Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Diesel vs Benzyna
Autor Wiadomość
szefuniopaslek 
Pan i władca oktanów
VWmaniak



Silnik: 1.8 + LPG
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1216
Skąd: NEB
  Wysłany: 2014-04-03, 17:37   Diesel vs Benzyna

Co waszym zdaniem jest "lepsze" Diesel czy benzyna? (gaz odpada).
Chodzi mi o samochód "trochę" nowszy od 2000 w górę a cenowo do 8-10k.

- Mało awaryjny
- Tani w eksploatacji
- W miarę możliwości ekonomiczny


Wiadomo diesle mało palą no ale jak coś się posypie to portfel pusty :/ z kolei benzyna trochę dużo pali.
Piszcie co waszym zdaniem zasługuje na + i - w dieslu i benzynie.



(Głównie chodzi mi o silniki w samochodach Audi/VW/BMW/Honda/Seat)
_________________
CZERWONA STRZAŁA 1.8

STARE 1.9TD
Ostatnio zmieniony przez szefuniopaslek 2014-04-03, 17:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Hitchhiker 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 653
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-03, 17:38   

A czemu gaz-nie ?
_________________
Ventor by Hitchhiker na początku drogi długofalowego projektu: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14378
 
 
szefuniopaslek 
Pan i władca oktanów
VWmaniak



Silnik: 1.8 + LPG
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1216
Skąd: NEB
Wysłany: 2014-04-03, 17:40   

Już wolę samą benzynę niż tankować to i to.
_________________
CZERWONA STRZAŁA 1.8

STARE 1.9TD
 
 
Hitchhiker 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 653
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-03, 18:09   

Czy ja wiem? Benę lejesz raz na jakiś czas i to mało a na codzień latasz na podtlenku.
_________________
Ventor by Hitchhiker na początku drogi długofalowego projektu: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14378
 
 
szefuniopaslek 
Pan i władca oktanów
VWmaniak



Silnik: 1.8 + LPG
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1216
Skąd: NEB
Wysłany: 2014-04-03, 18:23   

Hitchhiker, I tu właśnie jest problem. Ludzie tankują sam gaz i tylko na nim jeżdżą bo jest taniej... kupisz taki samochód chcesz przejechać się na benzynie bo zabrakło lpg lub tak po prostu bądź z innego powodu a się nie da bo albo zamula na benzie albo w ogóle nie jedzie...
_________________
CZERWONA STRZAŁA 1.8

STARE 1.9TD
 
 
Hitchhiker 
Ventomaniak



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 653
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-03, 18:25   

Nie no wiadomo, że co jakiś czas trzeba przegonić i wydmuchać pająki, ale bez przesady. Ja przykłądowo na 1,5k-2,5 km miesięcznie beny tankuję raz za 50-80zł i wystarcza.
_________________
Ventor by Hitchhiker na początku drogi długofalowego projektu: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14378
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2014-04-03, 18:40   

Ja bym brał to co będzie w lepszym stanie. ;)
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2014-04-03, 18:48   

szefuniopaslek napisał/a:
bo albo zamula na benzie albo w ogóle nie jedzie...
No właśnie. W pełni prawidłowo działająca instalacja LPG w dzisiejszych czasach to na prawdę ewenement, a większości przypadków zawsze coś się :sex: Z mojego punktu widzenia daję plus dla Diesla. Już pomijam koszty samej eksploatacji, bo na pewno są tańsze (jeśli chodzi o spalanie), ale o samą charakterystykę silnika, bo dzięki dużemu momentowi obrotowemu, przy wyprzedzaniu, nawet pod górkę, nie trzeba machać biegami, żeby wyprzedzać. Śmiało można na 5th wyprzedzić, niż redukcja na 3rd i 6k obrotów, a co za tym idzie - wir w baku. :dresik:
_________________
Zielony borowik...
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2014-04-03, 19:05   

sebastian, nie przesadzajmy z tą elastycznością, śmigam czasami agr-em i tam po 2200 obrotów coś się dopiero rusza, w benzin w tym miejscu na obrotomierzu jest ok 3000 tys i też w tedy już idzie.

sebastian napisał/a:
niż redukcja na 3rd i 6k obrotów,

w vento być może miałeś źle dobrany mikser i już go muliło, a z tego co pamietam, miałeś problemy na benzynie, które zaczynały się gdy silnik dostawał gazu, więc ewidentny problem z emulacją sondy, a powód Twoich problemów to partacz, który tego nie ogarniał.
 
 
vwjanekvento 
Donator



Silnik: 1.8 GLX
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 2825
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2014-04-03, 19:46   

Bierz Bore 2.0 115km, to jest auto które będzie moim drugim autkiem, dlaczego nie disel? Bo to co zaoszczędzam na ropie trace na regeneracje pompy czy turba wiec jeden grzyb ;) Jest takie powiedzenie 'zycie jest za krótkie żeby jezdzic dislem' :diabełek:
_________________
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
Moj projekt Jetta III
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=12334
Grupa Lubuska
http://forum.vwvento.org/viewforum.php?f=60
 
 
kowal323 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.9 TDI 1Z
Pomógł: 18 razy
Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 1152
Skąd: Braniewo - Elbląg
Wysłany: 2014-04-03, 19:52   

sebastian napisał/a:
Śmiało można na 5th wyprzedzić, niż redukcja na 3rd i 6k obrotów, a co za tym idzie - wir w baku



A powiedzcie (pyt. do posiadaczy) w Ventce 1.9 TDI 90 km też łatwo na 5 wyprzedzić? Bo u mnie to taka loteria, raz dycha za dychą łapie a czasami ledwo te kilometry idą, że muszę zredukować i przybutować z lekka. I właśnie się zastanawiam czy to Ja jakiegoś problemu z silnikiem nie mam :(
Ostatnio zmieniony przez kowal323 2014-04-03, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2014-04-03, 20:17   

Paweł J. napisał/a:
nie przesadzajmy z tą elastycznością
no i owszem, bo 210 NM nie jest to aż tak dużo patrząc na obecne silniki, ale w porównaniu ze 135 NM w benzyniaku, więc różnica zdecydowana.
Paweł J. napisał/a:
śmigam czasami agr-em i tam po 2200 obrotów coś się dopiero rusza
No to trochę lipny silnik w takim razie... U mnie powoli ruszać zaczyna się od 1500-1700 obr, bo niestety do 1900 jest ta tzw. turbo dziura, ale od 1900 wzwyż idzie płynnie, bez żadnych zacięć.
Paweł J. napisał/a:
w vento być może miałeś źle dobrany mikser i już go muliło, a z tego co pamietam, miałeś problemy na benzynie
być może, bo problemów było od groma, przez co właśnie mam traumatyczne wspomnienia. Ale było, minęło ;)
vwjanekvento napisał/a:
Bo to co zaoszczędzam na ropie trace na regeneracje pompy czy turba
A wy wszyscy kupujecie auta z nastawieniem na wydatki. kto jak jeździ i co leje to tak ma. Mam znajomych paru, co jeżdżą TDI-kami i klną, narzekają, że już turbo kilka razy zmieniali, albo pompę regenerowali itp. Ale to, że odpalają zimny silnik razem z gazem, jeszcze gazując parę razy, czy po długiej jeździe z trasy od razy wyłączają silnik, no to sorry, ale tak to już niestety będzie. Trudno się mówi - mam diesla i mam pełną świadomość, jakie są wydatki w przypadku awarii, ale jeżdżę i nie myślę o tym. Bo gdybym miał na to patrzeć, to bałbym się nawet rowerem jeździć, bo przecież może mi łańcuch spaść, czy koło scentrować.
_________________
Zielony borowik...
 
 
vwjanekvento 
Donator



Silnik: 1.8 GLX
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 2825
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2014-04-03, 20:20   

Już pomijając te fakty i tak wole benzynke ;)
_________________
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
Moj projekt Jetta III
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=12334
Grupa Lubuska
http://forum.vwvento.org/viewforum.php?f=60
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2014-04-03, 20:27   

vwjanekvento napisał/a:
i tak wole benzynke
Ja zdecydowanie też, ropa paskudny niesmak w mordzie zostawia, gdy próbowałem zaciągnąć z wężyka - przez pół dnia kapcia w gębie czułem :P
_________________
Zielony borowik...
 
 
kowal323 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.9 TDI 1Z
Pomógł: 18 razy
Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 1152
Skąd: Braniewo - Elbląg
Wysłany: 2014-04-03, 20:36   

sebastian napisał/a:
vwjanekvento napisał/a:
i tak wole benzynke
Ja zdecydowanie też, ropa paskudny niesmak w mordzie zostawia, gdy próbowałem zaciągnąć z wężyka - przez pół dnia kapcia w gębie czułem :P



Hahaha to fakt :D
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-04-03, 20:51   

Ostatnio gdzieś czytałem, że utrzymanie diesla kosztuje o połowie więcej od benzyniaka. Coś w tym jest.
Wystarczy pochodzić po warsztatach, większość do diesle stoją, padają pompy, wtryski, turbo itd.

Ale jak bym miał benzynę, to zakładał bym gaz w jakimś porządnym zakładzie. Oszczędności spore. Ja bym raczej diesla nie kupił, nie podchodzą mi te silniki. Chodź zaskakują, własnie w firmie pobijak rekord jazdy na pełnym zbiorniku Renault Kango, już mam prawie 1100km i zyd nie świeci :) . Zbiornik to 50L.
_________________

 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2014-04-03, 20:59   

Ja tak wyliczyłem, że z 1400 km może i udało by mi się trzasnąć, chociaż na wakacje, jazda nad morze w tę i z powrotem - 800 km i pół zbiornika poszło, to sam w szoku byłem, że taki wynik udało mi się osiągnąć. Chociaż jazda raczej spokojna była. Bo ostatnio to coś mi but zaczął więcej ważyć :D
_________________
Zielony borowik...
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-04-03, 21:11   

Przy dylemacie benzyna czy diesel powinno się tez zwrócic uwagę jak auto bedzie eksploatowane, jaki dystans bedzie pokonywało itp
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2014-04-03, 21:14   

sebastian napisał/a:
no i owszem, bo 210 NM nie jest to aż tak dużo patrząc na obecne silniki, ale w porównaniu ze 135 NM w benzyniaku, więc różnica zdecydowana.

Jak już to 145 NM, poza tym jest także stosunek prędkości obrotowej silnika do NM, gdyby same NM robiły szał, chyba TDI nie miałby gorszego czasu do setki jak i Vmax od 1.8, a przecież ma. Poza tym same NM i KM to sobie można w bajki włoży.....liczy się krzywa wykresu jednego i drugiego-w tedy można rozmawiać(oczywiście czysto teoretycznie)

sebastian napisał/a:
No to trochę lipny silnik w takim razie... U mnie powoli ruszać zaczyna się od 1500-1700 obr, bo niestety do 1900 jest ta tzw. turbo dziura, ale od 1900 wzwyż idzie płynnie, bez żadnych zacięć.

Ale ja nie mam na myśli "powoli" lub "zaczyna ruszać" lub "turbo dziura" oraz "zacieć".......mam na myśli moc, którą się czuje. Poza tym, silnik jest dobry, był sprawdzany na hamowni jak i w diesel centrum, gdzie było usunietych kilka usterek za kilkaset zł.
 
 
Radex 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1,9 TD 75KM
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 308
Skąd: Bunzlau
Wysłany: 2014-04-03, 21:23   

A ja diesla lubię (może się starzeję ) :diabełek: ... przy benzynie koszty eksploatacji miałem większe (przede wszystkim spalanie w mieście 10l/100km 100KM :mur: , a teraz trochę mniej koni 75, ale spalanie 5,5-6L ) ... może mało usterkowe diesle miewam, bo ani turbo, ani pompa nie jęczy, więc i wydatków nie ma za dużo.

Miałem 2 benzyny, 1 gaz i 2 diesle
_________________
pierwszy mój VW ;-)
Ostatnio zmieniony przez Radex 2014-04-03, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szefuniopaslek 
Pan i władca oktanów
VWmaniak



Silnik: 1.8 + LPG
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1216
Skąd: NEB
Wysłany: 2014-04-03, 21:38   

Tomaszex napisał/a:
jak auto bedzie eksploatowane, jaki dystans bedzie pokonywało itp

Głównie w małym mieście. Raz, dwa razy w tygodniu poza miasto (trasa 60km) i średnio raz na miesiąc/dwa trasa 200km.

Wcześniej jeździłem dieslem i dobrze mi się jeździło :) awarii większych też nie miałem a ze spalania byłem zadowolony. Teraz B/LPG i niestety nie jestem zadowolony a samą benzą za bardzo nie jeździłem więc jestem w :dupa: (no ale doświadczenia nabierałem na starych samochodach a tu jednak chodzi już o coś nowszego)
W zakładanie LPG też raczej bym nie inwestował bo nie wiadomo ile jeździć tym samochodem nie będę żeby to się zwróciło.

Jeden woli diesla drugi benzynę i można tak się spierać a spierać

Młody jestem i nie chce wydawać nie wiadomo ile na naprawy, regeneracje itd.
Co do większego spalania benzyny to raczej u mnie nie będzie problem bo co jakiś czas mogę pojechać zatankować do pełna płacąc 3zł z groszem za litr. Więc jak spali z 9l to tragedii nie będzie.
_________________
CZERWONA STRZAŁA 1.8

STARE 1.9TD
Ostatnio zmieniony przez szefuniopaslek 2014-04-03, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2014-04-03, 21:45   

sebastian napisał/a:
800 km i pół zbiornika poszło,

Toś przebił samego producenta i jego dane, o prawie litr :oklaski:

szefuniopaslek napisał/a:
Młody jestem i nie chce wydawać nie wiadomo ile na naprawy, regeneracje itd.
Co do większego spalania benzyny to raczej u mnie nie będzie problem bo co jakiś czas mogę pojechać zatankować do pełna płacąc 3zł z groszem za litr. Więc jak spali z 9l to tragedii nie będzie.

Pomyśl, o oplowskim 1.2 75KM np z astry 2, brat ma taką, spalała 6-6.5 benzyny, po założeniu gazu pali 0.5 litra benzyny i niecałe 7 gazu.....i to nie są dane z trasy. ;)
 
 
Tomaszex 
Donator
Festynowy tuner



Silnik: TDI +R/2,4D
Pomógł: 12 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 692
Skąd: Krosno/BTK
Wysłany: 2014-04-03, 21:48   

Skoro takie spalanie nie bedzie problemem to ja wybrałbym benzyniaka :) Bo jednym z wiekszych minusów benzyny jest własnie wieksze spalanie, a skoro dla cb to nie tragedia także według mnie nie ma co sie pchac w diesla ;)
_________________
"Diesel kopci, Diesel czadzi, Diesel nigdy Cie nie zdradzi" :P

link do Vencia: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15517 :D
 
 
szefuniopaslek 
Pan i władca oktanów
VWmaniak



Silnik: 1.8 + LPG
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1216
Skąd: NEB
Wysłany: 2014-04-03, 21:54   

Paweł J., trochę za słaby silnik. Coś z 100++km musi być. Żeby można było przycisnąć jak będzie potrzeba. :)

Jakie jeszcze są największe minusy benzyniaka?
_________________
CZERWONA STRZAŁA 1.8

STARE 1.9TD
 
 
muchomorek165 
Już prawie mieszkam w Ventce
luki



Silnik: 1,9TD AAZ+
Wiek: 33
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 1621
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2014-04-04, 08:20   

Powiem tak temat diesel vs benzyna nigdy sie nie skończy trochę autami jeździłem i jeżdżę od kad pamiętam benzyna miała swój urok wymiana świec , przewodów , cewki zaplonowej, i normalne ekspalatacyjne oleje, filtry. Benzyniaka trzeba kręcić wyżej ale kto co lubi. Spalanie faktycznie większe, tragedi nie ma. Diesel wymiana pompy wtryskowej, wtryski, turbo. Tylko trzeba wsiąść pod uwagę ile sie jeździ i w jakim jest stanie auto. U mnie ekspaltowana benzyna była ekstremalnie bo 10k km w miesiącu przez 6 Lat ciągle sie coś psulo drobiazgi w zawieszeniu klocki sie kończyły :D Oleje co miesiąc. Jak miałbym teraz wybierać to na samo miasto benzyna, jak na trasy tylko diesel.
_________________
VW VENTO 1.9TD 55kW 92r
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13707
Serwis komputerowy oraz nawigacji
Masz pytania dzwoń
728-862-808

Pilne pytania 004915217798727
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2014-04-04, 15:58   

Każdy będzie polecał to, czym jeździ i z czego jest zadowolony. Ja nie mam zamiaru się przechwalać po prostu, ale miałem do czynienia z gazem i zadowolony nie byłem. Teraz mam ropniaka i powiedziałem, że żadnego innego silnika już nie chcę. Teraz jestem zadowolony, podoba mi się, i ja mogę z czystym sumieniem polecić. Ale tak jak już przedmówca napisał - temat rzeka, nigdy się nie skończy. Kupno D do miasta to faktycznie mija się z celem, ale na cykle mieszane czy trasa to jak najbardziej.
_________________
Zielony borowik...
 
 
szefuniopaslek 
Pan i władca oktanów
VWmaniak



Silnik: 1.8 + LPG
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1216
Skąd: NEB
Wysłany: 2014-04-05, 00:16   

Miał ktoś z was styczność z Saabem 93 ? silnik diesla 2.2

Mam znajomego co sprzedaje właśnie taki samochód.
Ogólnie to świeżo sprowadzony z niemiec, zadbany, w środku wszystko co potrzeba skóra, grzane dupy, klima, elektryka itd.
Tylko jakoś nie jestem przekonany do saaba, z tego co wyczytałem to ten silnik jest oplowski.
_________________
CZERWONA STRZAŁA 1.8

STARE 1.9TD
 
 
vezet22 
Vento to ja!
projekt vento


Silnik: 2,0 GT
Pomógł: 51 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 2595
Skąd: Lębork
Wysłany: 2014-04-15, 12:01   

oplowskie diesle nie cieszą się dobrą opinia ...
_________________
nisko, twardo, szeroko...
http://daregarage.pl/
 
 
matisim 
Donator



Silnik: 1.8 benz
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 173
Skąd: okolice chodziezy
Wysłany: 2014-05-03, 23:25   

vezet22 napisał/a:
oplowskie diesle nie cieszą się dobrą opinia ...


te stare typowo oplowskie (astra 1 itp) to nie, ale co do tych ecoteków to już nie ma problemu z odpalaniem zimą i grzaniem sie w lato a i kopa mają lepszego.

Benzyna vs diesel: dla mnie jak diesel do tylko TDI, jeśli mówimy o aucie na co dzień do pracy itp. miałem kilka benzyn, benzyn + LPG do pojemności 2.0 i za każdym razem nie byłem zadowolony i kupowałem sprawdzonego TDIka. Czy jedziesz powoli, czy ciśniesz spali "to samo" Ja auta robie sobie sam więc nie liczę ile to mi mechanik skasuje, części nie są jakoś kosmicznie drogie czy to benzyna czy tdi, wtryski czy pompa nie siada co roku...

Mojego golfa zrobiłem sobie też w mocnym TDI 230km, frajda z jazdy jest bo kopa to ma, spala ok 8L przy mocniejszej jeździe więc nie jest źle. ALE następne auto jakie miałbym robić tak do siebie jak golfa to już bym brał benzynę ale coś z typu v5, r36 i wtedy autko typowo na niedziele- jak sie na słucham dźwięku tych silników i potem wsiadam do diesla to... :P
_________________
vento 1.8 oryginał
golf TDI 230ps
Ostatnio zmieniony przez matisim 2014-05-03, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14