jądro obudowane jest kilkudziesięcio centymetrową warstwą betonu więc nic nikomu nie grozi, nie to co w Czarnobylu, takiego czegoś nie było, stąd wybuch i ogromna katastrofa. Poza tym wrócę jeszcze do tej pary, ona jest w jakimś stopniu radioaktywna, ale nie na tyle aby zaszkodzić światu.

Co do elektrowni atomowej w Polsce, to jak najbardziej powinna ona powstać i to jak najszybciej, ponieważ koszt produkcji energii byłby o wiele mniejszy (wiadomo na początku musieli by sobie odbić budowę elektrowni) ale w późniejszym okresie prąd byłby o wiele tańszy, a gdyby dziś budowano elektrownię atomową to na pewno była by ona zaawansowana technologicznie, dzięki czemu nie zaszkodziła by nikomu nawet w obliczu jakiejś katastrofy.


Oj nie wiem czy tak do końca jest bezpiecznie, jak by tak było to Japończycy nie uciekali by z Tokio i nie trąbili by o tym cały czas w tv.
 
 
vezet22 
Vento to ja!
projekt vento


Silnik: 2,0 GT
Pomógł: 51 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 2595
Skąd: Lębork
Wysłany: 2011-03-16, 20:02   

no tak bo w polsce jak wybudujemy elektrownie atomową to od razu przyjdzie tsunami i ją rozdupcy :hahaha: :hahaha:
_________________
nisko, twardo, szeroko...
http://daregarage.pl/
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-16, 20:07   

vezet22 napisał/a:
no tak bo w polsce jak wybudujemy elektrownie atomową to od razu przyjdzie tsunami i ją rozdupcy :hahaha: :hahaha:


W Polsce jest wszystko możliwe :D
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2011-03-16, 20:18   

Najbardziej mnie rozbawil wczorajszy news jak to Niemcy prosza nas zebysmy nie budowali naszej elektrowni atomowej. Jeb... hipokryci. sami maja ponad 10 elektrowni i nam beda dyktowac warunki. Na naszym miejscu wybudowalbym caly pas elektowni atomowych blisko Odry z dupnymi wentylatorami z nadmuchem na kierunek zachodni. Ciekawie co niemcy (celowo z malej) powiedza na rurociag baltycki? Hipokryzja i klapki na oczach oraz bezczelnosc.


Moja kolezanka teraz przebywa w Japoni i na prawde balem sie o nia, na szczescie przebywa w Fukuoce, terenie ktory jest najmniej zagrozony trzesieniami ziemi i tsunami. Jednak zagrozenie nuklearne wystepuje.
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2011-03-16, 20:30   

bradley napisał/a:
ybudowalbym caly pas elektowni atomowych blisko Odry

Oj nie, bo na zachodzie, blisko Odry to ja mieszkam, boję się :faja:
_________________
Zielony borowik...
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2011-03-16, 20:36   

sebastian, wentylatory beda dmuchac na niemcy (celowo z malej ) :D
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2011-03-16, 20:45   

Jednego się tylko obawiam, jak tam to wszystko pierdyknie, a nieopodal przecież leży Korea, z nuklearnym arsenałem, jak to wszystko jebnie to zmiecie pół Ziemi z Kosmosu :D
Przydałby się MacGyver tutaj. Wiele też filmów było przecież i jakoś sobie wszyscy poradzili na nich. Lecz co film to film, a tu teraz mamy smutną rzeczywistość. Ja nic nie mówię, ale koniec jest bliski :diabełek:
_________________
Zielony borowik...
 
 
piechu43 
Ventka to mój dom!
([__]===vw===[__])



Silnik: 1.8 90KM
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 2150
Skąd: PKN>>KONIN>>SKULSK
Wysłany: 2011-03-16, 20:55   

sebastian napisał/a:
Ja nic nie mówię, ale koniec jest bliski


Seba, żebyś się czuł spokojniej, to przyjadę do Ciebie i pomogę Ci kopać bunkier pod domem :diabełek:
_________________
VWVENTO.ORG na YouTube
GRUPA WIELKOPOLSKA
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2011-03-16, 20:55   

sebastian, przeciez kiedys jeblo w Hiroszimie, Nagasaki i jakos odzyli i i tak wyprzedzili technologiczne Polske. Do 3x sztuka rzekloby sie ;)

Korea Pld to moje marzenie ale cena podrozy jeszcze mnie zabija.... :( A polnocna szkoda ze jest na polnocy bo tak koleja daloby sie przejechac normalnie a tak nie ma bata.
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2011-03-16, 21:00   

piechu43 napisał/a:
Seba, żebyś się czuł spokojniej, to przyjadę do Ciebie i pomogę Ci kopać bunkier pod domem

Co mi po bunkrze, jak nie będzie jak przeżyć. trzeba by było jakieś zapasy żywności zrobić na co najmniej kilka lat, a teraz patrząc, co się dzieje, jakie to wszystko drogie, to nie opłaca się nawet kopać tego bunkra :D
bradley napisał/a:
przeciez kiedys jeblo w Hiroszimie, Nagasaki i jakos odzyli i i tak wyprzedzili technologiczne Polske
co racja to racja. U nas to nawet po zimie nie potrafią się pozbierać.
_________________
Zielony borowik...
 
 
zeniTh 
Ventka to mój dom!



Silnik: 2.8 V6
Pomógł: 25 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 2171
Skąd: RSR
Wysłany: 2011-03-16, 21:00   

Hormon napisał/a:


Oj nie wiem czy tak do końca jest bezpiecznie, jak by tak było to Japończycy nie uciekali by z Tokio i nie trąbili by o tym cały czas w tv.


muszą czymś straszyć bo tak to by wszyscy z tego kpili i żyli sobie dalej, a tak to przyciągają tym miliony widzów i zarabiają ...

ok. 10 km od elektrowni promieniowanie jest groźne, dalej już maleje ryzyko napromieniowania
_________________
Spełniaj marzenia, bo życie jest krótkie.
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2011-03-16, 21:03   

Niektorzy sobie nie zdaja sprawy co to znaczy "wylaczyc elektrownie".
To tak jakby zwolnic pedal gazu, ale silnik pracuje dalej. To nie to samo co wylaczyc stacyjke ;) To cos jak choroba szalonych diesli, zasysa olej do dolotu, silnik sie rozpedza az do pierdykniecia.
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
piechu43 
Ventka to mój dom!
([__]===vw===[__])



Silnik: 1.8 90KM
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 2150
Skąd: PKN>>KONIN>>SKULSK
Wysłany: 2011-03-16, 21:19   

bradley napisał/a:
To tak jakby zwolnic pedal gazu, ale silnik pracuje dalej. To nie to samo co wylaczyc stacyjke To cos jak choroba szalonych diesli, zasysa olej do dolotu, silnik sie rozpedza az do pierdykniecia

:oklaski: :oklaski: :oklaski:
idealnie opisane
_________________
VWVENTO.ORG na YouTube
GRUPA WIELKOPOLSKA
 
 
vst93 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1.8
Pomogła: 5 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 433
Skąd: LLE
Wysłany: 2011-03-16, 21:29   

Elektrownia w Polsce jest koniecznością i to jest niezaprzeczalny fakt. Dziwi mnie tylko czas głoszenia tego wszem i wobec- co do idei budowy to zgadzam się- jest potrzebna. Tylko moment to sobie na takie ogłoszenia wybrali jakby chcieli strzelić samobója :P
bradley, trafne porównania :oklaski:
Przy wyciąganiu prętów paliwowych celem wyłączenia zwiększa się moc a jak chce się cofnąć pręty nazad to już nie pójdzie, bo kanały stopione...
Jakiej by Japonia nie miała technologii ja dalej mam wrażenie, że przestali już nad tym panować.
_________________
Ventolot by vst93: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=8041
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2011-03-16, 21:56   

Ciezkie chwile. Z pewnoscia musieli takie ewentualnosci brac pod uwage tylko dlaczego nie ulokowali elektrowni w terenach ktore sa mniej zagrozone trzesieniami i tsunami?
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
vst93 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1.8
Pomogła: 5 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 433
Skąd: LLE
Wysłany: 2011-03-17, 00:35   

Znając życie, zadecydował kapitał. Niemożliwe, żeby nie wiedzieli o aktywności sejsmicznej tego obszaru (płyty tektoniczne tworzą tam tzw pierścień ognia). A poza kapitałem pewnie przekonanie o niezawodności własnych technologii. W Japonii są 54 elektrownie rozlokowane na terenie całego kraju (na dobrą sprawę cała Japonia jest obszarem sejsmicznym)- mogliby co prawda wybudować atom poza granicami na obszarze asejsmicznym, ale tutaj kłania się już kapitał i polityka. Racjonalne opinie ekspertów są wtedy sprawą drugorzędną :(
_________________
Ventolot by vst93: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=8041
 
 
Wilku 
Niedzielny kierowca



Silnik: 2.0 GT 115KM
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 79
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-03-17, 17:16   

bradley napisał/a:
Najbardziej mnie rozbawil wczorajszy news jak to Niemcy prosza nas zebysmy nie budowali naszej elektrowni atomowej. Jeb... hipokryci. sami maja ponad 10 elektrowni i nam beda dyktowac warunki. Na naszym miejscu wybudowalbym caly pas elektowni atomowych blisko Odry z dupnymi wentylatorami z nadmuchem na kierunek zachodni. Ciekawie co niemcy (celowo z malej) powiedza na rurociag baltycki? Hipokryzja i klapki na oczach oraz bezczelnosc.


amen. :D
_________________
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć można, ale czegoś brakuje :D
 
 
vst93 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1.8
Pomogła: 5 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 433
Skąd: LLE
Wysłany: 2011-04-03, 20:56   

Miałam zamówioną parę opon ale musiałam odmówić, gdyż zobaczyłam pęknięcie na jednej z nich. To zmusiło mnie do przeglądania ofert kupna opon. Natknęłam się na takie coś: http://allegro.pl/195-50r...1541895845.html zamieszczam tu ze względu na znaczek przy zdjęciu japońskich opon :mysli:
_________________
Ventolot by vst93: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=8041
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-04-03, 20:58   

Nie ten temat no ale jak już tu napisałaś to dam ci odpowiedź, bierz i się nawet nie zastanawiaj.
 
 
vst93 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1.8
Pomogła: 5 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 433
Skąd: LLE
Wysłany: 2011-04-03, 21:07   

Nie chodzi mi o opony :diabełek: :diabełek: :diabełek:
temat o Japonii i elektrowni (opony japońskie)
-przy japońskich oponach znaczek radioaktywności :P
też sobie znaleźli reklamę :P

P. S. a jakbym mogła sobie na takie pozwolić to bym brała
_________________
Ventolot by vst93: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=8041
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13