Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja poważnych zmian na forum !!!
Autor Wiadomość
tom cio 



Silnik: 16vT
Pomógł: 57 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 2163
Skąd: Radzyń Chełmiński
Wysłany: 2013-11-14, 21:02   

Ja byłbym za 50 postami tak jak vwjanekvento, 20 postów może ktoś nabić moment, a i ograniczenie czasowe to też dobry pomysł. Można by zrobić tak, że giełda odblokowuje się po miesiącu lub jeżeli ktoś wcześniej przekroczy 50 postów.
_________________
Moje Vento Coupe: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13676
 
 
czarnysauber 
Vento to ja!


Silnik: 1,8
Pomógł: 61 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3720
Skąd: LZA
Wysłany: 2013-11-14, 22:45   

muchomorek165 napisał/a:


Cytat:
nie wcześniej niż miesiąc od zalogowania.


zarejstrowania :D

Ale byłbym za tym, że po dwóch tygodniach i 20 postach, bo tak sobie założy konto i bedzie czekał tydzień czy miesiąc :P


He he ,mój błąd :P
A o z ograniczeniem czasowym miałem na myśli, że jak ktoś chce coś sprzedać to wolałby jak najszybciej niż miesiąc czasu czekać. A i tyle maks trwa aukcja na Allegro więc ciężko byłoby wrzucać linki ;)
_________________
Noga z gazu!
Lepiej stracić minutę życia ,niż życie w minutę!
 
 
szefuniopaslek 
Pan i władca oktanów
VWmaniak



Silnik: 1.8 + LPG
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1216
Skąd: NEB
Wysłany: 2013-11-14, 23:20   

Dobra dobra... Już kiedyś o tym była mowa... Może tak ktoś wziął by się za to ?? Gdzie są Administratorzy forum ??

Moim zdaniem powinno się odświeżyć Administratorów, Moderatorów itd....
_________________
CZERWONA STRZAŁA 1.8

STARE 1.9TD
 
 
tom cio 



Silnik: 16vT
Pomógł: 57 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 2163
Skąd: Radzyń Chełmiński
Wysłany: 2013-11-15, 08:11   

Może moderatorów to aż tak nie bo jednak część z nich jest dość aktywna no ale administratora można by dodać, bo spyro już raczej tu nie zagląda.
_________________
Moje Vento Coupe: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13676
 
 
Hitchhiker 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 653
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-15, 08:51   

Ja również popieram ograniczenie min. giełdy w zależności od ilosci postów i/lub stażu
_________________
Ventor by Hitchhiker na początku drogi długofalowego projektu: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14378
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-11-15, 19:30   

Paweł J. napisał/a:
Jak się zapatrujecie na taką sytuację iż nowi użytkownicy rejestrujący się na forum od razu walą do działu giełda i sprzedają, często przez allegro, ale także przez tablicę i wysyłkę, więc w tym drugim można oszukiwać do woli.

Pewnego razu wywaliłem tematy jakiegoś jegomościa i zaczęło się biadolenie z jego strony i smród na boxie.

Co o tym sądzicie, wyrzucać te tematy, a potem ich założycieli (jeśli podskakują) czy liczyć na to iż inni zachowają ostrożność w takich sytuacjach ??


Usuwamy, dokładnie tak samo robię, ostatnio sporo poszło do kosza.


Z takim zmianami wystąpiłem pewno już ze dwa lata temu. Ale do tej pory nie takiej opcji, o ile pamiętam, to pewna osoba oszukała parę osób z naszego forum i po tym chciałem aby takie akcje wiecej się nie powtarzały.

Do dziś nie mam opcji blokady giełd dla nowych. Musi tam być organicznie, nie może to być ograniczenie, że np miesiąc po rejestracji taka osoba będzie sprzedawać rupiecie i oszukiwać ludzi. Jedyne i w miarę skuteczne, to wprowadzenie liczby postów na forum , dana osoba musi mieć 100 postów i dopiero może coś sprzedać. Może 100 postów, to dużo, ale pamiętacie że chodzi o wasze bezpieczeństwo.

Moderatorzy nie mają możliwości dodana takich opcji, wogole mamy ograniczone pole manewru na forum. Co do tych postów, to myślę, że wystarczy aby bacznie się przyglądać nowym osobom, czy piszą, bo ich interesuje temat, czy tylko nabijają licznik. Myślę że zieloni dali by sobie radę :) .

