Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z przełączeniem na gaz
Autor Wiadomość
karamba26 
Autostopowicz


Silnik: 1.8 90KM 95r
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 7
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2020-12-07, 15:35   Problem z przełączeniem na gaz

Podczas jazdy auto przestało pracować. Po sprawdzeniu okazało się że brak iskry na świecach. Diagnoza padła na uszkodzoną cewkę. Była tu jeszcze oryginalna cewka.
Zakupiłem nowa BRE11893.
Po wymianie auto uruchomiło się bez problemu za 1 razem. Silnik równo pracuje, obroty nie falują.
Temperatura osiągnęła okolice 90 stopni.
Postanowiłem przełączyć się na gaz. Tu moje zdziwienie. Po zwiększeniu obrotów na poziom przełączenia z benzyny na gaz czyli 1800 nic się nie wydarzyło. Przełączeniem nastąpiło ale przy 4000 obr. ale tylko na chwilę. Zaraz wróciło na benzynę. Jeszcze raz zwiększyłem obroty ale efekt ten sam. Załącza się gaz na chwilę, kontrolka się zapala ciągłym światłem, zawory słychać jak się przełączają.
Instalacja pierwszej generacji, sterownik Bingo M.
Po kilkunastu minutach problem zniknął gaz przełącza się prawidłowo przy 1800 obrotach i pracuje bez problemu.
Następnego dnia znowu jest to samo. Przejechałem około 20km i problem ustąpił.
Podłączyłem laptopa do sterownika. W początkowej fazie brak jest odczytu obrotów. Później obroty się pojawiają i znikają. Cały czas falują od prawidłowej wartości do zera. Na obrotosciomierzu z licznika widać stały prawidłowy odczyt.

W sterowniki jest wyłączona temperatura przełączenia na gaz. Wcześniej nie było problemu z przełączaniem . Wystarczyło uruchomić silnik i zwiększyć obroty do 1800.

Macie może jakiś pomysł co może być powodem takiej pracy.

Sprawdziłem wszystkie połączenia. Masa jest, ładowanie prawidłowe. Odczyt obrotów do sterownika gazu jest pobierany z jednego z pinów cewki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13