Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Likwidacja szkody komunikacyjnej
Autor Wiadomość
JacQ 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8 ADZ 90HP
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 41
Skąd: KOL
Wysłany: 2011-01-11, 13:43   Likwidacja szkody komunikacyjnej

Czołem, dokładnie miesiąc temu 11-12-2010 miałem nieprzyjemną sytuację tzn nie wyhamowałem Ventylka i pocałowałem BMW 520 w dupke. Kierowca BMW zanim wysiadł z auta już rozmawiał z komendą okazało się że u mnie totalnie nic się nie stało o ile jako stratę można uwzględnić lekki wgniot na tablicy rej :D w BMW wg jego kierowcy zderzak wszedł do środka auta chociaż wg mnie gość tylko czekał na taka okazje i dlatego pierwsze co to dzwonil po policje. Policja w notatce napisała że nie widzi żadnych uszkodzeń i pojechali. Teraz się zastanawiam bo minęło 30 dni a ja nie dostałem z PZU (tam mam polise) listu żeby potwierdzic co sie stalo. Wydaje mi się że nawet jak już mnie zaproszą do siebie to nie mogą mi zabrać zniżek bo mineło te 30 dni. Co o tym sądzicie?
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-11, 14:09   

Nie rozumiem za bardzo co ty piszesz. Skoro była policja i spisali notatkę, czyli przyznałeś się do winy to po jakiego pierona ma się jeszcze z tobą kontaktować ktoś z PZU ? Jak przyjdzie kolej na opłacenie OC w PZU to potrącą odpowiednią kwotę, jeśli nie to innemu ubezpieczycielowi musisz podać ilość kolizji, nie podasz a sprawdzą, to będzie miał problem.
_________________

 
 
wojtek 
Ventofan


Pomógł: 8 razy
Wiek: 44
Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-11, 14:30   

Z tego co się orietuje to poszkodowany ma wg prawa 3 lata na zgłoszenie kolizji w towarzystwie ubezpieczeń z polisy OC.
 
 
JacQ 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8 ADZ 90HP
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 41
Skąd: KOL
Wysłany: 2011-01-11, 15:11   

Hormon napisał/a:
Nie rozumiem za bardzo co ty piszesz.
Właśnie kumpel kiedys mial kolizje i byl sprawcą no i ubezpieczyciel wysylal mu powiadomienie zeby sie zglosil do oddzialu zeby potwierdzic wszystko stad moje pytanie, a przeciez nie pojde sie pytac do PZU ;) moze byc tak jak piszesz ze przy nastepnej skladce sie upomna o 10% i tyle
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-11, 15:17   

JacQ napisał/a:
Hormon napisał/a:
Nie rozumiem za bardzo co ty piszesz.
Właśnie kumpel kiedys mial kolizje i byl sprawcą no i ubezpieczyciel wysylal mu powiadomienie zeby sie zglosil do oddzialu zeby potwierdzic wszystko stad moje pytanie, a przeciez nie pojde sie pytac do PZU ;) moze byc tak jak piszesz ze przy nastepnej skladce sie upomna o 10% i tyle


Jak byś spisał notatkę tylko z tym kolesiem to dostałbyś z PZU pisemko do wypełnienia, a jak policja spisała taką notatkę, to raczej nic nie będą do ciebie przysyłać.
_________________

 
 
JacQ 
Kierowca eLki


Silnik: 1.8 ADZ 90HP
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 41
Skąd: KOL
Wysłany: 2011-01-11, 15:23   

Hormon napisał/a:
Jak byś spisał notatkę tylko z tym kolesiem to dostałbyś z PZU pisemko do wypełnienia, a jak policja spisała taką notatkę, to raczej nic nie będą do ciebie przysyłać.
Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie ale na pewno będzie tak jak piszesz, dzięki za odp.
_________________

 
 
vst93 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1.8
Pomogła: 5 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 433
Skąd: LLE
Wysłany: 2011-01-12, 18:40   

A mnie się jednak wydaje, że pomimo notatki policyjnej ubezpieczyciel przysyła karteluszkę na której pisze się praktycznie to samo co w notatce masz (+ jakieś rysunki zdarzenia, opisy itp) ale to raczej jakby miało przyjść to już by przyszło
_________________
Ventolot by vst93: http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=8041
 
 
Hormon 
Vento to ja!

Silnik: 1,9 diesel
Pomógł: 41 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3076
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-12, 19:16   

vst93 napisał/a:
A mnie się jednak wydaje, że pomimo notatki policyjnej ubezpieczyciel przysyła karteluszkę na której pisze się praktycznie to samo co w notatce masz (+ jakieś rysunki zdarzenia, opisy itp) ale to raczej jakby miało przyjść to już by przyszło


Może przyjdzie a może i nie, ale czas przyjścia tego papierka też jest uzależniony od tego kiedy poszkodowany zgłosi się do ubezpieczyciela. Poszkodowany ma na to 3 lata.
_________________

 
 
zlotykamil 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.8 b+g ABS
Pomógł: 12 razy
Wiek: 39
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1308
Skąd: ossówka k. biała podlaska/gorzów wlkp
Wysłany: 2011-01-19, 12:24   

poleca ci po znizce i to wszystko chyba ze gosc odkryl nagle jakies inne uszkodzenia to cos jeszcze wyciagnie z ubezp- ja mialem tamtej zimy podobna sytuacje - gosc mi wjechal w tylek ale podrapal tylko ucho cholownicze a sobie pobil troszke autko - po co policja - ja wziolem od niego na piwo a on pojechal i tak mial juz w plecy pare zlotych wiec po co mu jeszce klopoty z ubezpieczeniem..
apropo spisywania oswiadczen miedzy soba - to tez ciezka sprawa - pozniej ubezpiecz przesluchuje cie jak przestepce i dzien w plecy masz a z drugiej strony jak wezwiesz policje to tez dla zasady jakis mandat jest
_________________
VENTOCAFE daje rade...
 
 
RysiekVW 
Autostopowicz


Silnik: R4 1.9 TD 75
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 5
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 2015-08-05, 12:01   

A to nie lepiej od razu wykupić porządny pakiet ubezpieczeń i potem nie mieć problemu? Przecież nawet sam VW Bank oferuje niezłe warunki - obczajcie sobie http://www.vwbank.pl/dla-...unikacyjne.html. Ja jestem zadowolony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13