Koledzy, trzeba zacząć od przepłukania nagrzewnicy. Wymiana nagrzewnicy to ostateczność. Są różne preparaty do płukania układu chłodzenia, ja osobiście polecam Wurtha - 100ml na układ, pojeździć 2 dni, spuścić płyn, zalać nowy. Jeśli nie pomoże to przepłukać lub przedmuchać sprężonym powietrzem nagrzewnicę. Musi grzać, VW to mistrz świata w grzaniu, nagrzewnica praktycznie nie zapycha się.
I problem raczej rozwiązany (do końca nie sprawdziłem ale jest wyraźna poprawa).
Pojechałem do sklepu kupić ten okamieniacz, a gość do mnie czy odpowietrzałem nagrzewnicę, bo ona jest wyżej niż cały układ i może być zapowietrzona, to wróciłem do domu, jeden wąż leciutko zsunąłem, odpowietrzyłem na ile się dało. Dzisiaj jechałem z rana i po ok. 2 km zacząłem czuć ciepło z nawiewów.
Tam sa metalowe zapinki co lacza ten tunel z cala banka nagrzewnicy musisz ten tunel zdemontować i tam jest ta klapka robili tobą poprzednim vencie i później ogrzewanie bylo super
Silnik: 1.8 GLX Pomógł: 29 razy Wiek: 36 Dołączył: 08 Kwi 2012 Posty: 2825 Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2016-11-01, 16:17
Odgrzeje kotleta bo mi sie ogrzewanie konczy A wiec tak od jakiegos czasu (ze 2 lata) jak mam wlaczone nawiewy wylatuje z nich jakas gabka w kawalkach. Teraz nie grzeje mi tak jak dawniej owszem leci cieple powietrze ale slabo. Kiedys lecialo gorace, ktos wie co to za gabka wylatuje i od czego to. Mozliwe ze cos sie przytkalo? Kurde zima idzie a JA nawet nie mam czasu tego zrobic
co to za gabka wylatuje i od czego to. Mozliwe ze cos sie przytkalo?
To jest gąbka łącząca elementy nagrzewnicy.
Ktoś ostatnio się pytał czym ją zastąpić i padła odpowiedź, że pianka pod panele się nadaje, choć sam użył bym pianki pod okna bądź uszczelka okienna z tych szarych.
Także przykro mi ale raczej bez wywalenia deski i uszczelnienia tego nie odzyskasz pełnej sprawności... przy okazji proponuję wymienić nagrzewnicę bo praktycznie ta sama robota.
_________________ Gość, jeśli pomogłem, to kliknij pomógł. Będzie mi miło
Silnik: 1.8 GLX Pomógł: 29 razy Wiek: 36 Dołączył: 08 Kwi 2012 Posty: 2825 Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2016-11-02, 16:54
Dzisiaj rozebralem czesc plastikow 2 schowki i probowalem zobaczyc czy da rade dojsc do tej klapki, da rade tylko napotkalem problem zeby rozdzielic to ustrojswto na pol. Z 6 spinek 4 wyciagnelem niestety 2 tylnych nie da rady za malo miejsca. Nie chcialem tego cignac na sile bo to nie ma sensu. Poczekam do wiosny narazie jeszcze jakies ogrzewanie jest wiec nie bedzie tak zle vento i tak jezdzi srednio raz w misiacu. Ale jest plan zeby to wyciagnac zmienic odrazu nagrzewnice i odnowa pooklejac to gabka Przynajmniej wiem na czym stoje, teraz musze uwazac zeby nie uzywac 3-4 biegu nadmuchu bo jest wieksze prawdopodobienstwo ze oderwie sie reszta gabki i bedzie dupa
Silnik: 1.8 GLX Pomógł: 29 razy Wiek: 36 Dołączył: 08 Kwi 2012 Posty: 2825 Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2016-11-30, 21:32
Niedlugo zamierzam zrobic drugie podejscie co do tej klapki Pytanko czego uzyc zeby ja okleic? Z tym ze to musi byc odporne na wysoka temp zeby mi sie nie roztopilo albo co gorsza zapalilo ;-) To by sie nadalo? http://allegro.pl/izolacj...6627398675.html
Silnik: 1,9 diesel Pomógł: 41 razy Wiek: 41 Dołączył: 27 Mar 2009 Posty: 3076 Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-12-02, 10:00
Ta pierwsza opcja chyba lepsza. Ta gąbka z taśmą samo przylepną może się odkleić.
Stary sprawdzony butapren, albo są takie fajne teraz kleje specjalistyczne, w tubkach jak silikony sanitarne itp.
Wczoraj wmieniłem termostat i od tego momentu skończyło sie ogrzewanie... Wieje chłodem. Silnik nagrzewa sie super a ogrzewania brak. Ktoś wie co sie stało?
Od tego bym zaczął poszukiwania. Skoro wcześniej działało grzanie w kabinie a teraz nie, to może coś poszło nie tak. Ewentualnie się jeszcze nie odpowietrzył. Daj grzanie w kabinie na max i zagrzej auto aż do włączenie wiatraka.
_________________ Gość, jeśli pomogłem, to kliknij pomógł. Będzie mi miło
Matt, a płynu nie ubywa? Zajrzyj jeszcze na filtr pyłkowy.
Matt napisał/a:
Przedtem grzało ale nie tak całkiem mocno ale to pewnie przez to, ze silnik był niedogrzany przy uszkodzonym termostacie.
No to jak? na uszkodzonym termostacie grzało Ci w kabinie, a na sprawnym nie?
Wydaj mi się że teraz może być cały czas otwarty termostat i dlatego nie masz ciepłego powietrza w kabinie.
Tak działa układ chłodzenie. Jak widać na powyższym obrazku, w kabinie powinieneś mieć cały czas ciepłe powietrze, bo płyn krąży po małym obiegu. Dopiero jak się nagrzeje płyn do 80-85 stopni, to otwiera termostat duży obieg chłodzenia (płyn idzie na chłodnicę).
_________________ Gość, jeśli pomogłem, to kliknij pomógł. Będzie mi miło
theority, nawet na maks otwartym termostacie (a nawet bez niego) silnik jest w stanie zagrzać się do 60-70*, a taka temperatura już wystarczy aby poczuć ciepłe powietrze z nawiewu
theority, nawet na maks otwartym termostacie (a nawet bez niego) silnik jest w stanie zagrzać się do 60-70*, a taka temperatura już wystarczy aby poczuć ciepłe powietrze z nawiewu
też o to mi chodzi, bo nie wiem czy to jest subiektywne odczucie zimna Matt'a czy może ma zawaloną nagrzewnicę i nic nie idzie na nią.
_________________ Gość, jeśli pomogłem, to kliknij pomógł. Będzie mi miło
też się włączę do tematu też miałem taki problem brak ciepłego nawiewu nowa nagrzewnica za 60zł noi poł dnia rozbierania i tak jak już wcześniej pisaliście to odrwa się ta gąbka z tych łopatek i przepuszcza u mnie poszła stara sprawdzona metoda zaspawać ^ ^ cieniutka blach 1mm docięta pod wymiar i efekt jest w środku łaźnia
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum