Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Komputerowe Pytania
Autor Wiadomość
krzeszak 
Vento to ja!
GRUPA LUBELSKA


Silnik: 1.8 AAM 75KM
Pomógł: 82 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 3991
Skąd: VTY
Wysłany: 2008-08-21, 10:04   

Tygrysisko napisał/a:
a kiedy system instalowałeś

system instalowany był na początku grudnia ,czy to już czas powtórzyć zabieg?
dziś tez był problem przy uruchomieniu kompa ale dużo mniejszy ,ale obraz ciemniał i sie rozjaśniał ale trwało to kurtko,i zawsze bardziej lewa strona monitora,ale potem i 3 dni będzie komp chodził i nic sie nie będzie działo żadnych komunikatów nic nic,do puki niezostanie wylaczony
_________________
Volkswagen Vento Klub Polska nic więcej się nie liczy ...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 10:12   

Zainstaluj system na nowo, ale od zera. Czyli sformatuj dysk (dyski, partycje), żeby wszystko było czyściutkie. Zainstaluj goły system bez sterowników i zrób GHOST'a (Norton GHOST - ten straszy, bo ten nowy jest wolniejszy). GHOST to niwelacyjna rzecz, robi CI kopię zapasową całej partycji. Dzięki czemu później w ciągu paru sekund w razie awarii masz nowy czystay system. Ja robiąc kompy znajomym zawsze robię 2 ghosty, jeden czyściutkiego systemu i drugiego systemu ze sterownikami. Dzięki czemu w razie jakiejkolwiek awarii masz gotowca, zamiast siedzieć i godzinę czy dwie instalować wszystko od nowa przywracasz świeżutki i czyściutki system w parę sekund.

Jeśli do poczty używam Outlook bądź Outlook Express to warto na tym świeżym systemie od razu zmienić katalog na dysku twardym w którym będzie przechowywana Twoja poczta, ja go robię zawsze na innej partycji dzięki czemu nigdy nie stracisz swoich maili, czy robisz nową instalkę czy ghost'a zawsze maile zostaną.
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 14:59   

krzeszak napisał/a:
dziś tez był problem przy uruchomieniu kompa ale dużo mniejszy ,ale obraz ciemniał i sie rozjaśniał ale trwało to kurtko,i zawsze bardziej lewa strona monitora

ale to się dzieje przy samym odpalaniu kompa, jak się zaczyna bios ładować, a później windows, czy juz po załadowaniu windowsa? jak to jest?
_________________
Zielony borowik...
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2008-08-21, 16:51   

krzeszak napisał/a:
czy to już czas powtórzyć zabieg?

ja instaluję srednio co 2-3miesiące....jak mi coś komp zaczyna niedomagać...to najpier format a potem system od zera jest stawiany...i to zawsze pomaga...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 18:15   

Ja swojego prawie dwa lata, jak już nie formatowałem i nie reinstalowałem windy, a laptop już prawie 4 lata, od nowości, jak mu zainstalowano fabrycznie xp-ka, to do dzisiaj chodzi - i chodzi wszystko, bez zarzutów.
Fakt, ze mój troche już mułowaty jest, ale daje rady, nie jest z nim źle. Nie ma żadnych błędów, więc nie ma potrzeby tego robić :faja:
_________________
Zielony borowik...
Ostatnio zmieniony przez sebastian 2008-08-21, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2008-08-21, 18:17   

sebastian napisał/a:
Fakt, ze mój troche już mułowaty jest

A widzisz...nowy system przydał by się.....
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 18:24   

Tygrysisko napisał/a:
nowy system przydał by się.....

ale to bez sensu... Po co? skoro chodzi dobrze, żadnych błędów nie ma, nie zawiesza się sam (chyba, ze ja się do tego przyczynię), to uważam, ze to zbyteczne, później jeszcze siedzieć i instalować wszystko od podstaw. A to, że mułowaty - nie chodzi przecież jak świeżo po instalacji, bo im więcej programów zainstalujesz, tym zaczyna chodzić wolniej komp. Ale nie chodzi na tyle mułowato, aby nie można było z niego w ogóle korzystać. Do pełnego uruchomienia potrzebuje dosłownie minutkę czasu, może i mniej nawet. Może zamula trochę przez to, że mam mało pamięci, a tymbardziej bardzo wolnej - co wpływa niekorzystnie na komfort pracy, ale jak na tak długi okres dzasu bez konserwacji - działą na prawde sprawnie. A nowa instalka, format, to tylko w ostateczności - czego nie da się już ręcznie naprawić, to wówczas, ale co można zrobić samemu, to dlaczego by tego nie robić, a tylko format i format jak coś już będzie nie tak...
_________________
Zielony borowik...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 20:34   

