Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Forum Volkswagen Vento Klub Polska Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Mała prośba o pomoc w zakupie
Autor Wiadomość
pervertor 
Autostopowicz


Silnik: 1,9
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-05-06, 22:12   Mała prośba o pomoc w zakupie

Witam
Przymierzam się do zakupu Vento z 1994. Jest to samochód od znajomego więc myślę że będzie korzystniej niż z komisu czy kogoś obcego. Jednak mam problem z wyceną auta, gdyż nie jest on zdecydowany za ile chce go sprzedać a ja do końca nie wiem ile mam za niego maksymalnie dać. Czy moglibyście mi pomóc i określić wartość przybliżoną takiego samochodu?

Silnik 1.9TD
1994 r
300 000 km
szyberdach, dwie poduszki, wspomaganie kierownicy
kolor biały, widoczne ślady rdzy, 3 miejsca do zabezpieczenia, prawy błotnik przedni do wymiany, widać szpachlowane progi, robiony cały bok prawy, lakier na boku z tyłu zaczyna się łuszczyć
Samochód technicznie jest sprawny, nic nie stuka, nie puka, przy testowaniu go zrobiłem już 600km i jestem bardzo zadowolony. Silnik ładnie pracuje. Nie dusi się odpala bardzo ładnie.
Tak więc jestem bardzo pozytywnie nastawiony, jednak odstrasza mnie trochę blacha tego samochodu.
Ostatnio zmieniony przez pervertor 2009-05-06, 22:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Buli 
Pan i władca oktanów
VW


Silnik: AEK
Pomógł: 7 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1316
Skąd: ZCH
Wysłany: 2009-05-06, 22:16   

pogadaj z tygrysem on chyba gdzies koło Ciebie mieszka ... spotkajcie sie i niech obejzy auto on pewnie bedzie wiedział na co zwrucic uwage szyberdach pada błotniki juz padaja progi padaja to sa wszystko koszta musisz sie z tym liczyc czy checesz inwestowac w to auto czy moze nie.. najlepiej daj jakies fotki zobaczymy co tak na pierwszy rzut oka jest nie tak
_________________

Mój Yachting

Ostatnio zmieniony przez Buli 2009-05-06, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2009-05-06, 23:11   

Strzelam, okolice 5tys
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2009-05-07, 07:24   

pervertor napisał/a:
Czy moglibyście mi pomóc i określić wartość przybliżoną takiego samochodu?

Wiesz...ciężko tak w ciemno to określić....ale po tych danych to obstawiam podobnie jak Bradley-czyli 5 tysi z kawałkiem.

Buli napisał/a:
pogadaj z tygrysem on chyba gdzieś koło Ciebie mieszka

Fakt...mieszkam pod Lublinem (35 km od Lublina w stronę Zamościa)-więc służę pomocą/radą/opinią, możesz do mnie podjechać, w sumie ja to nie za dużo podjadę w Twoją stronę gdyż grypa próbuje mnie powalić.

pervertor napisał/a:
Tak więc jestem bardzo pozytywnie nastawiony, jednak odstrasza mnie trochę blacha tego samochodu.

Tutaj przydałoby się jakieś foto, albo ocena na żywca, u mnie też już blacha powoli zaczyna psioczyć ale sobie jakoś radzę domowymi sposobami ;)
 
 
Lwomati 
Vento to ja!
GRUPA MAZOWIECKA


Silnik: 2.3t AERO
Pomógł: 46 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 5238
Skąd: Jabłonna/Warszawa
Wysłany: 2009-05-07, 08:06   

Ten rok z tym silnikiem to góra 6 tyś. Zwracając uwagę na zły stan blachy to duży minus wiec 5 tyś. i moim zdaniem to maksymalna suma jaką bym zapłacił.
_________________
GRUPA MAZOWIECKA

Była VRka
Mój Borowik
Passeratti
 
 
silverek 
Ventomaniak


Silnik: PAROWY
Pomógł: 10 razy
Wiek: 48
Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 733
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2009-05-07, 08:10   

za 6 tyś to chyba lepszy stan kupi niz ten
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2009-05-07, 10:31   

Ale kolor bialy lepiej zabezpieczyc przed ruda :P
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2009-05-07, 10:41   

bradley napisał/a:
Ale kolor bialy lepiej zabezpieczyc przed ruda :P

Jak każdy inny kolor ;)
 
 
krzeszak 
Vento to ja!
GRUPA LUBELSKA


Silnik: 1.8 AAM 75KM
Pomógł: 82 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 3991
Skąd: VTY
Wysłany: 2009-05-07, 10:50   

Ceny jak zwykle rozbiegane ale oscylują w granicach od 4.5- 6.5tys. za TD z roku 94
patrząc na niedociągnięcia o jakich wspomnąłeś auto jest zaniedbane :( przebieg tez spory co związane jest z dodatkowym nakładem finansowym ... zapewne wierz ze takie zabiegi do najtańszych nie należą (blacharka i lakierowanie)
ciężko tak w ciemno obstawiać cenę ale wydaje mi sie ze 4.5-5 tys. to dobra cena ... jak byś dorzucił kila zdjęć to można by było dokładniej oblukac i podać bardziej prawdopodobna cenę ;)
_________________
Volkswagen Vento Klub Polska nic więcej się nie liczy ...
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2009-05-07, 10:51   

Tygrysisko napisał/a:
Jak każdy inny kolor ;)

Ale bialy nie ma metalika wiec jest tanszy ;)
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
wasil1 
Zapalony Ventkarz


Silnik: 1,8 AAM+LPG
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 244
Skąd: Łomża
Wysłany: 2009-05-07, 12:52   

Z tego co wyczytałem z postu kolegi pervertor to autko nie warte jest zachodu. Silnik to nie wszystko, blacharka do roboty, koszty spore. ok. 2tys. bo do roboty błotnik (pewnie i drugi też, progi, podłoga przy progach na bank, bok, więc malowanie całego boku - widać, że był źle zrobiony. Reszta podłogi też wielka niewiadoma. Co jeszcze to po zdjęciach można byłoby zorientować się. Nie wiadomo co ze środkiem. Już lepiej tę kasę dołożyć i kupic lepiej utrzymany egzemplarz.
 
 
silverek 
Ventomaniak


Silnik: PAROWY
Pomógł: 10 razy
Wiek: 48
Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 733
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2009-05-07, 13:33   

Kolega Wasil1 dobrze mówi

szkoda zachodu do tego lepiej dołożyć pare stówek i kupic w lepszym stanie a jak zacznie sie grzebanie przy blacharce to zawsze jeszcze cos sie znajdzie i potem trzeba bedzie wlożyć dużo kasy ja bym odpuscił ale co ty zrobisz to juz twoja decyzja chyba ze jestes nadziany i masz kase to mozesz się bawić w takie coś
Ostatnio zmieniony przez silverek 2009-05-07, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zlotykamil 
Pan i władca oktanów



Silnik: 1.8 b+g ABS
Pomógł: 12 razy
Wiek: 39
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1308
Skąd: ossówka k. biała podlaska/gorzów wlkp
Wysłany: 2009-05-07, 13:55   

ja powiem tak - każdy samochód po zakupie trzeba troche podrobić, powymieniać to i tamto (no chyba że sie kupuje nowy :P )
- ale po twoim opisie tak sobie mysle że ta furka połknie Cię finansowo! - teraz lepiej kupić stary samoch z padniętym silnikiem niż z zrzartą blacharką - bo za silnik zapłacisz 1000zł a jak zajedziesz nim do blacharza to nie wiem czy bedzie chciał z tobą rozmawiac za taką kwotę...
ja bym sie nie pchał w ten interes... mało tego że biały to i kupa roboty w nim jak piszesz...
masz sporą giełdę pod nosem na elizówce - podjedz zobacz co można kupić w kwocie którą dysponujesz i bedziesz miał jakieś odniesienie....
a jak chcesz koniecznie Vento :oklaski: :oklaski: to chłopaki z lublina napewno pomogą bo znają każdy zakamarek tego samochodu :D - prawda chłopaki??? :hejka:
_________________
VENTOCAFE daje rade...
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2009-05-07, 14:13   

zlotykamil napisał/a:
prawda chłopaki??? :hejka:

Prawda.

Fakt że samochód nie wygląda za bardzo interesująco (z opisu) ...szpachla na progach itp....ciekawe dlaczego ten bok był robiony....z powodu otarcia czy może jakiegoś bocznego gonga ??

pervertor, a co wiesz o tym aucie...długo to auto ma Twój znajomy....było garażowane ??

Powiem tak...jeśli cena będzie korzystna to można się zastanawiać....za 2 tysie samochód doprowadzi się do ładu....w sumie nie oszukujmy się....w każdym vento, które nie miało dodatkowych zabezpieczeń antykorozyjnych-sypnie się wcześniej czy później podłoga lub progi, nie mówiąc o błotnikach-więc tak czy siak wydatek, a jeśli kupujemy samochód w nie za dobrym stanie blacharskim to zawsze można wysępić sporą zniżkę na naprawę. No ale to tylko teoria ;)
 
 
piru 
Zapalony Ventkarz
Ventka 1,9 D 92 r


Silnik: diesel
Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: cz-wa
Wysłany: 2009-05-07, 14:50   

Ja się zgodzę z kolegą wasil1 że autko nie jest warte zachodu. Skoro ktoś tak zaniedbał blacharkę to śmiem przypuszczać że i reszta samochodu jest zaniedbana, mam na myśli tutaj stronę mechaniczną :( Lepiej poszukać czegoś mniej zaniedbanego.
Co do wyceny samochodu to około 4,5 max 5 tyś.
Co do koloru to każdy wie że białe jest beeee :P nie no żartuje ;) kolega onim sprzedał ostatnio swoje Vento u mnie na giełdzie w Częstochowie za 7,4 tyś a było białe i z przebiegiem 526 tyś :D tyle że każdy co był na ostatnim zlocie wie że przy tym przebiegu nie miał ani jednego zdechniętego konika :D
_________________
Vento wersja silver & black
Ostatnio zmieniony przez piru 2009-05-07, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2009-05-07, 14:53   

piru napisał/a:
z przebiegiem 526 tyś :D

Widziałem to vento w ogłoszeniu....i przebieg był podany o 300 tys mniejszy....czyli tylko tyle co się nabiło po przekręceniu licznika. A nowy właściciel którą wersję przebiegową zna ??
 
 
Rafik 
Vento to ja!

Silnik: 3.0 D 136KM
Pomógł: 16 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 3004
Skąd: tyle dymu ?!
Wysłany: 2009-05-07, 15:25   

Skoro autko jest delikatnie mówiąc do poprawek lakierniczych a na białym cholernie widac rudą wiem to bardzo dobrze bo sam posiadam białe vento :P silnik TD z tego co słyszałem to TD lubi sie sypnąc wiec przy takim przebiegu mogą byc problemy :( Opis nie zaciekawy ale zeby ocenic to trzeba na zywo samochód obejrzec wtedy można mówic ale to kazdy wie. cena no to 5500 max w takim stanie jaki jest podany. :papa:
_________________
VW Vento 1.9 D 1Y 64 KM
VW Vento 1.9 TD AAZ 75KM +
Mercedes W210 E 300 136 KM
Ostatnio zmieniony przez Rafik 2009-05-07, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pervertor 
Autostopowicz


Silnik: 1,9
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-05-07, 16:14   

Dzięki za spory odzew!
A wiec tak, zamieszczam zdjęcia rzeczy które zaobserwowałem. Szczerze mówiąc odwożę go dzisiaj z powrotem i jeśli nie wezmę go za maks za 5 tys to wracam do domu rowerem.
Jestem studentem i nie stać mnie na drogie auto a liczyłem że dostanę go za rozsądne pieniądze. Pytałem znajomych którzy tez mi doradzali nie brać go za więcej niż 5 tysięcy.
Facet kupił go pół roku temu za 7 tysiecy i powiedział że chciałby dostać tyle samo, ale skoro tak mówi to raczej nie zejdzie tych 2 tysięcy.


Tak sie prezentuje


Progi szpachlowane


Jak wspominałem - bedzie do wymiany



Pekniety zderzak - uderzenie w zaspe śnieżną


Rdza


Rdza


To mnie najmocniej przeraziło

Jeszcze raz dziękuje wam za pomoc, vento to całkiem przyjemny samochód i pewnie będę się rozglądał za podobnym w lepszym stanie, tymczasem jadę go oddać.
 
 
Paweł J. 
Vento to ja!

Silnik: ...
Pomógł: 302 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 10606
Skąd: ...
Wysłany: 2009-05-07, 16:20   

Trochę rudy się rzuca....dałoby radę porobić zaprawki i samemu pomalować to bo nie jest metalik więc nie byłoby problemu...gorzej z tą szpachlą na progach i dachu...a błotnik do wymiany.

pervertor napisał/a:
Facet kupił go pół roku temu za 7 tysiecy i powiedział że chciałby dostać tyle samo

7 tysi to stanowczo za dużo.
 
 
piru 
Zapalony Ventkarz
Ventka 1,9 D 92 r


Silnik: diesel
Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: cz-wa
Wysłany: 2009-05-07, 16:35   

Daj sobie spokój z tym białym Ventylem o ile nie chcesz wiecznie przy malowaniu i zakrywaniu rudej robić. Tygrysie co do przebiegu tamtego Ventyla to nowy nabywca został poinformowany bo kupił go mój znajomy ;)
_________________
Vento wersja silver & black
Ostatnio zmieniony przez piru 2009-05-07, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafik 
Vento to ja!

Silnik: 3.0 D 136KM
Pomógł: 16 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 3004
Skąd: tyle dymu ?!
Wysłany: 2009-05-07, 16:39   

7 tysiecy sory ze tak powiem ale facet chyba ochujal z radosci kupil samochód 6 miesiecy temu i chce go sprzedac za taka sama cene zgoda mogłby tyle wolac jakby mial ladna blacharke. Rocznik 92 93 w takim kolorze widzialem za 3 max 4 tys do poprawek lakierniczych.Pozdrawiam :hejka: A temu Panu zycze aby szybko sprzedal autko jak mu zalezy :P
_________________
VW Vento 1.9 D 1Y 64 KM
VW Vento 1.9 TD AAZ 75KM +
Mercedes W210 E 300 136 KM
 
 
bradley 
Vento to ja!
klekleklekleklekle

Silnik: 1.9TDI 1Z
Pomógł: 85 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 2712
Skąd: Bielsko-Biala/Katowice
Wysłany: 2009-05-07, 16:52   

Heheh za troszke wiecej niz 7tys to ja we wrzesniu kupilem TDI i mlodsze o 2 lata. Lakier jest porysowany, ruda wychodzi w standardowym miejscu na klapie i troszke na nadkolu przednim wylazlo po zimie.
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0

 
 
silverek 
Ventomaniak


Silnik: PAROWY
Pomógł: 10 razy
Wiek: 48
Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 733
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2009-05-07, 20:01   

ja bym nie brał go za takie piniądze sa tańsze i lepiej wyglądają oddaj go bedziesz żałował jak go weźmiesz takie jest moje zdanie

Dobry lakiernik weźmie troche za to kasy napewno ponad 2 tyś i jeszcze nie wiadomo czy pod szpachlem nie ma dziury jak sie okaze ze są i nie wiadomo ile to jeszcze jaki z tysiąć dojdzie do naprawy to sobie policz cena auta 7 tyś + 3 tyś naprawa = 10 tyś za tą kase to juz super VENTYLA można kupić a nawet jak zejdzie z ceny to i tak bedzie jakie 8 tyś razem
Ostatnio zmieniony przez silverek 2009-05-07, 20:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szwagier 
Pan i władca oktanów



Silnik: w planach
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 943
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-05-07, 20:26   

z tą ceną to przypomina mi się taki dziadek, jak pracowałem w serwisie GSM, kupił u nas SE K750 i po pół roku przyszedł do nas że te telefony są teraz tańsze niż on kupił i żeby mu tą różnicę zwrócić :D
7tyś to zdecydowanie za dużo, jak się rozejrzysz to w tej cenie można kupić autka o kilka lat młodsze i znacznie w lepszym stanie
_________________
http://dobrekredytowanie.blogspot.com
http://jakwbanku.blogspot.com
http://e-finan.blogspot.com
http://doradcy24h.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Części samochodowe do VW w sklepie iParts.pl

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12