Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Der neue Jetta - 1998 GLS 2.0 ABA
Autor Wiadomość
Aezmo 
Ventofan
Towarzysz Patryk



Silnik: 2.0 ABA
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 112
Skąd: GWE
Wysłany: 2020-02-02, 21:12   Der neue Jetta - 1998 GLS 2.0 ABA

Siemanko!
Ogromne podziękowania dla kolegi Paul van Eyden który natrafił na ogłoszenie z niniejszym egzemplarzem dosłownie dwie minuty po wystawieniu :D . Od razu podjąłem rozmowę ze sprzedającym, i po pół godziny od wystawienia ogłoszenia samochód został zarezerwowany dla mnie. Dokładnie 12 stycznia stałem się szczęśliwym posiadaczem Jetty III.



Model: Jetta III GLS
Jednostka napędowa: 2.0 8V 115KM ABA OBD-II, skrzynia biegów AMC
Data produkcji: Styczeń 1998
Kod lakieru: LC6U
Przebieg: 162 tyś. mil = 260 tyś. km.

Zdjęcia wykonane kilka minut po zakupie:




Jako że było bardzo dużo rzeczy do zrobienia/wymiany - o części wiedziałem i powiedziałem właścicielowi ile co kosztuje( :faja: ) udało mi się dość dobrze zjechać z ceny, dodatkowo dostałem cały karton części i grill starego typu.

Zdjęcia wykonane kilka minut po zakupie:



Pierwszą zmianą - bo aż 20 minut po zakupie była zmiana grilla, no i przy okazji obowiązkowa wymiana żarówki w lewym przednim kierunkowskazie :D




Jeszcze przed zakupem zostałem poinformowany, że hamulce są "do roboty", aczkolwiek nie było informacji że już praktycznie w ogóle ich nie ma. W trasie okazało się, że cieknie tylny lewy cylinderek. A tak po za tym, powrót do domu bez najmniejszych problemów.




Sprawne hamulce to podstawa, więc już drugiego dnia po zakupie zabrałem się za to. Fabryczne bębny 200mm ustąpiły miejsca nieco większym, mającym 230mm bębnom. Przy okazji odpowietrzania układu obejrzałem również dokładnie spód i większość zakamarków w których mogą czyhać niespodzianki. Standardowo progi do wymiany oraz ich okolice do poprawki, w podłodze 4 łatki(korki - standard), wlew paliwa(również standard).







Kolejnymi rzeczami był serwis filtrowo-olejowy(olej Valvoline MaxLife 10w40), montaż podstawki filtra kabinowego wraz z filtrem, naprawienie niedziałającego brzęczyka świateł/niezapiętych pasów, radio(Pioneer MVH-S100UBG), montaż sterownika centralnego zamka z funkcją obsługi bagażnika z pilota, montaż brewki(podziękowania dla kolegi Wydym), naprawienie postojów w kierunkowskazach przednich, wymiana niedziałającej instalacji LPG II generacji na leżącą w piwnicy instalację sekwencyjną STAG4 QBox Basic + nowa listwa wtryskowa Hana 2002 gold + wymiana zbiornika LPG(bo homologacja obecnego skończyła się w 2015 roku :gafa: ), wymiana układu zapłonowego(wszystko poza cewką), wymiana uszczelek kolektora ssącego, wymiana podciśnień, czyszczenie + smarowanie wszystkich styków plusowych i masowych, wymiana akumulatora. Z rzeczy mniej istotnych które pamiętam to montaż manetki MFA + wymiana manetki tempomatu na "ładniejszą", naprawienie podświetlenia panelu nawiewu, włącznik grzania foteli(reszta zestawu leży w piwnicy już chyba 5 rok).







Wnętrze/wyposażenie:
- Jasna welurowa tapicerka
- Klimatyzacja manualna
- Tempomat
- 4 elektryczne szyby
- Elektryczne lusterka
- Dwie poduszki powietrzne
- Nagłośnienie VW SantaFe - 10 głośników
- Regulowana kolumna kierownicza
- Centralny zamek + fabryczny alarm
- Szklany szyberdach

Plany:
- Pospawać miejsca które tego wymagają, a następnie pomalować całość i przed złożeniem wygłuszyć :D
- Wymiana układu wydechowego - jak najszybciej, bo obecny tłumik końcowy bardzo mi się nie podoba, a środkowy jest dziurawy
- Demontaż pakietu GT założonego przez poprzedniego właściciela, montaż fabrycznych gumowych listw drzwiowych USA(aktualnie mam tylko 3 sztuki)
- Wymiana szyby przedniej - bo jest pęknięta
- Montaż podgrzewania foteli przednich
- Licznik MFA USA
- Zawieszenie gwintowane(znając mój samochodowy "lęk wysokości" to zapewne będzie za maksymalnie miesiąc)
- Zmiana fabrycznych stalówek 14" na alu 16"
- Dalszy upgrade hamulców - tarcze 280mm przód + montaż ABS/EDS czyli układ TevesIV lub 20GI
- Jasne mieszki lewarka biegów oraz hamulca ręcznego, żeby pasowały do reszty wnętrza
- Drewniana gałka biegów
- Wymiana reflektorów przednich, bo obecne(zamienniki djauto) parują, wiązka jest podrutowana - podłączone na konektory. Na montaż czekają bardzo ładne Helle(podziękowania dla kolegi Tom cio). Docelowo chciałbym zdobyć fabryczne USA
- Spryskiwacze reflektorów

Kilka zdjęć:










Kilka zdjęć z "młodszą siostrą" kolegi:

_________________
Aktualnie: [b]1990 Jetta GTD 1.6 JP -> 1.9 1Z+ | 1998 Jetta GLS 2.0 ABA | 2001 LT 35 2.5 ANJ

"Ona by tak chciała,
ze mną w Vento,
kręcić gwintem i wymieniać sprzęgło"...
 
 
Swistakes 
Ventka to mój dom!
Urosne i bede Jettą



Silnik: 2E
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 2005
Skąd: Jasna Góra
Wysłany: 2020-02-03, 08:03   

Dobra sztuka, mimo ze troche do porobienia to i tak bardziej opłacalne niz szukac fantow usa
_________________
Moja Ventka i byle
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=18137
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=14233
http://forum.vwvento.org/...der=asc&start=0
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=9585
 
 
Siwy5225 
Donator


Silnik: AAA
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 4
Skąd: Iława
Wysłany: 2020-02-09, 19:22   

Widzę , że ten Styczeń to obfity :D Też tego samego dnia stałem się włascicielem Jetty III Gratki zakupu , moja w gorszym stanie :oklaski: Ale mam na czesci ten sam silnik co Twój
 
 
Maro1116 
Niedzielny kierowca
Maro



Silnik: 1.9 TD
Wiek: 30
Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 97
Skąd: Niedźwiedza
Wysłany: 2020-02-28, 21:42   

Gratulacje jetty. Zresztą pisałem Ci już :D powodzenia :D
_________________
Moje Vento
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=15144
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13