Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Vento by Tomaszex
Autor Wiadomość
speedy3333 
Niedzielny kierowca


Silnik: ---
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 72
Skąd: ---
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2014-08-21, 15:25   

Fajny patent z tym styropianem :D Jeszcze czarnym szprajem przeleć żeby się tak nie rzucał w oczy i żeby się nie kruszył :OK:
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-08-21, 19:49   

Paweł trzeba było od razu napisac że pryśnij olejem a nie zalej :D Tylko czy ten zapach oleju nie rozniesie się po samochodzie ? :hmmm:

speedy3333 napisał/a:
Jeszcze czarnym szprajem przeleć żeby się tak nie rzucał w oczy i żeby się nie kruszył :OK:
:hmmm:

A testowałes juz malowanie sprayem styropianu ? :D Bo własnie się zastanawiałem czym go malnąć a jednoczesnie nie " zepsuć " :)
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
Ostatnio zmieniony przez Tomaszex 2014-08-21, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2014-08-21, 19:51   

Tomaszex napisał/a:
Tylko czy ten zapach oleju nie rozniesie się po samochodzie ? :hmmm:

Na tydzień.....potem spokój.....
 
 
speedy3333 
Niedzielny kierowca


Silnik: ---
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 72
Skąd: ---
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2014-08-21, 20:05   

Tomaszex napisał/a:
A testowałes juz malowanie sprayem styropianu ? :D Bo własnie się zastanawiałem czym go malnąć a jednoczesnie nie " zepsuć " :)

Spoko :luzik: Najwyżej sobie nowy wydłubiesz :diabełek:
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-08-21, 20:10   

Paweł J. napisał/a:
Na tydzień.....potem spokój.....

W sumie dobry pomysł dzięki za podpowiedź zobaczę co z tego wyjdzie, bo nie planuje żadnych blacharskich remontów, ale tez nie zamierzam się temu przygladac jak jest coraz gorzej :)


speedy3333 napisał/a:
Najwyżej sobie nowy wydłubiesz :diabełek:

Chwilowo nie mam z czego :D Narazie to taki przymiarki, ale planuje zrobić żeby było wszystko przyciete jak w orginale no i potem spray i ogień :faja:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2014-08-21, 20:21   

ja we wszystkie profile zamknięte wtłaczałem mieszankę bitgumu, świeżego oleju silnikowego i towotu konserwującego....1kg towotu, 1kg bitgumu i 0.5litra oleju.....to wszystko dobrze podgrzane i wymieszane do jednolitej substancji, a potem w pistolet i pod ciśnieniem we wszystko co się da.....taka kuracja powtarzana 2 razy, ale wczesniej przepłukałem wszystkie mozliwe profile zamknięte zwykłym olejem pod ciśnieniem.....dopiero po roku wtryskiwałem w/w mieszankę.
 
 
przemolas4 
Pan i władca oktanów



Silnik: 2,0 GL
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1485
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-08-21, 20:53   

bylo to wyczyscic na maksa i zachlapac go "brunox epoxy" . zostawiasz to na 24 h i malutenkie wżery , których ni jak nie idzie wytepić pozostaną bez rdzy . to jest bardzo dobry środek , który reaguje z tlenkiem żelaza. po 24h szlifujesz tam gdzie wymalowałeś brunoźem i podkład epoksydowy na to . znowu24h (albo podkład reaktywny - jak kto woli)
potem podkład akrylowy , albo szpachlówka natryskowa i baza . na koniec lakierek i masz panie na lata . Pod warunkiem , że to samo zrobisz z drugiej strony.... nie znam lepszego sposobu. u mnie to się sprawdza . pozdrawiam .
_________________

 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-08-23, 08:39   

przemolas4, oczywiscie że mozna było zrobic tak jak piszesz, tylko że chwilowo nie mam funduszy, a po drugie to taki zabieg trzeba by było zastosować na reszcie błotników ( o ile tez tak wyglądają :diabełek: ) i pozbyc się sierpów bo tyle narobić i potem zakryć to wszystko sierpem to jak dla mnie bez sensu :) Jak mówiłem wczesniej nie planuje żadnych większych blacharskich napraw, tylko pozbycię się małych ognisk których niestety jest parę na samochodzie, głownie pas nad przednią szyba, dwa przy klamkach i pas pod szyba drzwi pasażera. Więcej na zewnatrz nic nie ma, dziur w podłodze tez nie ma, z podniesieniem samochodu nie mam żadnego problemu więc jest git :)

Sierp załozony, wyrwałem go na szrocie w bardzo dobrym stanie, był przykrecony a nie klejony, jedna śruba nie chciała puścić to wydłubałem ją z kawałeczkiem błotnika bo to chyba jedyny ładny sierp na szrocie :rotfl:



Jak narazie nie jest podklejony tylko przykręcony gdyż jeszcze będę pod nim i koło niego kombinował lakierem, dzwoniłem do ASO i jest tylko 300ml spray za 96zł także narazie im podziekowałem :D Moze w przyszłości jak będę robił resztę to się przyda a jak narazie poszukam czegos tańszego żeby jasne srebro nie rzucało się w oczy.

Przy okazji zakupiłem mikrofibrę i szukałem pasty do lakieru żeby troszkę spolerować ryski, polecono mi Turtle Wax i muszę powiedzieć że duzo rys udało się usunąć tj pod klamkami, na dachu, na masce po brze, czy inne. Mam nadzieję że resztę usunę urzadzeniem bo mam tylko tzreba je uruchomić i wtedy bedzie git ;)

Najblizsze plany to ogarnięcie lakieru koło sierpa, podklejenie klejem do szyb, zmiana oleju na 10W40 Fusch i reperaturek pompy sprzęgła bo juz coraz bardziej mnie irytuje :mur:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
kowal323 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.9 TDI 1Z
Pomógł: 18 razy
Wiek: 28
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 1152
Skąd: Braniewo - Elbląg
Wysłany: 2014-08-23, 09:18   

Tomaszex napisał/a:
na masce po brze


Zdjąłeś ?
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-08-23, 11:50   

Tak, bo przed tym polerowaniem myłem samochód więc pasowało zdjąć :P
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
kowal323 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.9 TDI 1Z
Pomógł: 18 razy
Wiek: 28
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 1152
Skąd: Braniewo - Elbląg
Wysłany: 2014-08-23, 12:41   

Tomaszex napisał/a:
Tak, bo przed tym polerowaniem myłem samochód więc pasowało zdjąć :P


A myślałem, że będziesz chciał się pozbyć :P
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-08-23, 19:16   

Niee jak narazie zostaje na vencie bo mi się podoba :faja: pytaj Muchomorka może ma ich więcej :diabełek:
Sierp założony, bra jest to ogień na Nocną Jazdę :D
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
Ostatnio zmieniony przez Tomaszex 2014-08-23, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
muchomorek165 
Już prawie mieszkam w Ventce
luki



Silnik: 1,9TD AAZ+
Wiek: 33
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 1621
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2014-08-23, 21:20   

Cytat:
pytaj Muchomorka może ma ich więcej :diabełek:


Dobre, to , że czasem mam kilka części w kilku kilkunastu kompletach nie znaczy że mam wszystko :P

O czym wczoraj Poker się przekonał :D
_________________
VW VENTO 1.9TD 55kW 92r
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13707
Serwis komputerowy oraz nawigacji
Masz pytania dzwoń
728-862-808

Pilne pytania 004915217798727
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-08-24, 13:28   

muchomorek165 napisał/a:
Dobre, to , że czasem mam kilka części w kilku kilkunastu kompletach nie znaczy że mam wszystko :P


Nie wszystko ale mały sklep mógłbys juz otworzyć :diabełek:

