Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
zatrzymany dowod rejestracyjny
Autor Wiadomość
arthurek20 
Ventofan



Silnik: 1,8 B+G
Wiek: 35
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 103
Skąd: Zagórze/Radomsko
Wysłany: 2012-04-23, 20:08   zatrzymany dowod rejestracyjny

Witam . w jakim terminie nalezy odebrac dowod rejestracyjny zatrzymany przez policje ?? dodam ze zatrzymano mi podczas wypadku za brak przegladu . auto do kasacji a mi nie nie spieszy poki co tym bardziej ze mam 200 km do starostwa poniewaz nie przerejestrowalem wozu na siebie . jak to wyglada ze strony starostwa ?? ?
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2012-04-23, 20:32   

Teoretycznie mozesz go nigdy nie odebrac. Bylebys placil OC :)
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
arthurek20 
Ventofan



Silnik: 1,8 B+G
Wiek: 35
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 103
Skąd: Zagórze/Radomsko
Wysłany: 2012-04-23, 20:41   

chodzi mi o jakies konsekwencje finansowe z tego tytulu . czu urzad moze nalozyc na mnie jakas kare finansowa ??
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2012-04-23, 22:59   

Nie wydaje mi sie. Ale... piszesz ze auto mialo dzwona, a dowod byl zabrany za brak przegladu. Tylko, zeby teraz odzyskac dowod to musisz zrobic przeglad powypadkowy, a to na starcie 99 za podstawowy + kolejna ~100 za rozszerzony powypadkowy przeglad. A to kiedy to zrobisz to juz wszystko jedno. Przeciez mogles nie miec czasu poskladac samochodu. Jak pisalem wczesniej. Najwazniejsze jest OC. Bo bez waznego diagnosta nie podbije przegladu.
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
arthurek20 
Ventofan



Silnik: 1,8 B+G
Wiek: 35
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 103
Skąd: Zagórze/Radomsko
Wysłany: 2012-04-24, 18:09   

a czy istnieje taka mozliwosc ze ja auto zlomuje i ide poprostu je wyrejestrowac ??
 
 
Zaba91 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 2.0 16V
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 331
Skąd: Słupsk/Bydgoszcz
Wysłany: 2012-04-24, 20:25   

ja jak golfa po dzwonie kasowałem to też dowodu nie miałem. Na złomie dali mi jakieś świstki że przyjęli do kasacji, kartę pojazdu ucięli na rogu.. i z tym wszystkim do urzędu i wyrejestrują :) aaa i jeszcze blachy muszą na tym złomie jakoś ponawiercać obok hologramu. (ja tam jedną sobie na pamiątkę zostawiłem :D tylko w urzędzie nosem kręcili :P )
i jeszcze jest taka sprawa że jeśli wypadek był nie z Twojej winy i dostałeś szkodę całkowitą to oczywiście od razu nie dadzą Ci wartości rynkowej pojazdu tylko wartość - pozostałość.. po kasacji zrób kopie tych wszystkich dokumentów ze złomu i domagaj się wyrównania do wartości rynkowej :)
_________________
Była Ventka:
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=9939
Jest Jetta II
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13778
VW it's not a hobby, this is passion...
Ostatnio zmieniony przez Zaba91 2012-04-24, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kuban21 
Niedzielny kierowca


Silnik: 1900
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 52
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2012-04-28, 13:24   

bradley napisał/a:
Nie wydaje mi sie. Ale... piszesz ze auto mialo dzwona, a dowod byl zabrany za brak przegladu. Tylko, zeby teraz odzyskac dowod to musisz zrobic przeglad powypadkowy, a to na starcie 99 za podstawowy + kolejna ~100 za rozszerzony powypadkowy przeglad. A to kiedy to zrobisz to juz wszystko jedno. Przeciez mogles nie miec czasu poskladac samochodu. Jak pisalem wczesniej. Najwazniejsze jest OC. Bo bez waznego diagnosta nie podbije przegladu.


Dodatkowy nie kosztuje stówe. Jak ja kupiłem Vento po wypadku bez dowodu rejestracyjnego ponieważ policja zabrała, to wystarczyło zapłacić 25zł na stacji diagnostycznej a sprawdzał tylko czy uszkodzenia zostały naprawione nic poza tym nie sprawdzał następnie wystawił kwitek i można było się udać po dowód.
 
 
lesny1982 
Vento to ja!


Silnik: 1.9 TD
Pomógł: 54 razy
Wiek: 41
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 3579
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-13, 22:04   

arthurek20 dowod zawsze mozesz odebrac jak zalatwisz wszystkie pieczatki i przeglady tylko kolego pomysl ile Ty siana zaplacisz za parking na policyjnym parkingu ( tam jest kolo 100 za dobe ) :D :D :D :D
_________________

 
 
GoDave 
Autostopowicz


Silnik: 1.9 GTD AAZ
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: CSW / GD
Wysłany: 2012-05-15, 07:00   

lesny1982 napisał/a:
arthurek20 dowod zawsze mozesz odebrac jak zalatwisz wszystkie pieczatki i przeglady tylko kolego pomysl ile Ty siana zaplacisz za parking na policyjnym parkingu ( tam jest kolo 100 za dobe ) :D :D :D :D



uczymy się czytać ze zrozumieniem :mur:
 
 
Leni93 
Autostopowicz


Silnik: 1.9 diesel
Wiek: 30
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-05-22, 16:40   

Podpinam się pod temat. Tylę, że moja sytuacja wygląda inaczej. Zatrzymano mi dowód za brak przeglądu, nie jestem właścicielem pojazdu. Zatrzymano mnie w woj śląskim, a samochód jest zarejestrowany w Bydgoszczy. No i teraz kto ma odebrać dowód i gdzie?. Właściciel pojazdu czy ja skoro mi go zabrano no i w powiecie w którym mi go zatrzymano czy tam gdzie samochód jest zarejestrowany?
_________________
Live for speed
 
 
karolek_ust 
Już prawie mieszkam w Ventce
Nie trąb zjebie ;)



Silnik: 1,8 AAM
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 1632
Skąd: GPU
Wysłany: 2012-05-22, 17:50   

kolego robisz badanie techniczne diagnosta wystawia ci kwitek i właściciel pojazdu idzie do wydział komunikacji gdzie rejestrował samochód po odbiór dowodu. Dowód został odesłany do twojego powiatu
_________________
Jetta_III
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2012-05-22, 18:03   

Dowód rejestracyjny odbierze właściciel auta we właściwym dla siebie wydziale komunikacji, tj. tam, gdzie został zarejestrowany, wraz z zaświadczeniem od diagnosty o odbytym przeglądzie.
_________________
Zielony borowik...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13