Ostatnio może zauważyliście, że znikają wasze posty w dziale giełda :P . Chce aby każdy temat był jasny i przejrzysty, zbędne komentarze wprowadzają zamieszanie i po kilku dniach robi nam się potężny temat. Dlatego są kasowane, nie każdy dostaje powiadomienie, ale chyba będę robił tak, abyście dostawali powiadomienia za każdym razem jeśli to właśnie ja będę coś usuwał.

Ale się spisałem hehe.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Hormon 2013-11-15, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2013-11-15, 19:44   

Ja mam troszkę innym pomysł. Świeżak niech najpierw przywita się na forum w odpowiednim dziale, opowie coś o sobie (ten, jeśli chciałby od razu startować w handlu), a mody niech sami jego zweryfikują, czy warto z nim interesy robić, czy nie. Ograniczenie czasowe moim zdaniem jest trochę bez sensu, bo jeśli ktoś coś ma do sprzedania, to prędzej to gdzie indziej opchnie niż tutaj, bo przecież nie będzie w nieskończoność czekać, a "nabijanie" postów to też nie robota. I do póki nie przywita się oficjalnie, to dopóty będą wywalane jego wszystkie posty z działu giełda. Ponadto, podchodzić do takiego nowego usera też należy z dystansem i ze zdrowym rozsądkiem.
_________________
Zielony borowik...
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-11-15, 21:28   

sebastian napisał/a:
Ja mam troszkę innym pomysł. Świeżak niech najpierw przywita się na forum w odpowiednim dziale, opowie coś o sobie (ten, jeśli chciałby od razu startować w handlu), a mody niech sami jego zweryfikują, czy warto z nim interesy robić, czy nie. Ograniczenie czasowe moim zdaniem jest trochę bez sensu, bo jeśli ktoś coś ma do sprzedania, to prędzej to gdzie indziej opchnie niż tutaj, bo przecież nie będzie w nieskończoność czekać, a "nabijanie" postów to też nie robota. I do póki nie przywita się oficjalnie, to dopóty będą wywalane jego wszystkie posty z działu giełda. Ponadto, podchodzić do takiego nowego usera też należy z dystansem i ze zdrowym rozsądkiem.


Osoby które nie witają się w odpowiednim dziale, mają usuwane tematy. Ale to nie rozwiązuje problemu. Bo jak zieloni mają zweryfikować czy dana osoba jest godna zaufania, ja mu zaufam, a później sie okaże ze oszukał kogoś na forum.
_________________

 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2013-11-16, 08:18   

No to nic nie zrobisz już. Pozostaje tylko zdrowy rozsądek i po prostu nie kupować od takich osób - proste rozwiązanie na chwilę obecną.
_________________
Zielony borowik...
 
 
wally44 
Zapalony Ventkarz
wally44



Silnik: 2.8 AAA
Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 396
Skąd: skąpe/grodzisk maz
Wysłany: 2013-11-16, 09:42   

sebastian napisał/a:
No to nic nie zrobisz już. Pozostaje tylko zdrowy rozsądek i po prostu nie kupować od takich osób - proste rozwiązanie na chwilę obecną.


Dokladnie kazdy kupuje na swoja odpowiedzialnosc i nie moze miec zalu do zielonych. Bo nikt nie jest wstanie przewidziec czy to oszust czy nie.
_________________
wally44
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=11702
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2013-11-16, 09:43   

sebastian napisał/a:
Pozostaje tylko zdrowy rozsądek i po prostu nie kupować od takich osób

i tu masz rację, ale jak czasami widzę gdy świeżak rzuci hasło "usa" "gti" "vr6" "rarytas" i wielu się na to rzuca jak szczerbaty na suchary, to aż krew mnie zalewa, w tedy zdrowy rozsądek idzie w dal. ;)

Chciałem poznać Waszą opinię na ten temat i widzę, że pokrywa się z moją. W miarę możliwości będę usuwał takie tematy, chodź nie ma co ukrywać, że ja już tu swojej funkcji nie spełniam.
 
 
Przemek 
Vento to ja!
Przemek

Silnik: 2.0 16V AZV
Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 3541
Skąd: SŁUPSK
Wysłany: 2013-11-17, 12:12   

Paweł J. napisał/a:
"usa" "gti" "vr6" "rarytas"


Magiczne literki które dają połowę sukcesu jeśli chodzi o sprzedaż .

