Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Polerowanie szkła pod soczewkę
Autor Wiadomość
arek07 
Pan i władca oktanów
ALF



Silnik: 1z+ 128KM
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 975
Skąd: Gdańsk / Warm-Maz
  Wysłany: 2011-08-12, 10:17   Polerowanie szkła pod soczewkę

Krótka porada dla tych co chcieliby wypolerować swoje szkła pod soczewkę :]
Zacznę od porównania świecenia xenonów przez oryginalne klosze i ze ściągniętym kloszem w moim przypadku:

i znalezione na vwvortexie:


Przejdźmy do polerki :D
Najpierw kamieniem na wiertarce żeby pozbyć się garbów, delikatnie, chwile poszlifować, odczekać aż szkło ostygnie i tak ciągle powtarzać aż powierzchnia będzie matowo gładka

Później krążek z papierem ściernym na wiertarkę, ja korzystałem z 80. Trzeba wyrównać wszystkie głębsze rysy, przy tym nie przegrzać szkła.

Później papier wodny, ja używałem: 100, 150, 320, 500.

Na koniec wiertarka z filcem, tlenek ceru (w sumie to chyba obeszło by się bez niego ;) ), pasta tempo. Polerujesz kilka-kilkanaście razy aż będzie ok :D

Pamiętać trzeba koniecznie żeby sprawdzać często temperaturę szkła palcem. Jeśli jest gorące to trzeba odczekać chwile żeby ostygło i tak w kółko ;) Nie wolno się spieszyć bo może być po szkle :P
Trochę to zajmuje ale jest warto :faja:

Jedna lampa mi pękła jak polerowałem ale to z mojej winny bo już jak ją zrobiłem to chciałem poprawić przy rogu i za mocno nacisnąłem kamieniem i poszła kreska ale naszczęscie to było zapasowe szkło :P

Dodatkowa uwaga: im bliżej szkła jest soczewka tym mniejsze są zniekształcenia ;) nawet po wypolerowaniu zawsze jakieś tam minimalne zniekształcenia na boki będą ;)

Efekt końcowy świecenia moich lamp:
_________________

Ostatnio zmieniony przez arek07 2011-08-12, 10:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
piratvento 
Kierowca eLki


Silnik: 1,9 diesel
Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-08-12, 13:59   

super arek07 że zamieściłeś fotki :brawa: :brawa: :brawa:

właśnie w temacie u kolegi Vezeta pisałem dzisiaj o nie wielkim wpływie nie polerowanych szkieł na ,,jakość" świecenia lamp :D

kolega Paweł może się wreszcie przekona że te samochody co jadą z naprzeciwko to oślepiają głownie dla tego że maja za wysoko lampy ustawione a nie że nie posiadają polerowanych szkieł ;)

Arek napisz jeszcze czy te foty to na xenonie czy na żarówce były robione ?

a i zapomniałeś dodać w kwestii ustawienia soczewki w lampie że im dalej soczewka od szkła tym niżej trzeba kółko wypolerować na szkle ;)
 
 
zeniTh 
Ventka to mój dom!



Silnik: 2.8 V6
Pomógł: 25 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 2171
Skąd: RSR
Wysłany: 2011-08-12, 16:49   

piratvento napisał/a:
a i zapomniałeś dodać w kwestii ustawienia soczewki w lampie że im dalej soczewka od szkła tym niżej trzeba kółko wypolerować na szkle ;)


a czemu tak ? ja właśnie muszę ustawić soczewkę i nie wiem jak się za to zabrać, myślałem że soczewka ma świecić równo w środek szkła (tam jest taka mała kropka) ?

a i gdzie można dorwać krążek 80 na wiertarkę ? bo szukałem w castoramie i praktikerze i znalazłem najmniejszy 120 ;/
_________________
Spełniaj marzenia, bo życie jest krótkie.
Ostatnio zmieniony przez zeniTh 2011-08-12, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arek07 
Pan i władca oktanów
ALF



Silnik: 1z+ 128KM
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 975
Skąd: Gdańsk / Warm-Maz
Wysłany: 2011-08-12, 17:09   

piratvento napisał/a:
Arek napisz jeszcze czy te foty to na xenonie czy na żarówce były robione ?

na xenonie
zeniTh napisał/a:
a czemu tak ? ja właśnie muszę ustawić soczewkę i nie wiem jak się za to zabrać, myślałem że soczewka ma świecić równo w środek szkła (tam jest taka mała kropka) ?

najlepiej wstawić soczewkę, ustawić, włączyć lampy i zobaczyć jak pada strumień światła ;)
dopiero wtedy polerować :] ale nie powinno być źle jak za środek weźmiesz tą kropkę ;)

a krążek kupiłem chyba w leroy merlin ale nie musisz mieć koniecznie o gradiacji 80 możesz kupić inny :P
_________________

Ostatnio zmieniony przez arek07 2011-08-12, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12