Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy kupie kolejne VW, czy zupełnie coś innego??
Autor Wiadomość
Paweł_R 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1.8 AAM
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 291
Skąd: Kowale Oleckie
Wysłany: 2014-05-16, 22:29   Czy kupie kolejne VW, czy zupełnie coś innego??

Postanowiłem, że założę taki temat, jeśli się nie sprawdzi i będzie brak zainteresowanie, to proszę o usunięcie :D Tak, wiem większość z Was pewnie nawet nie myśli o rozstaniu się ze swoimi pociechami, no ale jeśli to na jakie auto chcielibyście się przesiąść? Ja raczej VW nie kupie, na razie jeszcze nim pojeżdżę, ale z czasem myślałem o BMW 5 e39, Volvo V70 lub Alfa 166.

BMW 5 podoba mi się silnik 3.0d, znajomi mają i sobie chwalą. Ja osobiście raczej wybrał bym 2.8 w benzynie i do tego LPG, jeśli bym dużo jeździł autem. Przyjemnie się tym jeździ, zawieszenie też fajnie wybiera nierówności, jakość wykończenia, dobre wyposażenie, no i jedna z ładniejszych BMW moim zdaniem. Kosztów eksploatacji nawet nie porównuje do VW, bo to nie ta klasa.

Volvo V70 po 2000roku od zawsze mi się podobało, duże, pojemne kombi. Silnik benzynowy, skrzynia manual, bo słyszałem że automaty zawodne są, ale ile w tym prawdy to do końca nie wiem.

Alfa 166 piękności. Jeśli chodzi o ten model uważany jest za udany. Silniczek 2.4JTD, no ewentualnie benzynowy, ale w temat alf jeszcze się nie zagłębiłem, żeby wiedzieć dokładnie. Jak to kiedyś J. Clarkson powiedział: "każdy prawdziwy fan motoryzacji chociaż raz w życiu powinien mieć Alfę Romeo" :) Stereotypy krążą różne, ale myślę że kupno doinwestowanej, zadbanej wersji nie przysporzy zbyt wielu kłopotów.

Ktoś miał do czynienia z tymi pojazdami? Wiem, że ich eksploatacja wiąże się z wydatkami, dość często dużymi. A jakie są Wasze typy aut?
 
 
kowal323 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.9 TDI 1Z
Pomógł: 18 razy
Wiek: 28
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 1152
Skąd: Braniewo - Elbląg
Wysłany: 2014-05-16, 22:49   

Co do Twoich typów to się nie wypowiem bo nic o nich nie wiem :)

Ja natomiast na przyszłość marzy mi się Czarna Bora Kombi w Dieslu 100 + KM :mniam: W szczegóły się jeszcze nie zagłębiałem ani nie zagłębiam, póki co chcę spokojnie spać w nocy :D
Odnośnie koloru, ew. taki sedanik http://gomotors.net/photo...ado_14f5f.jpg?i :P
Ale to jak mówię, na przyszłość bo aktualnie nie byłoby mnie stać na jej utrzymanie patrząc np. ile Ojciec musi dać za rozrząd w Swoim Golfie IV ..

A tak konkretnie po Ventylu rozmyślam nad Audi A4 / A3 ale póki dojdzie do zmiany modelu nie jeden jeszcze Ventyl się przewinie :)

To są tylko plany a jak życie się ułoży tego nikt nie wie :P
Ostatnio zmieniony przez kowal323 2014-05-16, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
speedy333 
Zapalony Ventkarz


Silnik: ---
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 231
Skąd: ---
Ostrzeżeń:
 10/3/6
Wysłany: 2014-05-17, 02:16   

Ja lubię duże auta, wygodne, pojemne, gdzie mogę sie rozwalić jak na leżance i jechać sobie tak przez pierdyliard kilometrów... :D Sam się ostatnio trochę napalałem na e39 530d, godny polecenia, znajomy ma i sobie chwali, na trasie do Niemiec spaliła 7l/100km więc bardzo dobry wynik jak na 3 litry w dieslu. Podobno modele 525tds były najgorszym wypustem z tego co słyszałem i widząc grom ogłoszeń i stan tych beemek to chyba jakaś prawda w tym jest... Części - wiadomo, jak to w BMW, nie trzeba dużo mówić :)

Ja dla siebie będę szukał:
:right: Omega B 2.5 V6 / MV6
Jak się sprawdzi to później przejdę na B fl (C) w tych samych motorkach :D Zawsze mi się podobały Omegi :D Ale tylko i wyłącznie sedan...
:right: Vectra B 2.0 DTI / 2.5 V6
Chwilowo patrzę ale nic mądrego nie ma...
:right: Audi A4 b5 1.9 TDI (110KM)
:right: VW Passat B5 / B5 fl 1.9 TDI (110KM)
W zasadzie to prawie że to samo, ale to aluminiowe zawieszenie mnie odpycha :( W dodatku jest tego do groma u nas więc niczym by się nie wyróżniał...
:right: BMW e39 520d / 530d / 523i / 525i / 528i / 530i
:right: Audi A8 d2 2.8 / 4.2
Tylko koszt utrzymania takiej fury to istna masakra...
:right: Audi A6 c5 1.9 TDI (110KM)
:right: Mercedes klasy C W203 - tylko muszę się jeszcze trochę rozeznać co i jak w tym modelu bo opinię ma nie kiepską a z wyglądu mi się podoba :)
Ale to już w dalszej przyszłości więc może się to zmienić :D

Ogólnie nie lubię aut spod takich marek jak np. Alfa Romeo, Citroen, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Renault, Saab, Volvo...
Jak dla mnie to tylko Niemieckie auto :D Wszystko zależy też od funduszy jakimi będę operował, może by tak znowu pograć trochę w STS ?? :mysli: Hehe

Kowal, rozrząd do Golfa 4 to jakieś 700 - 800zł bo kolega wymieniał, do Audi A6 c5 2.5 TDI 1200zł, a do mojego Venta 300zł :D Wszyscy u tego samego mechanika zostawiamy auta...
 
 
vwjanekvento 
Donator



Silnik: 1.8 GLX
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 2825
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2014-05-17, 11:42   

Ja jako fan Vw pozostanę przy tej marce, nastepca vento będzie Bora, chyba ze nic nie znajde to Golf IV podoba mi się V ale czytałem opinie ze sa bardzo awaryjne, ale pewnie venta nie sprzedam i dalej będę się kulal ;)
_________________
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
Moj projekt Jetta III
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=12334
Grupa Lubuska
http://forum.vwvento.org/viewforum.php?f=60
 
 
Borys87 
Ventofan
Szatan w NITRO ;)



Silnik: Civic d14z4
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 136
Skąd: LC, WZY, WX ;)
Wysłany: 2014-05-26, 19:41   

przegladajac roznego rodzaju oferty roznych marek i nie koniecznie Vw ;P wybor padł na Honde Civic :P a na marginesie dodam :D najbrzydsza Honda :P ale najmniej awaryjna :P

miala byc w combi :P ale to same sztrucle co sa na aukcjach ;p i zostal liftback :)

pod uwage bralem przy zakupie bore/golfa IV/octavie I po lifcie/ibize po lifcie no i hanke ;D
_________________
:)

Moj CiViC http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14509
Ostatnio zmieniony przez Borys87 2014-05-26, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TigerZary 
Donator



Silnik: 1,9 TDI
Wiek: 47
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 201
Skąd: Żary
Wysłany: 2014-09-26, 19:47   

Co prawda vento kupiłem niedawno i zapewne trochę ze mną zostanie ale kolejnym będzie Bora bo mi się podoba, względnie passat lub audi a4. W opcji skoda octavia
_________________
http://vw-clubpolska.pl/MGalleryItem.php?id=402
 
 
szefuniopaslek 
Pan i władca oktanów
VWmaniak



Silnik: 1.8 + LPG
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1216
Skąd: NEB
Wysłany: 2014-09-27, 08:34   

Co do bmw to powiem tak. Z tego co wiem to tylko benzyna ewentualnie diesel 3.0.
Brat szukał e46 w benzie ale nic ciekawego nie było. Aż w końcu znalazł e39 2.5 190km.
Jak się tym przejechałem to się zakochałem. Druga miłość po vencie :) (nie licząc mojej koboety:)
Kultura jazdy, pracy silnika, prowadzenia.. Bajka. Utrzymanie aż takie drogie? Np. Tarcze na tył 260zl ZWWYMIANĄ U MECHANIKA. Dużo?
Kiedyś w ogóle mi się to nie podobało ale czarne po lifcie całkiem całkiem :)
Dlatego kolejna fura to właśnie będzie e39 lub e46 ewentualnie jakaś bora bądź coś w tym stylu :)
_________________
CZERWONA STRZAŁA 1.8

STARE 1.9TD
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2014-09-27, 19:23   

szefuniopaslek napisał/a:
Utrzymanie aż takie drogie?

Zależy jak na to patrzeć np dobra cewka zapłonowa do vento kosztuje tyle samo co do e39, tylko że do vento idzie jedna, a do e39 sześć. ;) Ale furka zacna, smigałem taką, o której piszesz, ale z silnikiem na pojedyńczym vanosie, poezja.
 
 
andrju 
Autostopowicz


Silnik: 1.6
Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-21, 15:31   

Ja również mam vw od niedawna, ale trzymam się niemca, bo za sobą mam już stareńką corsę, krótko omegę, w której poszła uszczelka pod głowicą i musieliśmy się rozstać ;) a w przyszłości marzy mi się passat jakiś w miarę nowy, ale to odległe plany :papa:
 
 
RysiekVW 
Autostopowicz


Silnik: R4 1.9 TD 75
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 5
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 2014-12-23, 14:06   

Ech, i u mnie jakiś sentyment do niemieckiej motoryzacji wyrósł - a kiedy patrzę po niektórych filmikach (https://www.youtube.com/user/AUDIpl ) - to jakoś marzą mi się cztery kółka :D .

Ale to już na dalszą przyszłość. Ewentualnie. Być może...
Ostatnio zmieniony przez RysiekVW 2014-12-23, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jarek099 
Kierowca eLki


Silnik: 1.9TD
Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 34
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2015-01-13, 09:54   

A ja powiem tak
na początku jeździłem ;
Opel Astra G 2001 rok 1.6 Benz+Gaz ( czyli ze Słupska do Warszawy za 50zł )
następnie
Renault Laguna 2, 2002rok 1.8Benz pełna elektryki i wygodna.
następnie
Opel Corsa C 2005 rok , 1.2silnik normalny prosty samochód
następnie
Opel Astra G 1999r, 2.0 Diesel samochód który palił mi 6l ropy i nic się w nim nie działo dopuki nie przywaliłem w dzika :@
a teraz woże się
swoim nowym VW Vento 92-93r 1.9TD
i muszę powiedzieć, że najbardziej mi się fajnie jeździło dotyczas oplami :)
Ale z tego co widzę jak naprawie pare mankamentów to i na pierwszym miejscu będzie raczej VW który ma już troche swoich latek :) :poklon:
_________________
Świeżo upieczony użytkownik Volkswagena Vento 1.9TD z 93r ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13