Wysłany: 2007-06-27, 20:37 1.8 gaz problem z zapaleniem
witam !
mam taki problem że jak zapalam zimny silnik z paliwa i przałącze na gaz przejade nie duży kawałek i silnik nie zdąży się nagrzać to po po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu mam problem z zapaleniem tz. muszę go długo kręcić żeby zapalił z paliwa. Jak ktoś wie o co chodzi to proszę o pomoc.
Silnik: ... Pomógł: 302 razy Dołączył: 18 Mar 2006 Posty: 10606 Skąd: ...
Wysłany: 2007-06-27, 21:13
poprostu parownik jest niedogrzany i lekko się silnik zalewa, niestety w niektórych instalacjach tak jest, ja też tak mam i jak wiem że zaras zgaszę zimny silnik to nie przełączam na gaz tylko jadę na benzynce także to raczej normalne. U mnie szybko łapie temp i nie mam jakiś problemów z tym zagadnieniem, zauważyłem że to występuje gdy się silnik zgasie na gazie gdy jest jeszcze na ssaniu...
Na parowniku robi sie sniezna kulka i to jest przyczyna pozaty paru z nas miało juz taki problem Dopuki sie silniczek nie rozgrzeje tak koł 50st (przynajmniej )to tak sie dzieje
Silnik: 1,8 90KM B+G Pomógł: 158 razy Wiek: 43 Dołączył: 05 Mar 2006 Posty: 12924 Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-27, 23:19
zisza, następnym razem użyj opcji szukaj bo sam osobiście pisałem o tym jakiś czas temu na forum. Także zawsze zanim cokolwiek napiszesz na forum zobacz czy ktoś już nie napisał o takim zdarzeniu/problemie.
Silnik: ... Pomógł: 302 razy Dołączył: 18 Mar 2006 Posty: 10606 Skąd: ...
Wysłany: 2007-06-28, 01:31
Ja nie nazwałbym tego wadą tylko czymś naturalnym, np moja instalacja BRC sama przerzuca się na gaz dopiero jak silnik osiągnie odpowiednią temp.(coś koło 40-50stopni.) i w tedy nie mam problemu z lekkim zalewaniem silnika. Oczywiście ja tego nie przestrzegam i sam przerzucam na gaz własnoręcznie po kilku lub kilkunastu(a nawet kilkudziesięciu sukundach) w zależności od temp. otoczenia i muszę się liczyć z tym że jeśli zgaszę na ssaniu to może mi lekko zalać świece a co za tym idzie troche muszę dłużej pokęcić przy odpalaniu, ale jak juz odpalam to robię minimum 3 km a w tedy silnik osiąga normalna temp. pracy. No chyba że chce tylko wyjechać z garazu w celu umycia auta, no to tylko na benzynce to robię bo to jest nawet całkiem zdrowe dla silnika.
Niepolski napisał/a:
Mi wolniej bo nie ma czasu na termostat
U mnie nadal na oknie w garażu leży od pół roku nowiutki termostat, i to nie jest żadna tandeta, po znajomościach załatwiłem go za 35zł i mogę go upchnąc za 20zeta, także szepnij tylko słówko....
Silnik: 1,8 75 KM
Wiek: 40 Dołączył: 12 Lut 2007 Posty: 128 Skąd: Tuchowicz ok. Łukowa
Wysłany: 2007-06-30, 14:54
Witam ! nie da się tego jakoś uskutecznić żeby nie zalewało silnika ? przecież tak nie powinno się dziać, jak jeżdże na samej benzynie to jest wszystko ok
Silnik: 1,8 90KM B+G Pomógł: 158 razy Wiek: 43 Dołączył: 05 Mar 2006 Posty: 12924 Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-30, 17:46
jjaarryy, da się. Poprostu daj się silnikowi rozgrzać na benzynie i zapewniam Cię, że problem zniknie. W momencie gdy silnik jest zimny, przerzucasz od razu na gas, parownik zamarza a co za tym idzie nie da się przez chwile uruchomić silnika i zalewa się świece.
Silnik: ... Pomógł: 302 razy Dołączył: 18 Mar 2006 Posty: 10606 Skąd: ...
Wysłany: 2007-06-30, 19:19
spyro napisał/a:
Poprostu daj się silnikowi rozgrzać na benzynie i
dokładnie tak. Poprostu jeśli wiesz że zaraz zgasisz to nawet na gaz nie przerzucaj. A jeśli musisz nieprzewidzianie, nagle muszisz zgasisz to przełącz na kilka sekund na benzyne, a jeśli np Ci niechcąc zgaśnie np przy ruszaniu to i tak od razu nie zaleje świeć i w ciągu kilku sekund da się bezproblemowo odpalić (przynajmniej tak jest u mnie).
Silnik: 1,8 75 KM
Wiek: 40 Dołączył: 12 Lut 2007 Posty: 128 Skąd: Tuchowicz ok. Łukowa
Wysłany: 2007-07-05, 10:28
Wszystko sie niby zgadza już kumam, ale czego ciężko pali autko na rozgrzanym silniku gdy ma 90 C. I wygląda na to że go zalewa, myślałem o elokto zaworze ale jest wymieniony, noi nie wiadomo co to jest, a może czujnik temp. ?
Chciałem dodać, że u mnie występuje taki sam problem (też mam Ventke 1.8gaz) i najlepsze rozwiązanie to krótkie odcinki na benzynce, tak jak to mówili koledzy wyżej.
Mam pytanko do Was.
Moje Vento 1.8 gaz przestało trzymać mi obroty, a mianowicie gaśnie mi na biegu jałowym.
Ventka ma takie objawy, że na zimnym silniku gaśnie od razu, na nagrzanym obroty spadaja troche dłużej po czym silnik gaśnie. Jest to wnerwiające, bo muszę cały czas gazować auto żeby mi nie zgasło, a w mieście to nie wspomnie jak sie jeździ (lewa noga hamuje a prawa trzymam gaz lub hamuje recznym )
Oprócz tego normalnie zapala i sie jeździ na gazie i benzynie.
Pierwsza rzecz która sprawdziłem to silnik krokowy - który okazał sie OK.
Jeden znajomy mi powiedział, żeby sprawdzić czujnik regulacji położenia przepustnicy (tzw. czujnik TPSu - to jest taka płytka elektroniczna przy wtrysku).
Silnik: ... Pomógł: 302 razy Dołączył: 18 Mar 2006 Posty: 10606 Skąd: ...
Wysłany: 2007-07-05, 15:19
jjaarryy napisał/a:
ale czego ciężko pali autko na rozgrzanym silniku
a dużo Ci gazu spala?? Bo jesli wciaga zbyt duzo gazu to może zwykła regulacja instalacji LPG wystarczy. Ja na Waszym miejscu ( jjaarryy i Yapol) pojechał do mechanika i podłączym gaz pod kompa, jeśli regulacja nie pomoże to pewnie pomoże w namierzeniu problemu.
Jezeli masz koło wtrysku mokro to ciesz sie ze wogule na benzynie odpalasz Moj komp to"wyczuł"i odcia mi paliwo całokwicie Dopiereo jak podjechałem do znajomego gazownika na wymianie filtra gazu i czyszczenie parownika zobaczył to i..po pierwsze zaresetował kompa po drugie przeczyscił wtrysk po trzecie zrobił mi obejscie abym juz kompa nie musiał latac co jakisz czes resetowac po nałapaniu błedow i wszystko jak narazie oki no... czasami mi ventke zmuli i spadnie na chwile do 200obrotow(objaw tylko na gazie) ale po dosłownie sekundzie to ustaje ale to mysle ze przez to obejscie co do kompa zrobił gdyz po każdym gaszeniu venciaka komp mi sie resetuje nie wiem jak to zrobił ale narazie jestem zadowolony bo furka śmiga na bezynce i gazie bez wiekszych problemow
co do zalewania się silnika jak jest ciepły to sprawcie sobie czujniki temperatury ja to też miałem i na komputerze to mi wyszło a problem ciężkiego odpalania jeżeli nie zalewa może być czujnik hala inaczej impulsator w aparacie zapłonowym a najlepiej podiechać pod komputer i sprawdzić to mało kosztuie i wszystko wiadomo
Silnik: 1,8 75 KM
Wiek: 40 Dołączył: 12 Lut 2007 Posty: 128 Skąd: Tuchowicz ok. Łukowa
Wysłany: 2007-07-06, 14:00
Gazu mi pali 12 litrów przy dosyć ostrej jeździe ( nie oszczędzam pedału gazu ), jeżeli chodzi o podpiecie pod kompa to podłączałem już z 5 razy bo wymieniałem taśme od poduchy, a innych błędów nie łapał poza czujnikiem halla ( przy zgaszonym silniku - tylko ) i bład sondy ale to normalne przy instalacji gazowej. Nie wiem czy zaganiać się w koszty i wymienić tak na pałe czujnik temp. i halla, jak raczicie
A jężeli chodzi o resetowanie kompa to odpiął ci zasilanie od kompa które odpowiada za pamięć, to jest taki trik.
czujnik temperatury kosztuje około 100 zł. ale umnie wyszlo z komputera tak a jeszcze zle mi wskazywał temperature za niskom niż faktyczna a komputer zawsze odbierał to jako zimny silnik i wtedy wiadomo dostawał dawkie paliwa zadużom a jki silnik masz bo jeszcze jak ja byłem na podłonczeniu pod komputer to mieli drugie vento miał tesz do wymiany czujnik hala ale tam wyskoczyło im coś inego tyle że w silniku 2,0 z 95r i też niemogli go odpalić jak załapał to odpalił wyskoczył mu wtedy kod błędu a nie nazwa części a czujnik hala kosztuje około 150 zł.
no bo zawsze wyskakuje kod błędu, potem trzeba z oznaczenia kodowego wysnuć o co biega
a umnie wyskoczyła właśnie nazwa a nie kod błendu ale może dlatego że mi sprawdzał na 1,8 bo taki ja posiadam 66kw ABS , z pasata bo niemiał u siebie takiego silnika w vento pozostałe miał niewiem dlaczego
Silnik: 1,8 90KM B+G Pomógł: 158 razy Wiek: 43 Dołączył: 05 Mar 2006 Posty: 12924 Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-06, 22:53
zeusszwagier napisał/a:
bo niemiał u siebie takiego silnika w vento pozostałe miał niewiem dlaczego
To idetyko silnik jak w passacie a wogóle dziwne bo 1,8 66KW ti standard montowany w Vento,w golfach najwięcej było 1,4 potem 1,8 a w Vento 1,8 to podstawa w 99%.
Silnik: 1,8 75 KM
Wiek: 40 Dołączył: 12 Lut 2007 Posty: 128 Skąd: Tuchowicz ok. Łukowa
Wysłany: 2007-07-07, 02:53
Komp zawsze wyzrzuca kody błędów, zależy jaki jest vag, ja miałem ostatnio vag PL odrazu tłumaczył kod usterki w prohramie spoko sprawa. A z tymi częścami to nie wiem, najgorsze jakby nie pomogło. Mój silnik 1,8 55 KW
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum