Silnik: AAM 1,8 Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 13 Gru 2010 Posty: 60 Skąd: CK
Wysłany: 2011-01-10, 20:37 Dziwne zachowanie na benzynie
Witam. Mam kolejny problem z Ventylkiem. Samochód cieżko pali na benzynie, czasami zgasnie itp, na gazie nie ma takich objawów, czasami na benzynie załapie i jedzie dobrze, czasami przerwa i gaśnie. Dzisiaj chciałem go przegonić na benzynie, rozbujałem go troche i wtedy zaczał przerywać i strzelać w tłumik. Co to może być problemem sa jeszcze falujące obroty na benzynie. Pompka paliwa jest nowa. Czy to bedzie silniczek krokowy
Silnik: 1.8 Pb +LPG Pomógł: 1 raz Wiek: 33 Dołączył: 17 Cze 2010 Posty: 353 Skąd: WG
Wysłany: 2011-01-11, 22:43
Sprawdz przewody, kopułka , palec, wezyki doprowadzajace paliwo do silnika,, moze przypchane... i nie kiedy wpusci do silnika troche a niekiedy sie dławi.. Hmm Moze pod kompa?
_________________ SKUP TELEFONÓW: NAJLEPSZE CENY!! DOJAZD DO KLIENTA. NAPRAWA, SIMLOCKI ETC.
Silnik: AAM 1,8 Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 13 Gru 2010 Posty: 60 Skąd: CK
Wysłany: 2011-01-12, 21:45
Ale na gazie nie ma takiego problemu, wiec raczej kopułka i przewody odpadają. Teraz mi brakło gazu na podwórku i nawet nie mam jak na benzynie dojechać na stacje bo teraz w ogóle na benzynie nie odpala, załapuje i tak jakby go zalewało, załamka. Świece czyściłem niedawno. Cewke wymieniłem bo miałem spaloną, może to jakies kable nie stykają dobrze, tylko czemu na gazie jezdzi normalnie?
Silnik: 1,8 Pomógł: 3 razy Wiek: 41 Dołączył: 14 Maj 2007 Posty: 193 Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2011-01-12, 21:55
trzeba by zajrzeć do paliwa , tak jak post wyżej przewody paliwa filtr paliwa robiłem takie autko i pan miał syf w paliwie a niby było wszystko ok a autko szarpało
ja mam pomysł... masz poprostu ustawiony zapłon na LPG... mialem tak w w golfie mk1 na gazie smigal jak zły, na benzynie sie dusil, lubil sobie strzelic czasem sprawdz jak ktos tam mowil kopulke, palec rozdzielacza i w nocy przy calkowitej ciemnicy sprawdz sobie kable psikajac je woda jak beda iskierki tzn ze maja przebicia i kable nalezaloby wymienic pozdro
_________________ Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć można, ale czegoś brakuje
Silnik: AAM 1,8 Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 13 Gru 2010 Posty: 60 Skąd: CK
Wysłany: 2011-01-14, 15:07
A możliwe jest ze zapłon powinien być inaczej ustawiony na lpg i benzynie bo ja mam ustawiony o 40 stopni do przodu wzgledem idealnego ustawienia po stroboskopie. Jak miałem ustawiony idealnie to nie jezdził w ogóle na lpg, przekroczenie 80km/h to była jakas masakra.
no na gazie chyba musisz miec wlasnie przyspieszony zapłon o iles tam
a poza tym kolego jaka masz instalacje? sekwencyjna czy gaz idzie z powietrzem? ;>
_________________ Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć można, ale czegoś brakuje
Silnik: 2E Pomógł: 78 razy Dołączył: 18 Mar 2007 Posty: 1173 Skąd: małopolska
Wysłany: 2011-01-16, 00:54
MihasZiom, spróbuj resety sterownika ECU - poprzez odłączenie klem na noc, potem zostawienie pracującego silnika na luzie aż do pełnego rozgrzania, i potem trochę pojeździj na banzynie. Jeśli problem ustąpi to jesteś w domu naprawisz po przeczytaniu o emulacji sondy na masę lub po założeniu odcięcia stałego plusa do ECU - na każdym forum o tym napisano tyczy się silników na monowrysku jak ABS, AAM, ABU, ABD.
Z tym zapłonem to nie tak. Po prostu na LPG można - ale absolutnie się nie musi - wyprzedzić zapłon więcej niż do benzyny czyli zamiast na 5-6 stopni powiedzmy na 9-10. Korzysta się ty z tego że na LPG nie występuje spalania stukowe a taki wyprzedzenie nieznacznie poprawia moc silnika
A ja sie tak spytam pompe paliwa wymieniales sam czy w warsztacie Ci to robili??
Bo mialem identyczny problem w identycznym silniku,tylko do tego dochodziło jeszcze ze gasnął przy skręcaniu w lewo . I byla wlasnie nowa pompa w baku.Okazało sie ze jak mechaniki wkladali juz dekiel na bak to pompa wypadła z prowadzen w baku i leżała po skosie i nie umiala nabic tyle cisnienia ile powinna. Sam se ją poprawilem i do konca było juz gitara,a i tak sugerowałbym to sprawdzic bo mogła sama wypasc jesli za słabo byla przekręcona.
Silnik: AAM 1,8 Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 13 Gru 2010 Posty: 60 Skąd: CK
Wysłany: 2011-01-16, 22:15
Problem częściowo rozwiązany, powodem nieodpalania na benzynie był nieszczelny wąż paliwowy, został wymieniony i samochód odpala elegancko na benzynce, wystarczy lekko zakrecić i już pali. Dodatkowo przstawiłem delikatnie zapłon i nie wierząc w sens takiej regulacji "na słuch" musze stwierdzić ze mu sie poprawiło lepiej jezdzi na gazie. Pozostał problem falujących obrotów na benzynie. i kolejne pytanie
Czy silniczek krokowy działą tylko na benzynie bo na gazie obroty nie falują.
Jaka instalacja LPG,automat czy manual??
Ogólnie w AAm powinna byc auto z registerem i generalnie krokowka z beny nie ma za duzo do gadania. Ale czasem jest tak ze nie ma registera i jest na srubke,wtedy napewno krokówka nie musi działac na LPG.
Z tym ze w AAM jest ta krokówka niezniszczalna rzeklbym,tylko raz u Rufika sie popsuła i dalismy inną. Jakby co mam AAM na częsci całego.
Silnik: 2E Pomógł: 78 razy Dołączył: 18 Mar 2007 Posty: 1173 Skąd: małopolska
Wysłany: 2011-01-17, 19:04
MihasZiom, resret o którym ci pisałem to wyjasni, ale oczywiście silniczek krokowy działa również na LPG, jesli reset pomoze to juz znajdziesz co zrobić albo zapytasz.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum