Wysłany: 2009-04-07, 15:50 Szyberdach (nie chodzi o prowadnice) :)))
Hej
Tak jak w temacie. Mam pytanie o szyberdach. Calosc biega o prowadnice, ale nie o nia bede pytac, ale o funkcjonalnosc szyberdachu przy jej uszkodzeniu.
Czy jest mozliwosc otworzenia (uchylenia pod ukosem )i co najwazniejsze zamkniecia szyberdachu jesli peknieta jest legendarna lewa prowadnica ?
Jesli tak to jak uzyc przycisku do otwierania aby wywloac funkcje uchylenia?
Pytam bo kupilem auto z uszkodzona prowadnica i nie wiem jak sie go otwiera na ukos a jak z chowaniem pod podsufitke. Nie chce eksperymentowac, bo boje sie, ze pozniej pol dnia spedze meczac sie by go zamknac.
Silnik: 1,8l ABS B+G Pomógł: 52 razy Wiek: 42 Dołączył: 29 Lis 2007 Posty: 3837 Skąd: near 3CITY
Wysłany: 2009-04-07, 15:59
Można uchylić szyberek, ale do zamknięcia będziesz potrzebował albo chudych palców albo śrubokręta Z pęknięta prowadnica lepiej nie używać szyberdachu bo więcej z tym zachodu niż to jest warte.
Co do przycisku (jak uchylić) to musisz go nacisnąć na dół jeśli chcesz zamknąć lub przycisnąć do góry jeśli otworzyć. Jeżeli popchniesz go w kierunku tyłu pojazdu to szyber będzie się chciał otworzyć w całości (nie uchylić ) a jeżeli popchniesz do przodu to oczywiście zamykasz szyber. Wot cała filozofia.
można otowżyć szyberek i zamknąc bez wiekszych problemow W ystarczy ze zdejmiesz osłone i tam jest na silniku bynjamniej powinien być kluczyk (chyba imbus) którym mozna sobie pokrecić i złożc a sama peknieta prowadnica no cooz wystarczy tylko wypiac ten plastik (chodzi o rynienke) odsunac go do tyłu i palcami spokojnie przesuwa sie peknieta prowadnica, raptem max 5 minut roboty (ale do tego dochodziłem troche az doszedłem do 5 minut )
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum