Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
MANDATY...
Autor Wiadomość
czarnysauber 
Vento to ja!


Silnik: 1,8
Pomógł: 61 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3720
Skąd: LZA
Wysłany: 2009-10-04, 19:45   

Buli napisał/a:
hehhe nie mam lepiej do mnie komornik sie na chate wbił i darł pape o jakies 100zł:)

he he u mnie komo byl w maju i pyta sie czy jest Marcin (czyli ja ) a ja mu na to ze brat jest za granica i nie wiadomo kiedy wroci na to on mi tlumaczy ze brat ma 800 zl mandatow do zaplacenia i jak wroci to niech sie zglosi do US :diabeł:
_________________
Noga z gazu!
Lepiej stracić minutę życia ,niż życie w minutę!
 
 
KAISER 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1Y 47kW 65KM
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 477
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-27, 23:47   wideorejestrator - nieprzyjęcie mandatu

Hej,

dzisiaj jechałem w trasie - okolice Bełchatowa.

Wyprzedzam kolumnę pojazdów (prędkość OK, poza obszarem zabudowanym).
Wciskam się w końcu między pojazdy, tuż za mną drugi (nieoznakowany) samochód.
Niebieskie światła, kazali zjechać na pobocze...

Wsiadam do nich i co widzę na filmie:
- pierwsze ujęcie: widać jak jadą za jakimś pojazdem z przyczepką,
widać znak A6a "skrzyżowanie z drogą podporządkowaną",
- dalej widać, że jest linia ostrzegawcza, potem kawałek podwójnej ciągłej, znowu ostrzegawca i wreszcie przerywana
- potem drugie ujęcia: widać mnie jak już jestem w trakcie wyprzedzania na przerywanej

Zarzut: wyprzedzanie na skrzyżowaniu

Bo niby zacząłem wcześniej a na przerywanej to jestem już trakcie.

Na filmie za chole*ę tego nie widać.

Mówię do nich, że przecież na filmie nic nie ma.
Oni na to, że może i nie ma ale oni widzieli. Proponują 200 zł i 5 punktów.

Nie zgodziłem się. Pytają czy jedziemy na komendę żeby złożyć zeznanie.
Mówię, że nie ma problemu. Nagle im się odechciało.

Dyskutujemy. Oni, że widzieli.
Ja, że nie mam świadomości popełnienia wykroczenia a na filmie nic nie ma.

Straszą, że w sądzie grodzkim oni zeznają swoje a ja będę musiał pokryć koszty biegłego (który podobno wyliczy i dopowie to czego nie widać na filmie).

Stoję przy swoim: nie wyprzedzałem na skrzyżowaniu i nie ma tego na filmie.
Nie przyjmuję mandatu.

Znowu pytają o zeznanie w Bełchatowie. Ja chcę jechać. Jeden niby tam dzwoni, w końcu mówi, że dzisiaj już tam nic nie załatwimy bo nikogo nie ma.
Ja na to, że nie będę specjalnie do Bełchatowa jechał i wolę dzisiaj.
Oni wtedy, że w razie czego przesłucha mnie policja we Wrocławiu.

W końcu dali mi świstek:


Podpisałem i się rozstaliśmy.

Jaka jest dalsza procedura?

Co to w ogóle za ściema z tym filmem i z jakimś zeznaniem?

Strasznie dziwne jak dla mnie to wszystko...

Chyba napiszę pismo i wyślę w PN moje oświadczenie jak to było.
W samochodzie byłem z żoną więc będzie wersja moja i pasażera.

Co Wy na to?

Pozdr :)
_________________
KAISER
 
 
Mlody~ 
Ventomaniak


Silnik: 1.8 90KM
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 850
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-08-27, 23:55   

Jakie procedury są to tego nie wiem. Ale jeśli jesteś pewny swojego to walcz :oklaski: napisz jak się to wszystko skończy bo jestem ciekawy :) powodzenia :)
_________________
Chodzenie do kościoła świadczy o Tobie , że jesteś katolikiem ? To tak jakby spanie w garażu robiło z Ciebie mechanika...

F7R :C
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2010-08-28, 09:13   

Z wideorejestratorami w pojazdach cywilnych to w ogóle jest "inna bajka"... Wielu o tym nie wie, że nawet, gdy Cię zmierzą, że przekroczyłeś prędkość, to w niektórych przypadkach jak nie przyjmiesz mandatu, to masz wygraną w kieszeni od razu. Powiedzmy, że na trasie jedziesz sobie 105 km/h. Z daleka jedzie za Tobą taki pojazd i Ciebie namierza. Jedzie oczywiście szybciej od Ciebie, na jego monitorku pokazuje np. 120km/h, dojeżdżając do Ciebie włączy koguta, będzie zwalniał, więc i Ty zwolnisz, prędkość w tym czasie zmaleje wam obu. Zaprosi Cię do środka w celu obejrzenia filmu. Oglądasz sobie i co widzisz? Że nie jechałeś 105 km/h, tylko 120 km/h. Niczego sobie niezdający człowiek z tego co zobaczył świadomie przyjmuje mandat. Ale zaraz, chwila... przecież taki wideorejestrator nie ma funkcji pomiaru prędkości. To tylko wideo-rejestrator. W dolnym rogu widnieje oczywiście prędkość 120 km/h, ale to nie Twoja prędkość, a misiaków. Specjalnie szybciej jechali, dojeżdżając, żeby jak największa prędkość była, a zwykły śmiertelnik nie zdaje sobie z tego sprawy, zobaczy, ze faktycznie jechał 120 km/h, no cóż, nie będzie się spierał, skoro ma dowód czarno na białym. Ale nie zgodzi się na mandat, sprawa oprze się o sąd, a Ty masz już wygraną sprawę!
_________________
Zielony borowik...
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2010-08-28, 10:35   

sebastian,
Cytat:
przecież taki wideorejestrator nie ma funkcji pomiaru prędkości.


To pojechales :D
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
speedy gonzales 
Ventofan
Carpe Diem



Silnik: 2.0 2E
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 103
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2010-08-28, 13:20   

sebastian napisał/a:
sprawa oprze się o sąd, a Ty masz już wygraną sprawę


tylko weź później w sądzie udowodnij, że rzeczywiście nie jechałeś tyle. To raczej nie takie proste. Kupę kasy najpierw wydasz na biegłych, no i zmarnujesz od cholery czasu. A gwarancji na wygranie sprawy i tak nie masz.
_________________
Moje Vento
http://forum.vwvento.org/...?t=7492&start=0
----------------------------------------------------------
 
 
D_M_C_ 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 2GT ADY LPG
Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 474
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-28, 14:32   

speedy gonzales napisał/a:
sebastian napisał/a:
sprawa oprze się o sąd, a Ty masz już wygraną sprawę


tylko weź później w sądzie udowodnij, że rzeczywiście nie jechałeś tyle. To raczej nie takie proste. Kupę kasy najpierw wydasz na biegłych, no i zmarnujesz od cholery czasu. A gwarancji na wygranie sprawy i tak nie masz.


Ale przypadkiem nie jest tak że oni Tobie muszą udowodnić że tyle jechałeś. Same ich zeznania raczej według mnie się nie liczą. muszą mieć dowód, a jeżeli nie ma pomiaru na radarze to niech się bujają. Zasada domniemania niewinności i tyle czy jakoś tam.

Ja miałem przypadek z wypadkiem. Wyprzedzałem w zabudowanym jedno auto i rze z przodu było pusto i jeszcze jedno auto chciałem brać. Niestety dziadek (65l.) Postanowił skręcić w lewo bez kierunku. Wyprzedzanie rozpoczęte prawidłowa jednak w trakcie była już z prawej linia ciągła ale pociągnąć chciałem dalej. niestety jak wcześniej napisałem i stety dzwon. Policjant otwarcie powiedział że nie powinienem w ogóle zaczynać manewru (w trakcie wyprzedzania 70) Powiedziałem że manewr zacząłem w dozwolonym miejscu a chciałem kontynuować aby nie stwarzać zagrożenia gwałtownym hakowaniem i wciskaniem się między auta kiedy pojawiła się ciągła linia. Do tego zeznania pasażera (Monika ze mną jechała) Jeszcze jechałem z Teściem i znajomą ale już nie musieli zeznawać. Sprawa zahaczyła o sąd grodzki. Winny został ten dziadek za brak sygnalizowania skrętu w lewo.

Moim zdaniem jest Twoja racja. Daj znać i nie daj się wrobić.
_________________

 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2010-08-28, 14:56   

speedy gonzales napisał/a:
tylko weź później w sądzie udowodnij, że rzeczywiście nie jechałeś tyle.

To oni maja udowodnic a nie ty im.
KAISER, klasyczny przypadek "postraszymy to moze sie uda" ;)
Pewnie chlopaki na lapowe liczyli bo kazdy wniosek do sadu grockiego to dodatkowa papierkowa robota dla nich a oni liczyli na szybki kredytowy.

Zalezy ile jestes od tej przerywanej. Jesli przynajmniej jakies 5m od rozpoczecia przerywanej i dokladnie w tym miejscu zaczyna sie film gdzie jestes na przeciwleglym pasie to niech sie bujaja.
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
KAISER 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 1Y 47kW 65KM
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 477
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-28, 16:34   

bradley na tym filmie to naprawdę widać wielkie g**no.
Aż się sam zdziwiłem jak mi go pokazali.

Dzisiaj napiszemy z żoną oświadczenie i wyślemy im poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Ale zdziwił mnie brak jakiejkolwiek notatki, pouczenia na piśmie.

Co oni mi dali - pouczenie, że odstępujemy od przesłuchania???
Przecież chciałem być przesłuchany.

USTAWA
z dnia 24 sierpnia 2001 r.
Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia
Art. 54.
§ 7. Od przesłuchania osoby, o której mowa w § 6, można odstąpić, jeżeli byłoby
ono połączone ze znacznymi trudnościami; osoba ta może nadesłać wyjaśnienia
do właściwego organu w terminie 7 dni od odstąpienia od przesłuchania, o
czym należy ją pouczyć. Odstąpienie od przesłuchania oraz pouczenie dokumentuje
się notatką urzędową.
_________________
KAISER
 
 
zlotykamil 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.8 b+g ABS
Pomógł: 12 razy
Wiek: 39
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1308
Skąd: ossówka k. biała podlaska/gorzów wlkp
Wysłany: 2010-08-28, 17:53   

sebastian napisał/a:
przecież taki wideorejestrator nie ma funkcji pomiaru prędkości

to jak to jest w koncu ma czy nie ma? ja sie zawsze zastanawialem - jak to może dzialać skoro oni jada z różna predkościa itd ? swoją drogą ogladałem już siebie w takiej Vektrze :młotek:
_________________
VENTOCAFE daje rade...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2010-08-28, 21:49   

zlotykamil napisał/a:
to jak to jest w koncu ma czy nie ma? ja sie zawsze zastanawialem

To jest tylko wideo-rejestrator. Tak samo, jakbyś sobie zwykłą kamerkę w aucie zamontował i nagrywał nią jadące przed Tobą samochody. Nie ma pomiaru prędkości. A nawet jak mi nie wierzysz, obejrzyj sobie program na TVN Turbo "Uwaga pirat", albo nawet na YT kilka filmików z pomiarami prędkości. Zauważysz, że prędkość, która w dolnym rogu wyświetlana jest, jest prędkością właśnie ich samochodu, a nie tego jadącego przed nimi. Nawet jak widać na kilku filmikach, że jakiś tam pirat szaleje na ulicy, wyprzedza na podwójnej ciągłej, wyprzedza kolumnę samochodów i chowa się kilka aut przed nimi, to jakim chu... mają mu prędkość zmierzyć? Musieli by mieć zamontowany ewentualnie radar z laserem na przodzie na desce, a tego nie mają, a przynajmniej ogromna większość. Także oni muszą potencjalnemu "piratowi" udowodnić, że popełnił wykroczenie, ale jeśli ktoś jest na tyle kumaty i ma łeb na karku, to jeśli nie szalał na drodze z wyprzedzeniami i łamaniem przepisów poza jakimś tam niewielkim przekroczeniem prędkości, co widać na ich filmiku, to w 99% ma sprawę wygraną w sądzie, gdy nie przyjmie mandatu. :D
_________________
Zielony borowik...
Ostatnio zmieniony przez sebastian 2010-08-28, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rolz 
Ventomaniak



Silnik: 1.9 tdi 1z
Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 799
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-28, 21:57   

Ostatnio jechałem autem służbowym i po oczach dostałem lampą radaru przenośnego postawionego pewnie przez straż miejską...
Czy robienie zdjęć fotoradarem z lampą jest legalne kiedy nie ma żadnych tablic informujących o pomiarach fotoradarem ??
_________________
Ventura rolz on...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2010-08-28, 22:04   

Przypatrzcie się na te filmiki, w prawym dolnym rogu pokazuje cały czas prędkość radiowozu, a nie prędkość ścigającego pojazdu. Kiedy przyspieszają, kiedy hamują, wszystko to widać Ktoś hamuje, oni przyspieszają by do wyprzedzić i co, to dalej jest jego prędkość? Nonsens, kij im w oko.

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Zielony borowik...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2010-08-28, 22:06   

rolz napisał/a:
Ostatnio jechałem autem służbowym i po oczach dostałem lampą radaru przenośneg

Kiedyś coś czytałem, ze używanie lamp błyskowych w nocy jest niezgodne z przepisami, do tego celu powinna być użyta lampa na podczerwień. Nie pamiętam dokładnie o co w tym wszystkim chodziło, ale to, co kojarzę, to nie można lamp błyskowych stosować w nocy...
_________________
Zielony borowik...
 
 
zlotykamil 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.8 b+g ABS
Pomógł: 12 razy
Wiek: 39
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1308
Skąd: ossówka k. biała podlaska/gorzów wlkp
Wysłany: 2010-08-28, 22:10   

poczytalem troche w necie i z tego co zrozumialem to jednak moga za predkosc tez karac jezeli przejada jakis tam odcinek w jednostajnym tepie za nami.... mnie kiedys scigneli ale zlapali mnie na przedniej kamerce na podwojnej ciaglej - tlumaczenia nie bylo - lecz co mnie wlasnie zastanowilo to to ze chcieli mi jeszcze za predkosc wlepic dodatkowo - lecz ich zdaniem bylo 100 na 70tce a mom bylo ok 120 i kiedy powiedzialem ze cos ta kamerka nie tak pokazuje to temat predkosci zostal zakonczony
nast razem nie dam sie zrobic na slisko :P
_________________
VENTOCAFE daje rade...
 
 
Rafik 
Vento to ja!

Silnik: 3.0 D 136KM
Pomógł: 16 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 3004
Skąd: tyle dymu ?!
Wysłany: 2010-08-28, 22:15   

sebastian, ale na TVN Turbo pokazuja dwie predkosci

ta w dolnym rogu to ta radiowozu a ta pokazuje sie pozniej na srodku duzymi cyframi i jest przewaznie inna niz ta na dole czy sie myle ??
_________________
VW Vento 1.9 D 1Y 64 KM
VW Vento 1.9 TD AAZ 75KM +
Mercedes W210 E 300 136 KM
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2010-08-28, 22:19   

Tu fajnie wszystko widać:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Rafik napisał/a:
ale na TVN Turbo pokazuja dwie predkosci

Tak, jedna jest prędkość chwilowa, a druga prędkość pośrednia lub ta, gdzie na jakimś odcinku drogi jechali największą prędkością.
Nigdy nie ta Twoja, z którą Ty ześ jechał, bo w żaden sposób bez urządzenia laserowego Ci tego nie zmierzą.
_________________
Zielony borowik...
 
 
rolz 
Ventomaniak



Silnik: 1.9 tdi 1z
Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 799
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-28, 22:26   

sebastian napisał/a:
Nigdy nie ta Twoja, z którą Ty ześ jechał, bo w żaden sposób bez urządzenia laserowego Ci tego nie zmierzą.

Mi się zawsze wydawało, że w "Piracie" mówią zawsze o prędkości swojej i namierzanego...
_________________
Ventura rolz on...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2010-08-28, 22:37   

rolz napisał/a:
Mi się zawsze wydawało

hehe :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wideorejestrator

Cytat:
Prędkościomierz wskazuje zarówno prędkość chwilową jak i średnią będącą wartością zmierzoną prędkości dla pojazdu kontrolowanego a otrzymaną przez podzielenie wybranej długości odcinka drogi przez zmierzony czas przejazdu.


Mało kto wie, że tak na prawdę to służy tylko do zarejestrowania danego zdarzenia, a nie jako pomiar prędkości. Dlatego złapany, ma już portki pełne gaci i płaci, bo jeszcze nie wie...

Cytat:
Kto choć trochę orientuje się w specyfice pracy z wideorejestratorem, ten wie, że nie da się dokonać zapisu prędkości „namierzanego” kierowcy bez dogonienia go, ustawienia się bezpośrednio za nim na tzw. ogonie i filmowania jego jazdy przynajmniej na odcinku 100 metrów. Niech mi ktoś wytłumaczy, jak to zrobić, nie przekraczając dozwolonych prędkości. To przecież absurd.


http://www.bmw-klub-lodz....hp?topic=7191.0
_________________
Zielony borowik...
 
 
Rafik 
Vento to ja!

Silnik: 3.0 D 136KM
Pomógł: 16 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 3004
Skąd: tyle dymu ?!
Wysłany: 2010-08-28, 22:38   

Cytat:
Mi się zawsze wydawało, że w "Piracie" mówią zawsze o prędkości swojej i namierzanego...


no własnie mi tez :P
_________________
VW Vento 1.9 D 1Y 64 KM
VW Vento 1.9 TD AAZ 75KM +
Mercedes W210 E 300 136 KM
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2010-08-28, 22:44   

Wideorejestratory nie mierzą prędkości ściganego pojazdu, lecz szybkość goniącego go radiowozu.
To niech już się wam nie wydaje tylko zmieńcie tok myślenia, że wideorejestrator nie ma funkcji pomiaru prędkości, tylko ma na celu zarejestrowanie bieżącej akcji pościgu czy czegokolwiek. :)
_________________
Zielony borowik...
 
 
rolz 
Ventomaniak



Silnik: 1.9 tdi 1z
Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 799
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-28, 22:46   

sebastian napisał/a:
Mało kto wie, że tak na prawdę to służy tylko do zarejestrowania danego zdarzenia, a nie jako pomiar prędkości. Dlatego złapany, ma już portki pełne gaci i płaci, bo jeszcze nie wie...

Myślałem, że prędkość ściganego obliczana jest jako różnica pomiędzy nim a pojazdem policji... czyli jak dojadą Ci na tyłek to muszą później jechać za Tobą z tą samą prędkością aby dokonać pomiaru...
_________________
Ventura rolz on...
 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2010-08-28, 22:54   

rolz napisał/a:
czyli jak dojadą Ci na tyłek to muszą później jechać za Tobą z tą samą prędkością aby dokonać pomiaru

no bo tak w teorii być powinno, jednak w niektórych wypadkach tego się nie da zrobić, gdy ścigany np. znajduje się w kolumnie samochodów, wyprzedzając co jakiś czas.

Wiadomo, że jak ktoś szaleje 180 to i tak przegra i tak, nie ma najmniejszych szans. Ale gdy to są prędkości rzędu np. 20-30 km/h to jest bardzo duża szansa odwołać się do sądu, powołać się przynajmniej na tzw. błąd pomiarowy, który zawsze występuje oraz na nieprecyzyjny pomiar, na jakiej zasadzie oni taką prędkość mi zmierzyli, gdy to była ich prędkość, a nie moja...
_________________
Zielony borowik...
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2010-08-28, 23:29   

sebastian, wlasnie w sposob posredni mierza twoja predkosc i nie potrzebuja do tego laseru a prostej matematyki i wzoru z fizyki.
Jesli na pewnym odcinku odleglosc miedzy pojazdami nie zmienia sie to wiadomo z jaka predkoscia jedzie ten drugi pojazd. Z taka jak twoja.
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2010-08-28, 23:42   

bradley napisał/a:
Jesli na pewnym odcinku odleglosc miedzy pojazdami nie zmienia sie to wiadomo z jaka predkoscia jedzie ten drugi pojazd.
No dokłądnie tak jest. Ale nie jest to idealny pomiar, zważywszy na to, że może to zadecydować też o kwocie mandatu, jeśli będzie się kształtować na przedziale taryfikatora, albo prędkość była o 29 km za duża, albo o 31 km i już inny będzie mandat. tak czy inaczej nigdy nie będzie to dokładny pomiar. A żeby nawet mogli ustalić w miarę precyzyjny pomiar, to musieli by ci siedzieć metr za tobą, to wiadomo, że oba auta będą się z tą samą prędkością poruszać, a gdy są w odległości nawet 20 metrów, nie ma szans, żeby pomiar wyszedł idealnie. Poza tym, jak wiadomo, liczniki samochodowe są tak robione, żeby pokazywały większą prędkość, aniżeli pojazd się porusza w danej chwili, więc wszystkie pomiary musiałyby bazować na gps, a nie wszystkie na tym bazują.
_________________
Zielony borowik...
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2010-08-29, 09:50   

Ja mialem 79/50 i potraktowali mnie dosc lagodnie bo tylko 100 :P
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
D_M_C_ 
Zapalony Ventkarz



Silnik: 2GT ADY LPG
Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 474
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-29, 12:34   

bradley napisał/a:
Ja mialem 79/50 i potraktowali mnie dosc lagodnie bo tylko 100 :P


Kiedyś byłem lepszy. miałem 99 na 50 i 100zł+4pkt. Opisane w którymś wątku, jechałem z żoną do rodziny. Gdańska drogówka.
_________________

 
 
sebastian 
Vento to ja!
Bora


Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 144 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 5840
Skąd: FZA
Wysłany: 2011-01-05, 18:14   

Czytam właśnie Kodeks Drogowy - dzisiaj najnowszy, kupiony dopiero... Czytając, jedna rzecz wzbudziła moje wątpliwości. Mówi się, że dopuszczalną prędkość można przekroczyć do 10 km/h bez żadnych konsekwencji (bo nawet w w/w KD napisane jest, w komentarzu do niego, że przecież nasz kraj ma najwięcej znaków drogowych w całej EU, więc kierowca musi skupić się na drodze, a nie co chwilę zerkać na licznik). O tych dopuszczalnych 10 km/h jest napisane, ale idąc dalej, gdzie widnieje taryfikator mandatów i punktów karnych już znaleźć można widełki: przekroczenie prędkości od 6-10 km/h - 1 pkt. i do 50 zł, 11-20 - itd. Więc w końcu jak to jest? To się tyczy tylko samych zdjęć z fotoradarów, a osobno co do kontroli drogowej, czy jak?
_________________
Zielony borowik...
 
 
Rafik 
Vento to ja!

Silnik: 3.0 D 136KM
Pomógł: 16 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 3004
Skąd: tyle dymu ?!
Wysłany: 2011-01-05, 19:39   

to dotyczy tylko fotoradarów jak misiek zlapie Cie na suszare za 10 km przekroczone to moze Cie ukarac a jak jest czlowiekiem to tego nie zrobi :P u mnie za 10 km/h nigdy nie lepili mandatów ;)
_________________
VW Vento 1.9 D 1Y 64 KM
VW Vento 1.9 TD AAZ 75KM +
Mercedes W210 E 300 136 KM
 
 
hrubek18 
Już prawie mieszkam w Ventce



Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 24 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1611
Skąd: Hrubieszów (LHR)
Wysłany: 2012-09-08, 09:31   

i weekend się pięknie zaczyna 200zł i 6 punktów na 50km/h miałem 81 :] chciał dać 300 ale wytargowałem jakoś :]
_________________
Było Vento 1.9 TDI http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=9604
Jest Astra G 1.7 DTI http://www.astra-g.pl/vie...hp?f=69&t=39344
 
 
czarnysauber 
Vento to ja!


Silnik: 1,8
Pomógł: 61 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3720
Skąd: LZA
Wysłany: 2012-09-09, 17:49   

sebastian napisał/a:
Czytam właśnie Kodeks Drogowy - dzisiaj najnowszy, kupiony dopiero... Czytając, jedna rzecz wzbudziła moje wątpliwości. Mówi się, że dopuszczalną prędkość można przekroczyć do 10 km/h bez żadnych konsekwencji (bo nawet w w/w KD napisane jest, w komentarzu do niego, że przecież nasz kraj ma najwięcej znaków drogowych w całej EU, więc kierowca musi skupić się na drodze, a nie co chwilę zerkać na licznik). O tych dopuszczalnych 10 km/h jest napisane, ale idąc dalej, gdzie widnieje taryfikator mandatów i punktów karnych już znaleźć można widełki: przekroczenie prędkości od 6-10 km/h - 1 pkt. i do 50 zł, 11-20 - itd. Więc w końcu jak to jest? To się tyczy tylko samych zdjęć z fotoradarów, a osobno co do kontroli drogowej, czy jak?

sebastian, ta tolerancja jest wlasnie dopuszczalna w miejscach gdzie masz duzo znakow np. miasto itp. ale juz na autostradzie czy drogach pozamiastowych jak masz dwa znaki na krzyz moga wlepic mandat juz po przekroczeniu 5 km/h
_________________
Noga z gazu!
Lepiej stracić minutę życia ,niż życie w minutę!
 
 
hrubek18 
Już prawie mieszkam w Ventce



Silnik: 1.9 TDI
Pomógł: 24 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1611
Skąd: Hrubieszów (LHR)
Wysłany: 2013-12-16, 21:32   

I Powrót ze śląska skończył się 300zł 8 PK. 91km/h na 50 :) :mur: Powinni się wziąć za łapanie bandytów a nie zatrzymywanie porządnych kierowców :D wioska 5 chałup na skrzysz i już ograniczenie do 50km/h :mur:
_________________
Było Vento 1.9 TDI http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=9604
Jest Astra G 1.7 DTI http://www.astra-g.pl/vie...hp?f=69&t=39344
 
 
wojtas83 
Już prawie mieszkam w Ventce



Silnik: AFN++
Pomógł: 34 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 1736
Skąd: Warka
Wysłany: 2013-12-16, 22:40   

Je oststnio też wychaczyłem 74/50 i zaowocowało to 100zł i 4pkt :(
_________________
JETTA III TDI
http://forum.vwvento.org/...=12340&start=70
SHARAN 2.0 TDI
http://forum.vwvento.org/...p=282826#282826
 
 
muchomorek165 
Już prawie mieszkam w Ventce
luki



Silnik: 1,9TD AAZ+
Wiek: 33
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 1621
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-12-16, 22:41   

Co Wy punkty zbieracie ? :P
_________________
VW VENTO 1.9TD 55kW 92r
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=13707
Serwis komputerowy oraz nawigacji
Masz pytania dzwoń
728-862-808

Pilne pytania 004915217798727
 
 
wojtas83 
Już prawie mieszkam w Ventce



Silnik: AFN++
Pomógł: 34 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 1736
Skąd: Warka
Wysłany: 2013-12-16, 22:49   

Jak zbierzesz kpl to dostaniesz rabat :P
_________________
JETTA III TDI
http://forum.vwvento.org/...=12340&start=70
SHARAN 2.0 TDI
http://forum.vwvento.org/...p=282826#282826
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13