Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
montaż głośników w drzwiach
Autor Wiadomość
maras8448 
Ventofan
NoTuninG


Silnik: 1,8 ABS
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 124
Skąd: Nałęczów
  Wysłany: 2009-04-17, 09:04   montaż głośników w drzwiach

Panowie chodzi mi o pomoc w zamontowaniu głośników w drzwiach przednich. Podstawowe pytanie: jakiej wielkości muszą to być głośniki i czy w ogóle są takie których mocowanie na bank pokryje się z otworami montażowymi w drzwiach? Druga sprawa dotyczy przeprowadzania kabla, czy konieczna jest rozbiórka tapicerki drzwi? Zauważyłem też że maskownice w drzwiach są ślepe, nie mają otworków siateczkowatych. Czyli po zamontowaniu trzeba znaleźć inne, jak się domyślam dostępne są tylko na szrocie. Proszę o pomoc i jakieś sugestie :nauka:
_________________
VentootneV
 
 
Sadzik 
Ventofan



Silnik: Diesel xD
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 114
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-04-17, 09:07   

http://moto.allegro.pl/it...1728c_140w.html ja mam takie glosniki w drzwiach przednich i normalnie przykrecone a potem maskownica orginalna to przykrywa no ale kable niestety zeby pociagnac trzeba zdjac tapicerke ale to jest jakies 15 minut roboty ... :) Powodzenia :)
_________________
Ventyl W Rekach Nowego Właściciela ...

Nowy Bolid Nabyty

Mazda 323 BJ 2,0 CiTD
 
 
100P 
Zapalony Ventkarz


Silnik: 1.8 ADZ
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 250
Skąd: Lipno- Kujawsko Pomorskie
Wysłany: 2009-04-17, 10:08   

jak już robić to dobrze. głośniki 16cm średnicy + dystanse mdf + maty bitumiczne. kabel u siebie przeprowadzałem tym gumowym wężem który wychodzi z drzwi do karoserii potem przewierciłem ten biały plastik w którym są powpinane konektory a dalej to już wiadomo ;)
_________________

 
 
rolz 
Ventomaniak



Silnik: 1.9 tdi 1z
Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 799
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-04-17, 10:35   

Głośniki pasują 16,5 cm średnicy. Musisz kupić oryginalne maskownice, inne nie będą pasować chyba, że po przeróbkach. Nie musiałem ściągać tapicerki drzwi bo była tam fabryczna instalacja ale tylko do kostki w drzwiach. Jeżeli nie chcesz robić wioski to musisz kupić wtyczki, które wejdą do "damskiej" złączki między drzwiami a nadwoziem od strony wnętrza. Można je kupić w ASO za jakieś 30zł za 2 sztuki. Wydaje się to niepotrzebne ale ostatnio jak robiłem progi to trzeba było zdjąć drzwi i nie miałem problemu z kablem od głośników ;)
 
 
krzeszak 
Vento to ja!
GRUPA LUBELSKA


Silnik: 1.8 AAM 75KM
Pomógł: 82 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 3991
Skąd: VTY
Wysłany: 2009-04-17, 10:53   

maras8448 napisał/a:
Zauważyłem też że maskownice w drzwiach są ślepe, nie mają otworków siateczkowatych. Czyli po zamontowaniu trzeba znaleźć inne, jak się domyślam dostępne są tylko na szrocie.

tu kolega ma maskownice do sprzedania kpl za 50zl
http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=4356
_________________
Volkswagen Vento Klub Polska nic więcej się nie liczy ...
 
 
maras8448 
Ventofan
NoTuninG


Silnik: 1,8 ABS
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 124
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-04-17, 23:14   

Wielkie dzięki chłopaki. Ponieważ śpieszyło mi się z montażem, wybrałem plan B. Zostawiłem drzwi w spokoju i zamontowałem głośniki w tylnej półce, wiadomo wyciąłem dwie dziury i po krzyku. Miałem już dość tego oryginalnego radia VW, chociaż żal było wywalać tak zacnego kaseciaka :D Nie wiem tylko jakiego teraz będę musiał cudu dokonać żeby wepchnąć do końca to nowe radio. Miejsca jest tak mało, że a z resztą sami wiecie ;) To dopiero jest problem. Nie mam pomysłu normalnie, jakby to radio było z drewna to wziąłbym je na hebel i po sprawie :faja: ale w takim przypadku to nawet nadludzka siła nie pomoże, bo jak za mocno się popchnie to kable się poucinają... lipa
_________________
VentootneV
 
 
lukasz_lwo 
Ventofan
GRUPA MAZOWIECKA



Silnik: 2.0 115KM
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 195
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2009-04-18, 00:41   

Miałem ten sam problem z radiem i wyciągnąłem cały ten panel w który wkłada się radio, potem wyciąłem poprzeczkę która jest na dolnej ściance na samym końcu co by kostka się chowała w dół po włożeniu radia, z tym że za każdym razem jak wyciągam radio muszę odkręcić tylko panel od nawiewów - raptem 6 wkrętów, i ręką przeciągam kostkę.
 
 
PrusaX 
Ventofan
Truck driver



Silnik: 1.9 TDI++ 1Z
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 104
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-18, 10:02   

kolego montowałem w zeszłym tyg radio i mi weszło bez problemu, oczywiście trzeba było dopychać na siłę ale weszło
_________________
Pozdrawiam
 
 
lukasz_lwo 
Ventofan
GRUPA MAZOWIECKA



Silnik: 2.0 115KM
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 195
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2009-04-18, 11:48   

Zależy jakie masz radio. W JVC na przykład kostki iso podłączasz od razu do radia i wtedy mieści się bez problemu, a w moim clarionie jest przejściówka z kostki w radiu na iso i jest 10cm wiązka z kablami więc nie mieści się wcale i do tego dochodzą jeszcze 3 pary chinchy i wejście liniowe.
 
 
lesny1982 
Vento to ja!


Silnik: 1.9 TD
Pomógł: 54 razy
Wiek: 41
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 3579
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-04-18, 12:37   

no ja u siebie mam 3 pary chinchy kabel do zmieniarki kabel sterujacy Ainet do procesora i wszystko ladnie sie miesci :faja:
_________________

 
 
100P 
Zapalony Ventkarz


Silnik: 1.8 ADZ
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 250
Skąd: Lipno- Kujawsko Pomorskie
Wysłany: 2009-04-18, 17:42   

jak się odpowiednio popieści to się wszystko zmieści :P :P :P PS. mam dodatkowo 2pary cinch i się mieśći. trzeba lekko wcisnąć (z czuciem) radio do momentu aż się zatrzaśnie w kieszeni ;)
_________________

 
 
Zbleś 
Kierowca eLki



Silnik: 2,0l
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 30
Skąd: Gdańs / Pszczółki
Wysłany: 2009-04-18, 18:44   

Ja mam w swoim radiu dość dużo kabli bo jest przejściówka na iso wyjście na wzmacniacz kamerę cofania na dodatkowe monitory ajpoda i anteny i jakoś wszystko powoli wchodzi. Więc jak się chce to da rade. A co do głośników to da rade zamontować je w orginalne miejsca tylko nie na wszystkie głośniki potem idzie założyć orginalne maskownice .
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13