Wczoraj na Nocnej Jeździe Samochodem Bez Celu Krosno oczywiscie zawitali goście specjalni :hahaha: W sumie chyba mało kto wie o co im chodziło



no i uchwycone vento, aż się prosi o alu ale do tego bliżej jak dalej :D


i mam pytanie odnośnie amortyzatorów, znalazłem takie amortyzatory MTS http://allegro.pl/sportowe-amortyzatory-vw-golf-3-vento-przod-i4538685197.html jak myslicie będą odpowiednie do moich spręzyn które są ok 10cm krótsze niz ori ? :co?:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
muchomorek165 
Już prawie mieszkam w Ventce
luki



Silnik: 1,9TD AAZ+
Wiek: 33
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 1621
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2014-08-24, 14:12   

Powinny być dobre, szkoda że zdjęć nie ma :( tych amorków
_________________
VW VENTO 1.9TD 55kW 92r
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13707
Serwis komputerowy oraz nawigacji
Masz pytania dzwoń
728-862-808

Pilne pytania 004915217798727
 
 
speedy3333 
Niedzielny kierowca


Silnik: ---
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 72
Skąd: ---
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2014-08-24, 14:49   

Tomaszex, tacy goście to standard :D Oni zawsze wpadają na jakieś spoty, wiesz, nudzi im się i szukają sobie zajęcia :diabełek: Poza tym może też chcieli sobie pojeździć z wami bez celu...
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-08-24, 14:55   

muchomorek165 napisał/a:
Powinny być dobre, szkoda że zdjęć nie ma :( tych amorków


chodzi o to że te na zdjęciu nie są do vento ? :co?:


Speedy333 napisał/a:
tacy goście to standard :D Oni zawsze wpadają na jakieś spoty, wiesz, nudzi im się i szukają sobie zajęcia :diabełek:


Tylko że to jest irytujące jak czepiają się o byle co, któryś z uczestników mówił że czepiali się o zakółcanie ciszy nocnej, tylko że nikt nie trabił nie było żadnej głośnej muzy, gazowania itp No ale niestety tak to jest, choć teraz coraz więcej kierowców zakłada kamerki i wtedy mozna wszystko pokazać jak na dłoni :diabełek:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
Ostatnio zmieniony przez Tomaszex 2014-08-24, 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
speedy3333 
Niedzielny kierowca


Silnik: ---
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 72
Skąd: ---
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2014-08-24, 15:19   

Tomaszex napisał/a:
Tylko że to jest irytujące jak czepiają się o byle co, któryś z uczestników mówił że czepiali się o zakółcanie ciszy nocnej, tylko że nikt nie trabił nie było żadnej głośnej muzy, gazowania itp

Oj muszą się wtrącić, za coś przecież trzeba ich nie lubić :twisted:

Tomaszex napisał/a:
teraz coraz więcej kierowców zakłada kamerki i wtedy mozna wszystko pokazać jak na dłoni :diabełek:

Na przykład ja :diabełek: Tyle się nakląłem, tyle sytuacji widziałem ale nic nikomu nie udowodnisz, więc ojciec mi zrobił mega prezent na urodziny :D

Ale wtedy samemu też trzeba jeździć przepisowo bo to nagrywa nie tylko wszystko dookoła ale i kierującego, więc już nie powyprzedzasz 3 ciężarówek na podwójnej ciągłej i na przejściu na prostej chociaż i tak nic z przeciwka nie jedzie... Wszystko ma swoje wady i zalety...

Co ciekawego zauważyłem? Że jak ludzie widzą że mam takie ustrojstwo na szybie to jakoś grzeczniej sie zachowują, widzą kamerkę i nie wymuszają bo nie chcą być nagrani :D Poważnie...

Ale jej główną rolą jest właśnie zarejestrowanie takich sytuacji i udowodnienie czyjejś winy (no chyba że była nasza wina to sami na siebie bata kręcimy) jak Ci ktoś wyjedzie albo coś, a najważniejsze że w sytuacji kiedy każdy z nas zamyka oczy - ona wszystko dokładnie zarejestruje, chodzi mi o kolizję / wypadek.

Nie doceniałem dopóki nie zacząłem z tym jeździć... Polecam :OK:
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-08-24, 15:33   

speedy3333 napisał/a:
Ale wtedy samemu też trzeba jeździć przepisowo bo to nagrywa nie tylko wszystko dookoła ale i kierującego, więc już nie powyprzedzasz 3 ciężarówek na podwójnej ciągłej i na przejściu na prostej chociaż i tak nic z przeciwka nie jedzie... Wszystko ma swoje wady i zalety...

Ale jej główną rolą jest właśnie zarejestrowanie takich sytuacji i udowodnienie czyjejś winy



No fakt trzeba o tym pamietać żeby samemu sobie biedy nie narobić, wyprzedzanie na wysepkach, ciagłej, pasach... Jednak tak jak mówisz przy kolizji, czy nawet przy udowonianiu czegos policjantowi z dowodem jesteśmy na wygranej pozycji :strzela: i własnie to jest jej głowna i największa zaleta. Tak jak wczoraj policjanci właczyli koguty tylko żeby przejechać swobodnie przez skrzyzowanie ... :mur:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
Hitchhiker 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 653
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-24, 16:37   

Tomaszex napisał/a:


Przy okazji zakupiłem mikrofibrę i szukałem pasty do lakieru żeby troszkę spolerować ryski, polecono mi Turtle Wax i muszę powiedzieć że duzo rys udało się usunąć tj pod klamkami, na dachu, na masce po brze, czy inne. Mam nadzieję że resztę usunę urzadzeniem bo mam tylko tzreba je uruchomić i wtedy bedzie git ;)


:hmmm: :hmmm: :hmmm: Nie wiem kto Ci tak polecił. Jak sprzedawca - zmień sklep. Jak znajomy - wyrzuć do na FB ze znajomych. Jeżeli chciałeś pastę do spolerowania rysek a ktoś Ci polecić Żółwia to trochę tak jakbyś zapytał kogoś o polecaną pastę do zębów a otrzymał dezodorant. Jeżeli chcesz się pozbyć rysek to polerka i korekta lakieru i nic innego (nawet nie myśl o ręcznej, tylko maszynowo). To jedyny sposób na usunięcie rysek. Jeżeli chcesz je zamaskować to masz od tego politury które zawierają wypiełniacze. Wybór od dziadów typu "wosk koloryzujący" do kupienia w supermarkiecie po środki typu np. Chery Glaze. A żółwik to budżetowy, choć w tej cenie bezkonkurencyjny wosk po prostu, który ma zupełnie inne zadanie niż ogarnięcie rysek.
_________________
Ventor by Hitchhiker na początku drogi długofalowego projektu: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14378
Ostatnio zmieniony przez Hitchhiker 2014-08-24, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-08-24, 16:46   

Hitchhiker napisał/a:


Jak sprzedawca - zmień sklep. Jak znajomy - wyrzuć do na FB ze znajomych.


haha dobre :rotfl: Hmm rozumiem twoje zdanie, ale w końcu część rys znikła więc "żółw" chyba nie jest taki zły :P
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-09-04, 19:23   

Mały aktual :) Zaczęło się od padnięcia wspomagania przed wyjazdem do pracy, ale dzięki poradzie Muchomorka wraz z płynem nie muszę wymieniać maglownicy :piwo:
Myslałem że wystarczy dolać i gitara, a tu okazało się że pękł wężyk idący od zbiorniczka, wiec chwilowo zalałem przezroczystego Prestone i hula aż miło :)

Poźniej miałem brać się za przelot, kupiłem rurę ale po wyjęciu wydechu okazało się że trzeba wymienić dośc spory przerdzewiały odcinek więc nie starczyło rury na końcowy :beczy:


Obecnie wywalona rura po katalizatorze, i cała pucha z tłumikien środkowym. Efekt ? Prawie żaden :mur: Ale w środku jest jakoś przyjemniej, moze chodzi ciut głosniej i zagłusza inne dźwięki, ale wyraźnej róznicy nie ma.. No chyba że policzyć wyraźnie słyszalny gwizd turbiny z 30cm od kranów :głupek2:

No i najważniejsza rzecz to alusy Rondell R14, wiem wiem miały być R17 ale juz w tym roku wogóle miałem zrezygnować z alu, jednak kolega zmieniał w swoim Golfe i te mi tanio odsprzedał :)
I foto które miało zaszczyć gościć na fan page :peace:




Oczywiscie zakupione wszystkie nowe śruby do alu bo stare były za krótkie i teraz są z dł. roboczą ~35mm, przy okazji w niektórych otworach zostały poprawione gwinty :)


Myslałem że wszystko już dobrze gdy nagle padł rozrusznik. Powód, zbagatelizowanie pękniętego magnesu który zaczął się kiwać i stykał z wirnikiem, ale całe szczeście udało się szybko znaleźdź inny, z anglika który podobno dojechał na kołach na podkarpacie :diabełek:

No i zajecie na weekend, płyn do wspomagania Febi zielony, oraz olej za którym zjeździłem całe miasto a i tak nikt go nie miał
:buuu: Fusch 10W40 taki jak chciałem, juz jestem ciekawy czy będzie różnica w pracy silnika :) Miała być jeszcze płukanka ale jak wysłuchac wszystkich opinii to z niej zrezygnowałem, wielu uważa że to w sumie nie potrzebne przy przechodzeniu z minerała :) Także tego :dupa:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
kowal323 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.9 TDI 1Z
Pomógł: 18 razy
Wiek: 28
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 1152
Skąd: Braniewo - Elbląg
Wysłany: 2014-09-04, 21:06   

Jak mi je wysłałeś to nie mogłem uwierzyć czy to aby na pewno Twój :P Fajnie się prezentuje ;) Jak widać nie potrzeba koła z górnej półki żeby auto się przyzwoicie prezentowało ;) Tylko szkoda, że nie R15 :faja:
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-09-05, 07:06   

Troszke małe to koło, ale na przyszły sezon pewno poszukasz czegoś większego.
_________________

 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-09-06, 19:26   

kowal323 napisał/a:
Jak mi je wysłałeś to nie mogłem uwierzyć czy to aby na pewno Twój :P Fajnie się prezentuje ;) Jak widać nie potrzeba koła z górnej półki żeby auto się przyzwoicie prezentowało ;) Tylko szkoda, że nie R15 :faja:

Odpowiednie ustawienia na aparacie i wartość Vento wzrosła o pare tysięcy :aparat: Wydaje mi się że jak już to r16 to takie minimum zeby to fajniej wyglądało.

Hormon napisał/a:
Troszke małe to koło, ale na przyszły sezon pewno poszukasz czegoś większego


Jak się nie ma co się lubi .. :kot: W sumie zastanawiam się czy na te felgi nie załozyć zimówek, a na lato napewno coś ładnego i wiekszego się znajdzie :zakupy:

Olej i filtr zmieniony, dobrze ze nie skończyło się jak w opisie "wymiany oleju dla panów" którą pisał chyba Spyro :diabełek: Bestia wypiła 4,2L czyli wydaje mi się że spuściłem stary olej dość dokładnie, no to teraz czekamy na efekty :)


EDIT: Znalazłem poradnik, POLECAM :diabełek: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=8233
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
Ostatnio zmieniony przez Tomaszex 2014-09-06, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aszokalski 
Kierowca eLki
Vwagowicz


Silnik: 1.8 CL 75 KM
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 24
Skąd: Drawsko Pomorskie
Wysłany: 2014-09-07, 16:03   

Jak wymieniałem olej w swoim wczoraj też się bałem, że tak to się skończy ale na szczęście uwinąłem się w 40 min bo byłem głodny i szybko poleciałem na obiad ;p weszło 4 litry i na bagnecie jest elegancko ciut niżej niż stan.
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-09-07, 16:33   

Ja nawet nie wiem ile mi to zeszło, nie spieszyłem się zeby czasem czegos nie przeoczyć i nie wylac oleju, zresztą robiłem to bez podnosnika i kanału więc musiało chwilę zejść :D
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-09-12, 21:01   

Dzisiaj miała miejsce druga część walki pt "Tuning za 10gr" no i udało się :hura: Poprzednio uzywane rezystory widocznie miały albo jakiś defekt albo niewiem :D
W kazdym bądź razie załozyłem najpierw 555 Ohm i była odczuwalna róznica więc od razu zamieniłem na 498 Ohm bo tylko taki posiadam. Kopcenia nie widać, spada z obrotów normalnie, moze nie bierze duzo "wczesniej jak piszą niektórzy jednak w zakresie 2-3tys obr ma niezłego kopa :wow: Widać że wskazówki sobie troszkę szybciej latają, ale narazie dopiero testy i zobaczymy co się wymodzi jeszcze :D Słychac też że turbo ma troszku więcej roboty, ciekawy jestem jak to z zewnatrz słychać :diabełek:

Narazie wyglada to tak


Marzy mi sie takie coś :D


Zrobiłem parę kilometrów i narobiło mi smaka, ale nie na ulepszanie tego "ustrojstwa" a bardziej na virusa :diabełek: Ale do tego jeszcze czas, narazie dlasze testy TDI +R :faja:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
speedy3333 
Niedzielny kierowca


Silnik: ---
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 72
Skąd: ---
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2014-09-13, 09:12   

Jak Top-Gun :D Zrób taki w kierownicy jak w F&F mieli nitro :diabełek:

Jaka jest wytrzymałość / awaryjność takiego zabiegu rezystorowania ?? :mysli:
Sa jakieś skutki uboczne ??
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-09-13, 11:34   

speedy3333 napisał/a:
Zrób taki w kierownicy jak w F&F mieli nitro :diabełek:


O widzisz jeszcze lepszy pomysł :D

speedy3333 napisał/a:
Jaka jest wytrzymałość / awaryjność takiego zabiegu rezystorowania ?? :mysli:
Sa jakieś skutki uboczne ??


Skutki uboczne sa takie same jak w przypadku podnoszenia mocy, plus z tego co czytałem można uszkodzić pompe albo jakies sprężynki w niej gdy się uzywa tego w niewłasciwym momencie, czyli najlepiej właczać jak pompa nie jest obciązona. trochę odbiera to frajdy ale co zrobic :) podobno mozna uzyskać 105KM i 240-250Nm więc nie jest źle, tylko wiadomo wtedy spalanie też idzie mocno w górę, no risk no fun :diabełek:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
Hitchhiker 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 653
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-14, 08:33   

Wybacz, ale jak dla mnie włącznik: :dół:
Zalatuje druciarstwem i remizą
_________________
Ventor by Hitchhiker na początku drogi długofalowego projektu: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14378
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-09-14, 21:26   

Hitchhiker, ale że całe ustrojstwo czy sam włącznik ? :wow:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
Hitchhiker 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 653
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-15, 09:06   

Tomaszex, Włącznik
_________________
Ventor by Hitchhiker na początku drogi długofalowego projektu: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14378
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-09-15, 20:22   

aaaa rozumiem. Każdy ma swoje zdanie, osobiście uważam że taki włacznik jest bardziej dla śmiechu i nie uważam tego za wiochy :) W sumie mozna go umieścić na zaślepce i w kazdej chwili zdjąć :D
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-09-21, 17:37   

Dzisiaj kombinowałem z wyświetlaczem godziny w moich TRW i wykminiłem że wyświetlacz może wyświetlać te strzałki tak jak ten z MFA :tańcze: Jak myślicie jest mozliwość że po podłączeniu całego ustrojstwa będzie działać jak ten z MFA czy raczej lipa ? :hmmm: :tańcze:
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13