Jeśli chodzi o mnie to sprzedaje głównie przez allegro.
Gdy zachodzi potrzeba to wystawiam aukcję dla użytkownika forum, żeby był pewien tego że go nie oszukam.
_________________
OSŁONY ALUMINIOWE SILNIKÓW .
WWW.HUBMAR.PL
CHIP TUNING
http://vagpower.pl/
 
 
Hitchhiker 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 653
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-18, 12:01   

Żadne regulacje techniczne nie zastąpią zdrowego rozsądku. Wchodząc na taki temat każdy widzi ile autor ma postów i sam decyduje czy robić z nim interesy. Cieżko, żeby zieloni oceniali subiektywnie kto jest godny zaufania a kto nie. Po prostu pamiętajcie, że to jest net i działa zasada ograniczonego zaufania
_________________
Ventor by Hitchhiker na początku drogi długofalowego projektu: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14378
 
 
Gavel 
detektyw forumowy



Silnik: TDI 1Z+
Pomógł: 52 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 3284
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2013-11-18, 14:45   

w temacie giełdy od dawna byłem za tym żeby od jakiegoś pułapu postów ustawić dostępność ale nie wiem jak to zrobić :(


szefuniopaslek napisał/a:
Moim zdaniem powinno się odświeżyć Administratorów, Moderatorów itd....
moim też ale jakoś chętnych nie widać :( Spyro już dawno pisał że chętnie by przekazał "adminowanie" strony i forum komuś kto dalej pociągnie ten wózek ale jakoś chętnych nie widać...
_________________
Gość witaj na forum :hejka:
Mandaryna by Gavel powered by TUNE-UP
Zarabiaj poprzez klikanie razem ze mną !!
 
 
szefuniopaslek 
Pan i władca oktanów
VWmaniak



Silnik: 1.8 + LPG
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1216
Skąd: NEB
Wysłany: 2013-11-18, 15:22   

Gavel, Ty jesteś adminem to poszukaj gdzieś w opcjach czy się podpytaj jak to zrobić.

Ja na forum jestem praktycznie codziennie i to nawet po kilka razy więc mógłbym być takim adminem tylko nie wiem czy bym to ogarnął no i nie wiem co należy do obowiązków takiej osoby.

Można też zrobić temat w którym wpiszą się osoby które chciałyby być administratorem (bo na pewno takie by się znalazły) i wtedy wybrać jedną osobę lub kilka (np. tyle ile można)
_________________
CZERWONA STRZAŁA 1.8

STARE 1.9TD
 
 
patrolfak 
Ventofan


Silnik: vr6
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 177
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2014-11-20, 11:41   

A moze tak podzielic kategorie naszych aut na garaz i projekty tak jak jest to robione na wiekszosci for. ?
_________________
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15343 Mój venciak Zapraszam :)

http://images61.fotosik.p...35308d91d4m.jpg
 
 
hotdriver 
Donator


Silnik: 1,9 TDI AJM
Pomógł: 48 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 954
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-11-20, 20:15   

patrolfak, nie jestesmy wiekszoscia for wlasnie dlatego to forum jest inne i ma specyficzny klimat :połbie:
 
 
muchomorek165 
Już prawie mieszkam w Ventce
luki



Silnik: 1,9TD AAZ+
Wiek: 33
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 1621
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2014-11-20, 20:32   

Hehe dobre, jestesmy inni :D
_________________
VW VENTO 1.9TD 55kW 92r
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13707
Serwis komputerowy oraz nawigacji
Masz pytania dzwoń
728-862-808

Pilne pytania 004915217798727
 
 
hotdriver 
Donator


Silnik: 1,9 TDI AJM
Pomógł: 48 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 954
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-11-20, 20:35   

inni w pozytywnym słowa tego znaczeniu ;p
Ostatnio zmieniony przez hotdriver 2014-11-20, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wojtas83 
Już prawie mieszkam w Ventce



Silnik: AFN++
Pomógł: 34 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 1736
Skąd: Warka
Wysłany: 2014-11-21, 21:15   

patrolfak, pomysł dobry ale mamy za mało aktywnych użytkowników którzy aktualizują tematy żeby wprowadzać podziały
_________________
JETTA III TDI
http://forum.vwvento.org/...=12340&start=70
SHARAN 2.0 TDI
http://forum.vwvento.org/...p=282826#282826
 
 
Docki 
Zapalony Ventkarz


Silnik: 1.8
Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 287
Skąd: Ozimek
Wysłany: 2015-09-07, 18:30   

Wprowadzie jakąś normalną mozliwość edycji postów..
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13