Tygrysisko napisał/a:
ja instaluję srednio co 2-3miesiące....jak mi coś komp zaczyna niedomagać...to najpier format a potem system od zera jest stawiany...i to zawsze pomaga...
GHOST czyni cuda :-) Przekonaj się Tygrys, raz użyjesz i już nigdy nie będziesz instalował systemu tradycyjnie...
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 20:43   

spyro napisał/a:
GHOST czyni cuda

przy laptopku z płytkami coś takiego miałem, ale nie wiem, czy ja to odinstalowałem, czy nie - nawet nie sprawdzałem, jak to działa - ale wiem, że tylko raz otworzyłem, co to za ustrojstwo i już nie włączałem. Jak na razie to zbyteczne to dla mnie, a tymbardziej, ze laptopik chasa na oryg. systemie przeszło prawie 4 lata, i sprawuje się wyśmienicie, to też nie używam. Bodajże Nortona to jest (?).
_________________
Zielony borowik...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 20:49   

sebastian napisał/a:
Bodajże Nortona to jest (?).

spyro napisał/a:
(Norton GHOST - ten straszy, bo ten nowy jest wolniejszy)


Dlatwego napsiałem, że ten starszy. Nic nie instalujesz, masz sobie dyskietkę, z któej odpalasz kompa. Ona jest bootowalna. W sesji dosowej uruchamia Ci sie ghost, robisz sobie kopie zapasowe dysku/partycji i gotowe. Podobnie jak juz komp masz zasyfiony, odpalasz z tej dyskietki i odpalasz wcześniej zrobioną kopię. I w ten sposób w pare chwil masz świeżutki systemik.

Na laptopie od roku mam system bez ruszania, bo wiadomo, że i tak najwięcej na stacjnarce pracuje a laptopik nie jest tak obciążany non-stop jak stacjonarny, który chodzi 24h/dobę. Takto ja podobnie jak tygrys, zazwyczaj cio pół roku na stacjonarce musze robić nowy system bo jest już za wolny... A teraz mam ghosta z wszystkimi programami zainstalowanymi, więc tym bardziej nie trace godzin na instalowaniu po kolei wszystkiego.
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 20:52   

Ale ta kopia systemu zapisuje się na dysku czy na płytce? No i ile zajmuje? (ta kopia, oczywiście).
_________________
Zielony borowik...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 21:19   

Tam gdzie chcesz tam zapisujesz. Ja zapisuje na dysku (mam tetrabajt w sumie więc o miejsce narazie się nie martwię, ale znajomkom zawsze na DVD wypalam, co by nigdy nie zginęło. Szczególnie tym co maja dzieci, któr instalują gierki z crackami z netu itp wynalazki pełne robali.
Kiedyś siedziałem i wgrywałem wszystko od nowa, a teraz to czysta przyjemność. Nawet nie zabieram kompa do siebie tylko wpadam z dyskietka i płytą z ich ghostem, hop siup, parę minut i świeżutki systemik już mają :D

A ile zajmuje? To w zależności od tego co wgrasz. Czysty system zajmuje 415 MB, wszystko jest zawsze w jednym pliku io rozszerzeniu GHO. Pełny system ze sterownikami zajmuje w moim przypadku 961 MB.
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
krzeszak 
Vento to ja!
GRUPA LUBELSKA


Silnik: 1.8 AAM 75KM
Pomógł: 82 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 3991
Skąd: VTY
Wysłany: 2008-08-21, 21:20   

sebastian napisał/a:
ale to się dzieje przy samym odpalaniu kompa, jak się zaczyna bios ładować, a później windows, czy juz po załadowaniu windowsa? jak to jest?

