Wysłany: 2009-07-31, 17:51 samoresetowanie sie licznika km "trip" oraz zegark
witam, przedstawie krotko: od czasu do czasu resetuje mi sie licznik km "trip" oraz zegarek. Oba sa elektroniczne. Dzieje sie to przy zapalaniu (gdy dziala np cb radio i inne odbiorniki pradu). Nie jest tak zawsze. Zastanawiam sie, czy jest gdzies jakas bateryjka podtrzymujaca napiecie? Duzy licznik przebiegu nie resetuje sie.
Zapytam rowniesz o podpowiedz - zwrocilem uwage, ze nie posiadam plastikowych oslonek dolnych uchwytow siedziska kanapy tylnej (zaraz przy nogach pasazerow). Czy wiecie gdzie mozna takie plastiki nabyc? Prawdopodobnie moje zostaly na myjni. Kanapa jest dzielona, wiec brakuje 4 szt. Z gory dzieki za podpowiedzi.
Silnik: 1,8l ABS B+G Pomógł: 52 razy Wiek: 42 Dołączył: 29 Lis 2007 Posty: 3837 Skąd: near 3CITY
Wysłany: 2009-07-31, 17:55
Z resetowaniem to wygląda mi na za słabe aku : mysli: chociaż znając życie pewnie się mylę. A zaślepki, podejrzewam że ich nigdy tam nie było, ja tez nie mam i w cale ich nie szukam
gdy mialem poprzednie aku, to resetowal mi sie prawie za kazdym razem. Od roku ma nowa centre 72 Ah (wymiana dlatego, ze przy minus 15 stopniach nie chcial zakrecic), wiec ogolnie pradu powinien miec wystarczajaco. Mam auto od 2005 roku i przez pierwsze jakies 2 lata nie bylo zjawiska samoresetowania sie zegarka oraz licznika Trip. Co wlasnie ciekawe - glowny licznik (wyswietlany na tym samym ekraniku) nie ulega skasowaniu, wiec musi miec jakies wlasne podtrzymanie (?) W sumie, ten problem nie jest strasznie powazny, ale domyslam sie, ze na tym forum moze sie to juz przydarzylo
_________________ bylo srebrne Vento, jest nadal stajnia Vw, ale to juz nie to samo... Vento rules
jak wylacze, to przy nowym aku na pewno nie wystepuje problem jesli np zapalam silnik (a wczesniej grzeja sie swiece). Jesli silnik jest jeszcze cieply, ale nie tak chlodny by zalaczyly sie swiece zarowe, to rozrusznik czasem potrzebuje ze dwa razy przekrecic silnikiem, wowczas tez to zwykle sie pojawia (samoresetowanie zegarka i licznika "trip"). Dlatego mysle, ze moze gdzies jest jakas bateryjka podtrzymujaca pamiec?? Przy spadku napiecia w tej chwili jakby nie ma zabezpieczenia przed utrata danych.
_________________ bylo srebrne Vento, jest nadal stajnia Vw, ale to juz nie to samo... Vento rules
Silnik: TDI 1Z+ Pomógł: 52 razy Wiek: 44 Dołączył: 10 Mar 2006 Posty: 3284 Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2009-07-31, 20:38
marizaga "bateryjki" to tam żadnej nie ma. Musisz mieć coś nie tak z aku.
Proponuję żebyś sprawdził ładowanie alternatora bo co z tego jak aku masz nowe jak altek Ci przeładowuje lub niedoładowuje.
mysle, ze to dobry pomysl, sprawdze, mam przyrzad, tylko, ze w fazie rozruchu silnika prad plynie tylko z akumulatora - resetowanie ma miejscie dokladnie w momencie zapalenia silnika (choc wlasnie w tym momencie pierwszych ruchow wirnika alternatora powinien generowac sie prad - nie wiem, nie jestem elektrykiem?). Akumulator mi sie nigdy nie rozladowuje - miasto czy trasa - obojetnie. Wiem, ze w alternatorze mialem juz jakis czas temu wymienione szczotki.
_________________ bylo srebrne Vento, jest nadal stajnia Vw, ale to juz nie to samo... Vento rules
ja mialem tak samo ale wtedy palil mi se bezpiecznik, (20 albo 21) musisz go wymienic i sprawdzic czy przy zapalniczce nie ma zwarcia i bedziesz smigal nadal na dobrym liczniku pzdr
Silnik: 1,8 90KM B+G Pomógł: 158 razy Wiek: 43 Dołączył: 05 Mar 2006 Posty: 12924 Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-08-01, 20:10
marizaga napisał/a:
Czy wiecie gdzie mozna takie plastiki nabyc?
ASO - czasem cena jest naprawdę OK i będą mieć każdą duperelę na zamówienie.
Co do zerowania ise zegarów - tak jak chłopaki pisza najpewniej AKU winien - kończy się. Zacznij od dokładnego wyczyszczenia klem (są do tego specjalne szczotki: http://allegro.pl/item678...tora_f_vat.html
Silnik: 2E Pomógł: 78 razy Dołączył: 18 Mar 2007 Posty: 1173 Skąd: małopolska
Wysłany: 2009-08-01, 22:19
Niemniej podsumowywując licznik jest zasilany przez bezpiecznik zapalniczki 21, może coś brudny i nie łączy, a na tym bezpieczniku siedzi jeszcze spoo innych urządzeń, więc mimo że nie jest spalony to go wyjmij i wyczyść nóżki albo wymień
Po drugie resetowanie licznika z powodu aku to już wówczas kiedy naprawde jest skończony lub klemy nie łączą, w tym przypadku skoro nowy to odpada.
No i po trzecie i nabradziej prawdodpobne: coś nie tak z licznikim. Najpierw posprwaedzaj czy dobrze dociśnięta jest wtyczka licznika, a jeśli tak to często winny jest chyba stabilizator napięcia w liczniku, wymiana i dostępność jest łatwa dla elektronika - o ile to jest to.
bezpiecznik byl dobry, ale miejsca styku z obwodem mial dosyc odcisniete (takie prawie rowki na blaszkach). Zamienilem go z innym takim samym (15A) i jak na razie nie ma samoresetowania. Dzieki raz jeszcze za sugestie Pablomed. Pozdrawiam
_________________ bylo srebrne Vento, jest nadal stajnia Vw, ale to juz nie to samo... Vento rules
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum