Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Klapka sterująca powietrzem
Autor Wiadomość
puf 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8
Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 18
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2018-11-19, 19:44   Klapka sterująca powietrzem

Witam jako ze u mnie leci tylko zimne powietrze i gąbka została wydmuchana przez nawiewy mam zamiar zabrać się za to. Tu pojawia się mój problem bo nigdzie nie ma konkretnej odp czy wystarczy do tego zdemontować tunel środkowy i schowek od strony kierowcy? czy jednak trzeba ściągać cala deskę rozdzielcza. Robił to ktoś i może wypowiedzieć się i udzielić jakiś rad ?
Z Góry Dzięki za odp
 
 
vwjanekvento 
Donator



Silnik: 1.8 GLX
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 2825
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2018-11-19, 22:05   

Ja robilem. Do klapek spokojnie dostaniesz sie bez sciagania deski. Najwazniejsza dla Ciebie jest klapka sterujaca zimne-cieple. Sciagnij dolna polke pasazera i ta pianke pod spodem. Zeby bylo wygodniej mozesz odkrecic tunel srodkowy, i gorny schowek jesli masz. I teraz najgorsze trzeba rozdzielic cala dmuchawe na 2 czesci. Jest 6 spinek o ile pamietam. Gorne dolne i przednie sciagniesz ale te z tylu to dramat. Ale Ja dalem rade. Musisz tez poodpinac wszystkie wtyczki, linke od sterowania sila nawiewu i co tam jeszcze jest. Pod maska sciagnij se filtr kabinowy i wyjmij caly ten kosz gdzie siedzi filtr. Do tego nadmuch jest montowany za pomoca jednej sruby ktora jest na grodzi silnika. Jesli Ci sie uda to zrobic, wystarczy okleic jakas dobra gabka blache i zlozyc ;)
Tak wygladala moja klapka.
_________________
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
Moj projekt Jetta III
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=12334
Grupa Lubuska
http://forum.vwvento.org/viewforum.php?f=60
 
 
Danioss 
Niedzielny kierowca


Silnik: 2.8 VR6
Dołączył: 20 Paź 2018
Posty: 57
Skąd: Praszka
Wysłany: 2018-11-20, 05:12   

Dołączam się do tematu ponieważ mam problem z nawiewem A szkoda temat tworzyć. Sytuacja u mnie wygląda następująco, nawiew ujął bym letni, ciepły To jest jak nabije 30km I zwyczajnie temperatura w aucie od tego letniego już "nadgoni". Ogólnie mam wrażenie jakby bardzo długo się zalaczalo ciepłe powietrze (10km tak na oko zaczyna być letni) również u mnie wszędzie się sypie coś jak z maskownicy glosnikow A jak włączam nawiew to słyszę jakby coś tam się poodklejalo. Mam rozumieć że wina może być w odklejeniu gąbki tak jak u kolegów wyżej czy prędzej już nagrzewnica/termostat ?
_________________

 
 
puf 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8
Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 18
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2018-11-20, 12:03   

Rozepnę te dmuchawę od środka czy od strony filtra kabinowego jakoś ? Mógłbyś nakierować która śruba trzyma te dmuchawę >?
 
 
tom cio 



Silnik: 16vT
Pomógł: 57 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 2163
Skąd: Radzyń Chełmiński
Wysłany: 2018-11-20, 12:21   

puf, dmuchawe trzymaja srubki od filtra kabinowego na podszybiu i jedna lub dwie w scianie grodziowej (m6 z taka duza podkladka) ja rozpinalem te spinki ktore bylo widac a te 2 od tylu po prostu wyszarpywalem i skladalem bez nich, tez byl ok wszystko.
Danioss, klapki napewno skoro pianki leca, ale vr6 szybciutko sie powinno grzac wiec albo termostat albo pompka wspomagajaca obieg.
_________________
Moje Vento Coupe: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13676
 
 
puf 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8
Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 18
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2018-11-20, 12:34   

Ale ta śruba w końcu jest pod filtrem kabinowym >? czy gdzies obok
 
 
tom cio 



Silnik: 16vT
Pomógł: 57 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 2163
Skąd: Radzyń Chełmiński
Wysłany: 2018-11-20, 18:17   

Ta m6 jest w SCIANIE GRODZIOWEJ, tak okolo polowy jej wysokosci, no jasniej nir potrafie, musisz isc do auta i szukac.
_________________
Moje Vento Coupe: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13676
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13