zaczyna sie tak jak mówisz zanim na dobre załaduje sie windows,a wiadomo obrazu po włączeniu bo obrazu drży ,potrafi nieraz całkiem być czarna strona ale to było tylko raz ale tak to drży tylko ciemnieje i rozjaśnia ,wygląda to tak jak jarzeniówka dogorywa i robi disco dopóki nie załapie
_________________
Volkswagen Vento Klub Polska nic więcej się nie liczy ...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 21:32   

krzeszak napisał/a:
zanim na dobre załaduje sie windows

czyli zainfekowanie wirusem małoprawdopodobne... Bardziej prawdopodobne jest to, że nie masz styku na taśmie, bądź już taśma walnięta.
_________________
Zielony borowik...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 21:35   

krzeszak, Jakiej firmy masz lapka? W niektórych walnięta taśma to standard po jakimś czasie używania. Np. Compaq, póki nie połączył sie z HP miał ten problem.
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
krzeszak 
Vento to ja!
GRUPA LUBELSKA


Silnik: 1.8 AAM 75KM
Pomógł: 82 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 3991
Skąd: VTY
Wysłany: 2008-08-21, 21:39   

sebastian napisał/a:
czyli zainfekowanie wirusem małoprawdopodobne...

komp chodzi jak złoto nic sie nie wiesza nie muli ,zero komunikatów ze coś tam nie tak nieraz kilk rzeczy na raz robie i przez skaypa gadam zero problemu, kumpel mnie nastraszył ze monitor w lapie podświetla coś na podobieństwo jarzeniówki tylko cieniutkie i opasa cały ekran i mówił ze to musi siadać i dlatego drży dopóki sie nie nagrzeje i nie załapie , bo jak zaraz po wyłączeniu włączę ponownie to nic sie nie dzieje ale jak minie kilka godzin wtedy sie zaczyna
_________________
Volkswagen Vento Klub Polska nic więcej się nie liczy ...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 21:41   

Aristo podobnie, a na dodatek po pewnym czasie pękaja zawiasy. Ja mam Fujitsu Siemens i Aristo, ale Aristo to używka, i się dobrze trzyma nawet. Chociaz ten to tylko tacie do pracy potrzebny był.

spyro, a wracając do tych kopii... Jest coś takiego w systemie, jak kopie zapasowe, jak i również przywracanie systemu...
_________________
Zielony borowik...
 
 
krzeszak 
Vento to ja!
GRUPA LUBELSKA


Silnik: 1.8 AAM 75KM
Pomógł: 82 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 3991
Skąd: VTY
Wysłany: 2008-08-21, 21:41   

spyro napisał/a:
Jakiej firmy masz lapka?

mam ACER TravelMate 5710
_________________
Volkswagen Vento Klub Polska nic więcej się nie liczy ...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 21:44   

krzeszak napisał/a:
kumpel mnie nastraszył ze monitor w lapie podświetla coś na podobieństwo jarzeniówki tylko cieniutkie i opasa cały ekran i mówił ze to musi siadać i dlatego drży dopóki sie nie nagrzeje i nie załapie

No, ale mruga podświetlenie, czy cały ekran, tekst, obrazy itp.? Bo jedno drugie wyklucza. Jak Ci tekst mruga, to taśma, a jak zanika oświetlenie, czy się ściemnia i rozjaśnia, to lampy, ale tez i przez walniętą taśmę tak będzie, bo przeciez i oświetlenie lamp idzie przez taśmę.
_________________
Zielony borowik...
 
 
krzeszak 
Vento to ja!
GRUPA LUBELSKA


Silnik: 1.8 AAM 75KM
Pomógł: 82 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 3991
Skąd: VTY
Wysłany: 2008-08-21, 21:49   

nie teks widać bo jest jakby na drugim planie a ciemnieje jakby pierwszy plan ,czyli to podswietlenie
_________________
Volkswagen Vento Klub Polska nic więcej się nie liczy ...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 21:51   

sebastian napisał/a:
Aristo podobnie
to najtańśze i najgorsze laptopty jakie wogóle są produkowane. Ja takieg szajsu nie widziałem nigdy. W robocie mamy służbowe lapki Aristo, po miesiącu znaczek odpadł :D Ogólnie wiecznie sie psują i po roku eksploatacji nie nadają się do niczego. Coś za coś, cena zawsze jest adekwatna do jakości. Jak szukałem lapka dla siebie to identycznie wyposażone Aristo jak mój HP którego wybrałem kosztował 60% ceny HP, także coś za coś niestety...

sebastian napisał/a:
spyro, a wracając do tych kopii... Jest coś takiego w systemie, jak kopie zapasowe, jak i również przywracanie systemu...

po pierwsze musisz to robić z poziomu Windowsa a po drugie to jest nic nie warte. Naprawdę polecam spróbować GHOSTA i wierz mi że jak raz spróbujesz nigdy już nie bezie instalował windy. Windowsowe przywracanie systemu trwa wieki i tak nigdy nie odzyskasz wszystkiego. A ghostem na szybko w parę chwil masz nowiutki systemik. Też sceptycznie do tego pochodziłem póki kumpel nie pokazał mi jak to działa, jak mało czasu zabiera i jakie to cudowne rozwiązanie ;)
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 21:55   

spyro napisał/a:
Też sceptycznie do tego pochodziłem

Nie, ja ni epodchodze do tego sceptycznie, ale po prostu nie używałem nigdy tego typu programów, parę razy tylko moze to przywracanie sysytemu. Ogólnie to wszystko mi działa ok., więc nie ma takiej potrzeby, ale nie mam mnóstwa programów, czy takich waznych nawet, co bym mógł żałować, że coś się utraci, poza muzyką chyba jedynie, która to mi zajumuje ze 3/4 dysku :D
_________________
Zielony borowik...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 21:58   

krzeszak, a wracając do lapka - spróbuj go odpalać w różnych pozycjach. Np. obrócony, czy do góry nogami i obserwój sytuację. Lub w czasie normalnego odpalanie kompa, jak się takie coś zacznie robić, to poobracaj kompem, bądź poruszaj monitorem.
_________________
Zielony borowik...
 
 
krzeszak 
Vento to ja!
GRUPA LUBELSKA


Silnik: 1.8 AAM 75KM
Pomógł: 82 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 3991
Skąd: VTY
Wysłany: 2008-08-21, 22:03   

sebastian, - sugerujesz ze lept co jest walnięty?taśma albo świetlówka ,dobrze rozumie?
_________________
Volkswagen Vento Klub Polska nic więcej się nie liczy ...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 22:04   

sebastian napisał/a:
spróbuj go odpalać w różnych pozycjach

dobra propozycja ;)

sebastian napisał/a:
Ogólnie to wszystko mi działa ok., więc nie ma takiej potrzeby

Ale to nawet nie chodzi o straty, chociaż też o nie. Zainstalowanie gołego XP to około 25 minut, po co tracić ten czas jak możesz to zrobić ghostem w 1 minutę? I tu jest pies pogrzebany :D
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 22:05   

krzeszak napisał/a:
taśma albo świetlówka ,dobrze rozumie?
No bo co innego? Przecież to nie wina zadnego programu, wirusa też nie, a że piszesz, ze to się dzieje, jak dłuzej go sie nie używa, bo jak się nie nagrzeje, to tak się dzieje, wieć coś z lapkiem jest nie tak. No chyba też, że jakiś kabelek się odpiął, że coś luźne może być... Ale to też małoprawdopodobne.
_________________
Zielony borowik...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 22:08   

90% na ekran a 10% na wirucha/robala.
Zacząłbym od nowego systemu bo to nic nie kosztuje. Jak nie pomoże, to oddaj lapka do serwisu, jeśli masz jeszcze gwarancję to po kłopocie, jak po gwarancji to kontrolnie najpierw dryndnij ile ekspertyza kosztuje, żeby sie nie okazało że za samą ekspertyzę biorą 500 PLN (taka miałem przygodę w serwisie Samsunga).
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 22:11   

spyro napisał/a:
Zainstalowanie gołego XP to około 25 minut, po co tracić ten czas jak możesz to zrobić ghostem w 1 minutę?

no mi wszystko zajmuje ponad 3 godzinki - instalowanie, a później konfigurowanie wg własnych potrzeb :)
Ale bierze się browarka do ręki, po 25 minutach wracam z powrotem i instaluje płytka po płytce - a nim się nie obejżę, to już prawie wszystko porobione :)
A po drugie to czysta przyjemność - tak samo jak z jakąs naprawą czy wymianą w Ventce - oddasz do mechanika, to pare minut i masz zrobione, ale jak Ty to samo zrobisz samemu, to nie dość, że masz pewność, że wszystko zostało zrobione jak się należy, to i jeszcze satysfakcja, że to Ty sam zrobiłeś :faja:
_________________
Zielony borowik...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 22:13   

spyro napisał/a:
a 10% na wirucha/robala

ale z tego, co mi się wydaje, to wiruski nie mają czujników temperatury, nie reagują na światło - a kolega pisze, ze to tylko się dzieje przy "zimnym" odpaleniu. Jak się nagrzeje, to problem znika :)
_________________
Zielony borowik...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 22:25   

Cytat:
no mi wszystko zajmuje ponad 3 godzinki - instalowanie, a później konfigurowanie wg własnych potrzeb :)
Ale bierze się browarka do ręki, po 25 minutach wracam z powrotem i instaluje płytka po płytce - a nim się nie obejżę, to już prawie wszystko porobione :)
A po drugie to czysta przyjemność - tak samo jak z jakąs naprawą czy wymianą w Ventce - oddasz do mechanika, to pare minut i masz zrobione, ale jak Ty to samo zrobisz samemu, to nie dość, że masz pewność, że wszystko zostało zrobione jak się należy, to i jeszcze satysfakcja, że to Ty sam zrobiłeś :faja:


to ja wole inaczej: nowy system w 5 minut, a reszta czasu z moją przeurocza kobieta :D No bo po co marnowac tyle czasu na głupi system??

sebastian napisał/a:
ale z tego, co mi się wydaje, to wiruski nie mają czujników temperatury, nie reagują na światło - a kolega pisze, ze to tylko się dzieje przy "zimnym" odpaleniu. Jak się nagrzeje, to problem znika :)


No wiem, wiem.... Też obstawiałbym wedle opisu Krzeszaka że cos się z ekranem dzieje, ale robale internetowe sa tak zmutowane w tej chwili że potrafią cuda wyrabiać. Ostatnio dostałem do zrobienia kompa, w którym wedle serwisu walnął monitor, a jako, że ja nigdy nie wierzę żadnym serwisom zacząłem drążyć i drązyć i co się okazało? W biosie grafiki zainstalował się jakiś syf który powodował, że parę razy na dobę na obrazie robiły się plamy, wyglądało to jakby matryca padała w LCDeku a powodem był syfon a pamięci karty graficznej, czujesz? Oczywiście MediaMarkt w którym był kupiony komp (nie wiem jak można kupowac kompa w markecie...) stwierdził od razu wadę monitora i tyle. Nasiedziałem się sporo ale wyczyściłem pamięć karty graficznej i wgrałem od nowa BIOS do karty graf. i teraz śmiga jak nówka. A Takto wedle zaleceń serwisu MM kupili by nowy monitor bo nikomu nie chciało się posiedzieć i posprawdzać wszystko po kolei.
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2008-08-21, 22:29   

spyro napisał/a:
wedle zaleceń serwisu MM kupili by nowy monitor

nowy monitor, ale co jest? dalej to samo... i dalej reklamacja i tak w kółko. No faktycznie, wątpię, zeby sprawdzili pod tym względem, bo nikt by nawet ni eprzypuszczał, ze tak może być.
_________________
Zielony borowik...
 
 
krzeszak 
Vento to ja!
GRUPA LUBELSKA


Silnik: 1.8 AAM 75KM
Pomógł: 82 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 3991
Skąd: VTY
Wysłany: 2008-08-21, 22:32   

zobaczę co sie będzie działo jutro ;) tym czasem serdeczne dzięki!!!
_________________
Volkswagen Vento Klub Polska nic więcej się nie liczy ...
 
 
spyro 
www.vwvento.org



Silnik: 1,8 90KM B+G
Pomógł: 158 razy
Wiek: 42
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 12924
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-21, 22:32   

Dokładnie, nie dość że nic nie sprawdzili to napędzają kabzę sklepowi, bo kupisz nowy monitor i co dalej. Masz dwa lcdeki i teoretycznie żaden nie działa...
_________________
VW Vento 1992 r. 1.8 (66 kW)
Gość, zapraszamy do Stowarzyszenia Miłośników VW Vento
Jeśli pomogłem Ci to wciśnij proszę
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2008-08-21, 22:47   

spyro napisał/a:
GHOST czyni cuda :-) Przekonaj się Tygrys, raz użyjesz i już nigdy nie będziesz instalował systemu tradycyjnie...

Wiem...wiem...szwagier mnie do tego namawia, ale jakos nigdy nie mam czasu, żeby się tym zająć.
 
 
Szpiker 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1.8 benzyna
Wiek: 37
Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 470
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2008-08-21, 22:58   

musze spróbować tego ghosta bo czytając temat wydaje sie to super rozwiązaniem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13